Skocz do zawartości

Netflix – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie nie widziałem takiej informacji. Wątpie, żeby wielkie HBO chciało zniżyć się do kupowania jakiś tam "średniaków" ;).

Patrząc na kolejne ogromne zwolnienai tym razem w dziale tv w Stanach, totalny kinowy flop "Flasha", któremu poszło jeszcze gorzej od drugiego "Shazama" to WBD jest w już w permanentnym kryzysie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa od Netflixa się przyda, jeśli taka "Kompania braci" czy inne "Sześć stóp pod ziemia" pójdzie globalnie na wszystkie rynki to będzie nowy boom na te tytuły i obejrzy je wiele osób, które wcześniej z nimi styczności nie miały.

A za 5 kolejnych prezesów i pewnie tez kolejnego właściciela czy dwóch znowu spróbują z własnym ekskluzywnym VOD, które będzie miało pokonać Netflixa, może już wtedy na hełmach VR czy co tam będzie popularne ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka sensacja i artykuły po clickbajty :) 

Już dawno zapowiadali sprzedaż niektórych treści nie na wyłączność. Po animacje DC Batman startował nie tylko Amazon, który wygrał ale również Apple TV+ oraz Netflix. Gdybym wygrał NF to pewnie też by było podniecenie naczelnego hejtera ;)

Kilka tytułów, które kto obejrzeć miał, już obejrzał dawno pójdzie w świat, ale nie znikną z HBO. I tak leżą i mało kto te wymienione tytułu dzisiaj ogląda. Netflix łasy bo prestiż mu podskoczy a HBO zarobi i zrobi sobie reklamę Originalsami na świecie, zwłaszcza tam, gdzie HBO (teraz MAX) jeszcze nie ma. Win win.

Wielkie halo, bo dawni szefowie nazwali Netflixa armią albańską a gdy Disney+ sprzedał prawa do Marvela, nazwali to sprzedanie bomby atomowej.

 

Patrząc nawet szerzej, to Warner Bros już dawno zasila Netflix swoimi produkcjami. WB odrzuca scenariusz, to Netflix chętnie bierze. Chociażby Sandman, który docelowo miał być na HBO ale CEO HBO go odrzucił.

Do tego produkcje produkowane przez Warner Bros (z pamięci) to You, The Kominsky Method, Maid czy też Sweet Tooth. I pewnie kilkanaście się jeszcze znajdzie.

 

Zresztą szefuncio Disney+ również zapowiadał sprzedaż swoich treści, więc nie zdziwie sie, gdy niebawem dostaniemy informacje, że coś od Disney znajdzie się na Amazon czy Netflix. Teraz przy czyszczeniu Paramount pewnie i z niego coś zobaczymy na w/w platformach z czasem.

Niestety jak ktoś nie ma wiedzy permanentnej co się dzieje i dlaczego są takie ruchy, to się będzie każdym artykułem podniecał. 

https://deadline.com/2023/06/streaming-detente-as-hbo-eyes-licensing-deal-with-netflix-industry-sees-opportunities-1235422940/

 

Kolejne wielkie nazwisko opuszcza Netflix. Po Miku Flanagan, który poszedł do Amazon, teraz Ryan Murphy opuszcza pokład Netflix. Wraca do Disney+ i będzie zasilał szeregi FX

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/ryan-murphy-koniec-netflix-disney-umowa

 

 

Tudum srudum. Jedyne za zapowiada się ciekawe, to serial z Mark Rufallo "Swiatło, którego nie widać" Już o tym wspominałem

https://filmozercy.com/wpis/mark-ruffalo-w-nowym-miniserialu-netfliksa-i-tworcy-free-guy-oto-pierwszy-zwiastun-swiatla-ktorego-nie-widac

 

Mocno stawiałem na The Three-Body Problem ale sie zawiodłem. Nie tylko ja

https://twitter.com/ZaczykMateusz/status/1670191374736523265?cxt=HHwWgoC84ZmN260uAAAA

 

I może coś będzie z tego filmu z Gal Gadot czyli Heart of Stone.

I tyle z wielkiej imprezy, gdzie więcej ochów achów niż wartości.

 

 

Natomiast polecam, co wpadło na Netflix. Serial francuski z zeszłego roku - Vortex (Wir)

https://www.filmweb.pl/serial/Wir-2022-10035870

 

Drugi serial po Beef na licencji od A24, który sie wyróżnia jakością  i które są o kilka poziomów wyżej od tych serialopodobnych i filmopodobnych tworów Originals Netflix.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedzi na lipiec: https://naekranie.pl/aktualnosci/netflix-nowosci-online-premiery-lipiec-2023-co-obejrzec-1687861314

 

Z ważniejszych rzeczy jeśli chodzi o seriale - pierwsza cześć drugiego sezonu "Prawnika z Lincolna" 06.07, druga część trzeciego sezonu "Wiedźmina" 27.07, piąty sezon "The Good Doctor" (po Viaplay, ale przed Disney+ ;)) i drugi sezon "Sonic Prime" 13.07, drugi sezon "Królowa piękna z Jerozolimy" 14.07.

 

Z nowości między innymi "Pan Samochodzik i templariusze" 12.07, "Nie otwieraj oczu: Barcelona" 14.07,  "Najgłębszy wdech" (dokument o freedivingu od A24) 19.07, komedia "Sklonowali Tyrone'a" (John Boyega, Teyonah Parris i Jamie Foxx) 21.07.

 

Zapowiedziano także kilka świeższych spadów z innych serwisów jak np. "Teściowie", "Spier-Man: Bez drogi do domu", "Pogromcy duchów. Dziedzictwo".

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - dziś "Sound of Metal" w drugim oknie po Amazonie się pojawilo.

Oprócz tego bardzo dużo starszych rzeczy w tym tytuły z Universal np. "Kult laleczki Chucky" czy "Sing", więc nie ma wątpliwości, że te filmy mimo powstania SkyShowtime dalej cyrkulują ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z przeciekami, WBD podpisało umowę z Netflixem i już dziś "Niepewne" są dostępne na amerykańskim NFLX.

Jest też potwierdzenie, że pojawi się "Kompania Braci", "Pacyfik", "Sześć stóp pod ziemią", "Gracze" i "Czysta Krew", ale o ile rozumiem to tylko ten ostatni będzie dostępny na rynkach poza Ameryką.

Deal jest wiec jeszcze dziwniejszy bo HBO robi sobie głównie konkurencje na macierzystym rynku, a myślałem, że mają cel w tym, żeby zapoznać ze swoimi serialami publiczność na rynkach, gdzie nie mają swojego serwisu, albo sobie on nie zbytnio nie radzi (jak np. w Polsce ;))...

Więcej: https://deadline.com/2023/07/hbos-insecure-launches-on-netflix-six-feet-under-others-coming-next-1235429245/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem dziś "Mixed by Erry" i to przyjemny film jest, zwłaszcza dla fanów klimatu i muzyki przełomu lat 80 i 90. Sama historia (oparta na faktach) bardzo ciekawa. Jakoś tak mi się trochę skojarzył z naszym "Najmro".

Dla mnie 7/10 (IMDB 7.1/10, Filmweb 6.4/10).

 

Swoją drogą, ciąg dalszy importów od WBD - pierwsza "Gossip Girl" powróci na Netflixa i to już jutro, potwierdzone są takie rynki jak Hiszpania, Francja i UK, ale zapowiada się, że będzie także u nas.

 

plottkk.jpg

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...