Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TVP będzie realizować m.in. projekt(najprawdopodobniej; mogę się mylić niecelowo) pod nazwą:
 

„Digitalizacja Materiałów TVP Sport (DIGI SPORT)”*, który najprawdopodobniej ma trwać od: 1 lipca 2020 roku do: 30 czerwca 2023 roku.
Więcej informacji o tym projekcie(*) znajduje się m.in. tutaj:
1. https://centruminformacji.tvp.pl/45293347/publiczna-prezentacja-zalozen-projektu-digitalizacja-materialow-tvp-sport-digi-sport,
2. https://centruminformacji.tvp.pl/45593651/publiczna-prezentacja-zalozen-projektu-digitalizacja-materialow-tvp-sport-digi-sport (znajduje się tu m.in.: Protokół i Prezentacja związane z tym omawianym „projektem”(*)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład z tego co wiem to poprzez TVP VOD(czy np.: https://cyfrowa.tvp.pl/) dostępny jest zrekonstruowany cyfrowo w rozdzielczości: 4K(najprawdopodobniej - z tego co wiem) - film pt.: "Dwa księżyce":

https://vod.tvp.pl/video/dwa-ksiezyce,dwa-ksiezyce,44518812

 

Także może TVP ma już takie "silniki", żeby taką rozdzielczość(4K) "uciągnąć"(ogólnie - np. poprzez streaming "no live")..., ale mimo to to nie wiem czy "na żywo" poprzez internet nie byłoby problemów z odbiorem takiej transmisji czy to ze strony nadawcy czy to odbiorcy - bo tu(przy rozdzielczości: 4K) już chyba sprzęt, osprzęt i połączenie muszą być "silne"... I dochodzi tu pewnie kwestia tego ile osób by korzystało z tego "streamu" w tym samym czasie itp. itd....

 

Wiem, że w tym tweecie(z powyższego postu) nie "ma mowy" o tym, że transmisje "na żywo" poprzez stronę/strony internetowe TVP będą dostępne w rozdzielczości: 4K(bo już z retransmisji(powtórki nagranej, "zgranej") jako zapisany "plik" to chyba bez "większych" problemów by mogło to funkcjonować w rozdzielczości: 4K - pod względem technicznym), także ja tak bardziej "ogólnie" wypowiadam się o tym temacie.

 

Jeżeli nawet by się udało "uruchomić" jakąś taką(w rozdzielczości: 4K) transmisję "na żywo" z jakiegoś meczu np. EURO 2020(piłki nożnej) to być może(nie wiem) HbbTV(która jest dostępna obecnie w Polsce np. poprzez: naziemną telewizję cyfrową) zostanie wykorzystana przez TVP do takiej ewentualnej transmisji "na żywo"(w rozdzielczości: 4K) z jakiegoś meczu z EURO 2020(piłki nożnej), ale i do HbbTV trzeba "neta" z tego co wiem...

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli w newsie na głównej jest błąd. :)

 

Ale Cremonese - Empoli nie ma, a zamiast tego pokazują odgrzewane kotlety. :lol2:

 

Edit:

A jednak 5, a nie 4. :)

 

Plan transmisji:

3 grudnia (wtorek)
21:00 ACF Fiorentina - AS Cittadella, TVP Sport

4 grudnia (środa)
15:00 US Sassuolo Calcio - Perugia Calcio, TVP Sport
18:00 SPAL 2013 - US Lecce, TVP Sport
21:00 Udinese Calcio - Bologna FC, TVP Sport

5 grudnia (czwartek)
21:00 Cagliari Calcio - UC Sampdoria, TVP Sport

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to Nielsen to też żadne wiarygodne źródło. 2 tys ludzi co mają niby robić za prawie 38 mln obywateli Polski i bez mierzenia oglądalności w internecie. Ja na ten przykład oglądam wszystko poprzez źródła internetowe, także telewizje linearne, więc nawet nie miałbym szansy brać udziału w tym badaniu oglądalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...