Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno to jednak Brzoza zrobił tę piosenkę ze Szwedami, a TVP wybrała wewnętrznie spośród kilku zgłoszonych propozycji artystów. Z tego, co mówili kompozytorzy w wywiadzie dla OGAE Polska, utwór "The Ride" miał być pierwotnie dla Clary Rubensson - stąd jej wersja utworu dostępna w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten cały hejt na Rafała Brzozowskiego nie jest wcale spowodowany zawiścią ludzi antyTVP. Po prostu piosenka jest beznadziejna.

Jeśli chodzi o aktualne notowania bukmacherów kto awansuje - Rafał Brzozowski na ostatnim miejscu w drugim półfinale.


Czekam na tydzień eurowizyjny - w tym roku z racji braku czasu postanowiłem nie oglądać relacji z prób... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem wczoraj na największe uznanie moim zdaniem zasługuje Ukraina która to prawda nie miała na scenie swojej wokalistki (Kateryny z Go_a) lecz dzięki jej zastępczyni z prób stand in czyli holenderki Emmie van Stijn zrobiła równie dobry występ:


Jak na osobę nie mieszkającą na Ukrainie śpiewanie "Shumu" wyszło Emmie znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Paweł Szmit napisał:

Zapomniałem, jak to było dzisiaj w I półfinale głosujemy mimo, że naszego państwa nie ma? Drugie pytanie na ile państw mogę zagłosować, czy jest jakieś maximum?

Nie możemy głosować w półfinale, w którym nie występujemy (nie dotyczy to Polonii), więc możemy głosować jutro, w drugim półfinale, a co do drugiego pytania, to do dyspozycji mamy 20 głosów, i możemy zagłosować na wszystkie państwa, które biorą udział w finale, półfinale z wyjątkiem naszego państwa - nie można głosować na swój kraj w Eurowizji (nie dotyczy Juniora). 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy prowadzący to dla mnie dramat. Szczególnie przy ogłaszaniu wyników już nie mogłem słuchać o tym, że Rafał Brzozowski z piosenką "The Ride" na pewno wejdzie, trzymamy kciuki, mamy nadzieję. Masakra jakaś.

 

Co do samych piosenek to poziom dużo niższy niż w 1 półfinale. Na plus tak naprawdę dla mnie tylko Finlandia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ma miejsce historyczna chwila. Otóż... 

 

występ Rafała z półfinału jest... numerem #1 na karcie na czasie. Dużo wyświetleń, i tradycyjnie dużo dislike - to jest widok, do którego można było przywyknąć. Co do występu Rafała, to myślę, że w obrazku, pod względem choreografii nie wyglądało to tragicznie, było nawet niezłe, ale pod względem wokalu, porównania z innymi piosenkami z tego półfinału, całego konkursu nie wypadło to dobrze. W niektórych momentach ścięte końcówki słów podczas śpiewania, fragmentami słyszalny bardziej chórzysta od Rafała, dużo okrzyków, z tego co słyszałem, to ze strony efekt "Wow" był tylko wtedy, gdy Rafał krzyczał w stronę publiczności, co źle świadczy o występie, który nie był odkrywczy. Wokalnie też mogło być lepiej. 

 

Myślę, że Polska ma potencjał na dobre miejsca w przyszłości, w następnych latach, ale najpierw... powinniśmy zadać pytanie o treści: Co należy zrobić, żeby proces wyboru reprezentanta w TVP był płynny, lepszy, żeby to nie wyglądało jak w tym roku - czyli:

- przez długi czas brak jakiejkolwiek informacji od TVP co do majowego Konkursu Piosenki Eurowizji - cokolwiek - żeby chociaż było wiadomo, kiedy orientacyjnie będzie wiadomo, kto pojedzie, czy będą preselekcje, wybór wewnętrzny, cokolwiek, a nie że jest cisza, która mogła śmieszyć

- brak jakiejkolwiek informacji co do Alicji - uważam, że jej szansa została zabrana, i powinna wystąpić na scenie eurowizyjnej

- w ostatnich latach zauważalne szukanie różnych dróg na Eurowizję - tu krajowe eliminacyjne, tu wybór wewnętrzny, to SnS, tu wybór wewnętrzny - gdyby to dobrze wyglądało, to ok, ale to dobrze nie wyglądało, w szczególności mała scena podczas krajowych eliminacji, co może zostać odebrane źle. Dobrze, że była próba szukania optymalnej metody wyboru reprezentanta na majowy konkurs, ale powinno to lepiej wyglądać, jak już się wybierze jeden sposób, to warto mu dać szansę, a jeżeli mają być preselekcje, to żeby była chociaż większa scena - niektórzy się podśmiewali z holu TVP podczas preselekcji 

- (to się może łączyć z pierwszym punktem) Dokładnie zorganizowany proces wyboru reprezentanta - żeby było wiadomo już z wyprzedzeniem, kiedy artyści mogą się zgłaszać z propozycją piosenek

 

Jest sporo opinii, że wybór Rafała to wybór TVP. Uważam, że nie powinno być takiej sytuacji, myślę, że każdy powinien mieć szansę na reprezentowanie kraju, ale w uczciwych, równych warunkach, a nie że wyglądało to jak w tym roku. Jeżeli o czymś zapomniałem, to można oczywiście dopisać :) 

 

Co do drugiego półfinału, to wytypowałem 9/10 finalistów, Mołdawia mnie rozczarowała, za to Austria mnie chwyciła. Przy San Marino była dobra zabawa :) Miałem nadzieję, że Austria wejdzie, niestety nie weszła, a szkoda, bo to był moim zdaniem elegancki występ, wyróżniający się na scenie. Interval acty też bardzo dobre, podobały mi się, myślę, że one mogą być najlepsze od Eurowizji 2016 w Sztokholmie. Najbardziej zawiodła mnie... Łotwa. Przed próbami  myślę, że sama piosenka miała duży potencjał sceniczny, a na live - mało się działo, był występ trochę nudny w mojej opinii. Na tle pozostałych występów Polska wypadła bardzo blado, nie mieliśmy się niestety czym wyróżnić... 

 

Sobotni finał zapowiada się mega ciekawie, pozycje startowe w finale też są bardzo ciekawe, będzie się dużo działo. Nie mogę się doczekać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiego półfinału, to tragedia jak dla mnie. Tylko Gruzja przypadła mi do gustu. Ale niestety nie weszła do finału. Tak jak wymieniłem wyżej będę trzymał kciuki za Norwegię i Belgię w finale. Do naszego reprezentanta nie będę się wypowiadał, bo szkoda słów.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Występ Rafała bardzo słaby. Zasłużenie odpadł w półfinale. Dzisiejszego wieczoru poznamy dokładną punktację - ciekawe czy przypadkiem nie zajął ostatniego miejsca. Wiele krajów ma w tym roku piosenki niskich lotów, ale niektóre kraje potrafiły nadrobić pomysłem na występ. Niestety nasze wykonanie było niestrawne. :)
 



Trochę boję się o przyszłość Polski na Eurowizji. Wczoraj z ciekawości włączyłem TVP Info - brak informacji o Eurowizji. Wieczorne wydanie Wiadomości też nawet nie wspomniały o Eurowizji. A wcześniej mieliśmy nawet materiał, że Brzozowski wyleciał do Rotterdamu. :) Jacek Kurski natomiast ogłosił sukces na Twitterze i podziękował Rafałowi Brzozowskiemu za ''energetyczny występ''. Sukces dotyczył oglądalności jego występu(4 miliony widzów).

Prezes Kurski napisał też o wzajemnym wsparciu w świecie polskiego showbiznesu... WTF? Kilka gwiazd/celebrytów/artystów napisała, że kibicuje i trzyma kciuki. Jednak większość artystów na pytania o Eurowizję wolała nie komentować w ogóle, albo była sceptyczna i krytyczna. 

TVP udało się jedno... To nie był pierwszy wybór wewnętrzny, ale jeszcze nigdy polski reprezentant nie miał we własnym kraju tak fatalnej opinii.

Czy TVP pójdzie drogą Węgier i zrezygnuje z Eurowizji? Nie zdziwiłbym się.

W finale będę trzymał kciuki za Francję. ;)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że Włosi zasłużyli na wygraną. Pomijając całkowicie ich dziwaczny wystrój, to była piosenka z wymierającego gatunku. A jednak udało się nią pokonać faworytów, czyli Szwajcarię, Francję i Maltę.

 

Dobrze też, że Orzechowi udało się skomentować dzisiejszy finał. Mimo zrywania mu transmisji co godzinę, Orzech pokazał podejście do konkursu z innej, luźniejszej strony. Komentarz nie był tak obszerny jak w TVP i prowadził go bardziej jako fan niż pracownik telewizji.

Edytowane przez mastano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2021 o 11:23, djclassic napisał:

Ważne że weszła Belgia i Norwegia. Bo tylko to mnie ruszyło. Reszta słabiutka wg.mnie;)

Co do Belgii, to się zgadzam (choć moim zdaniem alternatywny zespół jakim jest Hooverphonic w ogóle nie pasował do Eurowizji i można uznać, że świetnie trafili z utworem "WRONG PLACE"). Dla mnie Norwegia, to jakaś porażka. Strasznie pompatyczna, utwór nudny i nie porywał. Kto jak kto, ale że Ty tego nie dostrzegłeś?😵.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bloo411 napisał:

Dla mnie Norwegia, to jakaś porażka. Strasznie pompatyczna, utwór nudny i nie porywał. Kto jak kto, ale że Ty tego nie dostrzegłeś?😵.

Nudny nie nudny, zależy jak na to patrzeć. Numer wg. mnie miał coś w sobie. W sumie to bałem się że wygra Francja. Dla mnie numer tragiczny. Słaba podróbka Édith Piaf. Na finał liczyłem na Belgię, ale Włosi najgorzej nie wypadli patrząc na cały repertuar. Ogólnie 65 konkurs Eurowizji dla mnie chyba najsłabszy od kilkunastu lat jak oglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...