Skocz do zawartości

Wybory w telewizji


Alek1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Debaty w TVN, TVN24, Onecie i WP nie będzie, została odwołana z powodu braku udziału prezydenta Andrzeja Dudy. Nie ma też odzewu na propozycję Polsatu, aby organizować, wspólnie z TVP i TVN, debatę. Tak więc jedyny planowany program to ten, jaki ma się odbyć w poniedziałek na antenach TVP1, TVP Info i TV Polonia, debata z Końskich w formie "town hall": pytania zadaje publiczność zgromadzona w studiu, a prowadzący jest tylko moderatorem dyskusji, udzielającym głosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Rasheed napisał:

Tomasz Skory z RMF:

" 1. TVP powołuje się ws. debaty w Końskich na rozporządzenie KRRiT.

2. Rozporządzenie nakazuje przeprowadzenie debaty bez udziału publiczności w studiu, TVP planuje jej udział w debacie."

Właśnie w ten sposób znaleźli obejście, nie będą w studiu tylko na świeżym powietrzu a debata na scenie w plenerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery ciekawe wykresy (źródlo: https://www.wykop.pl/wpis/50468069/ciekawe-zestawienie-dotyczace-tego-jak-glosowaly-p/).

Wszystkim (a właściwie jednemu userowi), twierdzącemu, że rzekomo wszystkie strony barykady (zarówno partyjne jak i telewizyjne) są tak samo "totalne" może da to do myślenia - bo widać wyraźnie, że tylko jedna z nich odrzuca hurtowo wszystko co proponują inni. Tak samo jest z TVP...

 

 

comment_1593689382EiEgw4gz919YxZR9BZXDeb

 

comment_1593691123STX0IxfkzXno7MdqslGMyz

 

comment_15936892412Ool8zDDRFKflUU9pMFUTl

 

comment_1593691148lywVJv6w1ik0UrXZiUMBe7

 

 

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszukałem się rozporządzenia o którym wspominacie:

 

Cytat

ROZPORZĄDZENIE
KRAJOWEJ RADY RADIOFONII I TELEWIZJI
z dnia 6 lipca 2011 r.
w sprawie szczegółowych zasad i trybu przeprowadzania debat przez Telewizję Polską Spółkę Akcyjną
Na podstawie art. 120 § 2 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 112, z późn. zm. 1 ) zarządza się, co następuje

 

Czytamy w nim

Cytat

§  5. Telewizja Polska powinna zapewnić równe warunki udziału w debacie każdemu przedstawicielowi lub kandydatowi, o których mowa w § 2, poprzez:

1) umożliwienie wzięcia udziału w takiej samej liczbie debat;
2) zapewnienie równego czasu na wypowiedzi w debatach;
3) zapewnienie tej samej godziny rozpoczęcia emisji debat z tolerancją ±15 minut;
4) poinformowanie co najmniej na 48 godzin przed emisją debaty przedstawicieli lub kandydatów o terminie i tematach debaty;
5) przeprowadzenie debaty bez udziału publiczności w studiu.

 

 

W tym kontekście strasznie jestem ciekaw opinii @jaszek, który w wątku TVN twierdził

 

4 godziny temu, jaszek napisał:

Tymczasem tuż po I turze wyborów część mediów bez konsultacji z kimkolwiek ogłosiła datę debaty i kazała się na nią stawić.

 

Jak widać TVP wg rozporządzenia może ustalić termin i tematy debaty bez konsultacji, informując jedynie z wyprzedzeniem 48 godzinnym.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę jesteś ciekaw mojej opinii @dvbtowiec? To proszę - to jest dokładnie taki sam ruch jak i TVN'u. Jeden ściek. (sorry, brakuje mi naprawdę lepszego słowa, więc sami wstawcie). Tak naprawdę obie telewizje nie wierzą w to, że któraś z tych dwóch debat dojdzie do skutku. Chodzi tylko o podgrzanie atmosfery i wywołanie awantury. I jak widać jest to dość skuteczne sądząc po reakcjach niektórych Forumowiczów.

 

Debata i tak moim zdaniem wreszcie będzie jedna, prawdziwa, z udziałem trzech stacji :)

Godzinę temu, dvbtowiec napisał:

może ustalić termin i tematy debaty bez konsultacji

Ale na Boga nigdy tak nie robiła. Czas i formuła (przede wszystkim formuła) debaty ZAWSZE była i jest konsultowana ze sztabami! Nawet w TVP i nawet teraz.

 

Zresztą poszczególne sztaby zawsze pieczołowicie tego pilnowały, aby formuła była taka, żeby z debaty jak najmniej wynikło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory debaty po I turze zawsze były konsultowane i uzgadniane wspólnie przez sztaby. W obecnej atmosferze i strategii Dudy obstawiam, że debaty nie będzie. Będzie tylko ustawka TVP, powtarzana do końca tygodnia w publicznej tv. TVN nie jest wiele lepsze ale za to trochę inteligentniejsze bo dokooptowało do debaty Onet i WP więc może się bronić, że to debata kilku mediów. Powinni najpierw dążyć do wspólnej debaty a gdy to nie wyjdzie to organizować samodzielną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję ruchu TVNu, Onetu oraz WP. Tu aż się prosiło o zrobienie debaty z pustym krzesłem, TVP by się nie wahało tylko by tak zrobiło. Osobiście uważam, że żadnej debaty nie będzie. Każda ze stron zrobi sobie jakieś większe telewizyjne wystąpienie, może z pytaniami od widzów (oczywiście wcześniej wybranymi) i na tym zakończymy ten wielki cyrk jaki obserwujemy. Mocno ubolewam, bo debaty, takie prawdziwe z ostrą dyskusją są rewelacyjnym testem dla kandydatów i niejednokrotnie zmieniały wydarzenia na najbliższe lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonał mnie Jaszek, że kluczowe jest przekonanie niezdecydowanych widzów Polsatu. Dziś taką okazję ma Duda ale w formie wywiadu, zawsze coś. Trzaskowski bedzie za to w "Kropce nad i" ale to bez znaczenia bo wystąpi przed swoją publiką. Puste krzesło nic by mu nie dało, tak jak poniedziałkowa wieco-debata Dudy ale to Trzaskowski musi gonić rywala i zdobywać nowe głosy. W tej nieszczęsnej kłótni o debatę nikt nie zyska co jest akceptowalne dla prowadzącego w sondażach Dudy.

 

Obejrzałem przed chwilą Kropkę nad i z Trzaskowskim. Bardzo fajna forma, bo pytania od widzów a Trzaskowski był rewelacyjny. Prezencja, styl wypowiedzi, mimika, wszystko na najwyższym poziomie. Już wiem dlaczego Duda obawia się bezpośredniego starcia.

Edytowane przez Rasheed
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vinni Nie do końca, okazało się że TVN zorganizował debatę i padły pytania od internautów i widzów w wydłużonej Kropce nad I do obu kandydatów, a odpowiadał tylko obecny Rafał Trzaskowski.

Mogę powiedzieć jedno, zdecydowana większość pytań była bardzo merytoryczna i na czasie i bardzo żałuję że w takich pytaniach nie skonfrontowali się kandydaci.

Forma debaty również mi się bardzo podobała, spokojna i merytoryczna. @jaszek oglądałeś? W porównaniu z tym co z pytaniami o komunię w szkołach jakie były w debacie przed pierwszą turą na której wiało nudą, naprawdę miałem okazję dowiedzieć się wiele o poglądach kandydata i jego formie.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania były rzeczywiście na poziomie, dotyczyły naszego życia, przyszłości i wszystko z dość dużego zakresu tematycznego. Olejnik niespodziewanie kilka razy przycisnęła Trzaskowskiego choć zwykle lubi odpuszczać tym, których lubi (i m.in. dlatego jej nie lubię). Gdyby był Duda i do tego byłaby możliwość bezpośredniej dyskusji między nimi to byłaby debata jakiej każdy oczekuje. Na koniec zaprosiła do takiego samego wywiadu Dudę.

 

Ciekawe co wyjdzie z wielkiej debaty w poniedziałek. Może tym razem redaktorzy coś zmienia i dla odmiany zapytają o przygotowanie do bierzmowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Rasheed napisał:

Obejrzałem przed chwilą Kropkę nad i z Trzaskowskim. Bardzo fajna forma, bo pytania od widzów a Trzaskowski był rewelacyjny. Prezencja, styl wypowiedzi, mimika, wszystko na najwyższym poziomie. Już wiem dlaczego Duda obawia się bezpośredniego starcia.

 

Andrzej Duda z kolei wczoraj podczas wywiadu został kilka razy mocno przycisnięty przez Rymanowskiego i zdecydowanie sobie nie poradził ;).

Na dobre mu uciekanie od debaty nie wyszło bo po tym wywiadzie, widać, że po prostu nie radzi sobie nigdzie poza TVP i tak naprawdę wyszło na jedno...

Ale stawiam, że hardkorowy elektorat w większości stwierdzi, że Polsat też bezpodstawnie szkaluje jak TVN.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

W moim odczuciu, prezydent Duda w udzielonym wywiadzie przekonująco wypadł .Co prawda ,  tylko w streszczeniu, ale  przy okazji przypominał dokonania swojego kontrkandydata i jego ugrupowania,  o których część  wyborców zdążyła zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wychodzi na to, że debaty jednak nie będzie, będą dwie oddzielne konferencje prasowe/wywiady. Dziś jeden z polityków PO powiedział, że na wspólną debatę Polsat się zgadza, TVN się zgadza, ale TVP odmawia. Oczywiście może ktoś powiedzieć, że tak tylko mówi polityk, ale jak widać, nikt temu nie zaprzecza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję, cóż urzędującemu prezydentowi nie zależy na debacie, bo wie że mógłby na niej dużo stracić. Nie chce ryzykować.

A tego typu inaczej sympatyczna wymiana zdań w kontekście nieodbytej debaty https://wiadomosci.wp.pl/ambasador-usa-do-beaty-mazurek-szerzy-pani-klamstwo-powinna-sie-pani-wstydzic-6529134792403073a

nikomu inteligentnemu nie zamydli oczu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak kogoś wybrać trzeba. Czy zanim podejmiemy decyzję, nie należałoby zobaczyć ich w jednej debacie? Większość zadań głowy państwa to funkcje reprezentacyjne, więc sprawa jak się prezentują, wysławiają itp. jest też istotna. Dla mnie wielkiego znaczenia nie ma, bo mam ugruntowane sympatie polityczne, ale dla tego ktoś, kto się mniej interesuje polityką debata jest tu dużym ułatwieniem. Bezpośrednie wypowiedzi kandydatów, najlepiej z jednoczesnym zadawaniem sobie pytań, jest czymś normalnym w zachodnim świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędem TVN-u jest to, że dzisiejsze spotkanie Trzaskowskiego z dziennikarzami w Lesznie będzie pokazywane tylko w TVN 24, bez TVN-u. Ogranicza to pewien zasięg telewizyjny tej transmisji. Tym bardziej, że obok miałaby się odbyć debata prezydencka w TVP. A jak wiadomo, TVN 24 nie ma w DVB-T, a TVN ma tam zasięg 100%. Szczególnie, że nieudaną debatę TVN, Onetu i WP mieli pokazywać właśnie w obu kanałach.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...