Jump to content

Recommended Posts

Tak, tylko zauważmy,że obecny pakiet na IO  z Discovery został wynegocjowany jeszcze za Dyrektorowania W. Szaranowicza. Mnie np. średnio odpowiada formuła obecnego "Sportowego Wieczoru". Większość czasu zajmuje dziennikarz z redakcji, który skupia się na jakimś wydarzeniu, nieraz zauważyłem brak wielu istotnych informacji, bo najważniejsze jest to co na tweeterze itd.  

• Like 1

"W 3 lata wprowadzę polski klub do Ligi Mistrzów" hahaha temu panu już podziękujemy to gorsza kompromitacja niż Kurski🤣

Przyznam się nie czytałem. W jaki sposób chce wprowadzić polski klub do LM? Jakieś kuchenne drzwi są?

Oczywiście wszystko załatwią wspaniałe wyniki oglądalności TVP Sport, dzięki którym sponsorzy chętniej będą płacić klubom za reklamy na banerach stadionowych, a ci z kolei wydadzą zarobione pieniążki na lepszy sztab szkoleniowy, oraz drużynę, która w końcu będzie grać na europejskim poziomie. To wydaje się najbardziej logiczne wytłumaczenie, choć w praktyce i tak wiadomo, że wyjdzie jak zwykle. 

Nie, Szkolnikowski mówił o tym,że jak zostanie Prezesem czołowego polskiego klubu piłkarskiego to wszystkim pokaże,że przy obecnych pieniądzach w polskiej piłce doprowadzi polski zespół do Champions League. Tylko,że zapomina,że coraz trudniej się do niej dostać, dwa zarządzanie klubem piłkarskim to coś zupełnie innego niż bycie szefem kanału sportowego. Widać gość ma bardzo wysoką samoocenę i mniemanie o sobie. Cóż- niech kiedyś faktycznie zostanie to przynajmniej dowie się jak funkcjonuje wycinek rzeczywistości, o którym nie ma bladego pojęcia. 

Mecz Rangers-Legia skomentują D. Szpakowski i Marcin Żewłakow. 

Nawet o tym myślałem, ale podchodziłem do tego bardziej humorystyczne, chociaż po namyśle doszedłem do wniosku, że gdyby w polski klub zainwestował jakiś milioner, dla którego ważniejsza byłaby pasja, niż zwrot inwestycji, to może coś by z tego wyszło. Ale oczywiście taki scenariusz bardziej pasuje do amerykańskiego filmu familijnego, niż rzeczywistości, zwłaszcza polskiej.

Widzimy po perypetiach chociażby Wisły Kraków,że niestety tutaj się nikt poważny do tego nie garnie. 

Mecz Orlen Wisła Płock - KS Azoty Puławy skomentują Maciej Iwański i Iwona Niedźwiedź.

Mecze Polaków podczas MŚ komentować będą: Piotr Sobczyński oraz Rafał Darżynkiewicz. W sobotnim studiu gośćmi Macieja Jabłońskiego będą byli koszykarze NBA Marcin Gortat i Cezary Trybański.

Kolejne Q&A z dyrektorem Markiem Szkolnikowskim.

http://sport.tvp.pl/44140770/dyrektor-tvp-sport-marek-szkolnikowski-o-legii-w-le-planach-na-jesien-i-ekspertach-pilkarskich

Odnośnie Ligi Mistrzów:

Cytat

Chcemy wzmocnić oglądalność w TVP1, więc studio przedmeczowe będzie w TVP Sport, a sam mecz tylko w jedynce. Później skróty puścimy tylko w TVP Sport. Jest to decyzja korporacyjna, bowiem odpowiadamy za całą ofertę sportową Telewizji Polskiej, a nie tylko za nasz kanał. Oglądalność Ligi Mistrzów w TVP1 ostatnio nie była do końca zadowalająca.

No jak to? Przecież prezes rysował wykresiki, że konkurencja w tyle - LM rules w TVP? Oj grabi sobie Marunio...😄

Akurat tutaj zasadna decyzja. Po co dublować mecz na dwóch antenach? Z kolei na TVP1 nie ma za bardzo miejsca na dłuższe studio z gadającymi głowami więc będzie ono w TVP Sport.

• Upvote 2

I tak to nie pomoże - ba, nawet można zaobserwować , że oglądalność łączna jest wyższa przy dublowaniu niż emisji w jednym kanale - być może to wina, że pomiar Nielsena nie odróżnia unikalnych Widzów tzn. takich którzy nie przełączają się pomiędzy kanałami dublującymi emisję.

• Upvote 2

15 godzin temu, diabeu napisał:

Akurat tutaj zasadna decyzja. Po co dublować mecz na dwóch antenach? Z kolei na TVP1 nie ma za bardzo miejsca na dłuższe studio z gadającymi głowami więc będzie ono w TVP Sport.

Zasadna jak [beep]a, skakać po kanałach.. Zrobić całą LM w TVP Sport,a niech jedynka puszcza sobie "Zniewoloną" czy co tam chce. Szkolnikowski jest jednak bezczelny i kłamie bez zmrużenia okiem 

Cytat

Natomiast jesienią wielką nowością będą rozgrywki PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. Dwa mecze w każdej kolejce

http://sport.tvp.pl/44140770/dyrektor-tvp-sport-marek-szkolnikowski-o-legii-w-le-planach-na-jesien-i-ekspertach-pilkarskich

W 1 kolejce 1 mecz . Niech Pan Marek wróci do podstawówki i nauczy się znaczenia słowa "w każdej". 

• Haha 1

3 godziny temu, wislok napisał:

Zasadna jak [beep]a, skakać po kanałach.. Zrobić całą LM w TVP Sport,a niech jedynka puszcza sobie "Zniewoloną" czy co tam chce.

Zniewolona się kończy. Ludzie są przyzwyczajeni jednak do meczu na TVP1 a nie TVP Sport. Nikt ci nie każe też skakać po kanałach. Mnie np. gadające głowy w studio nie interesują.

Zniewolona się kończy, kończą się też wakacje. Na pewno będzie coś nowego (czy starego w kolejnych odcinkach). Sam też nie lubię takich mieszanych transmisji, studio + mecz powinien być na jednym kanale bez znaczenia dla mnie czy to TVP1 czy TVPSport.

5 godzin temu, wislok napisał:

W 1 kolejce 1 mecz . Niech Pan Marek wróci do podstawówki i nauczy się znaczenia słowa "w każdej". 

Ale co w tym niezrozumiałego? Teraz jest 1 mecz. A jesienną (rozpocznie się 23 września) nowością będą dwa mecze.

Jak będzie dokładny, to wyjdzie z twarzą, a twoje poprawianie go okaże się bezpodstawne.

Poczekaj na jesień 🤣

• Haha 2

6 godzin temu, diabeu napisał:

Zniewolona się kończy. Ludzie są przyzwyczajeni jednak do meczu na TVP1 a nie TVP Sport. Nikt ci nie każe też skakać po kanałach. Mnie np. gadające głowy w studio nie interesują.

To,że Ciebie skróty innych spotkań LM nie interesują to twoja sprawa, mnie owszem. 

Posted (edited)

No ale co tutaj dziwnego? Mecz oglądasz w TVP1, skróty już nie są takie popularne, więc przełączasz się na TVP Sport. Co innego gdyby TVP Sport nie było w DVB-T, ale że jest to chyba nie trudno kliknąć jeden przycisk na pilocie? Zwłaszcza że skróty to osobna pozycja programowa.

Przykładowo na Gościa Wiadomości też się trzeba przełączyć z TVP1 na TVP Info.

Edited by diabeu
  • Confused 1
  • Upvote 2

Nie był to osobny program w ostatniej edycji. Leciało zaraz po meczu bez reklam. 

TVP się tłumaczy z transmisji 1 spotkania PGNIG Superligi dużą ilością innych transmisji i nazywa to sytuacją wyjątkową. Tylko co to ma obchodzić kibica piłki ręcznej? Gdyby chcieli to np w niedzielę jest miejsce o 17.50. TVP to najgorsza stacja sportowa jeśli chodzi o pokazywanie rodzimych rozgrywek ligowych, Szkolnikowski nic w tym względzie nie zrobił tylko,że żaden z tych lizusów dziennikarzy nie zada mu choć jednego niewygodnego pytania.. a te wywiady dla zapytajszefatvpsport to niczym jak wywiady Putina dla narodu.. 

• Upvote 1

Posted (edited)
4 minuty temu, wislok napisał:

Nie był to osobny program w ostatniej edycji. Leciało zaraz po meczu bez reklam. 

Ale w tej edycji zrobili inaczej i będzie to osobny program. Czego jeszcze nie rozumiesz?

Cytat

TVP się tłumaczy z transmisji 1 spotkania PGNIG Superligi dużą ilością innych transmisji i nazywa to sytuacją wyjątkową. Tylko co to ma obchodzić kibica piłki ręcznej?

Ramówka nie jest z gumy. Widocznie uznali że te inne transmisje są ciekawsze. Dodatkowo chyba ten mecz będzie transmitowany w TVP3, więc pewnie będzie też dostępny na sport.tvp.pl.

Edited by diabeu

Posted (edited)
Godzinę temu, diabeu napisał:

Ale w tej edycji zrobili inaczej i będzie to osobny program. Czego jeszcze nie rozumiesz?

Ramówka nie jest z gumy. Widocznie uznali że te inne transmisje są ciekawsze. Dodatkowo chyba ten mecz będzie transmitowany w TVP3, więc pewnie będzie też dostępny na sport.tvp.pl.

Uważam,że w kanale sportowym winny być transmisje sportowe ,  nie widzę powodu by ktoś zainteresowany LM zamiast TVP1 włączył TVP SPORT  i mógł tam obejrzeć wszystko od deski do deski (studio, mecz, skróty). 

Powiesz mi czego Ty nie rozumiesz ? TVP zobowiązała się do transmisji 2 spotkań na kolejkę.  Pokazałem Ci miejsce w ramówce - niedziela 17.50 -http://www.tvp.pl/prasa/tvpsport/p0901_KSP.txt więc za przeproszeniem nie gadaj głupot ,że nie ma miejsca w ramówce i nie przyjmuj jak pelikan tłumaczeń TVP. 

NC+ zobowiązała się do transmisji wszystkich spotkań Ekstraklasy, 5 spotkań La Ligi,2 Bundesligi , 5 -6 Premier League i nie ma przeproś!! Nie do nadawcy należy ocena czy coś jest ciekawe czy nie..  To odróżnia stacje profesjonalne(CP, NC+, Eleven) od nieprofesjonalnych( TVP). To pokazuje także zwyczajny brak szacunku dla widza,a Szkolnikowski traktuje nas jak idiotów łgając na każdym kroku. Czekam na profesjonalnego i uczciwego szefa sportu w TVP. Może już po 13 X? Oby.

Z pierwszej kolejki co sama przyznaje TVP jest tylko 1 mecz, we wtorek kolego to jest już 2 kolejka. 

Edited by wislok

W dniu 29.08.2019 o 16:41, diabeu napisał:

Raczej na trzech antenach. TVP Sport jest dublowany. Należałoby zobaczyć widownię wszystkich trzech kanałów w tym samym czasie a dopiero później wyciągać wnioski.Mówię tu o dyrekcji TVP. Sam TVP 1 to taki kanał misz-masz,wszystkiego po trochu.Dlatego  jestem zdania ,że główna transmisja trafia do kanału sportowego a co się nie mieści dopiero do TVP 1 lub TVP 1 nadaje swój program.

• Upvote 1

W dniu 25.08.2019 o 23:24, wislok napisał:

Mnie np. średnio odpowiada formuła obecnego "Sportowego Wieczoru". Większość czasu zajmuje dziennikarz z redakcji, który skupia się na jakimś wydarzeniu, nieraz zauważyłem brak wielu istotnych informacji, bo najważniejsze jest to co na tweeterze itd.   

Uważam, że najlepsza formuła "Sportowego Wieczoru" była w pierwszych latach istnienia kanału. Półgodzinny przegląd wydarzeń, z tego co kojarzę to wtedy raczej nie wrzucano kącików i innych tego typu rzeczy. Do tego na koniec tygodnia "Sportowa Niedziela" trwająca około godziny. O ile mnie pamięć nie myli to właśnie Szkolnikowski zdecydował o usunięciu tej marki...

Zaznaczam, chodzi mi teraz o samo zrezygnowanie z nazwy, pamiętam że te studyjne serwisy w pewnym momencie, jeszcze przed Szkolnikowskim zamieniono na montażówki.

• Like 1
  • Upvote 1