Skocz do zawartości

Netflix – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Filip przy słabej frekwencji na polskich tytułach w tym roku był obecny na ekranach kin dłużej niż 2 tygodnie i zdobył ćwierć miliona widzów. Jak na kino wojenno-martylogiczne można uznać za sukces. Film jest dobrze zrealizowany i pokazuje grozę II wojny światowej z samego środka III Rzeszy. Ekranizacja książki opartej na prawdziwych przeżyciach Leopolda Tyrmanda, który będąc Żydem udawał francuskiego kelnera we Frankfurcie Nad Menem. Dobra rola Eryka Kulma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Conan napisał(a):

Zarykuję stwierdzenie, że "Filip" to jeden z lepszych ostatnich polskich filmów. Dziwne, że TVP maczała w nim palce. Przypomniał mi trochę "Europa, Europa" Agnieszki Holland (to były czasy, kiedy jeszcze kręciła dobre filmy). Duży plus dla Netflixa za tę premierę.

 

 

Nie do końca się zgodzę, że Holland ostatnio nic ciekawego nie nakręciła, bo mnie się podobały choćby "Obywatel Jones" czy nawet "Szarlatan". Co do "Filipa", to mnie trochę rozczarował. Ode mnie 6/10, a liczyłem na naprawdę dobrą pozycję. Co nie zmienia faktu, że to jedna z najlepszych premier filmowych w Netflixie, na pewno w tym roku. Ciekawe kiedy będzie premiera w TVP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiastun filmu "Maestro" w reżyserii Bradleya Coopera.

Klip w polskiej wersji: https://www.netflix.com/pl/title/81171868

 

Nie zabrakło kontrowersji w imię poprawności politycznej: https://filmozercy.com/wpis/bradley-cooper-oskarzony-o-utrwalanie-antysemickich-stereotypow-masetro-film-netflix

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej dziwne, że dzieci Bernsteina nie widzą problemu.

Cytat

„Owszem, to prawda, że Leonard Bernstein miał ładny i okazały nos” – kontynuują dzieci kompozytora. „Bradley zdecydował się na wykorzystanie charakteryzacji, by wzmocnić podobieństwo do niego. W zupełności nam to odpowiada. Jesteśmy też przekonani, że zaakceptowałby to i nasz tata. Narzekania na tę kwestię stwarzają wrażenie ukradkowych prób zaszkodzenia popularnemu człowiekowi. Z tą praktyką jesteśmy dobrze zaznajomieni – uskuteczniano ją również wobec naszego ojca”. 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, swordfish napisał(a):

Skoro Netflix, Bernsteina powinien zagrać najlepiej czarnoskóry aktor, np. Will Smith, Idris Elba. Uczepili się przyklejonego nosa. Rok temu kubańska aktorka w roli Marilyn Monroe im nie przeszkadzała?

W tę stronę to nie działa. W rolach historycznie białych postaci trzeba obsadzać czarnoskórych aktorów bo inaczej jest dyskryminacja. Ale jakby w roli czarnoskórego dać białego człowieka to byłby rasizm. 

  • Popieram 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki klasykom HBO, prestiż Netflixa wzrośnie, 15 września do serwisu trafią „Pacyfik” i „Kompania braci”, legendarne seriale HBO, zobaczymy jakie HD nam Netflix zaserwuje dla tych kultowych pozycji.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli większość przecieków, co do tytułów, które kupił Netflix od HBO się potwierdza. Czekamy teraz na "Sześć stóp pod ziemią". Ja już oczywiście widziałem, ale dzięki pojawieniu się tych seriali w ofercie Netflixa trafią one do nowych widzów i może znowu zrobi się o nich trochę głośniej.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...