Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie za dużo tych transmisji tenisa na żywo. Brawo TVP Sport. Ja tam wolę pooglądać gadające głowy i powtórki, bo jak jest relacja na żywo to mi ciśnienie skacze. A jak jest powtórka, to sobie sprawdzę wynik i później oglądam bez nerwów. To idealnie nadaję się do kontemplacji. Teraz w Cincinnati jest rozgrywany turniej chyba taki podwórkowy (odpowiednik ATP 1000), spotkanie Pliskova vs. Kuznetsova, ale to ja wolę mądrych posłuchać. Nie wiem tylko dlaczego inne stacje zawalają ramówki transmisjami live.

No i mam głęboką nadzieję, że TVP wykupi licencję WTA na co najmniej 10 najbliższych lat.

Edytowane przez jacekmalina30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, neo_patryk napisał:

Fakty są takie, TVP Sport po wejściu do DVB-T stał się zbyt komercyjny. Zachwyt nad korzyściami płynącymi z wysokich wyników oglądalności sprawił, że TVP tylko na tym zależy.

Trudno się temu dziwić. Mimo wszystko TVP Sport zarabia głównie na reklamach, jeszcze przed wejściem do DVB-T przecież władze TVP mówiły że TVP Sport to kanał komercyjny.

 

Na szczęście jest sport.tvp.pl i dodatkowe transmisje z dyscyplin, które nie mieszczą się w ramówce linearnego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jeśli chodzi o WTA to warto zaznaczyć,że nie wszystkie mecze znajdują się na stronie sport.tvp.pl i niestety nie są one obecnie archiwizowane, bo obecna umowa im na to nie pozwala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lanser123 napisał:

Dla fanów tenisa lepiej żeby ktoś inny zgarnął te prawa. Może Eurosport? 

Do końca 2020 prawa niestety ma ta stacja. Oby przyszły sezon był ostatnim w dziejach kiedy jakikolwiek tenis gości na antenie TVP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacekmalina30 napisał:

Bardzo dobry pomysl z tym Supertenis. Wprawdzie moja kablówka go nie oferuje, to od dawna mażyłem o talerzu na oknie. I oczuwiście kupie sobię dodatkowy tuner, bo jakoś pusto pod telewizorem. No i przy okazji zapisze sie na lektorat z włoskiego, co by lepiej rozumieć.

Nie zapomnij jeszcze o kupieniu Alfy Romeo, by jak Włoch się spóźnić na mecz przez awarię auta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako syn człowieka który od ponad 20 lat zajmuje się profesjonalną naprawą samochodów mogę tylko napisać że to zwykły stereotyp. Lobby powielane przez konkurencję zazdrośnie spoglądających na jej design. Jak ktoś jest jeleń to uwierzy i kupi te kanciaste brzydactwa z Niemiec, Czech czy Francji. Alfa pod względem awarii nie różni się od innych marek. Można nawet powiedzieć, że jest rzadko spotykana w warsztatach naprawczych. Konia z rzędem kto widział kiedyś zepsutą albo był świadkiem awarii Alfy Romeo. 

 

Będzie jakiś boks w najbliższym czasie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jacekmalina30 napisał:

 No i przy okazji zapisze sie na lektorat z włoskiego, co by lepiej rozumieć.

No tak bo komentarz, to przecież taki ważny. Jak dla mnie czy to mecze piłkarskie czy tenisowe czy jakiekolwiek inne mogłyby lecieć bez komentarza. Zupełnie nie potrzebne mi gadające głowy. Kiedyś w nSport można było przy bodajże LM wybrać ścieżkę z samym głosem ze stadionu bez komentarza. To była rewelacja.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2019 o 20:08, diabeu napisał:

To że bardziej opłaca się puścić z automatu w nocy powtórkę, która zarobi na reklamach podobne nic niż transmisję na żywo, gdzie trzeba jeszcze komentatora ściągać i mu zapłacić.

 

Tak, bo komentatorzy mają płacone od każdej minuty na antenie... To jest niesamowicie bz[beep] myślenie. Podstawą telewizji sportowych jest jak najwieksza ilość transmisji live. Jeżeli w nocy wolą puszczać jakieś dziadostwo z odtworzenia zamiast tenisa na żywo to z taką stacją jest coś mocno nie tak jak być powinno. TVP zamiast skupiać się na "Pikach, tikach, srikach" i innych [beep]ołach mogliby się skupić na spokojnej pracy. Chyba nikt tak bardzo nie leczy swoich kompleksów co chwilę podając wyniki oglądalności jak panowie z publicznej. Słabe to, niepotrzebne i źle świadczące o takich osobach.

 

6 godzin temu, diabeu napisał:

No tak bo komentarz, to przecież taki ważny. Jak dla mnie czy to mecze piłkarskie czy tenisowe czy jakiekolwiek inne mogłyby lecieć bez komentarza. Zupełnie nie potrzebne mi gadające głowy. Kiedyś w nSport można było przy bodajże LM wybrać ścieżkę z samym głosem ze stadionu bez komentarza. To była rewelacja.

 

Tak, komentarz jest ważny. Analiza sytuacji, wyłapywanie smaczków (przy dobrym doborze ekspertów) i ogólne umilanie transmisji zamiast wysłuchiwania dźwięków trybun, które przed telewizorem dają niesamowicie mierną namiastkę dopingu na trybunach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie komentarz to zbędna sprawa. Mogłoby go nie być wcale. Podoba mi sie np. sposób komentowania w niemieckich tv gdzie komentator nie zagłusza meczu tak jak ma to miejsce u nas.

 

Co do nocnych transmisji to może i w komentarzu należy szukać tematu. Muszą dać komentatora, który gaże zbiera, a oglądalność na poziomie powtórek. I nie piki tiki sriki tylko taka prawda, że oglądalność się liczy. No ale jak takiś mądry to załóż swoja tv i tam transmituj co ci się podoba ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, diabeu napisał:

Dla mnie komentarz to zbędna sprawa. Mogłoby go nie być wcale. Podoba mi sie np. sposób komentowania w niemieckich tv gdzie komentator nie zagłusza meczu tak jak ma to miejsce u nas.

 

Co do nocnych transmisji to może i w komentarzu należy szukać tematu. Muszą dać komentatora, który gaże zbiera, a oglądalność na poziomie powtórek. I nie piki tiki sriki tylko taka prawda, że oglądalność się liczy. No ale jak takiś mądry to załóż swoja tv i tam transmituj co ci się podoba ;).

Przyjmując twoją logikę , którą prezentujesz od kilku postów to TVP w ogóle nie powinna kupować praw do WTA , bo emitowanie tego w ogóle się nie opłaca. Dziwne,że wszystkim innym się opłaca,a TVP nie. TVP, która ma największy zasięg nie opłaci się bo oglądalności nie będzie,a kanał, który dociera do znacznie mniejszej populacji zbierze ta oglądalność? To się nie broni. Poza tym zawsze coś live powinno mieć przewagę. Ponadto w TVP obecnie są na kontraktach i pieniądze jakie oni dostają nie zależą od tego czy skomentują x czy Y razy w miesiącu. Inna sprawa,że przecież mecz można puścić z angielskim komentarzem tak jak robią to na stronie , zresztą Polsat już tak uczynił przy okazji spotkania Radwańska- Kirilenko na Wimbledonie w 2012 r. :) :D

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widocznie nie mogą tego puścic z angielskim komentarzem albo i bez komentarza (a szkoda). A to że powtórki w nocy będą miały podobną oglądalność do transmisji live to właśnie pokazuje że lepiej puścić taką powtórkę. Przynajmniej nie trzeba komentatorów budzić :P.

 

I jak pisałem wcześniej prawa do WTA mają bo liczą na dobre występy Igi Świątek i pewnie tylko dlatego je trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...