Skocz do zawartości

AB CryptoBox 752HD Combo – uwagi, sugestie, itp.


Linz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Telmor sprzedaje też takie coś w zestawie z anteną typowo do VHF TurboT i zwrotnicą, wiec pewnie nie zbiera.

Widziałem też takie montaże gdzie zamieniano anteny kierunkowe na te telmory, ale to w terenach zalesionych i górzystych. Widocznie tam się lepiej sprawdzały. Mux 6 i 3 powinna łapać bez cięć z północnego wschodu. Bo jest w zasięgu i budynek wygląda na wysoki. Ale z Katowic, Zabrza i Wysokiej już chyba nie, to już kierunkowa chyba musi być. Ale skoro instalacja wiekowa to też może mieć wpływ na odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, leafeu napisał:

Mux 6 i 3 powinna łapać bez cięć z północnego wschodu. Bo jest w zasięgu i budynek wygląda na wysoki. Ale z Katowic, Zabrza i Wysokiej już chyba nie, to już kierunkowa chyba musi być. Ale skoro instalacja wiekowa to też może mieć wpływ na odbiór.

Tak, z Cze-wy na pewno by złapało, bo jest w zasięgu, ale on nie potrafi wyregulować wzmocnień w tej piwnicy.

Mux8 z Wysokiej jest jest w zasięgu emimaps najlepiej, cza by jednak dostawić antenę na VHF.

Krótko mówiąc , musiałby to ktoś inny przejąć i się naprawdę zaangażować, a nie brać kasę i olewać ludzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To sa tunery dla osób które maja trochę większe niż przeciętna wymagania.

Ale nie jest to sprzęt dla osób o wyższych wymaganiach.

Pikony sa raczej tylko na kanałach SAT i ktoś nad tym musi siedzieć, bo są naprawdę w miarę aktualne.

Jednak maja słabą rozdzielczość no i ja wolę bez nich.

 

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest też dobry tuner dla osób niezbyt biegłych z internetem, np dla seniora. Proste i czytelne EPG.

Prosta obsługa typu wyszukanie programów, czy ich przenoszenie.

Pilot też ma dość dobrze ułożone klawisze.

Do tego czytnik karty i wejście na CI+. My sobie poradzimy z czymś takim na tunerze Linux. Ale sporo ludzi tego nie ogarnie.

 

Cryptobox ma na przykład lepsze - moim zdaniem - oprogramowanie niż taki Ferguson Ariva.

 

Istnienie takiego odbiornika nie jest pozbawione sensu. Poza tym w takim budżecie...

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostota przede wszystkim, włączyć jakiś program i oglądać konkretne treści.

 

Wywalenie zbędnych pozycji Sat,

Poukładanie wszystkich transponderów po kolei, wraz z tymi nieaktywnymi.

Możliwość edycji w głównej liście kanałów, zbędne kanały da się skasować,  w Ustym/Octagon chyba nie da rady..

Nawet nie potrzeba tworzyć list FAV , jeśli nie ma takiej potrzeby.

Jeśli już to na pewno nie tematycznie, a z możliwościami odbioru, FTA czy Karta jak dla mnie.

Proste zrobienie backupu listy czy wszystkich ustawień z menu.

Możliwość nie odświeżania nazw kanałów , zostają na szczęście zawsze tak jak sobie nazwałem i mi odpowiadają, ( bez dopisków HD , czy HEVC itp. )

i ponowne skanowanie nie zmieni mi ich :)

 

Te Picony to i tak byłby bajer , ale z ciekawości zobaczyć jak to wygląda, mnie to niepotrzebne i bym wyłączył.

Z nowej szaty listy też nie korzystam

 

Dwie rzeczy mnie bolą , właśnie wczytywanie EPG na niektórych kanałach, ale to nie zawsze...

I te sekundowe  "zaniki"  sygnału jak się przełącza miedzy kanałami T a T2 ,  np. TVP Historia Mux3 a TVP Dokument Mux6 ,

oraz na wybranych transponderach Astry , np.  między PHOENIX  a  N24 DOKU  , nie potrafię wydedukować przyczyny.

Na pewno nie jest przyczyną górne czy dolne pasmo , ani polaryzacja. Tyle różnych  FW i nic nie rozwiązało problemu.

 

Wcześniejszy tuner combo UNI-BOX 2  , nie miał aż takiego problemu z EPG, ale się zdażało,

Ale na pewno nie było tej czkawki przy zmianie tych niemieckich kanałów co wyżej.

Naziemnych nie dało się porównać, bo tuner miał tylko T2, lecz bez HEVC , póki co leży w pudełku, nawet nie warto sprzedawać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są nowsze wersje. Ale uważaj bo już się nie cofniesz na niższe niż 1.18.

https://www.abcomeu.com/download-software

 

Pytanie, czy masz EPG rozszerzone na MUX-2 i MUX-1 DVB-T2 HEVC? Sprawdź proszę przed aktualizacją i daj znać, bo w nowszych 1.18.x nie działa. Będzie stosowna poprawka ale to trzeba poczekać.

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emeryt

Już Ci odpisałem na innym forum, gdzie zadałeś to samo pytanie w niewłaściwym temacie  > "Telewizja Naziemna DVB-T"

podałem link do odpowiedniego tematu "752" a w nim jest link do pobrania FW.

Wystarczy tam zajrzeć i możesz działać z wgrywaniem.

Chyba że przeszkadzać będzie Ci to co @DanielK powyżej napisał, to nie wgrywaj...

 

Gdybyś dokładniej czytał to byś widział jaki jest wyższy numer:

https://forum.satkurier.pl/topic/25781-ab-cryptobox-752hd-combo-–-uwagi-sugestie-itp/?do=findComment&comment=1838952

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na Waszych tunerach w menu naziemnym macie tylko 2 pozycje: wyszukiwanie ręczne, wyszukiwanie automatyczne bez widocznej trzeciej pozycji zasilanie anteny? W instrukcji jest ta pozycja, natomiast okazuje się że jest ona u mnie niewidoczna, tzn można tam wejść, ale trzeba zejść poniżej tych 2 pierwszych na "puste pole" i po wybraniu ok są dostępne opcje Wył>Wł.  Ciekawe...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze jedna rzecz jest skopana w tym ostatnim FW 1.18.24206 ,

bynajmniej nigdy z takim czymś się nie spotkałem.

 

Dotyczy skanowania ręcznego naziemnej TV.

Przykładowo wybieram / odznaczam fajeczką tylko jeden kanał  - k41

i jak rozpocznie go skanować to owszem zeskanuje go,

lecz od razu zaczyna przeszukiwać całe pasmo od pierwszej częstotliwości z 7-miu MHz (VHF)

Po prostu działa jak automatycznie skanowanie 🙈

Jedyny sposób , to od razu wcisnąć exit po zeskanowaniu dane kanału.

Nie próbowałem jakby np. 2 kanały się zaznaczyło do przeszukania, ale podejrzewam że by tak samo zrobiło.

Nie sprawdzałem również w podmenu wyszukiwania Sat , przy opcji skanowania wielu Tp.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojawiła się nowa wersja pilota, ma programowalne przyciski do TV 🙂
Jedynie nie widzę przycisku F1 , który kiedyś był mi potrzebny, bo INFO wtedy nie wywoływało funkcji + kody
Ale gdy się będzie miało schowany stary , to zawsze jakaś deska ratunku jest..

 

Zrzut-ekranu-2022-12-01-211607.jpg Zrzut-ekranu-2022-12-01-211630.jpg

 

AB ALLTV Pasuje do:

AB CryptoBox series 8XX/7XX/6XX/5XX/4XX

AB TereBox 2T

PULSe 4K and PULSe 4K MINI

Napewno to jest ten pilot pod nowe wersje FW
Wcześniej podejrzewałem, że to były softy pod ten wcześniejszy pilot poniżej AB CR UNI V2

ME2EGRG_t.jpg

 

Instrukcja obsługi / procedury programowania PL :

PDF manual

 

Cena od 45 zł  alle i 50 zł dmtra..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...