Skocz do zawartości

AB CryptoBox 752HD Combo – uwagi, sugestie, itp.


Linz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj wgrać ostatnie najnowsze oprogramowanie:
https://www.abcomeu.com/download-software

Po wgraniu przywróć wszystkie ustawienia fabryczne, a potem wgraj kopię listy programów.

Alternatywnie listy kanałów dla TV na kartę są na tej stronie:

https://tvnakarte.eu/info/pobieranie/pobierz-pliki/4-listy-kanalow-do-tunerow/7-ab-cryptobox

 

 

Przy okazji na niektórych wersjach software jest opcja HDMI CEC, więc można testować:

 

ab_752hd_hdmicec.jpg

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Od dłuższego czasu mam dekoder CryptoBox 752 i mam problem z ciągłym przycinaniem się obrazu i dźwięku.
Dotyczy to tylko kanałów satelitarnych , TV naziemna działa OK. Początkowo myślałem że to wina "linijek" ale u znajomych chodzi ok.
Kilka lat miałem CryptoBox 652 i było ok. Zacząłem szukać przyczyny w instalacji antenowej, mam multiswitch'a, ale dekodery Polsatu chodzą ok.
No i tak szukając w ustawieniach dekodera i przepinając kable zauważałem, że co bym nie zrobił dekoder zawsze pokazuje siłę sygnału na 90~93% 
Tylko dla anteny satelitarnej, naziemna działa prawidłowo, nawet bez wpiętego kabla antenowego pokazuje siłę sygnału 90%
Przerzuciłem wszystkie dostępne softy,  path i nie path, na wszystkich to samo.
Stwierdziłem że dekoder jest zepsuty, kupiłem drugi 752 i on też pokazuje zawsze 90% nawet bez wpiętego kabla antenowego.
Jednak działa prawidłowo, nie zacina, można oglądać i oglądać, i tu mam pytanie do posiadaczy tych dekoderów, czy u was też pokazują zawsze 90%?
Czy to błąd w projekcie, niemożliwy do naprawienia w oprogramowaniu, czy mam pecha i drugi dekoder też jest szczelony ? 

Szczeguły:
Multiswitch OMS 9/8P, HotBird + Astra19
CryptoBox 752 pokazuje siła 93%, jakość 70%
CryptoBox 652 pokazywał siła 84%, jakość 70%



____________________________________
Pozdrawiam.

 

Edytowane przez MrTN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MrTN napisał(a):

ciągłym przycinaniem się obrazu i dźwięku.

 

ale u znajomych chodzi ok.

5 godzin temu, MrTN napisał(a):

nawet bez wpiętego kabla antenowego pokazuje siłę sygnału 90%

 

czy u was też pokazują zawsze 90%?

 

Czy np. na.:

Antena  -  11.278  >  74%

TVP Info - 10.719  > 71%

też tak przycina.?

 

Skoro u znajomych ok, to u nich jeszcze sprawdź czy CR752 wtedy pokazuje 0%,

z dala od ew. Twoich urządzeń, czy rutera w pobliżu.

 

U mnie po wyjęciu kabla od razu wskazuje 0%

 

 

Raczej niemożliwe by drugi zakupiony tuner zachowywał się tak samo...

 

 

 

Edytowane przez irdeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "u znajomych"  tyczy się tylko linijek, że od tego samego gościa :)
Dekodera nie zanosiłem do znajomych, oba 752 pokazują siłę sygnału nawet jak nic nie podepnę, tylko zasilanie, jak się włączy to na tych słupkach na wyświetlaczu pokazuje wszystkie kreski, oczywiście wtedy ten słupek po lewej nic nie pokazuje, jak podłączę tylko TV i wejdę do ustawień anteny to jaką satelitę bym nie wybrał i dowolny transponder , to zawsze jest 90%, oczywiście w czasie przełączania na chwile znika 0% i po sekundzie, dwóch wskakuje 90%.
Dekoder ma jakiś rok, i tak było od początku, przycinało, czasem częściej a czasem cały dzień potrafił działać, ale teraz to jakaś masakra, nie dało się 5 minut obejrzeć żeby nie zacięło się na 5~10 sekund, potem na sekunde znikał słupek jakości na wyświetlaczu i się odblokowywało.
Nie wiedziałem że Antena  jest FTA ale Trwam też przycinało, tylko mniej i na krócej .
Gdyby nie to zacinanie  i przepinanie kabli na multiswitch'u to nigdy nie zorientował bym się że on pokazuje zasięg bez anteny.
Wczoraj przyszedł nowy 752, sprawdziłem z ciekawości czy też pokazuje siłę 90% bez anteny i też pokazuje, wgrałem backup ze starego 752 i działa wyśmienicie, nowy 752 nic nie zacina. Jestem zachwycony. Szkoda tylko że soft 18 tak spaprali i dalej jade na 15, najlepiej działa na V1.15.23004.

 

2 godziny temu, irdeto napisał(a):

U mnie po wyjęciu kabla od razu wskazuje 0%


Czyli rozumie że jak wejdziesz do Menu > Instalacja > Ustawienia anteny
i wypniesz kabel od anteny satelitarnej albo ustawisz jakiś nieistniejący transponder to czerwony pasek podpisany Siła pokazuje 0% ?
U mnie jak przełączam np: satelity to ten pasek na chwile znika na 0% ale po sekundzie się pojawia na 90% i tak na obu 752 nowym i starym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie , siła jest również 90%  , a  myślałem kurde o jakości, ta jest 0%

To co, czyli stary CR jest już wykończony..?

 

Jak nie masz plomb , to otwórz obudowę i zerknij na przetwornicę.

Wzrokowo możesz sprawdzić kondensatory elektrolityczne (to te grubsze beczki), czy nie jest jakiś z wysadzonym łebkiem, ale to oczywiście nie reguła, ale takie coś już też widziałem od przegrzania wysuszyły się.
 

9a314b1372239859.jpg

 

Choć to już jak tuner się nie włącza, taki przypadek opisywałem już na innym forum.

Dioda na front panelu nawet nie świeciła.

 

 

 

 

 

Edytowane przez irdeto
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, irdeto napisał(a):

Oj nie , siła jest również 90%  , a  myślałem kurde o jakości, ta jest 0%

To co, czyli stary CR jest już wykończony..?

 

Nie no, nowy wyjęty z pudełka też pokazuje 90%  :)

 

Kondensatory i zasilania sprawdzone, złącza i głowice przelutowane, może BGA by pomogło,
ale podejrzewam że główny procesor ma jakieś mikrouszkodzenie.
U mnie plomb nie ma zaraz po wyjęciu z pudełka.

Sprawdzam tylko czy wszystko działa i nauczony z poprzednich dekoderów, Fergusonów i Polsatowskich, poprawiam chłodzenie, bo to jest wszystko zaprojektowane tak żeby się przegrzewało. A po przeróbce, np: stary pięcioletni 652 sprzedałem i działa do dziś u znajomego.

 

 

MEK2BEB_t.jpg MEK2BED_t.jpg MEK2BEC_t.jpg 

 

Edytowane przez MrTN
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam dwa CB 752 Combo, jeden już ma kilka lat od początku jak tylko pojawił się ten model i jest z nimi OK. Hotbird siła sygnału 93%, jakość syg.70-74%, Astra 19,2 na zezie odpowiednio 93% i 63%, naziemna też śmiga. Może jak byś zmienił konwerter, tak tylko podpowiadam bo ja jakiś czas tak miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, emeryt napisał(a):

Może jak byś zmienił konwerter

Ale my opisujemy przypadki wskazań siły sygnału przy odłączonym przewodzie antenowym. Zatem instalacja - w tym konwerter - nic do tego nie ma.

W naziemnej, przy odłączonym przewodzie wskazania siły i jakości są zerowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem używać owego dekodera i jedna rzecz mnie drażni. Mianowicie korzystam z modułu od Polsat Box i jeśli włączę kanał, którego nie mam wykupionego i chce wyłączyć dekoder to niestety się wiesza i nie chce się wyłączyć. Oprócz tego nie mam większych zastrzeżeń jak na kasę, którą należy w niego zainwestować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość NikodemClin
W dniu 9.04.2023 o 23:06, MrTN napisał(a):

To "u znajomych"  tyczy się tylko linijek, że od tego samego gościa :)
Dekodera nie zanosiłem do znajomych, oba 752 pokazują siłę sygnału nawet jak nic nie podepnę, tylko zasilanie, jak się włączy to na tych słupkach na wyświetlaczu pokazuje wszystkie kreski, oczywiście wtedy ten słupek po lewej nic nie pokazuje, jak podłączę tylko TV i wejdę do ustawień anteny to jaką satelitę bym nie wybrał i dowolny transponder , to zawsze jest 90%, oczywiście w czasie przełączania na chwile znika 0% i po sekundzie, dwóch wskakuje 90%.
Dekoder ma jakiś rok, i tak było od początku, przycinało, czasem częściej a czasem cały dzień potrafił działać, ale teraz to jakaś masakra, nie dało się 5 minut obejrzeć żeby nie zacięło się na 5~10 sekund, potem na sekunde znikał słupek jakości na wyświetlaczu i się odblokowywało.
Nie wiedziałem że Antena  jest FTA ale Trwam też przycinało, tylko mniej i na krócej .
Gdyby nie to zacinanie  i przepinanie kabli na multiswitch'u to nigdy nie zorientował bym się że on pokazuje zasięg bez anteny.
Wczoraj przyszedł nowy 752, sprawdziłem z ciekawości czy też pokazuje siłę 90% bez anteny i też pokazuje, wgrałem backup ze starego 752 i działa wyśmienicie, nowy 752 nic nie zacina. Jestem zachwycony. Szkoda tylko że soft 18 tak spaprali i dalej jade na 15, najlepiej działa na V1.15.23004.

 


Czyli rozumie że jak wejdziesz do Menu > Instalacja > Ustawienia anteny
i wypniesz kabel od anteny satelitarnej albo ustawisz jakiś nieistniejący transponder to czerwony pasek podpisany Siła pokazuje 0% ?
U mnie jak przełączam np: satelity to ten pasek na chwile znika na 0% ale po sekundzie się pojawia na 90% i tak na obu 752 nowym i starym.

 

Próbowałem postępować zgodnie z instrukcjami, ale nadal nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo

 

Czy ktoś z Was może sprawdzał inny adapter WiFi w Cryptoboxach.?

Typowo to jest na chipsecie Ralinka RT 5370

Ciekawi mnie działanie na Media Teku  MT 7601  (7601U)

 

Bo w opisach niektórych sprzedawców jest wymieniony Cryptobox,

ale na ile w tym prawdy, nie wiadomo i nie chce mi się w to wierzyć.

 

To chyba bardziej pod nowsze tunery, m.i. WIWA itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po roku muszę stwierdzić, że to straszne badziewie.

 

Nagrywanie dalej nie działa.

 

W EPG po zaznaczeniu nagrywania podświetla się na czerwono, ale nie nagrywa.

 

Ani na włączonym ani na wyłączonym.

 

Trzeba wcisnąć nagrywanie na pilocie dopiero wtedy włącza się nagrywanie.

 

A jak się nagrywa to info już nie działa tylko wyskakuje jakieś info o nagrywaniu.

 

Strach aktualizować bo po komentarzach wnioskuję, że może być jeszcze gorzej.

 

Moja rada 

 

Nie kupować tego szajsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, untaztood napisał(a):

Używam od 3 lat z modułem UPC i żadne opisane problemy nie występują :-)

 

39 minut temu, robert451 napisał(a):

canal+ moduł CAM , nagrywa bez problemu, 

 

A ja nagrywam naziemną. 

Jakie softy macie?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, santaclous napisał(a):

Po roku muszę stwierdzić, że to straszne badziewie.

Wcale nie badziewie, nie wiem czego oczekujesz od tunera za takie pieniądze. Wygląda przyzwoicie, działa też w miarę dobrze dekodować dekoduje dobrze a to najważniejsze. A nagrywać nie musi to nie jest sprzęt typowo PVR, nagrywanie tutaj to bardziej dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...