Skocz do zawartości

Forum SAT Kurier: dyskusja, propozycje


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Propozycja do działania forum- jeśli moderator w jakikolwiek sposób edytuje czyjąś wypowiedź, taka edycja jest od razu automatycznie oznaczana, np. stosownie opisaną ramką pod edytowanym wpisem. Dzięki temu unikniemy sytuacji gdy moderacja zmienia treść wiadomości bez jakiejkolwiek wiedzy użytkownika/użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kiler napisał(a):

Po edycji postu przez moderatora jest stosowną informację pod postem.

A to ciekawe, bo ostatnio mój post został edytowany bez jakiejkolwiek informacji, a pytanie w tej sprawie wyleciało do kosza...

Edytowane przez krrudn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tam nie powinno być żadnego kwadracika tylko z automatu powinna być informacja zawarta w poście i powiadomienie u autora posta. Bo później wychodzi sytuacja jak w wątku MUX L3 Częstochowa, gdzie mój post nagle został skrócony bez żadnego słowa, powiadomienia, niczego... Skoro system umie sam dodać informację o tym że właśnie edytowałem post, powinien to samo robić w przypadku moderacji. W przeciwnym wypadku można sobie wpływać na treść wypowiedzi użytkownika albo usuwać istotne informacje "bo tak", a "kwadracika" można nie zaznaczyć celowo.

Edytowane przez krrudn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, o to chodziło. Szybka reakcja cieszy. W takim razie wnoszę o zdjęcie mi ostrzeżenia za "Publiczne komentowanie działań moderacji", skoro rzeczywiście działanie moderatora było nieprzejrzyste i  odbyło się w ciszy.

Edytowane przez krrudn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wiadomość na priv do moderatora który wystawił ostrzeżenie została zbyta milczeniem, dlatego poruszyłem temat tutaj. Jak widać dobrze zrobiłem, bo została wprowadzona sprawiedliwa i dobra zmiana na forum ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem wtedy dwukrotnie pytanie czy ten kto po cichu skrócił moją wypowiedź się wypowie. Chyba zrozumiałe było że pod pojęciem skrócenia mojej wypowiedzi po cichu miałem na myśli jej edycję. Niestety oba pytania poleciały do kosza.
EDIT: mój błąd, drobne sprostowanie. Do kosza poleciała jedna wypowiedź  w której wyraziłem swoje zdanie że nie popieram żadnej strony politycznej i że ludzie wolą kanał z muzyką który jest jakąś przyjemną odskocznią, później została skrócona moja inna wypowiedź, następnie do kosza wyleciało pytanie o to dlaczego została skrócona i przez kogo.

Edytowane przez krrudn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Pawop napisał(a):

Zwrócenie uwagi, ze coś nie działa jak powinno, to nie jest komentowanie pracy moderatorów.

 

Pewnie, że nie jest - po to jest ten dział i @krrudn uczynił to potem w odpowiednim miejscu i formie, a jego propozycję rozpatrzyliśmy pozytywnie.

 

22 godziny temu, krrudn napisał(a):

Propozycja do działania forum- jeśli moderator w jakikolwiek sposób edytuje czyjąś wypowiedź, taka edycja jest od razu automatycznie oznaczana, np. stosownie opisaną ramką pod edytowanym wpisem. Dzięki temu unikniemy sytuacji gdy moderacja zmienia treść wiadomości bez jakiejkolwiek wiedzy użytkownika/użytkowników.

 

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.01.2024 o 19:38, krrudn napisał(a):

Propozycja do działania forum- jeśli moderator w jakikolwiek sposób edytuje czyjąś wypowiedź, taka edycja jest od razu automatycznie oznaczana, np. stosownie opisaną ramką pod edytowanym wpisem. Dzięki temu unikniemy sytuacji gdy moderacja zmienia treść wiadomości bez jakiejkolwiek wiedzy użytkownika/użytkowników.

To ja w myśl tych zmian proponuję dodać obowiązek dodawania wyjaśnienia i informacji, który moderator/ administrator przeniósł post do kosza (bo takie informacje też nie zawsze się pojawiają)

W przypadku grupowego przeniesienia postów do kosza też by pasowała taka informacja (w nagłówki, przed pierwszym postem czy po ostatnim poście - tak jakie są możliwości)

Edytowane przez Kiler
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, lepsze to niż uzyskać odpowiedź poprzez panel ostrzeżeń... Swoją drogą już widać że zmiana wychodzi na dobre, widać ingerencję moderatora we wpis przedmówcy 😉

Edytowane przez krrudn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...