Skocz do zawartości

Polsat Sport Premium z Ligą Mistrzów na platformie CANAL+


fillion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najważniejsze, że kwota 30 zł jest bez zobowiązania, a więc nie ma konieczności płacenia cały rok za LM. I może jeszcze działałoby włącz/wyłącz - tragedii nie ma choć znów trzeba płacić za coś co jeszcze niedawno było w cenie.

Edytowane przez torre24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak:

Superpremium i Vip 0 zł

Extra z Canal+ 10 zł

Extra bez C+ 30 zł

Start i Comfort brak LM

 

Informacja napotkana na stronach www.

 

"Pracuje w dziale utrzymania klienta. Bd to wygladalo nastepujaco. Dla osob, ktore zlojalizuja umowe do konca roku lub dolacza opce dodatkowa LM do konca roku bd miec kanaly polsat sport premium bezplatnie do 31.12 nastepnie koszt bd 0, 5 lub 10 zl. Cena bd uzalezniona od aktualnej ceny pakietu. Osoby, ktore wlacza opcje lm od 1.01 bd placic 20 zl. dla pakietow non premium czyli extra, comfort cena 30 zl jako opcja dodatkowa. Uwaga. Ceny max 10 zl za lm od 1.01 dotyczy umow zlojalizowanych oraz pakietow w ktorych canal + jest w ramach abomanetu jako pakiet glowny. Osoby na czasie nieokreslonym oraz z opcja c +jako opcja dodatkowa jak kolega z dolu od 25 zl nie sa objete ta promocja. wiec kolego musze Cie zmartwic do 55 zl nie dasz rady. W razie pytan zapraszam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób się cieszy bo LM będzie można oglądać w NC+ i to rozumiem, nie trzeba przechodzić do CP, ale żeby bić brawo i skakać z radości to się już trochę dziwię bo będzie trzeba wybulić dodatkową kasę za to samo co było. Równie dobrze NC+ mogła kupić prawa do LM i podnieś ceny pakietów, czy wtedy też byście się tak jarali czy byłoby psioczenie? 

 

Edit:

Chodzi mi o to, że robią nas w ch...jedni i drudzy tylko tak sprytnie, żeby się mało ludzi pokapowało i płacąc więcej jeszcze się cieszyli ;)

Edytowane przez Rakolinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie piszą "kochane nc+", "wielkie dzięki nc+". A przecież jest tak jak piszą poprzednicy znaczna większość abonentów bezie teraz mniej lub więcej musiała dopłacić za oglądanie LM co kiedyś miał to w abonamencie. Bardzo dobrze sie stało że dogadali sie z CP ale wysławianie teraz pod niebiosa NC+ to lekka przeginka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra macie rację z tym że wielu nie zauważa faktu że to co miał w pakiecie do niedawna za darmo teraz będzie musiał dopłacić kilka zł. Ale spójrzcie na to z drugiej strony. Polsat podkupił prawa do LM NC+, to już się stało i się nie odstanie. Wielu fanów LM musiało by się przenieść do CP lub płacić i jednym i drugim by nadal oglądać rozgrywki. A tu niespodzianka bo nie trzeba niczego zmieniać wystarczy że dopłacą "kilka groszy" lub nawet nie dopłacą (zobaczymy wkrótce). O to ten cały szum i brawa dla NC+.

 

Nie jestem wyznawcą NC+ żeby nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze sie stało,że nc+ dogadała się z Polsatem na te kanały. Nie rozumiem niektorych Januszy... przeciez od x lat prawa transmisyjne są raz w jednej stacji raz w drugiej.

Wczesniej narzekania na to,że nc+ straciła prawa do LM i LE. Teraz,choć już wiadomo,że nowe kanały Polsatu zostaną udostępnione abonentom nc+ znowu narzekanie...

Ludzie Wam z niczym nie dogodzi.. bedzie tv co bedzie miała wszystkie prawa transmisyjne a Wam i tak będzie cos nie odpowiadać.

Kolejna sprawa to cena za pakiet. Abonenci Canal+ do końca roku za darmo,po nowym roku możliwa dopłata.Myślę,że każdy kto chce to ogladać może za to płacić,ja kompletnie nie rozumiem po co te dyskusje.Wiadomo,że prawa kosztują coraz więcej.To gdzieś platformy cyfowowe muszą szukać pieniązków.

Kaźdy chce mieć maksymalny pakiet zarówno ci z nc+ jak ci z CP za 20 zł.A później nic dziwnego,że niekórych podmiotów nie stać na takie prawa.Ogarnijcie się... Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek puchnie od hipotez.

Tak, na podstawie ofert jakie już dostały osoby na infolinii, informacji z oficjalnego profilu C+ oraz z punktu NC+, który prowadzi firma w której pracuję. Szczegóły są jeszcze dogrywane. Najpóźniej na początku przyszłego tygodnia będzie wszystko wiadomo oficjalnie. Na 100% natomiast nie ma mowy o kwocie 40 zł którą ktoś tu rzucił.

 

Niewiadomą jest jeszcze czy będzie taka sama oferta dla obecnych abonentów biorących europejskie puchary jako dopełnienie do bieżącej umowy i dla tych co podpisywać będą nowe umowy czy też przedłużać te kończące się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat podkupił prawa do LM NC+, to już się stało i się nie odstanie. Wielu fanów LM musiało by się przenieść do CP lub płacić i jednym i drugim by nadal oglądać rozgrywki. A tu niespodzianka bo nie trzeba niczego zmieniać wystarczy że dopłacą "kilka groszy" lub nawet nie dopłacą (zobaczymy wkrótce). O to ten cały szum i brawa dla NC+.

Dokładnie. Dla mnie osobiście LM to priorytet jeżeli chodzi o piłkę kopaną, dlatego cieszę się, że nie muszę dokupować jakichś Ipli czy dobierać dodatkowo CP. Szkoda, że nc+ w ogóle straciła te prawa (realizowana przez nich multiliga LM była świetna, wybrane mecze były w 4k), ale nic nie trwa wiecznie i ewentualna dopłata 5-10zł/m za LM w moim przypadku to wiadomość na plus (biorąc pod uwagę ile bym musiał bulić za Iplę czy CP). Edytowane przez NobelM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki znowu ukłon. Przecież kanały tenisowe, siatkówkę, Euro 2016, walki KSW też udostępniali, oni na tym zarabiają ;)..

Euro 2016 nawet na podobnej zasadzie NC+ dawała do wyższych pakietów "gratis", kiedy cennikowo kosztowało stówkę.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ten "ukłon" CP dla NC+ nie oznacza, że wkrótce NC+ będzie musiało na przykład oddać Polsatowi, połowę meczy ligi angielskiej z nowego przetargu?

Bardziej bym uwierzył w LIgę Mistrzow w siatkówce. Polsat pokazywał ją od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz niech się wypowiedzą Ci co odeszli do polsatu ze względu na ligę mistrzów. Zawsze mówiłem że pośpiech i wyciąganie pochopnych wniosków nie popłaca. A niektorzy już byle szybko umowy popodpisywali na kilka lat z polsatem.

Skoro przywołałeś to się wypowiem.  Odszedłem z N-ki z uwagi na LM. Jestem w NC+ od czasu powstania telewizji N.  Mam obecnie pakiet Extra+  z Canal+ 6 Live Razem z jednym multiroomem płacę 79,99zł. Pakiet kończy się 31 lipca i od 1 sierpnia jestem w Polsacie. Za 90 zł mam pakiet Familijny max HD czyli mniej wiecej odpowiednik Extra+  do tego 2 multiroomy , Filmboxy, Cinemaxy, Eleveny i Polsat Sport Premium. A jako bonus 4 miesiące abonamentu gratis wiec realnie po odliczeniu aktywacji dekoderów  49zł  + 2x29zł średnia cena abonamentu za 2 lata wychodzi na poziomie 79zł. 

Dotychczas jedyne co usłyszałem od konsuli w NC+ to pakiet Extra+ i Canal+ za 69,99zł  Za eleveny, filmboxy i Cinemaxy  musialbym wcześniej czy później dopłacić.  Jeden MUltiroom miałbym gratis ale za drugi niestety musiałbym zapłacić.

Podobnie będzie z LM. Do końca roku za darmo a później pewnie ze 20 zł. Tak czy inaczej konsule nie byli w stanie przebić oferty Polsatu, wiec mimo sentymentu do N-ki zdecydowałem się na Polsat. Mam 14 dni na rezygnację z Polsatu ale szczerze wątpię czy konsule NC+ dadzą radę przebić tę ofertę. 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solorz już kiedyś sportowe kanały premium miał i jak to się skończyło doskonale wiemy i my, i ludzie zarządzający CP. Drugi raz takiego samego błędu nie mogli po prostu popełnić. Nie mogli ponownie zamykać się we własnej platformie. Ludzie mają CP nie dla kontentu premium tylko dla przystępnej cenowo oferty. Tam mały procent abonentów jest gotowy wydać więcej niż 50 zł za telewizję (w nc+ ten procent jest jednak wyższy, a wg mnie, nawet znacznie wyższy) i ludzie Solorza są tego świadomi. Doskonale wiedzą, że zainwestowali gigantyczne pieniądze w LM i bez otwarcia się na wszystkich graczy na rynku zysku z tego nie będzie (a przecież o to chodzi w biznesie). Idę o zakład, że to wszystko mieli już przygotowane przed złożeniem oferty w przetargu. Przecież nie rzuca się na stół kilkudziesięciu milionów euro bez planu i bez odpowiednich wyliczeń. Szczególnie, gdy już raz w tej materii popełniło się błąd (Polsat Futbol). Wtedy tym bardziej dwa razy się człowiek zastanowi, czy to wszystko się sumuje i daje wynik dodatni.

 

Obecnie mamy do czynienia z sytuacja typu win-win. Każda ze stron wygrywa. I nc+, bo ponownie ma LM i LE, i CP, bo ma lepszą pozycję startową dla swoich kanałów, co równa się większą szansą to, że zakładany plan uda się zrealizować -> wynik finansowy przedsięwzięcia "LM i LE w Polsacie" będzie dodatni.

 

Na końcu tego wszystkiego jest gdzieś abonent nc+, który już zapomniał jakie te nc+ złe, bo stracili jedne z najważniejszych praw (Champions League). Teraz nc+ jest super, bo "kręci biznesy z Solorzem". A to, że, najpewniej, człowiek zapłaci te kilkanaście złotych więcej za to, co jeszcze niedawno miał w cenie abonamentu? Tego już on nie widzi (albo nie chce widzieć) i argumentuje to znanym i lubianym tutaj powiedzeniem: "ale teraz będzie więcej meczów w telewizji". To nic, że, gdy dojdzie do oglądania, większość i tak wybierze Real, Barce, Juve i Bayern. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego wszechobecnego poruszenia odnośnie faktu, że za to samo trzeba płacić coraz to więcej. No skoro za prawa do LM czy Ekstraklasy telewizja przy każdym przetargu płaci coraz większe kwoty to dla mnie oczywistym jest, że przekłada się to na ceny pakietów.

Droższe prawa -> droższy abonament, proste i logiczne, szkoda że nie dla wszystkich. Nikt nie chce dokładać do interesu, nikt nie chce rezygnować z możliwości większych zysków, taki jest biznes. Albo to zrozumiecie i zapłacicie te 10 zł miesięcznie albo podziękujecie i zadowolicie się tym, co wam da czy to Polsat otwarty czy TVP.
 

Fajnie, że będzie możliwość obejrzenia LM w nc+, te 10 czy 15 zł miesięcznie więcej to żaden pieniądz tak naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego wszechobecnego poruszenia odnośnie faktu, że za to samo trzeba płacić coraz to więcej. No skoro za prawa do LM czy Ekstraklasy telewizja przy każdym przetargu płaci coraz większe kwoty to dla mnie oczywistym jest, że przekłada się to na ceny pakietów.

Droższe prawa -> droższy abonament, proste i logiczne, szkoda że nie dla wszystkich.

Droższe prawa -> droższy abonament? Proste i logiczne wg Ciebie, tak? Czyli automatycznie ubytek praw -> niższy abonament, no bo jakże inaczej. Czy miało to miejsce w nc+ po stracie ligi hiszpańskiej, włoskiej i francuskiej? Nie, bo to nie jest tak proste i logiczne, jak Ci się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nawet jak prawa są droższe to należy też pamiętać, że abonentów też jest więcej i ARPU jest o wiele wyższe niż np. 10 lat temu, a same koszty emisji itp niższe.

Tak więc to nie jest takie jednostronne jak się wydaje ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee, w drugą stronę to tak nie działa :lol2: Generalnie biznes opiera się na tym, żeby osiągnąć jak największy zysk. Zdecydowanie najdroższymi prawami są prawa do naszej Ekstrakopanki i to ona najmocniej obciąża budżet jeśli chodzi o prawa sportowe. Po stracie praw oczywiście mogliby zmniejszyć ceny, tylko po co? Skoro masowych rezygnacji nie było to nie było też wskazań do takich działań. Nikt nie będzie zmniejszał cen i rezygnował z jakiejś części zysku, po co? Czy jakby paczka C+ potaniała o 5 zł to nagle rzuciłoby się na nią tyle osób?

Na pocieszenie dodam, że taniej już nie będzie, jeśli cena się zmieni to tylko na gorsze :lol2:

Wy to wszystko oceniacie z perspektywy konsumenta, ja staram się zrozumieć osoby zarządzające spółką, te które decydują o cenach.

Sam chciałbym, żeby obniżyli cenę ale rozumiem jakimi procesami myślowymi kierują się osoby odpowiedzialne za ustalanie cen i dlaczego paczka C+ kosztuje tyle samo mimo straty LM. Inna sprawa że odzyskali połowę La Ligi i dołożyli połowę Bundesligi, więc to nie jest też tak, że tylko tracą prawa.

W idealnym świecie pewnie po utracie praw do ligi francuskiej, którą oglądało po tysiąc osób zjechaliby z ceny, niestety jest jak jest.

 

 

a same koszty emisji itp niższe.

Tak swoją drogą, masz jakieś źródła tej informacji? Tak z ciekawości pytam, bo nigdy się nad tym nie zastanawiałem w sumie a to ciekawe zagadnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...