Jump to content

Recommended Posts

6 godzin temu, tyrla napisał:

18 sierpnia (niedziela)

3. runda Pucharu Włoch

18:15 Fiorentina - Monza

20:55 Crotone - Sampdoria

TVP nawet nie miała wyboru, bo Rai tylko te mecze będzie relacjonować. :rofl:

17 godzin temu, TELEWIDZ123 napisał:

Wiadomo kto skomentuje LGP z Zakopanego?

Przemysław Babiarz i Sebastian Szczęsny.

Posted (edited)

TVP znowu lekceważy kibiców tenisa. Retransmisja (minutowe opóźnienie) tylko na stronie, w mizernej jakości, z wypłowiałymi kolorami, 15 fps.

Edited by jacekmalina30

Mnie się nie chce nawet już o tym pisać, to jak TVP Sport traktuje tenis i to takie dwa mega turnieje jak Rogers Cup  i WTA w Cincinnati. Myślałem jak TVP Sport przeszła na nadawanie całodobowe to będzie nadawać te nocne transmisje z USA dawać,a tu poniedziałek jeden mecz i to z retransmisji i to tylko dlatego,że Iga grała, wczoraj i tak nieźle bo pokazali dwa mecze i końcówkę trzeciego, dziś weszli od 2 seta meczu Igi i to jedyna transmisja. . Jutro o dziwo nagle zajarzyli,że w nocy można zamiast powtórek dawać mecze i będą z czwartku na piątek,ale dlaczego nie dać od 17.00 to nie wiadomo. Czekam aż w końcu WTA przejdzie do TV, która rozumie jaki ważny to produkt.  

Prawa sportowe dla nadawcy są tak ważne, jak duże jest zainteresowanie ze strony widzów, a dla przeciętnego widza liczą się ważne i regularne sukcesy, których niestety w WTA obecnie nie ma, lub są na niewystarczającym poziomie.

Czyli jak te prawa są tak mało ważne to niech je odsprzedadzą, jak prawa miał Eurosport to było dużo transmisji a teraz kiepściutko.

Widocznie prawa te były dla nich na tyle opłacalnego że kupili je. Liczą pewnie na oglądalność meczów Igi, która pnie się w rankingu WTA. Wczoraj akurat pechowo mecz Igi naszedł na mecz Legii, a wiadomo że piłki nożnej tenis nie przebije.

• Upvote 1

W ATP jeśli chodzi o Polaków jest podobnie,a Polsat emituje te turnieje znacznie obszerniej. TVP też mając dobrą wolę mógłby znacznie obszerniej pokazywać mecze tenisowe. Kanał z mniejszym zasięgiem i zapewne niższą bądź porównywalną oglądalnością pokazuje mecze. 

Widocznie tenis męski ogląda więcej widzów niż kobiecy, gdy nie grają nasi reprezentanci.

Nie sądzę, zwyczajnie Polsat nie marnuje praw, które posiada. 

Posted (edited)

Mają kilka kanałów sportowych to mogą te prawa rozmieścić. A z tym marnowaniem praw przez Polsat to już podawałem choćby przykład 1 ligi siatkówki. Nie ma miejsca w ramówce, bo są ciekawsze transmisje, to i te prawa marnują i to nawet w meczach finałowych, które nie wszystkie pokazali.

Edited by diabeu

3 godziny temu, diabeu napisał:

Mają kilka kanałów sportowych to mogą te prawa rozmieścić. A z tym marnowaniem praw przez Polsat to już podawałem choćby przykład 1 ligi siatkówki. Nie ma miejsca w ramówce, bo są ciekawsze transmisje, to i te prawa marnują i to nawet w meczach finałowych, które nie wszystkie pokazali.

Gdyby mieli inne transmisje to ok,ale wczoraj pokazali mecz Igi od 2 seta(po zakończeniu meczu Legii) następnie pokazali "Sportowy wieczór"  po czym nie mieli żadnych transmisji, a pokazywali powtórki podczas gdy mecze tenisowe trwały w najlepsze. Dzisiaj w nocy też nie widziałem,żeby mieli jakieś transmisje. Spokojnie mogli transmitować mecze od 01.00 w nocy to samo z poniedziałku/wt i wtorku na środę. Gdyby nie grała IGA to ani w poniedziałek ani w środę z turnieju WTA w Cincinnati nie było by żadnej relacji z turnieju pomimo wolnej ramówki . 

Przecież pisałem wyraźnie o poniedziałku i środzie, we wtorek były transmisje, choć nic nie stało na przeszkodzie by były także transmisje w nocy z wtorku na środę. 

Widocznie bardziej się opłaca w nocy puścić jakieś powtórki niż kobiecy tenis, bez udziału Polki ;).

Szczerze to wątpię,ale wiemże są tacy, którzy będą bronić każdej decyzji pewnego człowieka o imieniu Marek i o nazwisku Szkolnikowski. 

Ale co to znaczy, że coś się bardziej opłaca? Relacje live zawsze powinny być priorytetowe w stosunku do powtórek, czy jakichkolwiek retransmisji.

• Upvote 1

3 godziny temu, wislok napisał:

Szczerze to wątpię,ale wiemże są tacy, którzy będą bronić każdej decyzji pewnego człowieka o imieniu Marek i o nazwisku Szkolnikowski. 

Nie ja nie bronię i jeśli chodzi o nocne transmisję to duży minus dla dyrektora.

1 godzinę temu, Vinni napisał:

Ale co to znaczy, że coś się bardziej opłaca? 

To że bardziej opłaca się puścić z automatu w nocy powtórkę, która zarobi na reklamach podobne nic niż transmisję na żywo, gdzie trzeba jeszcze komentatora ściągać i mu zapłacić.

Posted (edited)

Faktycznie za dużo tych transmisji tenisa na żywo. Brawo TVP Sport. Ja tam wolę pooglądać gadające głowy i powtórki, bo jak jest relacja na żywo to mi ciśnienie skacze. A jak jest powtórka, to sobie sprawdzę wynik i później oglądam bez nerwów. To idealnie nadaję się do kontemplacji. Teraz w Cincinnati jest rozgrywany turniej chyba taki podwórkowy (odpowiednik ATP 1000), spotkanie Pliskova vs. Kuznetsova, ale to ja wolę mądrych posłuchać. Nie wiem tylko dlaczego inne stacje zawalają ramówki transmisjami live.

No i mam głęboką nadzieję, że TVP wykupi licencję WTA na co najmniej 10 najbliższych lat.

Edited by jacekmalina30
  • Haha 3

Fakty są takie, TVP Sport po wejściu do DVB-T stał się zbyt komercyjny. Zachwyt nad korzyściami płynącymi z wysokich wyników oglądalności sprawił, że TVP tylko na tym zależy.

10 godzin temu, neo_patryk napisał:

Fakty są takie, TVP Sport po wejściu do DVB-T stał się zbyt komercyjny. Zachwyt nad korzyściami płynącymi z wysokich wyników oglądalności sprawił, że TVP tylko na tym zależy.

Trudno się temu dziwić. Mimo wszystko TVP Sport zarabia głównie na reklamach, jeszcze przed wejściem do DVB-T przecież władze TVP mówiły że TVP Sport to kanał komercyjny.

Na szczęście jest sport.tvp.pl i dodatkowe transmisje z dyscyplin, które nie mieszczą się w ramówce linearnego kanału.

Jednak jeśli chodzi o WTA to warto zaznaczyć,że nie wszystkie mecze znajdują się na stronie sport.tvp.pl i niestety nie są one obecnie archiwizowane, bo obecna umowa im na to nie pozwala.