Skocz do zawartości

Netflix – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bugmenot, oto lista nabardziej kasowych filmów na świecie: 

1 Avengers Endgame

2 Avatar

3 Titanic

4 Star Wars  FA ( też nie był krótki).

 

Tak więc Irlandczyk spokojnie mógł dużo zarobić. Ta lista udowadnia, że właśnie długie filmy więcej zarabiają. Po za tym na długie filmy część osób chodzi po parę razy, co też zwiększa wynik.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolis po co pisać piąty raz to samo? Przeczytaj posty wyżej. Było już napisane, że Avengers to film wybitnie rozrywkowy (który zresztą w planach miał mieć przerwę), a Avatar i Titanic to odpowiednio filmy sprzed 10 i 22 lat i jednak "trochę" inne niż Irishman. 

 

Warto też pamiętać, że uwzględniając inflację Endgame jest dopiero na 15 pozycji najlepiej zarabiających filmów wszechczasów. Pierwsze jest Przeminęło z Wiatrem. Trwało 4 godziny (z przerwą). Ciekawe, czemu już nkt nie robi takich filmów, przecież w 1963 roku to działało to musi i teraz, meczą się z jakimiś efektami specjalnymi i superbohaterami... :). Zwłaszcza, że jak teraz pokażesz Avatara dzieciom, które mają lepszą grafikę na swoim PS4 Pro to Cię wyśmieją...

 

Co do Force Awakens to trwa ono 135 minut, rzeczywiście bardzo długi film i wcale nie pasuje to do badań, które przytoczyłem ;).

Kolejne z listy najlepiej zarabiających w ostatnich latach: Jurassic World - 124 minuty, Lion King - 118 minut, Furious 7 - 137 minut, Black Panther - 134 minuty itd...

 

Gdyby Irlandczyk mógł zarobić to by poszedł w kinie, ale Paramount pozbył się praw do tego filmu, bo stwierdził, że budżet jest za wysoki, żeby się zwrócił w takiej dystrybucji. Ale oczywiście wiesz lepiej.

Cytat

As the budget climbed and climbed, by early 2017, the financier bailed, Paramount gave it up, and Netflix with its abyss-like pockets swooped in like a hawk to buy it for $100 million *and* finance its budget, which had by then ballooned to $125 million. By March 2018, the budget increased again to $140 million, mostly due to the new technology for its visual effects, and the final tally is reportedly a cool $159 million.

https://consequenceofsound.net/2019/11/film-review-the-irishman/

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon Oceny i opinie krytków wyraźnie przeczą temu co piszesz. Nie trzeba tutaj dorabiać ideologii. To film, który ma 8,2/10 na IMDB i 96% Tomatometer.

 

No ale wiem, że jak Netflix to od razu masz uczulenie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego uczulenia- "Historia małżeńska" bardzo mi się podobała, mimo że widziałem ją w Netflixie. Podobnie jak seriale "The Politician" czy "After life". Na mediakrytyk już nie jest tak różowo i "Irlandczykowi" daleko do innych filmów, choćby tak krytykowanego przez Ciebie "Parasite"- filmu autentycznie wybitnego, bez sekundy dłużyzny czy nudy. Taki film mógłby trwać i 4 godziny. Poza tym jak doskonale wiesz często różnego rodzaju nagrody czy nominacje są za tzw. całokształt i tak podejrzewam jest z filmem Scorsese.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon Nie krytykowalem "Parasite", a jedynie napisałem, że jako, że widziałem inne filmy tego reżysera nie był on na mnie żadnym odkryciem ani wybitnym zaskoczeniem.

Na IMDB ma on minimalnie lepsze oceny niż Irlandczyk tzn. 8.5/10, na Rotten 99% Tomatometera.

 

Mediakrytyka jako żadnej wyroczni nie uznaje, bo agreguje często z 50-60 źródeł i są tam takie rzeczy jak VIVA!, HDTV Polska, dlastudenta.pl czy wpolityce.pl, a brak często podstawowych - recenzji z gazet, tygodników itd.

Na Rotten masz recenzje z minimum 300, a nawet często 400-500 i więcej źródeł. No ale oczywiście każdy używa tego co lubi.

 

 

Wystarczy jednak spojrzeć na ranking najlepszych filmów Mediakrytyka, żeby znaleźć znaczące różnice między nim a jakimikolwiek innymi serwisami agregującymi recenzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę ogłupienie społeczeństwa dziwie się ze jeszcze kogoś te opinie interesują...no ale jak widać jak stado baranków powie że coś jest dobre to musi być dobre. Własnej opinii żadnej.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę ogłupienie społeczeństwa dziwie się ze jeszcze kogoś te opinie interesują...no ale jak widać jak stado baranków powie że coś jest dobre to musi być dobre. Własnej opinii żadnej.
Ja nigdy nie opieram się na ocenach. Czytam o czym jest produkcja i decyduję czy chce oglądać czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zaoszczędzenia czasu czy pieniędzy (bilet do kina) lepiej czasem posiłkować się krytykami lub innymi internautami niż samemu się przekonywać i często tracić na to czas. Jak ktoś ma ograniczony czas na oglądanie to musi w jakiś sposób zrobić selekcję pod kątem jakości by oglądać tylko bardzo dobre produkcje. Szkoda czasu na produkcje słabe czy średnie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Mam swoje "pewniaki", które chcę obejrzeć tak czy inaczej, niezależnie od ocen, są też filmy które po prostu zainteresowały mnie ze względu na fabułę itd, ale np. na obejrzenie "Contratiempo" sam bym pewnie nie wpadł - zrobiłem to dzięki poleceniom między innymi tutaj na forum i się nie zawiodłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Arkon napisał:

Już nie dorabiajmy na siłę teorii. "Irlandczyk" to jedno z najsłabszych dzieł Scorsese, do tego z ekranu często wieje nudą. Stąd brak normalnej dystrybucji kinowej, a nie z powodu długości filmu.

 

Trochę przesadziłeś, bo kwestia ograniczonej dystrybucji wiązała się z tym, że film wyprodukował Netflix. To wszystko było wiadomo zanim zaczęto kręcić pierwszą scenę a trudno wtedy o ocenę całego filmu :D

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix strzela sobie w kolano, wypuszczając od razu cały sezon "Wiedźmina". Wystarczy spojrzeć na przyklad "Watchmen". Przez 9 tygodni aż roiło się od przerożnych teorii fanów, analiz najdrobniejszych scen / ujęć z danego epizodu. A tak to każdy obejrzy serial w dwa dni, po tygodniu zapomni. Nikt nie bedzie dyskutowal o każdym odcinku z osobna, tylko po prostu od razu oceni cały sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix strzela sobie w kolano, wypuszczając od razu cały sezon "Wiedźmina".......każdy obejrzy serial w dwa dni, po tygodniu zapomni. 

Myślę , że w okresie świątecznym większość nie ma czasu na oglądanie całego sezonu w dwa dni. Święta same się nie przygotują ;)

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix strzela sobie w kolano, wypuszczając od razu cały sezon "Wiedźmina". Wystarczy spojrzeć na przyklad "Watchmen". Przez 9 tygodni aż roiło się od przerożnych teorii fanów, analiz najdrobniejszych scen / ujęć z danego epizodu. A tak to każdy obejrzy serial w dwa dni, po tygodniu zapomni. Nikt nie bedzie dyskutowal o każdym odcinku z osobna, tylko po prostu od razu oceni cały sezon.
Ja tam nie wiem w co sobie strzela i nie interesuja mnie teorie fanów, ale wiem jedno - jakby nie wypuszczał, to musiałbym czekać 2 miesiące, żeby zacząć oglądać, a tak mogę zacząć od razu. Strasznie mnie denerwuje dystrybucja w stylu np. HBO (odcinek per tydzień). Te czasy powinny już minąć bezpowrotnie, to nie telewizja linearna.
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rasheed napisał:

 

Trochę przesadziłeś, bo kwestia ograniczonej dystrybucji wiązała się z tym, że film wyprodukował Netflix. To wszystko było wiadomo zanim zaczęto kręcić pierwszą scenę a trudno wtedy o ocenę całego filmu :D

Nie do końca, bo "Irlandczyk" to była pierwotnie produkcja Paramountu. Miał mieć więc tradycyjną dystrybucję. Dopiero, kiedy studio zrezygnowało z produkcji film przejął Netflix. Na pewno miała na to wpływ planowana długość, rosnący budżet oraz fakt, że to po prostu film mało komercyjny. Nigdy nie stałby się hitem box office.

 

Nie zgadzam się natomiast, że to jeden ze słabszych filmów Scorsese. Jedyne, do czego rzeczywiście można się przyczepić to nieszczęsne CGI i odmłodzenie De Niro, ale poza tym to film kompletny. Tak naprawdę to już kwestia gustu. Wielu osobom na przykład nie podobało się wcześniejsze dzieło reżysera czyli "Milczenie", a dla mnie to jego najdojrzalszy film. Byłem zachwycony i żałowałem, że obejrzałem go dopiero w telewizji.

 

Podziwiam osoby, które decydują się na oglądanie filmu czy serialu na podstawie opisu. Co może o danej produkcji powiedzieć krótki opis? Według mnie nic. Poza tym często są mylące. Oglądałem wiele dobrych filmów, które mają beznadziejne opisy i odwrót.

 

Wszyscy dziś będą pisać i mówić o "Wiedźminie", a ja dla odmiany planuję dziś wieczorem seans "Dwóch papieży".

Edytowane przez Conan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Solderowy123 napisał:

Netflix strzela sobie w kolano, wypuszczając od razu cały sezon "Wiedźmina". Wystarczy spojrzeć na przyklad "Watchmen". Przez 9 tygodni aż roiło się od przerożnych teorii fanów, analiz najdrobniejszych scen / ujęć z danego epizodu. A tak to każdy obejrzy serial w dwa dni, po tygodniu zapomni. Nikt nie bedzie dyskutowal o każdym odcinku z osobna, tylko po prostu od razu oceni cały sezon.

 

To jest istota Netflixa, dzięki której jest kilkukrotnie od HBO popularniejszy, za tydzień wszyscy będa dysktować o drugim sezonie "Lost in space". Przy takiej ilości produkcji oni nie muszą wszystkiego dawkować po odcinku ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...