Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Marek Szkolnikowski wiceprzewodniczącym Komitetu Sportowego EBU.

 

Źródło informacji: 

https://centruminformacji.tvp.pl/44778997/marek-szkolnikowski-wiceprzewodniczacym-komitetu-sportowego-ebu

https://twitter.com/mszkolnikowski/status/1182198250692067328

 

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Frazes napisał:

, a obecność w DVB-T też problemem według mnie nie jest, bo mają chyba na MUX 8 jeszcze dwa wolne miejsca na kanały SD (teraz są one zajęte, z tego co pamiętam przez kanały o nazwach TVP5 i TVP6, które emitują plansze graficzne, z zapowiedziami audycji działających kanałów TVP), więc TVP HD mogliby puścić "testowo" w tym miejscu (idąc śladami Polsat News).

TVP na tym muxie ma 3 miejsca i wszystkie wykorzystuje.Poza tym na tym muxie wszystkie  sloty są zajęte. Dopiero przejście na DVB-T2 pozwoli zwiększyć ilość stacji.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, czyli te kanały TVP5 i TVP6 to pewnie są w mux3 (nie sprawdzałem dokładnie, bo wyszukuję DVB-T automatycznie), bo z tego co pamiętam mux3 jest cały dla TVP przeznaczony???

 

Czyli teraz wnioskując z informacji o przełączeniu TVP Kultura do HD, to pewnie ona zajmie miejsce tych dwóch kanałów testowych???

 

Szkoda, bo według mnie kanał gdzie można by było dawać dodatkowe transmisje sportowe byłby lepszym wyborem, ale cóż zrobić...

 

Mnie to tak szczerze tak bardzo nie przeszkadza, bo nie jest dla mnie problemem przełączanie się z kanału na transmisję internetową lub ten włoski Super Tennis, ale polscy komentatorzy mogliby się na tenisie pojawiać też tylko w internecie, bo to jednak inaczej się ogląda ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kanały planszowe są na MUX8, ale "podbierają" przepustowość przeznaczoną dla TVP Sport i Rozrywka.  Te parenaście KB/s nie robi różnicy...

Jednak nic innego niż tego typu plansze tam się nie zmieści bo byłaby jedna wielka pikseloza zamiast obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak napsialeś są "zapychacze" :). Miejsca TVP na MUX8 ma w teorii na trzy kanały SD albo jeden HD + jeden SD, wybrali tą druga opcję.

Dodatkowo na MUX8 są w ramach testów portale HBB TV (kanał Legii i EmiTV) i te "planszówki", zawsze więcej kanałów na odbiorniku ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czekałem na tę odpowiedź. :D 

Ale tak zupełnie szczerze, osobiście nie jestem zadowolony z takiego obrotu spraw, no ale cóż... TVP Sport zyska - ok, ale ściąć zasięg Kulturze kosztem HD na ósemce... Czas pokaże czy to była (nie)dobra decyzja o wymianie kanałów na MUXach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, diabeu napisał:

No i jest dostępne. W internecie, jak na XXI wiek przystało a nie na jakichś linearnych zacofanych kanałach.

Tak, stopklatkująca, opóźniona o kilkadziesiąt sekund transmisja w internecie jest lepsza od transmisji w TV - gratulacje za doskonałe poczucie humoru. :brawo:

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...