Skocz do zawartości

AB CryptoBox 752HD Combo – uwagi, sugestie, itp.


Linz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Jaś Fasola napisał(a):

Wcale nie badziewie, nie wiem czego oczekujesz od tunera za takie pieniądze. Wygląda przyzwoicie, działa też w miarę dobrze dekodować dekoduje dobrze a to najważniejsze. 

 

Czego oczekuje?

 

Oczekuje poprawnego działania.

A jak nie jest do nagrywania to niech nie reklamują, że nagrywa.

 

Wcześniej miałem Samsunga od cyfrowego Polsatu a później za takie pieniądze Ferguson Ariva 253 Combo.

 

I jak o Fergusonie pisali, że ma zrypane oprogramowanie to w porównaniu z tym szajsem to najlepszy soft ever.

 

I nie było problemu z planowaniem nagrywania. Wszystko nagrywało.

 

Nagrywać musi.

 

Nie każdy siedzi w domu i pierdzi w fotel oglądając 24/7 telewizję.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ci sie nei podoba to omijaj szerokim łukiem tanie tunery by potem narzekać na ich oprogramowanie.  Chciałeś oszczędzić to oszczędności.

Kup porządny tuner , najlepiej na enigma2 gdzie nie ma problemu z nagrywaniem głównie ze względu na nagranie bezpośrednio streamu z programu  a nie transkodowanie odbieranego streamu. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, untaztood napisał(a):

Ale wiesz, że nie nagrywa bo to przede wszystkim kwestia modułu Canal+? 

Ale wiesz, że nagrywam naziemną.

 

20 minut temu, Ktosiu napisał(a):

Chciałeś oszczędzić to oszczędności.

Nie. Nie chciałam oszczędności.

Nabrałem się na slogany typu:

Legendarne stabilne oprogramowanie.

 

A jak się okazuje po innych komentarzach to jest szajs.

 

Jak bym wiedział, że takie badziewie to bym kupił nawet za 1000 zł na Androidzie.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie chciałam oszczędności.
Nabrałem się na slogany typu:
Legendarne stabilne oprogramowanie.
 
A jak się okazuje po innych komentarzach to jest szajs.
 
Jak bym wiedział, że takie badziewie to bym kupił nawet za 1000 zł na Androidzie.

Z naziemną nigdy nie miałem problemów z zapisywaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Ktosiu napisał(a):

Skoro Ci sie nei podoba to omijaj szerokim łukiem tanie tunery by potem narzekać na ich oprogramowanie.  Chciałeś oszczędzić to oszczędności.

Kup porządny tuner , najlepiej na enigma2 gdzie nie ma problemu z nagrywaniem głównie ze względu na nagranie bezpośrednio streamu z programu  a nie transkodowanie odbieranego streamu. 

Na enigmie2 to powinien być porządny tuner, ale nie jest. Na dużą część tunerów dostępny jest tylko OpenATV i pochodne który od 2-3 lat nie wykrywają konfliktów ustawiania nagrywania z EPG w DVBT, z satelity jest normalnie. Z naziemnej już nie. Ustawiasz wszystko jak leci z EPG a potem nagrywa tylko urywki zaplanowanych nagrań jak jest wolny tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady, w życiu nie zainstalowałem ATV na tunerze który używam czy komukolwiek bym polecał to mnie te wszystkie  problemy omijają od razu z tym systemem.  Pewnie dlatego nie mam problemów bo nie używam ATV. 

Idealnie wszystko działa na VTI dla Vu+ , PLI dla większości tunerów i często dla Black Hole na wpierane tunery. 

 

Obsługa naziemnej w tunerach głownie przeinaczonych dla SAT jest na pewno ograniczona, tu problemem nie  jest często system tylko standard. ATV akurat nie jest nastawione w 100% na polskich użytkowników, na niemieckim rynku działa bardzo dobrze. 

Już wolał bym użyć CryptoBox z modułem w ostateczności i mieć problemy z głowy. :P 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2023 o 18:49, santaclous napisał(a):

FW 1.18.24206 752HD_V1.1…2022

Może będzie działać każde planowane nagrywanie

Może,

ale  jak to pisał wcześniej @canton

w sumie i ja, to nie na wszystkich programach pokazuje się pasek postępu audycji,

jak i z opóźnienia wyskakuje EPG .

Nic nowego i ciekawszego się póki co nie pokazuje, nawet u JAKITAKI.

Tuner raczej już nie będzie wspierany jak w jego początkach.

@DanielK też coś obiecywał, że "jacyś" programiści poprawią EPG, (Mux8 - brak rozszerzonego info)

ale chyba go olali i nic nie wyszło.

W o gole to jakaś posucha w nowościach, jak to wspomniał Pan Janusz -:

 

W kwestii uClan D-Box 4K również jakoś zamarło.

Z kolei pewien Youtuber , chyba z Indii , to co jakieś czas pokazuje jakieś nowsze tunery , również 4K.

W paru filmach porównywał  paski info i zauważyłem że to jest prawie to samo co w Cryptoboxie,

CH Max , co aktywuje się ten niebieskawy pasek , były również wczytane pikony.

No niestety te tunery jak i inne nie dotrą na polski rynek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po dłuższej przerwie. Posiadam Cryptoboxa752 z patchem 1.15.23267. Dzisiaj odebrałem moduł CAM C+ ECP z kartą Cayman. Miałem mały problem żeby zaskoczyło, ale ostatecznie udało się. Dwie rzeczy rzuciły mi się w oczy:

1) lekkie opóźnienie i zacinanie podczas przełączania kanałów, czego nie było przy zwykłej karcie

2) parę razy zablokował mi się dekoder w momencie przełączania na inny kanał z komunikatem: Channel not available [204]

https://zapodaj.net/plik-PYnwDzYr8B 

 

I teraz pytanie, bo nie jestem na bieżąco z softami do tego dekodera. Patch zainstalowany w zeszłym roku i nic nie modyfikowałem. Czy jest szansa, że któraś nowsza lub wcześniejsza wersja wyeliminuje te błedy? Czy w przypadku tego drugiego pomoże wyłaczenie komunikatów CI+? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Apollo440 napisał(a):

Jeszcze jedno pytanie. Czy podczas aktualizacji lub innej modyfikacji softu wyciągacie moduł z dekodera, czy nie ma to żadnego znaczenia? Pytam, bo mam moduł w dzierżawie, a nie chciałbym go uwalić.

Zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia, cokolwiek odłączając lub podłączając należy to robić przy wyłączonym zasilaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł się wkłada zwykle przy ZAŁACZONYM ODBIORNIKU. 

 Taka jest specyfikacja gniazd PCMCIA i pozwala podłączanie na gorąco a czasami wręcz jest zalecane takie podłączanie zwłaszcza w czasie aktywacji modułu. 

 

Uszkodzenia modułu są możliwe przy przerwaniu aktualizacji, nie w początkowym etapie  ściągania softu ale na pewno w trakcie flashowania ściągniętego firmware. 

 

 

Tak naprawdę to ustawienia kanału  dla aktywacji zwykle nie mają znaczenia bo są na każdym kanale operatora, po prostu na zalecanym kanale są zawsze nadawane częściej  a na innych pojawiają się okresowo.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

Moduł się wkłada zwykle przy ZAŁACZONYM ODBIORNIKU. 

 Taka jest specyfikacja gniazd PCMCIA i pozwala podłączanie na gorąco a czasami wręcz jest zalecane 

Może jeszcze powiesz że producenci modułów też zalecają takie działania? na gorąco to dobrze papę na dachu się klei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać pojęcie o działaniu i aktywacji modułów masz zerowe i wymyślasz jakieś tam zasady bezpieczeństwa na poczekaniu. Miałeś w ogóle kiedykolwiek jakikolwiek moduł w ręce albo usiłowałeś przynajmniej raz go inicjować w TV bez problemów ?  

Gniazda slotów PCMCIA  są dostosowane do podłączania urządzeń Ci/Ci+ na działającym urządzeniu bo do tego zostały dostosowane. 

 

Do prawidłowej inicjacji modułu wymagane jest często już działające urządzenie do którego wkłada się moduł.  Moduły aktywowane w uruchamianym urządzeniu często nie inicjują się prawidłowo, należy je wyciągnąć na załączonym już  urządzeniu i zamontować ponownie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji do Cryptoboxa praktycznie nic nie ma, ale już w przypadku Fergusonów jest:

 

Ostrzeżenie: Nie próbuj usuwać lub wkładać modułu i/lub karty podczas, gdy odbiornik jest włączony! Grozi to trwałym uszkodzeniem odbiornika!

 

W moim przypadku włożyłem moduł z kartą, włączyłem dekoder, niby szła aktualizacja uprawnień, ale po 30 minutach nadal był czarny ekran i napis kanał zakodowany. Włączenie i wyłaczenie dekodera nic nie dało, dopiero całkowite wyłączenie dekodera, wyciągnięcie modułu, karty i ich ponowne włożenie przyniosło efekt.

 

 

Edytowane przez Apollo440
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł lepiej montować na wyłączonym odbiorniku , ale nie z prądu tylko w " standbayu " wyłącz., tak robie w crypt. i w tv , wyłączam tv i montuję lub wymieniam moduł.

Ale bywało że montowałem na " gorąco ' i nic się nie stało do cryptoboxa jak inst. oprog. z podpory to alternatywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do santaclousa, u mnie w domu  pracują 3 słownie trzy CB 720 od kilkunastu lat tzn. jak tylko były dostępne w sprzedaży i wcale nie narzekamy na te skrzynki, dają świetny obraz można z netu pobrać nowe oprogramowanie,nagrywamy również treści z satelity jak i z ntc., owszem zdarzały sie wpadki ale zostały usunięte, może "nie potrafisz obsługiwac tego fajnego pudełka"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...