Skocz do zawartości

Forum SAT Kurier: dyskusja, propozycje


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, _Artek_ napisał:


1. Nie jest to forum językoznawcze a satelitarne. 

Zasady pisowni są uniwersalne, niezależnie od tego, czy forum jest o językoznawstwie, czy o telewizji satelitarnej. Nigdzie nie ma jakiegoś rozróżnienia, że jeśli jest miejsce o jakiejś tematyce, to można sobie totalnie olewać ortografię czy składnię zdania.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ircios napisał:

90% userów nawet nie wie, że taka zmiana nastała

Zaryzykuję, że ponad 99% nie wie i dowie się dopiero jak zechce coś edytować po upłynięciu owych 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kiler napisał:

Widzisz @_Artek_ jak chcesz to potrafisz napisać poprawny post. Jakby każdy Twój wyglądał jak ten ostatni to nie byłoby żadnego problemu.

Oczywiście że potrafię, bo jestem osobą z niepełnosprawnością ruchową dla której język polski jest językiem ojczystym, a to że nie stosowałem interpunkcji wynika jedynie z faktu że traktuje to forum jako szybki środek nieformalnej komunikacji. ...... pisząc szybko wiadomość w komunikatorze do znajomych też zawsze dbasz o interpunkcje @Kiler

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ircios napisał:

Za chwilę przychylono się do tego pomysłu. 

 

Na okres próbny (myślę, że kilku tygodni), by zobaczyć, jak to się sprawdzi. Co nie zmienia faktu, że to Administracja i Moderatorzy ostatecznie zdecydują, czy to rozwiązanie pozostanie na stałe. Może dodatkowo damy jakąś ankietę pod koniec tego okresu próbnego, ale tylko jako podpowiedź dla nas, a nie jako wyrocznię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Anita Kaźmierska napisał:

Może dodatkowo damy jakąś ankietę pod koniec tego okresu próbnego, ale tylko jako podpowiedź dla nas, a nie jako wyrocznię.

Można prosić już teraz? Skoro to tylko podpowiedź dla Was. Mnie interesuje głównie co ludzie naprawdę o tym myślą, stąd pisałam o anonimowej ankiecie choć oddać mogę głos bez problemu i w jawnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Anita Kaźmierska napisał:

Na okres próbny (myślę, że kilku tygodni), by zobaczyć, jak to się sprawdzi.

To może napiszę jak się sprawdza z mojego doświadczenia.

Chciałem edytować post, aby odpowiedzieć dodatkowemu użytkownikowi, na post który pojawił się zanim ja napisałem swój pierwotny bez edycji, po to aby nie tworzyć kolejnego postu.

Wykonywałem to przez edycję ponieważ w ciągu 5 minut dopisany został kolejny post pod moim.

Nie zmieniało to sensu mojej wypowiedzi, gdyż dopisywałem dodatkową odpowiedź na inną wypowiedź.

Zacząłem edytować o czasie, gdy kończyłem, byłem po czasie.

 

Zrezygnowałem z edycji i dopisywania kolejnego postu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Sentence napisał:

Nie można. Było jasno określone. Temat został wyczerpany. 

Szkoda, nie pozostaje nic innego jak poczekać, aż ankieta pojawi się pod koniec okresu próbnego.

1 minutę temu, tyrla napisał:

Ech. Przez 3 godziny nabiliście 3 strony przekrzykując się czy edycja w ciągu 5 minut ma być czy nie. 

Znasz jakieś duże forum, gdzie edycja jest ograniczona do 5 minut? Bo ja nie. Ale skoro forum Satkurier ma obecnie takie restrykcje, to trudno lecz nie rozumiem dlaczego o tym nie dyskutować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja z gatunku co było pierwsze: kura czy jajko. Jeśli udzielisz odpowiedzi, to jednej połowie dogodzisz, a drugiej nie. Nie lepiej swoją energię i czas poświęcić na praktyczne wpisy w ramach grup tematycznych? A do tutejszego tematu proponuję wrócić za tydzień lub później. W praktyce nie da się teraz określić, czy wprowadzona zmiana jest dobra czy nie, gdyż większość userów nawet jeszcze nie spostrzegła się, że zostało narzucone 5-minutowe ograniczenie, w trakcie którego można dokonać edycji własnego wpisu.

 

Proponuję albo uspokoić się dobrowolnie, albo na jakiś czas przymusowo zamknąć temat. Wszystkim to wyjdzie na dobre.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, _Artek_ napisał:

pisząc szybko wiadomość w komunikatorze do znajomych też zawsze dbasz o interpunkcje

Oczywiście, że tak. Nie wyobrażam sobie pisania bez przecinków, kropek i znaków zapytania. 

 

Naucz się interpunkcji, lepiej się to czyta.

W internecie też obowiązuje netykieta. 

 

To, że dla ciebie nie ma to znaczenia, nie znaczy, że dla innych też. 

@Anita Kaźmierska @Kiler

Dlaczego gdy cytujemy kogoś wpis który składa się z 5 słów, nasz komentarz jest edytowany z dopiskiem, żeby nie komentować całości.

 

Jak niby z 5 słów mam coś skracać??? 

Czy to nie jest chore?? 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelTSW warto ze zrozumieniem zapoznać się z treścią regulaminu forum:

5. Korzystając z Forum nie można:

xv. Cytować całości ostatniego Posta w danym wątku. Cytowanie jest wskazane przy odwołaniu się do części innego Postu oraz konieczne w przypadku odwołania się do treści ze źródła obcego Forum wraz ze wskazaniem owego źródła oraz własnym komentarzem, o ile nie stanowi to materiału reklamowego

 

Jeżeli już poruszyłeś temat cytowania, to pragnę przypomnieć, że jeżeli ktoś zacytował post w całości, a cytowana treść nie jest tuż nad nim, to jak najbardziej jest to zgodne z regulaminem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie do @Anita Kaźmierska i innych osób decyzyjnych: czy na tutejszym forum dozwolona jest ... kryptoreklama? Pytam, gdyż jeden z tutejszych użytkowników w jednym konkretnym temacie coraz bardziej promuje pewną usługę (bardziej spostrzegawcze osoby na pewno wiedzą kogo dokładnie mam na myśli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...