Skocz do zawartości

Forum SAT Kurier: dyskusja, propozycje


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, michael112 napisał(a):

 

Też dobry pomysł. Ponadto, wtyczka powinna aktualizować datę utworzenia posta na tą późniejszą i zaznaczać ludziom jako nieprzeczytane.

Taka wtyczka była kiedyś normą na PHPBB3. Jeśli chodzi o aktualny skrypt forum, to znalazłem kilka propozycji do przetestowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już sami ocenimy i zdecydujemy, czy skorzystamy z separatora, czy też nie, a może z czegoś zupełnie innego. Nadal zastanawiamy się też nad skróceniem czasu, w którym łączą się posty, bo jest to rozwiązanie bezkosztowe, najprostsze i najbardziej wygodne - post będzie wyświetlał się jako nowy, nieprzeczytany, a te wtyczki mogą tego nie oferować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego, że ktoś chce pieniądze za swoją pracę? Wtyczki są od użytkowników.

19 godzin temu, Anita Kaźmierska napisał(a):

post będzie wyświetlał się jako nowy, nieprzeczytany, a te wtyczki mogą tego nie oferować.

Sam nie wiem czy da się to odczytać z tych screenów.

 

Screenshot1.png.4b13dee9dbd2f24ecc62a3ecScreenshot2.png.dd725c6ac44ef86b741c2e6c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrócenie czasu, przed upływem którego posty byłyby łączone, np. do 12 godzin wydaje się w tej chwili najbardziej rozsądnym posunięciem. Nie jestem przekonana co do tych wtyczek, bo jednak największym minusem jest teraz to, że jak ktoś coś pisze ważnego w danym temacie pod swoim postem, to inni nawet tego nie widzą, bo nie schodzą im powiadomienia.

 

Co myślicie o 12 godzinach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej 12 niż 24, ale to i tak niewiele zmienia, bo jak ktoś coś doda np. po godzinie, to inni i tak tego nie zobaczą. To samo jest z edycją posta jeśli ktoś nie dodał następnego. W tym wypadku edytowany post powinien być jako nieprzeczytany, czyli główny licznik czasu powinien się zaktualizować. Dziwne, że tego nie ma standardowo w tym skrypcie, bo jednak trochę kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Dziwne, że tego nie ma standardowo w tym skrypcie, bo jednak trochę kosztuje.

Nie jest dziwne, nikt nie będzie dokładał kolejnego obciążenia serwera za darmo, fakt, że ono jest ogólnie nie tak duże, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

W tym wypadku edytowany post powinien być jako nieprzeczytany, czyli główny licznik czasu powinien się zaktualizować

 

Niekoniecznie, bo często ktoś edytuje tylko po to, by poprawić jakieś literówki.

 

Tak dla wyjaśnienia, ten czasowy limit został wprowadzony tylko po to, by użytkownicy sztucznie nie nabijali sobie postów. W bardzo popularnych wątkach ten problem nie istnieje, bo i tak co chwilę ktoś coś pisze. Gorzej z mniej popularnymi tematami. Ale wydaje mi się, że to są rzadkie przypadki. @maks27 miał problem, bo napisał po 23 godzinach, więc 12 godzin byłoby tu w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Anita Kaźmierska napisał(a):

Niekoniecznie, bo często ktoś edytuje tylko po to, by poprawić jakieś literówki.

Czasem tak, czasem nie, bo mi się zdarzało dodać coś ważnego zarówno przez edycję jak i połączenie postów. W obu przypadkach taki post powinien być jako nieprzeczytany. Wielokrotnie zdarzało mi się też, że chciałem dodać coś ważnego i pisałem do kogoś PW żeby coś napisał, a potem ja dodawałem nowego posta 😀

7 minut temu, Anita Kaźmierska napisał(a):

Tak dla wyjaśnienia, ten czasowy limit został wprowadzony tylko po to, by użytkownicy sztucznie nie nabijali sobie postów.

Przy permanentnym łączeniu postów ten problem by nie występował, tylko muszą się wyświetlać jako nieprzeczytane.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś denerwuje klikanie w tą niebieską kropeczkę przy nieprzeczytanych postach, szczególnie uciążliwe na smartfonach, to trzeba wejść w ustawienia konta - zachowanie widoku zawartości - przejdź do komentarzy, których nie przeczytałem. Od tego momentu zamiast w kropeczkę, to klikamy w temat i przenosi nas do pierwszego nieprzeczytanego posta.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...