Skocz do zawartości

AB CryptoBox 752HD Combo – uwagi, sugestie, itp.


Linz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to cytując "coś w rodzaju "brrrrr". to na kanałach dekodowanych przez kartę? Bo u mnie na kanałach FTA sat i dvbt2 nic takiego nie występuje. Jedynie czasem na muxie 2 pojawia się taka "czkawka", ale bardziej dotyczy obrazu, ale tak właściwie to nie wiem czemu raz jest, a raz brak. Na edycji kanałów widać też, że pojawia się pasek siły max, a jakość jest przez chwile na zero i po ok. 4s wskakuje na maksymalny poziom.

Edytowane przez leafeu
uzupełnienie wpisu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie 752-ki i na żadnej nie zauważyłem w/w "efektów dźwiękowych" przy przełączaniu kanałów - zarówno w dvb-t/t2 jak i z satelity. Jedynie co może wzbudzić poirytowanie, to chwilowe zaniki sygnału przy przełączaniu niektórych kanałów na Astrze 19.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, K63 napisał(a):
Mam dwie 752-ki i na żadnej nie zauważyłem w/w "efektów dźwiękowych" przy przełączaniu kanałów - zarówno w dvb-t/t2 jak i z satelity. 


Z jakiej platformy tv korzystasz?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy  u was też na najnowszym sofcie do 752 jak przeszukujemy ręcznie raz jeszcze   już zapamiętany MUX  i zaznaczamy aby nie usuwał kanałów oraz aby nie skanował sieciowo to na końcu listy dodaje raz jeszcze wszystkie kanały  z danego MUX-a?

 

Bo na wcześniejszym sofcie bez nowego menu  dodawała tylko kanały co nie były zapasie/nowe a nie cały MUX od nowa.

 

Skanuję menu kablowe operator UPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, leafeu napisał(a):

Czy to cytując "coś w rodzaju "brrrrr". to na kanałach dekodowanych przez kartę?

Tak, dotyczy to kanałów kodowanych. Na fta to raczej nie występuje. U mnie wygląda to tak jakby tuner na ułamek sekundy tracił sygnał i wtedy są te trzaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2022 o 11:13, untaztood napisał(a):

Tak. I od UPC też.

@untaztood

z UPC działa dobrze, ale czy nagrywać programy dekodowane przez modułu Canal+ można na ostatnio dodanych softach czy w dalszym ciągu tylko na tym dość starym. Nie wiem jak jest w tej chwili ale ja kupiłem parę misięcy temu ten dekoder i nie przyjmował tego starego softu, był wgrywany wszelkimi możiwymi sposobami, tymi nieoficjalnymi też.

Jak ktoś teraz kupuje to nich zwroci na to uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na moim CB jest taki problem, gdy przełączę na TVP 1 obraz zanika i to na wszystkich kanałach z satelity. Muszę przełączyć na kanał Polsat po chwili obraz wraca, albo wyłączam dekoder i załączam ,nastepuje botowanie i za chwilę jest oke'y.Dekoder działa z modułem C+ z Polsatu.

Ciekawe co to za przyczyna tego?

 

Edytowane przez Sentence
Przeniesiono do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo kiedy i czy w ogóle pojawi się soft poprawnie wyświetlający EPG?

Ostatnio testowałem path 1.18.24206 - ostatni z podpory. Jest jeszcze gorzej. EPG wskakuje z opóźnieniem, często nie pojawia się pasek postępu, albo pokazuje bzdury. Po testach wróciłem do 1.18.23521, który chyba jak dotąd jest najmniej zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@canton nie ma takiej informacji kiedy konkretnie. Także zgłaszam im poprawki, nawet coś ostatnio też dostałem na testy i zgłosiłem kolejne.

Polskie DVB-T2 jest nieco inne niż u nich i czasem trudno im się wstrzelić, ale najważniejsze że pracują nad tym.

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co zrobić gdy na dekoderze pisze boot?

Komunikaty te wyświetlają się podczas uruchamiania dekodera (przez około 2 minuty) i po tym czasie na panelu dekodera powinna pojawić się aktualna godzina lub numer kanału. Jeśli proces trwa dłużej niż 10 minut odłącz kabel zasilający od dekodera i wyjmij kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzysztoffff napisał(a):

 miga

A nie czasem świeci ciągle ..?

Bo to może być inna przyczyna...

 

Tak jak pisał @leafeu spróbuj bezpośrednio z pendriv'a, o ile sam się przyczyniłeś do tego popsucia.?

to chyba najlepszy ratunek dla ciebie.

 

 

Bo i tak kabla RS232 zapewne nie masz , a po drugie cza mieć jeszcze takie wyjście,w starszych kompach były.

Są przejściówki  rs232 na  USB  , ale to zaś dodatkowy wydatek.

Mnie przyszło kiedyś ratować 700mini i z powodu braku power na panelu przednim to jedyny był ratunek przez kabel.

A przejściówkę z jacka 3,5 mm  na DB9 polutowałem sobie.

2e13091376252572.jpg

Wtedy po wgraniu nowszego softu tuner za każdym razem ciągle botował się i na ekranie zatrzymywało się na logo Cryptobox .

 

 

Edytowane przez irdeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dekoderł padł na dobre. Panowie może podpowiecie co watro kupić, na jaki model postawić. Chiałbym coś do obsługi modułu polsatu, najlepiej 4K i by był to sprzęt kombo czyli satelita + DVB T2. Dziękuję za sugestie.

Edytowane przez krzysztoffff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.01.2023 o 21:30, krzysztoffff napisał(a):

I dekoderł padł na dobre. Panowie może podpowiecie co watro kupić, na jaki model postawić. 

 

Witam i polecam OPTICUM AX 4K BOX HD61 COMBO. Dekoder na Linux Enigma 2. Działa wszystko: nagrywanie na dysk, odtwarzanie podczas nagrywania, RPG zaraz po włączeniu, 45 kanałów na DVB-T razem z Hevc. Do tego ogromne możliwości konfiguracji. Dla początkujących polecam dokonać zakupu u sprzedawcy, który konfiguruje pod klienta przed wysyłką wtedy nic nie musimy robić. Aktualizacje pobiera z Internetu, a wtyczki dają nam ogromy dostęp do filmów darmowych TVP VOD, Onet VOD, zaluknij, jak i płatnych typu Netflix, Disney+ itp.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dekoder Cryptoboxa prawie rok, karta Conax w środku, kanały nieparowane, przez pewien czas było ok, ale teraz już trzeci miesiąc z rzędu musiałem przekładać kartę do starego dekodera żeby nabyć uprawnienia. Czy można to jakoś usprawnić czy pozostaje czekać do końca umowy tej karty? Druga kwestia, w dekoderze mam patch 1.15.23267.  Czy jest coś nowszego godnego polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...