Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie chodzi o to czy w DVB-T są tylko dwa kanały telewizyjne czy więcej. Mimo wszystko TVP1 i TVP2 to główne anteny i te bardziej prestiżowe i przyciągające widzów transmisje właśnie tam lądują. To są też lata przyzwyczajeń, często starszych widzów, bo młodzi i tak mogą sobie bez problemu obejrzeć w internecie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@diabeu wczoraj pierwszy września TVP1 miała premierę telewizyjną filmu "Kurier" ,a TVP2 koncert z okazji 80 rocznicy wybuchu II Wojny światowej i mecz ME w siatkówce kobiet Polska-Hiszpania siłą rzeczy leciał tylko w TVP Sport. Jak się okazuje nie wpłynęło to negatywnie na oglądalność ,a transmisja okazała się hitowa w historii kanału . Nie ma czegoś takiego jak przyzwyczajenia widzów, zainteresowani daną pozycją ją znajdą. 

 

Dllategio nie ma co robić [beep]j skakanki tylko dać LM w TVP Sport - studio, mecz, skróty :) Jednak Szkolnikowski świadomie rozwala oglądalność kanału sportowego w środy z LM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz gdybać to sobie możemy, generalnie myślę,że suma sumarum byłaby podobna. Dowód mecz z Serbią w ramach kwalifikacji olimpijskich - 1 mln w TVP1 i chyba 400 tysięcy w TVP Sport. Gdyby mecz był tylko w TVP Sport to ludzie by tam go zwyczajnie obejrzeli. Jednak ja mówię co innego- TVP Sport nie powinien rezygnować z transmisji sportowych jeśli nie ma w danym momencie innych. Więc nie zmieniaj znaczenia tego co piszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie rozumiesz tematu. LM czy mecze Reprezentacji Polski w piłce nożnej to od lat stały punkt głównych anten TVP, więc naturalne że tam będą to dalej pokazywać. Także nie odwracaj kota ogonem, bo jak na razie to ty pomijasz najważniejsze punkty tego co ja piszę.

Edytowane przez diabeu
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2019 o 10:23, diabeu napisał:

Tu nie chodzi o to czy w DVB-T są tylko dwa kanały telewizyjne czy więcej. Mimo wszystko TVP1 i TVP2 to główne anteny i te bardziej prestiżowe i przyciągające widzów transmisje właśnie tam lądują. To są też lata przyzwyczajeń, często starszych widzów, bo młodzi i tak mogą sobie bez problemu obejrzeć w internecie.

Zauważ coś  innego.Jeżeli dajesz transmisję na trzech kanałach ,widownia się wtedy rozprasza ,wynik jest jaki jest ,chyba że potem się to sumuje i ogłasza sukces. Plus takiej sytuacji jest taki ,że nikt nie myśli czym wypełnić ramówkę głównej stacji. Jeżeli jednak dajesz sport do sportu,to już jest problem bo musisz czymś wypełnić ramówkę głównego kanału aby rywalizował ze stacjami komercyjnymi w tym samym czasie. A obecny zarząd znany jest z tego ,że się chwali wynikami oglądalności. Odnośnie zasięgu to kanały TVP mają ten sam  ,pomijając mux-8.Przyzwyczajenia widzów też chyba już nie wchodzą w grę. Będąc w APS-ie widziałem osoby starsze ,podpisujące nowe umowy lub przedłużające obecne. Czyli dla oferty naziemnej pakowali się w płatne umowy? Nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, diabeu napisał:

Dalej nie rozumiesz tematu. LM czy mecze Reprezentacji Polski w piłce nożnej to od lat stały punkt głównych anten TVP, więc naturalne że tam będą to dalej pokazywać. Także nie odwracaj kota ogonem, bo jak na razie to ty pomijasz najważniejsze punkty tego co ja piszę.

To Ty nie rozumiesz . Jak TVP1/2 chce pokazywać dane wydarzenie sportowe to ok, ale nie uważam,że z tego powodu tego  eventu miał nie pokazywać TVP Sport jeśli nie ma innych transmisji. Nie twierdzę,że TVP1/ TVP2 ma zrezygnować całkiem z transmisji sportowych. Więc nie wkładaj mi w usta tego czego nie stwierdziłem. Inna sprawa,że ramówka TVP1/TVP2 staje się coraz sztywniejsza i trudno tam wkładać transmisje sportowe, bo mają swoje stałe punkty ramówki i lokomotywy stacji. Dlatego moim zdaniem warto oswajać widza z tym by transmisji sportowych szukać w TVP Sport. On obejrzy być może nie tylko wydarzenie X,ale przy okazji jakieś autopromocji dowie się także o tym,że TVP Sport pokazuje to czy tamto. Myślę,że bardzo dobre wyniki w niedzielę miał i "Kurier" i mecz siatkarek, a koncert na Dwójce miał charakter misyjny i też na pewno przyciągnął innego widza.  Przypominam,że dyskusja zaczęła się od LM- ok, jak TVP1 chce niech pokazuje,ale LM dalej moim zdaniem powinna być w całości w TVP Sport. Choć być może korzystniejsze z punktu widzenia TVP byłoby porządne zagospodarowanie środowego pasma, bo LM jest nadawana nieregularnie i TVP 1 przegrywa z konkurencją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Diabeu przeciez o tym mówił Szkolnikowski.. Tylko,ze dyrektor TVP Sport winien dbać o antenę TVP Sport i wzmacniać rozpoznawalność i oglądalność tej anteny. Uważam,że ambicją TVP winno być to aby ten kanał był najlepszy wśród kanałów tematycznych. Tego się nie zrobi wyciągając najlepsze kąski z tej anteny. Nie jestem tu po to by kolportować przekazy Kurskiego  czy Szkolnikowskiego. TVP Sport znacząco oglądalność spadnie w środy,a TVP1 wcale znacząco nie wzrośnie.  Mogę się o to spokojnie założyć. Swoją drogą są niekonsekwentni bo zarówno koszykówkę czy dziś siatkę dublują.. Nie potrafią się zdecydować na jedną strategię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka czy siatkówka to jednak nie jest stały punkt programu, a już mecze LM można tak nazwać. Ale mniejsza z tym. Może po prostu w ten sposób chcą przetestować jak będzie wyglądała oglądalność. Jak się okaże że jest nie po ich myśli to przecież mogą zmienić zdanie.

 

A wracając jeszcze do piłki ręcznej. Krytykowałeś TVP a np. dzisiaj w NTO przeczytałem że wszystkie mecze Gwardii Opole na wyjeździe będą transmitowane przez TVP3 Opole i na sport.tvp.pl. Dla lokalnych kibiców na pewno jest to dobra wiadomość. Inne lokalne ośrodki też by mogły pójść za tym przykładem i transmitować wszystkie mecze swoich lokalnych drużyn.

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie rozumiecie o co chodzi z tym wzmacnianiem oglądalności tvp1. Sprawa jest banalnie prosta.

1. Program "Sport" miał zawsze większa widownię niż "Wiadomości", tak więc umieścili go niedawno przed wiadomościami o 19:25, by widzowie włączali tv wcześniej i może zostali.

2. Na wakacjach leciał o 20:30 pewien serial, który zdobył ogromną oglądalność. Zwiększał on oglądalność wiadomości  i zwiększyli emisję z 3 odcinków na tydzień do 6.

3.Teraz umieszczają transmisję sportową tuż po wiadomościach wyłącznie na tvp1. Chyba nie trzeba być geniuszem, by dostrzec co ma na celu ten zabieg, w szczególności, że w środy oglądalność im trochę kulała.

I zwalanie winy na Szkolnikowskiego jest bez sensu, bo nie on decyduje o braku transmisji na tvp sport (choć to jego antena xd).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To,że czegoś nie popieramy nie znaczy,że rzekomo nie rozumie się tego co TVP chce niby osiągnąć... Tylko,że jesteśmy w wątku TVP Sport i uważam,że to dla TVP SPORT jest niekorzystne. Jakoś Polsat nadaje wydarzenie nieraz na kilku antenach - Polsat, Polsat Sport, PSP1. TVP teraz nagle coś odwaliło za przeproszeniem i robią takie dziwaczne ruchy- żegnamy widzów TVP SPORT, mecz na jedynce.. ludzie litości.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że pokazują to dobrze, tylko w sumie przydałoby się troszkę konsekwencji. Jeśli się zapowiada transmisję na żywo na antenie sportowej i równolegle na ogólnotematycznym, to moim zdaniem jedynym rozsądnym powodem kasowania transmisji w TVP Sport jest inne wydarzenie na żywo. Poza takim powodem nie widzę problemu w tym, by ten sam mecz nadały np. Jedynka i TVP Sport jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze może też nie będą dublować transmisji jak coś będą mieć live na TVP Sport bo w poprzednim roku wiele razy się zdarzało dublowanie a live tylko na sport.tvp.pl.

Znowu lekka wtopa TVP Sport..

Zamiast pokazać mecz o awans MŚ w koszykówce Czechy-Turcja to pokazują mecz o nic Czarnogóra vs Brazylia..

Mecze do pokazywania to chyba przed turniejem wybierali i teraz takie kwiatki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz polskich koszykarzy w TVP Sport oglądało więcej ludzi niż w TVP1. Czyżby się obawiali,że wieczorem może być podobnie i na chybcika usunęli transmisję meczu siatkarek ? :D 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, FanMMA napisał:

Zamiast pokazać mecz o awans MŚ w koszykówce Czechy-Turcja to pokazują mecz o nic Czarnogóra vs Brazylia..

Mecze do pokazywania to chyba przed turniejem wybierali i teraz takie kwiatki..

Wczoraj zamienili Wenezuela - Chiny na Rosja - Argentyna więc da się. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@diabeu ja wszystko rozumiem, ja po prostu uważam ten pomysł za chybiony i zły oraz uważam,ze TVP powinno przyjąć inną strategię. Czy w końcu zrozumiesz czy będziesz mi zarzucał,że niby czegoś nie rozumiem?

Zdaje się,ze mecz Polska- Rosja w koszykówce będzie w TVP Sport. Natomiast TVP nie może się zdecydować gdzie puści  mecz Polska- Turcja. Była Dwójka, teraz Jedynka. Bardzo to wszystko nieprofesjonalnie. W TVP SPORT bez zmian ramówka, będzie mecz piłki ręcznej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...