Skocz do zawartości

Forum SAT Kurier: dyskusja, propozycje


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Insynuacje bezpodstawne wymagają jednoznacznej odpowiedzi. Wielokrotnie były stosowane wobec różnych osób, w tym mnie. To jest potwornie irytujące gdy ktoś nadinterpretuje Twoje wpisy i wyciąga z nich to czego w nich nie ma.

Dyskusja wówczas traci jakikolwiek sens. Trzeba to ostro przeciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualnie na forum można logować się na dwa sposoby: za pomocą nazwy użytkownika lub adresu e-mail.

 

Invision Community ostrzega, że zezwolenie użytkownikom na logowanie się przy użyciu nazwy wyświetlanej może stanowić słabość w zabezpieczeniach społeczności, ponieważ nazwy wyświetlane są informacjami publicznymi, a złośliwi użytkownicy mogą próbować zalogować się na wiele kont przy użyciu wspólnych haseł, dopóki nie znajdą konta, dla którego te hasła działają. Invision zaleca zezwalanie użytkownikom na logowanie się tylko przy użyciu ich adresów e-mail.

 

Jak myślicie? Zablokować możliwość logowania się przy pomocą nazwy użytkownika? Byłoby to dla Was bardzo uciążliwe czy do przełknięcia, biorąc pod uwagę powyższe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości.

 

EDIT:

Z drugiej strony Invision chyba nie wziął pod uwagę tego, że wiele osób korzysta z opcji zapamiętywania loginu i hasła w przeglądarce. Ostatni wyciek pokazał, że przez to ujawnione zostały adresy e-mail. Gdyby to były tylko nazwy użytkownika - wydaje się, że byłoby to mniej niebezpiecznie.

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Proponuje wydzielić wszystkie posty o zespole Magik Band z tematu o „Disco Polo" do osobnego ze względu na aferę z samą formacją jak i współpracującym nimi „Szalonym Drużbą" który to obecnie siedzi w więzieniu: https://forum.satkurier.pl/topic/2241-disco-polo/page/16/#comments

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Możesz wysłać tylko 5 wiadomości dziennie. Proszę spróbować ponownie później.

Wiem, wyczerpałam dzienny limit, ale ja chcę napisać do moderatora i wydaje mi się, że powinnam zawsze móc. Wiem też, że mogę poczekać 24h lecz bywają pilne przypadki. @Anita Kaźmierska czy jest możliwość, aby do funkcyjnych wysyłać PW po wyczerpaniu dziennego limitu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Anita Kaźmierska a czy dopuszczasz możliwość, aby reakcje były jawne? W sensie kto komu dał, zabrał i tak dalej. Była kiedyś o tym dyskusja, zdania podzielone, ale w sumie taka funkcjonalność nie spowodowałby chyba jakiś problemów, a wręcz przeciwnie, podniosłaby poziom. Na innych forach taka jawność funkcjonuje i nie wywołuje konfliktów.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zuzia napisał(a):

Była kiedyś o tym dyskusja, zdania podzielone, ale w sumie taka funkcjonalność nie spowodowałby chyba jakiś problemów, a wręcz przeciwnie, podniosłaby poziom.

Niekoniecznie. To co sprawdza się na innych forach, niekoniecznie musi u nas, nie musimy tego kopiować. Reakcje nie są jawne właśnie dlatego, żeby nie było zjawiska typu "nabijanie sobie wzajemnie po koleżeńsku". A poziom forum zależy bardziej od jakości wpisów użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kirk napisał(a):

Reakcje nie są jawne właśnie dlatego, żeby nie było zjawiska typu "nabijanie sobie wzajemnie po koleżeńsku".

Wydaje mi się, że odwrotnie, jawność zredukuje "nabijanie sobie wzajemnie po koleżeńsku" bo będzie to wtedy widoczne jak na dłoni. Jawność dawanych przeze mnie reakcji mnie nie przeszkadza, mogą sobie być widoczne dla ogółu na tym forum, tak jak są widoczne na innych. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Zuzia napisał(a):

Wydaje mi się, że odwrotnie, jawność zredukuje "nabijanie sobie wzajemnie po koleżeńsku" bo będzie to wtedy widoczne jak na dłoni.

I właśnie przez to że będzie widoczne, będzie kusiło aby się zrewanżować. Dobrze jest obecnie. Nie wiem po co komu informacja kto komu dał reakcję. W ogóle na nie nie zwracam uwagi, choć milo jeśli się komuś wypowiedź podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji chiciałbym zapytać, czy jest możliwość zwiększenia limitu dawania reakcji na forum?

Gdyby ktoś nadmiernie używał emotek, po prostu byłaby odpowiednia sankcja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to tylko propozycja. Myślę, że małe przekroczenie obecnego limitu to byłaby okazjonalna sprawa i mało kto wykorzystałby wspomniany zapas.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...