Skocz do zawartości

Forum SAT Kurier: dyskusja, propozycje


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety u mnie na smartfonie nie ma na to o czym piszesz nawet najmniejszych szans. Zamiast tego samoistnie zaznacza się tekst nieoznaczony jako cytat a u dołu ekranu pojawia się pole z opcjami. Dodam tutaj że mam smartfon Samsung Galaxy A32 z Androidem 12. Warto zatem naprawić zgłoszone usterki :)

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Poland napisał(a):

A propo edycji postów chciałbym zawnioskować o pewną ważną rzecz a mianowicie coś co jest chociażby na Wikipedii gdzie można edytować posty na dwa sposoby. Mam tu na myśli aktualnie używany tryb wizualny jak i nie obecny u nas tryb kodu źródłowego BBCode. Często bowiem jest tak że na przykład poprzez złe wstawienie cytatu blokuje się opcja pisania tekstu pod nim i wówczas trzeba uźyć Tapatalka by naprawić sytuacje. Opcja widoczności kodu źródłowego pozwoliłaby na naprawienie sytuacji bez konieczności uźywania wspomnianej aplikacji. 

 

3 godziny temu, Anita Kaźmierska napisał(a):

Kod źródłowy można tu wyświetlać i edytować w formie HTML, ale nie udostępniany tej funkcji użytkownikom.

Takie coś i tak można wywołać.

 

edycja.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Anita Kaźmierska napisał(a):

@Poland sprawdź jeszcze wersję Opery, czy masz najnowszą z 14 grudnia 2022 r.

@dvbtowiec a Ty z jakiej przeglądarki korzystasz?

Posiadam najnowszą wersje Opery:

Screenshot-20221216-145838-Opera.jpg

Jest to dokładnie ta o której piszesz droga Pani Adminko :)

41 minut temu, Zuzia napisał(a):

 

Takie coś i tak można wywołać.

 

edycja.jpg

 

 

 

 

Stąd też tym bardziej uważam że edycja postów poprzez kod HTML powinna być wdrożona na naszym forum :)

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Kiedy ta opcja jest aktywna, użytkownicy z tej grupy, będą mogli dodawać kod HTML (tam gdzie to jest możliwe i ta opcja jest również aktywna). Pozwolenie użytkownikom na dodawanie kodu HTML jest wysoce niebezpieczne i może prowadzić do uszkodzenia strony przez złośliwego użytkownika. Zaleca się, aby nie włączać w ogóle tej funkcji, lub aktywować ją wyłącznie zaufanym grupom administracji.” - tak radzą twórcy forum.

 

Jam tam optuję za bezpieczeństwem :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei jestem za wygodą korzystania z forum. Gdyby było tak jak piszesz to już dawno forum Media2 by nie istniało a i nasze również bo opcja HTML czy mówiąc wprost zwyczajnego edytora tekstowego gdzie można by ręcznie wpisywać kody BBCode istnieje na Tapatalku do którego nasze forum jest podpięte. Myślę zatem że warto nieco zreformować pole tekstowe tak by łatwiej można było korzystać z forum. Ten pogrubiony tekst to moim zdaniem czysty przesadyzm ze strony programistów. Poza tym mamy tak szerokie grono moderatorskie że nawet mysz się nie przeciśnie a co dopiero szkodliwy użytkownik. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2022 o 11:33, dvbtowiec napisał(a):

Być może piszesz o telefonach komórkowych.

Chyba faktycznie jest taki problem że obszaru z cytatem nie można usunąć.

Nie można także usunąć wywołania użytkownika po @, czasami są także problemy z usunięciem emitikon.

I nie chodzi o edycję wyłącznie, ale także podczas tworzenia posta.

Też to czasami dostrzegam - jakąś opcją jest odświeżenie strony i wtedy aktywuje się opcja do wyczyszczenie pola edycji - tylko wtedy trzeba skopiować poprawną część tekstu, żeby nie wpisywać go od początku.

Edytowane przez Kiler
Poprawiono pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycje tematu "składaków ofert telekomunikacyjnych"
Nie od dziś wiadomo że najpopularniejsze wątki na tym forum to te dotyczące tego "jak dostać jak najwięcej jak najtaniej"  
Logicznym wyjściem wydawałoby się skorzystanie z pakietu łączącego wszystkie usługi w ramach faktury u jednego operatora. 
Okazuje się że nie zawsze tak jest. 

Pod moim adresem zamieszkania najkorzystniej wypada połączenie TV Sat c++światłowód orange+ abonament komórkowy w T-mobile:)
Co sądzicie o propozycji takiego tematu?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tego tematu już nie poruszałem, ale denerwuje mnie kurczowe trzymanie się tego, że jedna informacja może być publikowana tylko w jednym wątku na całym forum

Chodzi mi o sytuację, gdy dany temat jest wielowątkowy - np. o dodaniu TVP Polonia do NTC (dotyczy zarówno tematu TVP Polonia, MUX 6 jak i Naziemnej telewizji cyfrowej)

Jeśli ktoś nie śledzi któregoś z tych tematów, a akurat w tym nieopserwowanym pojawi się ta informacja, to nie ma ta osoba możliwości dowiedzenia się o tej informacji na tym forum (o ile tej informacji nie odszuka), bo na innych wątkach ta informacja będzie przenoszona do kosza

Podejrzewam, że to po to, żeby nie zaśmiecać forum, ale wg mnie to lekka przesada

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Prawie nigdy nie popieram moderację,ale w tym wypadku Sentence ma rację.Zdarzało się tu na forum rozwijanie tego samego wątku w dwóch tematach.Sam się kiedyś pogubiłem,gdzie w końcu piszę.Warto szukać tego tematu i go kurczowo się trzymać.Głowa do góry Bartoszu.

Edytowane przez zefir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...