Skocz do zawartości

Wybory w telewizji


Alek1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Według ramówek niektórych ośrodków regionalnych, opublikowanych na stronach dla prasy, np. ramówki z Łodzi czy Gdańska, regionalne pasma audycji wyborczych w dni powszednie mają być nadawane od 17:00 do 18:00 oraz od 19:00 do 19:30, czyli łącznie 90 minut dziennie będzie na to. Na antenach ogólnopolskich, czyli Jedynki i Dwójki, pasma będą krótsze, ale to jest w sumie zrozumiałe z powodu charakteru tych wyborów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie Trzaskowski obawia się pytań od dziennikarzy TVP, skoro blokuje ich udział w debacie, co dla mnie jest to zdecydowanie zła taktyka. Nieważne jakie poglądy ma obecna TVP, ale myślę, że na debacie również powinna się znaleźć - nawet jeśli dziennikarze telewizji publicznej mieliby niewygodne pytanie wobec Trzaskowskiego.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 12 października zapowiedziano debatę prezydencką kandydatów na stanowisko prezydenta Warszawy. Odbędzie się w studiu TVP, a realizować ją będą wspólnie Telewizja Polska, Polsat oraz TVN. Do prowadzenia zostaną zaproszeni 3 dziennikarze, po jednym z każdej reprezentowanej stacji (ale mają to nie być dziennikarze prowadzący programy publicystyczne): https://www.rp.pl/Wybory-samorzadowe/181009824-12-pazdziernika-debata-prezydencka-w-Warszawie.html

A lokalnie, w moim regionie, takie debaty odbywają się już od jakiegoś czasu, realizuje je i nadaje TVP3 Bydgoszcz, jutro ostatnia z 5 debat, w której wystąpią kandydaci na prezydenta Bydgoszczy. Wcześniej były debaty kandydatów prezydenckich z Inowrocławia, Grudziądza, Włocławka i Torunia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj problem jest taki, że choć to są wybory samorządowe, to przy oglądaniu ogólnopolskich stacji można odnieść wrażenie, że tak naprawdę 21 października będą głównie wybory na prezydenta stolicy. O pozostałych dużych miastach i o tym, jacy tam są kandydaci, co proponują, mówi się w ogólnopolskich mediach znacznie rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Jedynka i TVP Polonia wyemitują Wieczór Wyborczy od 20:55 do 21:35.

 

W najbliższą sobotę o 21:00, TVN24 wyemituje program "Klasa" w którym Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki odpowiedzą na pytania dzieci uczących się w szkole: https://www.press.pl/tresc/54845,jaki-i-trzaskowski-wystapia-w-programie-_klasa_-w-tvn-24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolski w programie "W Tyle wizji" uznał,że debaty z więcej niż 2-3 osobami są bez sensu, bo każdy powie po zdaniu.

W dniu 2.10.2018 o 22:25, the cable guy napisał:

Duża część społeczeństwa nie ogląda regionalnych TV. Nie wiem skąd wziąłeś taki pomysł.

To wybory samorządowe-lokalne, więc  tam jest miejsce na sprawy związane z tymi wyborami. Osoby zainteresowane sprawami lokalnymi oglądają TV regionalną. Mnie jako mieszkańca zupełnie innego województwa nie interesuje kto wygra batalię akurat w Stolicy, to decyzja jej mieszkańców. Dosyć zamienianie Polski w Warszawę,a wygląda oglądając TV,że mamy do czynienia z wyborami na Prezydenta Warszawy,a nie wyborami samorządowymi. 

23 godziny temu, Alek1234 napisał:

Jednak Jedynka i TVP Polonia wyemitują Wieczór Wyborczy od 20:55 do 21:35.

 

W najbliższą sobotę o 21:00, TVN24 wyemituje program "Klasa" w którym Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki odpowiedzą na pytania dzieci uczących się w szkole: https://www.press.pl/tresc/54845,jaki-i-trzaskowski-wystapia-w-programie-_klasa_-w-tvn-24

No i to kolejny skandal, bo kandydatów jest 14. Takie coś ewentualnie przed II Turą, a nie faworyzowanie dwóch kandydatów kosztem innych. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz sobie podliczyłem sekundy z warunków tej debaty, co ma być 12 października, to każdy kandydat będzie mieć 5 minut na swoje wypowiedzi, to nam daje łącznie 70 minut programu, zapowiedziane są jeszcze jakieś krótkie wystąpienia, one nie są jeszcze określone czasowo. Istotnie jest tak, że im więcej kandydatów, tym debata staje się mniej merytoryczna, a bardziej przechodzi w pojedynek głównie na osoby, bo jednak w ciągu tych łącznych 5 minut trzeba się jakoś zaprezentować. Niby można by było dać więcej czasu na odpowiedzi, zwiększyć liczbę pytań, ale to z kolei powoduje wydłużenie czasu debaty, a przeczuwam, że nawet mieszkańcy stolicy, bo to do nich jest ten program adresowany, z trudem obejrzeliby pojedynek trwający np. 3 godziny. Dlatego łatwiej jest organizować debaty z 2 czy 3 kandydatami.

 

W Toruniu nagrywano wczoraj drugą już debatę kandydatów na prezydenta tego miasta, pierwsza, z TVP3 Bydgoszcz, nadana była na żywo. Program będzie zaprezentowany w lokalnej TV Toruń w poniedziałek o 18:30, zapis będzie dostępny na stronie internetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaczęły się w TVP ''Audycje Komitetów Wyborczych''. Partia Razem jako jedyna nie dostarczyła swojego spotu wyborczego.

 

Jeżeli chodzi o mój region, to póki co jest cisza, jeśli chodzi o debaty wyborcze w TVP3 Szczecin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim TVP3 Kielce już od poniedziałku wspólnie z Radiem Kielce będzie przeprowadzać debaty przedwyborcze. Z udziałem włodarzy Kielc na początek, a potem z udziałem liderów list wyborczych do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego w poszczególnych okręgach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2018 o 12:39, wislok napisał:
W dniu 4.10.2018 o 12:56, Alek1234 napisał:

Jednak Jedynka i TVP Polonia wyemitują Wieczór Wyborczy od 20:55 do 21:35.

 

W najbliższą sobotę o 21:00, TVN24 wyemituje program "Klasa" w którym Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki odpowiedzą na pytania dzieci uczących się w szkole: https://www.press.pl/tresc/54845,jaki-i-trzaskowski-wystapia-w-programie-_klasa_-w-tvn-24

No i to kolejny skandal, bo kandydatów jest 14. Takie coś ewentualnie przed II Turą, a nie faworyzowanie dwóch kandydatów kosztem innych. 

Też tak samo stwierdziłem, jak zobaczyłem, że w programie "Klasa" będzie obecna tylko ta dwójka. Twórcy chyba podeszli do tego w taki sposób, że tak naprawdę tylko oni mają szansę na drugą turę, nie przewidując żadnego scenariusza B, czy C. Trochę jestem tym oburzony, bo przecież powinno się pokazać wszystkich kandydatów, jak rozmawiają z dziećmi. Tak chyba zrobiono we francuskiej wersji. Takim sposobem (przepraszam, że wchodzę na jedno zdanie z polityką) faworyzują duopol PiS-PO kosztem innych opcji. Gdyby emitowano ten program codziennie, to śmiało by się wyrobili, a jeszcze mogliby pokazać jakieś wydanie z kandydatami na włodarzy innych miast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...