Jump to content

Recommended Posts

Należy pochwalić TVP za brak reklam podczas transmisji lekkoatletycznych MŚ. Jedynie jest reklama sponsora Orlenu. Ciekawe jak oglądalność MŚ ? @STARS.TV ? 

A w 3. kolejce Bvb nie gra we wtorek? W tej przecież grali w środę. Może to chodzi o 4, już rewanżową?

TVP Sport ponownie nie transmituje zawodów w chodzie w ramach MŚ. To jest nie do obrony. Na szczęście jest profesjonalna stacja co się nazywa Eurosport 1.

Posted (edited)

@wislok

Szczególnie, że w tym czasie nie ma żadnych transmisji na żywo. Ale widocznie komentatorzy TVP mają ciekawsze rzeczy do robienia za publiczne pieniądze wieczorem w Katarze.

Edited by gregor111

Posted (edited)

Mnie w temacie komentatorów denerwuje, że przy turniejach tenisowych, jeśli transmisja leci tylko w internecie i nie ma planów późniejszej retransmisji na kanale mecze są pozbawione polskich komentatorów, a np. przy niedawnych transmisjach z podnoszenia ciężarów lub judo mimo, że transmisja była chyba też tylko w internecie, bez późniejszej retransmisji, to komentatorzy polscy już byli.

Czyżby komentatorzy tenisa mieli jakieś super wysokie stawki, że na nich oszczędzają, bo jakoś nie mam wiary, że chodzi o walor edukacyjny, tzn., żeby kibice tenisa uczyli się angielskiego słuchając angielskich komentatorów 🙂 ???

P. S. A jeśli to jednak chodzi o walor edukacyjny, to żałuję, że podobnie nie robią na włoskim Super Tennis, bo z angielskimi komentatorami jednak łatwiej mi oglądać, niż z włoskim, chociaż nie ukrywam, że dzięki temu paru słów po włosku się nauczyłem, tzn. na pewno od 15 do 40 umiem policzyć 🙂 .

Edited by Frazes

Chyba czy na pewno, to bardzo ważne, mi się wydaje,że tam gdzie nie ma emisji telewizyjnej zaplanowanej po prostu nie ma polskiego komentarza. 

Tak jak pisałem z moich obserwacji wynika, a oglądam TVP Sport i ich transmisje internetowe dosyć często, że nie zawsze, tzn. w czasie mistrzostw świata w judo, czy podnoszeniu ciężarów kilka razy się zdarzyło, że transmisja była tylko w internecie (chyba, że coś przeoczyłem), a jednak komentatorzy byli, a przy tenisie tak jak wspomniałeś zawsze jak nie jest planowana emisja na kanale, to komentatorów polskich nie ma.

Dlatego uważam, że powinni w końcu uruchomić drugi kanał sportowy, bo to jest jednak lekka kpina z kibiców, tzn. czemu jedni mają być ważniejsi od drugich, ale Panu Kurskiemu jakoś się nie spieszy z tym, a przecież choćby właśnie TVP HD czaka na zagospodarowanie w tym temacie, tzn. jak nie chcą to niech go nawet nie przerabiają w drugi pełny kanał sportowy, ale niech dają w TVP HD nakładające się czasowo transmisje.

Kiedy jeszcze grała Agnieszka Radwańska, to byli w stanie przenosić transmisje z TVP Sport do TVP HD, ale teraz już im się nie chce...

P. S. Wiem, że pewnie to też efekt tego, że TVP HD nie ma w telewizji naziemnej, ale to niech go tam w jakiś sposób wprowadzą (choćby na zasadzie emisji "testowej", jak zrobił Polsat z Polsat News) i po problemie.

Edited by Frazes

Jednak pamiętaj,że jeśli chodzi o turnieje tenisowe to TVP bardzo często w danym tygodniu ma dwa turnieje( jeden częściowo okrojony leci na kanale TVP Sport,a drugi wyłącznie w internecie, no chyba,że w tym mniejszym gra Polka to jej mecze mogą być w TV), więc myślę,że kłopot dla TVP stanowi zapewnienie obsady komentatorskiej. Moim zdaniem dużo większym problemem jest brak archiwizacji spotkań na stronie(umowa im na to nie pozwala) ,a jak wiemy mecze tenisowe często odbywają się w porach(wręcz bym powiedział przeważnie) niedogodnych do śledzenia transmisji na żywo.

Marek Szkolnikowski wykluczył powstanie drugiego tradycyjnego kanału sportowego

Cytat
Michał Skiba: Kiedy TVP Sport 2? Takie pytanie, to jak pochwała. Macie dużo praw, sportowy kanał TVP gra bardzo ofensywnie. Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport: Nie ma takiej potrzeby, aby tworzyć drugi kanał. Mówię to od samego początku. Drugi kanał to bardzo archaiczne myślenie i absolutnie nieidące z duchem czasu. Po pierwsze - to kosztuje bardzo dużo pieniędzy. Trzeba stworzyć oddzielny zespół emisyjny oraz oddzielne studio, wyposażyć je jak najlepiej. To kosztuje kilkadziesiąt milionów złotych. Do tego trzeba znaleźć miejsce na ten kanał. Na MUX-3 i MUX-8, czyli miejscach dla naziemnej telewizji cyfrowej, ich już nie ma.
Na trójce jest tak mało miejsca, że TVP Sport mieści się w rozdzielczości SD, czyli zajmuje jeden slot, a na MUX-8 Telewizja Polska otrzymała trzy sloty i wszystkie trzy są zajęte. Miejsca na dodatkowe kanały po prostu nie ma. Pracujemy nad tym, by stworzyć - pod roboczą nazwą TVP Sport 2 - kanał wirtualny. To byłby kanał dostępny w internecie. Tych transmisji jest oczywiście dużo, co nie zmienia faktu, że z wielu wydarzeń i praw, które się nie oglądały, lub są nieefektywne biznesowo zrezygnujemy.

Czytaj więcej: https://polskatimes.pl/marek-szkolnikowski-nie-zawsze-to-co-polskie-jest-gorsze/ar/c2-14259157

Natomiast też wiemy,że od 23 X TVP Sport w jakości HD będzie na ogólnodostępnym MUX-3 , zniknie wersja SD jeśli chodzi o naziemną TV cyfrową.

Argument o wysokich kosztach drugiego kanału jest do zbicia w sekundę, bo właśnie wystarczy dawać nakładające się transmisje w istniejącym już TVP HD i to nie generuje żadnych dodatkowych kosztów, bo przecież TVP HD, mimo, że emituje powtórki, to na pewno nie leci całkiem z automatu i jakiś wydawca + realizator i tak przy nim siedzą, a obecność w DVB-T też problemem według mnie nie jest, bo mają chyba na MUX 8 jeszcze dwa wolne miejsca na kanały SD (teraz są one zajęte, z tego co pamiętam przez kanały o nazwach TVP5 i TVP6, które emitują plansze graficzne, z zapowiedziami audycji działających kanałów TVP), więc TVP HD mogliby puścić "testowo" w tym miejscu (idąc śladami Polsat News).

5 godzin temu, wislok napisał:

Natomiast też wiemy,że od 23 X TVP Sport w jakości HD będzie na ogólnodostępnym MUX-3 , zniknie wersja SD jeśli chodzi o naziemną TV cyfrową.

Skąd ta pewność? Gdzie masz oficjalne info z TVP? Bo ja do tej pory nie widziałem, a od plotek Satkuriera mija już kilka dni...

3 godziny temu, Frazes napisał:

, a obecność w DVB-T też problemem według mnie nie jest, bo mają chyba na MUX 8 jeszcze dwa wolne miejsca na kanały SD (teraz są one zajęte, z tego co pamiętam przez kanały o nazwach TVP5 i TVP6, które emitują plansze graficzne, z zapowiedziami audycji działających kanałów TVP), więc TVP HD mogliby puścić "testowo" w tym miejscu (idąc śladami Polsat News).

TVP na tym muxie ma 3 miejsca i wszystkie wykorzystuje.Poza tym na tym muxie wszystkie  sloty są zajęte. Dopiero przejście na DVB-T2 pozwoli zwiększyć ilość stacji.

• Thanks 1

Aaa, czyli te kanały TVP5 i TVP6 to pewnie są w mux3 (nie sprawdzałem dokładnie, bo wyszukuję DVB-T automatycznie), bo z tego co pamiętam mux3 jest cały dla TVP przeznaczony???

Czyli teraz wnioskując z informacji o przełączeniu TVP Kultura do HD, to pewnie ona zajmie miejsce tych dwóch kanałów testowych???

Szkoda, bo według mnie kanał gdzie można by było dawać dodatkowe transmisje sportowe byłby lepszym wyborem, ale cóż zrobić...

Mnie to tak szczerze tak bardzo nie przeszkadza, bo nie jest dla mnie problemem przełączanie się z kanału na transmisję internetową lub ten włoski Super Tennis, ale polscy komentatorzy mogliby się na tenisie pojawiać też tylko w internecie, bo to jednak inaczej się ogląda 🙂 .

Te kanały planszowe są na MUX8, ale "podbierają" przepustowość przeznaczoną dla TVP Sport i Rozrywka.  Te parenaście KB/s nie robi różnicy...

Jednak nic innego niż tego typu plansze tam się nie zmieści bo byłaby jedna wielka pikseloza zamiast obrazu.

• Thanks 1

To po co te planszowe kanały w ogóle tam są ??? Ja myślałem, że to są te dwa dodatkowe miejsca dla TVP o których się kiedyś mówiło, że nie mogą się zdecydować jaki kanał tam dać (a może to było jedno miejsce ???), a to są "zapychacze" 🙂 ...

No to tak jak napsialeś są "zapychacze" :). Miejsca TVP na MUX8 ma w teorii na trzy kanały SD albo jeden HD + jeden SD, wybrali tą druga opcję.

Dodatkowo na MUX8 są w ramach testów portale HBB TV (kanał Legii i EmiTV) i te "planszówki", zawsze więcej kanałów na odbiorniku ;).

Edited by bugmenot
  • Thanks 1

Od początku była transmisja na TVP 3 teraz już jest na TVP Sport.

W dniu 10.10.2019 o 17:37, pierścień napisał:

Skąd ta pewność? Gdzie masz oficjalne info z TVP? Bo ja do tej pory nie widziałem, a od plotek Satkuriera mija już kilka dni...

Proszę oficjalną informację http://sport.tvp.pl/jakodbierac

Czekałem na tę odpowiedź. :D 

Ale tak zupełnie szczerze, osobiście nie jestem zadowolony z takiego obrotu spraw, no ale cóż... TVP Sport zyska - ok, ale ściąć zasięg Kulturze kosztem HD na ósemce... Czas pokaże czy to była (nie)dobra decyzja o wymianie kanałów na MUXach...