Skocz do zawartości

AB CryptoBox 752HD Combo – uwagi, sugestie, itp.


Linz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na abcom.tv nic nie ma o tym, nie ma nawet opisu co to zmienia. Może Epg? Jest tylko plik bin.

Na forum ktoś napisał coś takiego i dał link do tego nowego softu:

Nowy AB Cryptobox 752 Combo, który nie posiada wyjścia Loop Out dla DVB-S lub DVB-T2, nie może być jeszcze modyfikowany wersjami „Patch”. Ale chodzi o to, że jeśli kupisz nowy 752 i będziesz potrzebować niektórych funkcji, które zawiera wersja Patch, Twój tuner DVB-T2 przestanie działać. Jeżeli chcesz mieć funkcjonalny tuner DVB-T2 to musisz wgrać ze strony tylko wersję MCAS

Oryginał bez tłumaczenia:

Nove AB Cryptobox 752 Combo, ktore nemaju Loop Out vystup na DVB-S ani na DVB-T2 sa zatial nedaju upravovat "Patch" verziami. Ide ale o to, ze ak si kupite novu 752 a chcete niektore funkcie, ktore obsahuje Patch verzia prestane Vam fungovat DVB-T2 tuner. Ak chcete mat funkcny DVB-T2 tuner, musite nahrat len MCAS verziu zo stranky 

Edytowane przez leafeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w nowej partii głowice są bez przelotki.

 

W wersji oprogramowania z 08-11-2023 z pewnością poprawia to, że na DVB-T2 są opisy EPG. Ale niestety gdy przełączasz prawo/lewo - poprzedni/następny opis, to ten poprzedni nie znika, na skutek czego opisy się powielają.

 

Nie wiem, czy ten software będzie pasować do wersji tunera, gdzie są głowice z przelotkami. Jeśli umieszczone ot tak na stronie to uważam, że powinno.

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na tyle się kapłem, że nowsze wersje pozbawiono przelotek.

Zresztą one i tak tłumiły sygnał..

Ale nie potrafię zrozumieć w jakim momencie nie będzie odbioru DVB-T2.

Że jak się soft wgra do starszych wersji.

A przecież nie ma wersji patch o tym najnowszym oznaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowane na dekoderze z przelotką, EPG działa jest w wersji PRO, opisy też są, nie podoba mi sie brak zielonej lini wyznaczającej aktualną godzinę, skrócenie EPG z powodu opisu z prawej, i najgorsze, po zmianie pozycji(nazwa kanału) na liście w tabeli EPG, program automatycznie jest zmieniany na ten podświetlony coś jak w WIWIe, wcześniej trzeba było nacisnąć ok, teraz pod ok jest opis.

Nie dostrzegłem na razie tego dublowania opisów o którym jest wyżej. EDIT jednak jest, nie zasłania to opisu, ale może je przemieszać i wielokrotnie zmultiplikować.

Programy dvbt-2 działają, sat też. To takie pierwsze uwagi.

Edytowane przez leafeu
  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDMI-CEC widziałem w jakiejś nieoficjalnej wersji softu, tu nie.

W EPG doszła mocno wyróżniona kategoria programu np: Edukacja, News itp.

Problemem też jest ładowanie pozycji do tabeli dziennej EPG, po zmianie muxa aby załadował się szybko program trzeba na pilocie wcisnąć ">" prawej klawisza ok, wtedy pojawia się bez czekania.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich. Jestem zainteresowany kupnem dekodera Cryptobox 752hd Combo, jednak nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy przy dłuższym nagrywaniu dzieli nagranie na parę plików, czy zapisuje wszystko w jednym pliku (oczywiście na nośniku sformatowanym na system NTFS). Przy okazji czy obsługuje on system plików Exfat ? Wszystkim dziękuję za wszelką informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CI+ takie urządzenia obsługują nieoficjalnie. Tam trzeba wgrywać zmodyfikowany soft. To jest taka partyzantka, może się okazać że obejrzysz coś przez ten moduł i nie będzie wcale możliwości nagrywania z jego użyciem, albo nagrania będą szyfrowane i nie obejrzysz nagrań poza tunerem. Miałem cryptoboxa 752 i np nagrywając programy z satelity, z użyciem karty Smart HD nagrania były szyfrowana, a np. z niekodowanych stacji satelitarnych czy naziemnej już nie. To bym mocno to przemyślał. Tuner na Enigmie2 jest pewniejszy, ale tylko taki który obsługuje inny soft niż OpenATV lub na nim bazujący, gdzie jest ogromny błąd nagrywania z timera, którego  od 3 lat nikt nie raczy naprawić.

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hello,

I would like to kindly ask a couple of questions about this receiver: I hope you don't mind if I ask them in English.
Does blindscan allow partial scanning? For example from 12650 to 12750 vertical?
About autobiss, does it work correctly with the appropriate patch? (if necessary, could you tell me which one and how to find it?)
Thank you

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Udostępniono nowszy SW 1.18.25404

Jest on również przeznaczony dla nowych wersji AB Cryptobox 752HD bez złącza LOOP.

Starsze wersje patcha FW nie nadają się do nowego modelu bez złącza LOOP!

 

Ze zmian, to tylko poprawiono funkcję strojenia DVB-T dla modeli 752HD bez złącza LOOP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...