Skocz do zawartości

Wybory w telewizji


Alek1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak można przerwać trwającą już na żywo debatę, gdzie jest własna redakcja, zadając pytania inną debatą konkurencyjnej stacji? I później dokończyć wcześniej trwającą już nie na żywo w późniejszych godzinach? Oj, Polsatku, mocne skręcenie w prawo...

Edytowane przez Barti
Przeniesiono dyskusję do odpowiedniego działu forum i wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat News transmitował wiec wyborczy (mylnie zwany debatą) Rafała Trzaskowskiego, który rozpoczął się o godzinie 20:30 w Lesznie. Następnie o godzinie 21:00 rozpoczęli transmisję z wiecu wyborczego (również mylnie zwanego debatą) prezydenta Andrzeja Dudy z Końskich. Od 21 oba wiece przebiegały równolegle. Polsat News natomiast na żywo transmitował wiec Dudy po jego zakończeniu rozpoczęli transmisję z wiecu Trzaskowskiego, od miejsca w którym przerwali, ale z odtworzenia (ten też zdążył się skończyć). Po północy puszono powtórkę z obu wydarzeń w kolejności wiec Dudy, wiec Trzaskowskiego. Pomijając śmieszność sytuacji z dzisiejszymi pseudo debatami, w takiej sytuacji przydałby się drugi kanał informacyjny, żeby dwa takie wydarzenia transmitować na żywo. Niestety Polsat News 2 został uśmiercony. Polsat News zachował się tutaj i tak najlepiej. Pokazał oba wydarzenia mimo wszystko w całości. W TVP Info i TVN pokazywali tylko "swoich" ? . TVN24 ma jednak TVN24 BiS, ale obie twardo nadawały jednego live'a.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emil.1603 Zgadzam się z Tobą. Wybory są na tyle rzeczą ważną, że pokazanie w całości spotkania na otwartym kanale powinno być zapewnione. Tym bardziej że żadna telewizja naziemna, nie pokazała tego spotkania, nie licząc Polsat News, dostępnego dla dużych miast i sporych okolic wokół nich dostępnego z MUX4, który pokazał 30 minut spotkania z Trzaskowskim, a o 21:00 przełączyli się na spotkanie z Dudą. Po zakończeniu spotkania z Dudą zrobili retransmisję spotkania z Trzaskowskim od miejsca w którym ją przerwali. Dość ciekawe zachowanie ze strony PN, nie wiedzieć czemu zdecydowali się przerwać już trwającą transmisję.

 

Spotkanie z Trzaskowskim jako formuła mi się podobała. Całe spektrum dziennikarzy, każdy zadawał własne pytania i na pewno kandydat ich nie znał wcześniej.

 

Osobiście nie oglądałem spotkania z Dudą wczoraj, może dziś odtworzę gdzieś z internetu, aby wyrobić sobie zdanie. Czytałem natomiast komentarze w internecie i podobno pytania przez wybraną widownię były odczytywane z kartek. Także te wcześniejsze były nagrane. Zatem pytania były znane przed spotkaniem, taka dygresja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno spostrzeżenie z wczorajszego wieczoru. Katolicka Telewizja Trwam, postanowiła wczoraj zrezygnować z transmisji cyklicznych religijnych wydarzeń, takich jak Apel Jasnogórski i również transmitowała spotkanie z Dudą. Ciekawe prawda że modlitwa w takiej telewizji schodzi na plan dalszy :)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Przyznaję, ze w tej kwestii poczułem się w jakiś sposób oszukany.

Dziś rano , gdy przeczytałem, że w tej debacie brały podstawione osoby zadające niby spontaniczne pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Dodam, że prowadzący spotkanie do przesady kierował przytyki i złośliwości wobec nieobecnego drugiego kandydata.Taka kontynuacja  działań , gdy w wiadomościach puszczano materiały ośmieszające opozycję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem trochę tego narzekania obozu rządzącego. Po I turze TVN wystosował list do obu kandydatów z propozycją wielkiej wspólnej debaty, podając datę i godzinę. Zamiast zgodzić się na nią to Duda wolał popłakać na wiecach że nie będą obce telewizję mu coś narzucać a jak TVP narzuciła formule datę i godzinę to poleciał jak piesek. Naprawdę nie zdziwię się jak wygra Trzaskowski. Więcej Dudy to jeden wielki krzyk i obrażanie konkurentów. A do do wczorajszych debat bo tak naprawdę jakoś jakby to złączyć to coś na kształt debaty to było. Odstęp sanitarny zachowany ; D ale do meritum. Według mnie dużo lepiej wypadł Trzaskowski, przede wszystkim naturalnie. No i nie były to tylko media sprzyjające PO a była też Gazeta Polska czy TVP Poznań. Nie wiem czy do TVP i TVP Info i Trwamu były wysyłane zaproszenia i nie zostały przyjęte czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko to kpina z urzędu prezydenta oraz całego społeczeństwa. Jedna debata w propagandowej tv rządowej oraz druga w propagandowej tv  prywatnej. Nikt mi nie wmówi że któraś ze stron jest dobra a druga zła. Na wyborach powinna być opcja " żaden z nich " bo co to za wybór ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bober1 napisał:

Nie wiem czy do TVP i TVP Info i Trwamu były wysyłane zaproszenia i nie zostały przyjęte czy też nie.

 

Na pewno było wysłane do wpolityce.pl, TV Trwam, TVP, Do Rzeczy

 

Dzisiaj sytuacja wygląda tak, że chętne do wspólnej debaty są TVN i Polsat ale TVP się nie zgadza. Zgadnijcie dlaczego ? ;)

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bober1 Z tyłu za mównicą był jeden redaktor który pytania nie zadawał. Podobno jedna redakcja zrezygnowała z zadawania pytań.

@Sorek21 Można różnie podejść do oceny, niemniej formuła w której różne redakcje, także te który bardzo krytycznie podchodzą do kandydata miały okazję zadać swoje pytania i pytania nie były wcześniej znane, jednak bardziej do mnie przemawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszym Onecie https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wybory-prezydenckie-nie-bedzie-debaty-miedzy-duda-a-trzaskowskim/zw8ykz0,79cfc278 czytamy:

 

Cytat

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski nie spotkają się już w żadnej debacie telewizyjnej — wynika z informacji Onetu. Debata trzech telewizji, o której często mówił prezydent, nie dojdzie do skutku. Nie chce jej kierujący TVP Jacek Kurski.

Cytat

"Nie możemy się zgodzić na debatę, nad którą nie mamy kontroli. To mogłoby zaszkodzić Dudzie. Nie wiadomo, jak wypadłby w takim starciu" — mówi Onetowi wprost wpływowy przedstawiciel TVP, odpowiedzialny za programy polityczne

 

11 godzin temu, Rasheed napisał:

Dzisiaj sytuacja wygląda tak, że chętne do wspólnej debaty są TVN i Polsat ale TVP się nie zgadza. Zgadnijcie dlaczego ? ;)

Zdaje się że dziennikarze dali Ci odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się zażenowany tym, co miało miejsce. Pomyliłem się. Naprawdę wierzyłem, że wspólna debata dojdzie do skutku. Niestety, poważną debatą zainteresowana była moim zdaniem tylko jedna telewizja - Polsat. TVP i TVN dążyły do organizacji bardziej wieców/konferencji prasowych, niż debat, co odpowiadało - i to jest już najbardziej żenujące - samym kandydatom. Obaj byli zainteresowani wyłącznie debatą "u siebie" i obaj bali się zagościć u "tego drugiego". Ba, obaj nie chcieli tak naprawdę żadnej prawdziwej i uczciwej debaty.

 

To utwierdziło mnie w jednym - dobrą decyzją było u mnie już jakiś czas temu całkowite usunięcie z listy moich kanałów dwóch pseudo-informacyjnych telewizji, które pod mylącymi widzów hasłami hasłami "Cała prawda całą dobę" i "Wiesz więcej" udają, że o czymkolwiek informują Polaków, tak naprawdę w niewyobrażalny dotąd sposób i w niewyobrażalnej skali dzielą ich, kopiąc pomiędzy nimi rowy. Efekty widać po wejściu w internet, gdzie np. na takim Facebooku toczą się już prawdziwe wojny na śmierć i życie, jakby właśnie te wybory były dla niektórych stawką o naprawdę wszystko. Tymczasem to tylko wybory, a nie obrona Mokotowa w Powstaniu Warszawskim. 

 

To tyle ode mnie, wracam do normalnego życia :) Do zobaczenia po wyborach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaszek Nie wiem czy zrozumiałeś treść artykułu Onetu, debata się nie odbędzie, bo nie chce jej wyłącznie TVP.

W tym samym artykule potwierdzają to prywatne telewizje, jak rozumiem chodzi o Polsat i TVN

 

Cytat

Informacje o sprzeciwie Kurskiego potwierdziliśmy także w prywatnych telewizjach.

 

To że odbywają inne wiece, spotkania, konferencje, czy jak je zwać, nie jest niczym złym, ale dlaczego nie można zorganizować wspólnej debaty która byłaby poza wszelkimi podejrzeniami i uszczypliwościami o ustawki z obydwu stron? Ano odpowiedź jest wyżej w artykule Onetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w nosie mam która z telewizji jej chce, a która nie 8) Bo podstawą jest dla mnie to, czy chcą jej kandydaci, a nie telewizje. A gdyby chcieli obaj kandydaci, to:

 

  • dogadali by się sami i spotkali choćby na jakimś rynku któregoś z miast, obojętnie gdzie, bez ustawek z telewizjami, bez uzgadniania dla siebie najkorzystniejszego sztucznego i bezsensownego formatu, itp.
  • nie przyszliby na wiece, mylnie nazywane debatami, organizowane przez pseudo-informacyjne stacje telewizyjne dowiedziawszy się, że konkurent zrezygnował

 

Sprawa jest tu dla mnie prosta jak drut. Nie potrzebuję wspomagać tu swojego myślenia publikacjami Onetu :) W sumie dobrze, że głosowanie mam już z głowy. Nie muszę dalej patrzeć na ten marnej jakości spektakl pt. "Debata o debacie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...