Skocz do zawartości

AB CryptoBox 752HD Combo – uwagi, sugestie, itp.


Linz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@krzysztoffff

Sam jak tak czytam , to trochę zawiłe :(

Jak dla mnie to by wystarczyło samo włączenie TV.

Zastanawiam się czy go kupić, ale nie z powodu programowania klawiszy pod TV

a wyglądu / innego układu klawiszy.

W starym przełączam kanały nie P+/P- , a zawsze tymi przy OK , zawsze tak w innych urządzeniach wolę.

No i klawisze numeryczne są "normalnie" na górze pilota.

Ciekawe jak jest z czułością w nim..

Masz do pobrania instrukcję w tamtym poście , może coś wydedukujesz z opisu...

 

Edytowane przez irdeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze strony producenta:                  Za pomocą tego sterowania, oprócz odbiornika, możesz także włączyć telewizor i sterować głośnością w telewizorze. Intuicyjny układ przycisków w ergonomicznej, smukłej obudowie z matowym wykończeniem eliminującym odciski palców. Segmentacja grup przycisków. Kolorowe przyciski znajdują się w pobliżu przycisku OK i przycisków kierunkowych. Bardziej optymalne rozmieszczenie przycisków dla orientacji dotykowej.

 

Przyciski OK, przyciski kierunkowe, MENU, EXIT, PVR, EPG rozmieszczone są identycznie jak w oryginalnych wersjach sterowników marki AB CryptoBox i PULSe.         Po przeprowadzonym teście pilot włączanie tv działa , regulowanie głośności NIE. Pilot fajnie leży w dłoni, jest lekki, przyciski fajnie rozmieszczone i to na plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama już kombinacja z przełączaniem między TV a STB , to już mi nie odpowiada .

 

"""

Uwaga: Przyciski TV POWER, VOL +, VOL- to uniwersalne przyciski TV
Przełącz na tryb TV
1. Naciśnij i przytrzymaj przyciski „OK” + „MUTE” przez 3 sekundy, dioda LED mignie dwa razy i
zgaśnie. Pilot przechodzi w tryb USTAWIENIA.
2. Naciśnij przycisk V+, dioda LED mignie dwa razy, pilot jest teraz w trybie
TV.
Przełącz na tryb STB
1. Wciśnij i przytrzymaj przyciski "OK" + "MUTE" przez 3 sekundy, dioda
LED mignie dwa razy i zgaśnie, pilot wejdzie w tryb USTAWIENIA.
2. Naciśnij przycisk V-, dioda LED błyśnie cztery razy, pilot jest teraz w
trybie STB.

"""

Rozumiem że aby włączyć TV, to chyba nie cza robić tej kombinacji..???

Według mnie powinno wystarczyć samo wciśnięcie tego białego Power TV ,

a drugim czerwonym Power STB włączy tuner.

 

Mino iż HDMI CEC nie działa w Crypto normalnie, to na szczęście u rodziców w menu

Panasa jest taka funkcja, która włączy TV po wykryciu zasilania.

ME60QGY_t.jpg

 

Ustawiona głośność w TV jest na 50% , a pilot leży sobie w szufladzie.

 

__________

@krzysztoffff

Dlatego z powodu ergonomii / wyglądowi myślę o nim dość intensywnie.

Tak że chyba 2 sztuki kupię, do siebie i rodziców.

 

A jak z celowaniem irda.??

Edytowane przez irdeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To bardzo dobry pilot, za pomocą białego przycisku włączam i wyłączam TV, a za pomocą czerwonego przycisku tuner.

Głośność w telewizorze reguluję za pomocą przycisków "VOL +, VOL-", a głośność w tunerze za pomocą strzałek "prawo, lewo".

Jedynym minusem jest niezrozumiała instrukcja, trzeba poprzez wprowadzenie odpowiedniego kodu do danego modelu TV zaprogramować pilot, żeby ten współpracował z telewizorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzysztoffff

@sawo

Dzięki.

 

A  czy  P+/ P-   przełącza kanały w TV , czy w tunerze.?

Jeśli to stary TV bez HEVC , to byłoby to zbędne.

Ale jeśli jest nowszy TV i Crypto nie combo , to jak najbardziej byłoby to przydatne..

 

Mnie zawsze się używa najwygodniej strzałek wokół OK ,

prócz przełączania od razu można wywołać listę,

cak cak prawo/lewo i już odpowiedni program z listy. A wszystkich na pamięć nie znam :(

 

Widać że te strzałki ▼▲ ◄ ►   są większe niż w Old ,

więc palec lepiej by leżał. Ciekawe czy podgumowane są czy może mikro styki.

Pamiętam że w takim starym LG jak rozbierałem to były niektóre mikro.

 

Ale jednak mnie bardzo zmartwiła jedna rzecz , jak wczoraj wieczorem użerałem się z reklamami,

zresztą codziennie , to intensywnie używałem przycisku RECALL.

I niestety takowego nie potrafię wypatrzeć , więc bym się tylko denerwował ☹️

Chyba że jest ukryty pod inną nazwą...?  Teraz w tym miejscu widać że jest PVR.

 

Do czego służą strzałeczki < 0 > po obu stronach zera.?

I co uruchamia przycisk HELP ?

🤔

 

____________

 

 

Kiedyś były jeszcze takie piloty, do seniora raczej..

4b66601063363124.jpg

Edytowane przez irdeto
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciski "P+/ P-" przełączają kanały w tunerze, również można przełączać kanały za pomocą strzałek "góra-dół" wokół OK.

Strzałeczki < 0 > po obu stronach zera służą do zaznaczania miejsc w nagraniach.

Lewa strzałka służy do ustawienia znacznika w nagranym materiale, a prawa do szybkiego przeskoczenia do zaznaczonego znacznika.

Przycisk "HELP" rozwija listę satelitów.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Wszystkim, jako że mój ferguson padł, szukam następcę który będzie współpracował z modułem cam polsatu, przypuszczam że jest to modul CI ponieważ ma już parę lat( kupiony w 2008 r.) mój wybór padł na cryptoboxa 752 COMBO, ale w internecie jak i u sprzedawców są rozbieżne informacje dotyczące obsługiwanych modułów  i nie wiem, czy  cryptobox 752 COMBO będzie działał z modułem CI polsatu( bez plusa)? 

Jest różnica w jakim kraju kupię tuner? Kupiony w Austrii cryptobox 752 COMBO będzie tym samym co kupiony w Polsce?

Edytowane przez Pietro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pietro

Z modułami to nie miałem do czynienia, ale zapewne tacy tu są i więcej mogą napisać.

Sugerując się sklepem od właściciela forum ,  to oni zapewne testują czy coś działa czy nie, by nie pisać na ślepo bzdur w opisie

Cyt.:

Najnowsze oprogramowanie do tego tunera umożliwia współpracę z modułami CI/CI+ Cyfrowego Polsatu i nc+.

https://hollex.pl/odbiornik-ab-cryptobox-752hd-combo-p-4415.html

Możesz nawet do Pana Janusza zadzwonić by szybciej potwierdzić poprawne działanie,

a był nawet kiedyś opis w magazynie drukowanym tego tunera, więc muszą wiedzieć.

 

Nie powinno być żadnej różnicy gdzie kupisz , jedynie nowe partie widać że mają w zestawie nowszy pilot, tak jak w powyższym sklepie.

Jeśli wolisz starszy pilot, to musisz szukać gdzie indziej...  To już zależy od Twoich upodobań jak w Arivie używałeś często konkretnych przycisków.

 

Podejrzewam też, że różne firmware jest albo lepiej lub gorzej dopracowane co do współpracy.

Te bez dopisku *Patch to chyba lepiej są dopracowane , ale zawsze można próbować z różnymi jeśli masz większe oczekiwania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AB 752HD Combo udało mi się sprawdzić z modułami CI+ Polsatu, oraz CI+ i CI+ ECP z Canal+.
Każdy z nich udało się aktywować. Nie pamiętam teraz wersji software, ale z pewnością 2021/2022 rok.

Co istotne dekoder należy przełączyć na kanał aktywacyjny dla modułów czyli TVP 1 HD lub Polsat HD - zależy jaki moduł i dopiero wówczas wkładasz moduł CAM.

 

Odnośnie modułów, to może się przydać:
https://tvnakarte.eu/porady/czy-moj-telewizor-obsluzy-modul-z-nc-telewizji-na-karte

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim za podpowiedzi, wybaczcie, że nie odniosę się szczegółowo, ale dopadła mnie grypa i głowę chce rozsadzić, tuner ma wgraną liste niemieckich programów, rozumiem, że muszę wgrać polskie( jest gdzieś w sieci? tu na forum znajdę oprogramowanie?) czy wyszuka automatycznie na skanowaniu? Można w tym tunerze ustawić jednocześnie astrę i hotbird?

Tuner zainicjował moduł, ale nie zdekodował programów

Edytowane przez Pietro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pietro

Na innym forum, JAKITAKI tworzy listy do różnych tunerów, między innymi i do tego, ale niestety za dostęp do list cza zapłacić na rok.

Są one ale z listami FAV , jest ich dość sporo.

Najlepiej wykasuj wszystkie kanały i przeskanuj odpowiednie transpondery wybierając kanały które masz w pakiecie.

Cza wybrać też te , co nadają EPG , bo często się dublują te same nazwy, a pozostałe nie mają EPG  jest trochę zabawy..

Ja np. po kupnie wywaliłem wszystkie zbędne satelity , a z potrzebnych mi pozycji Sat wykasowałem wszystkie transpondery

i układałem po kolei od 10.719 do najwyższego wraz z tymi nieaktywnymi, dlatego jest przejrzyście , a fabrycznie są nie po kolei.

dużo zabawy, ale można bawić się w edytorze na kompie i wgrać do tunera, a później tylko skanowanie tego co mnie interesuje.

 

Tak jak piszą wyżej z podpory ostatni soft FW 1.18.24206 .

Będzie kiedyś inny, co @DanielK załatwia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)  z nowym softem śmiga jak trzeba, jeszcze podpytam, czy można zaprogramować pilota, żeby wł/wył TV bo przycisk jest, a w instrukcji ani słowa o tym.

Nie wiem czy gorączka mi zakrzywia odbiór, ale na fergusonie hf8900 obraz był lepszy, ale to może zwidy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje do tego nowego programowalnego pilota znajdziesz tutaj:

https://www.abcomeu.com/wp-content/uploads/RCU_AB_ALLTV_setup.pdf

Co do obrazu i jakości to może masz wybrane np. te parametry rozdzielczości: 576i 50Hz lub 720P 50Hz itp.

Edytowane przez leafeu
uzupełnienie wpisu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

Mam problem z tym tunerem. Zmieniłem w menu ustawienia video. Teraz jest brak obrazu, na tv (przez hdmi) informacja "mode not supported". Można jakoś wrócić do wcześniejszych ustawień video ?

Sam sobie odpowiem :) Musiałem podłączyć scartem i zmienić ustawienia.

 

Jak już piszę, to kilka moich uwag odnośnie tego odbiornika (mam go od kilku dni).

W tym wątku jest informacja, iż nie można oglądać nagranego materiału gdy nagrywa się coś nowego - nie wiem czy to kwestia nowego softu ale działa taka funkcja.

Timerów jest więcej niż 8 (tyle podaje instrukcja w pdf).

Tuner w trybie zegara w standby zużywa niestety prawie tyle samo prądu jakby był wlączony do oglądania, niestety. 

Największa dla mnie jego wada to szarpanie dźwięku przy przełączaniu kanałów - coś w rodzaju "brrrrr". Występuje to czasami ale jest irytujące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ryki napisał(a):

 

Największa dla mnie jego wada to szarpanie dźwięku przy przełączaniu kanałów - coś w rodzaju "brrrrr". Występuje to czasami ale jest irytujące. 

Jest to bardzo irytujące, miałem jakiś czas temu w nim moduł prepaid Canal+ i to zjawisko występowało praktycznie przy każdej zmianie kanału. Obecnie leżakuje w szafie, nie korzystam z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2022 o 17:32, Pietro napisał(a):

.... na fergusonie hf8900 obraz był lepszy, ale to może zwidy ;)

 

Przesiadłem się z tunera Globo HD S1 (rocznikowo podobnie jak wspomniany Ferguson) i też mam wrażenie, że obraz na CB752 jest gorszy, może to zależy od użytego chipsetu ?

Muszę w takim razie (problem z trzaskaniem przy przyłączaniu kanałów) szukać tunera dalej... Z resztą mój CB752 ma również problem z wyłączaniem się do deep standby jeśli podłączony do niego dysk na usb przejdzie we własny tryb standby - pomaga jedynie wyłączeniem z tyłu tunera.

Z kolei w CB752 podoba mi się możliwość mieszania kanałów na liście z satelity/naziemnej. Na Globo miałem za to możliwość nagrywania różnych timerów do określonych podkatalogów - teraz takie rzeczy to chyba tylko pod linuxem ?

Coś polecicie DVB-S2 z DVB-T2 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz z CB752 jest bardzo dobry, ale z tego co kojarzę wymaga on innego zakresu HDMI. Telewizor powinien mieć w ustawieniach wejść taki parametr jak zakres RGB HDMI albo poziom czerni HDMI. Trzeba wybrać odpowiedni - normalny albo pełny. Nie pamiętam teraz który jest właściwy.

Terkotanie dźwięku jest bardzo irytujące. Dziwię się, że nie dano użytkownikom wyboru jak tuner ma się zachować przy zmianie programu. Przecież równie dobrze mógłby wyciszać całkowicie dźwięk na ten moment.

Ale najbardziej irytujące jest częste zawieszanie się tunera podczas uruchamiania ze standby, gdy trzeba go resetować zasilaniem aby się podniósł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...