Skocz do zawartości

GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tylko Polsat News. Materiały nagrały i opublikowały także TVP Info oraz TVN. Wszystkie kamery stały na statywach i rejestrowały to zdarzenie a później dziennikarze rzucili się do nich, żeby skierować je jak najszybciej w odpowiednią stronę. Dobrze, że chociaż niektórzy z nich udzielili pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolego w przypadku tej tragicznej sytuacji niczego nie powinni pokazać. Przecież to jest dramat tego prokuratora oraz jego rodziny. Wątpię, aby ktokolwiek z Was chciał oglądać takie rzeczy, gdyby to był Wasz członek rodziny. Niestety coraz częściej media nie mają żadnych granic i liczy się tylko sensacja, dramat, tragedia, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
Jak sie komus niepodoba PN to niech go nieoglada i nienazeka na to i owo.

A kto mi zabroni? Rolą obywatela w demokratycznym państwie jest patrzenie na ręce - zarówno władzy jak i mediom. I nie muszę tylko bezczynnie siedzieć i "narzekać". Mogę również złożyć skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Rady Etyki Mediów, bo to, co zaprezentował dziś Polsat News jest naprawdę karygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to gdy zobaczyłem ową dzisiejsza czołówkę i ten napis jakże dramatyczny: "Dramat Prokuratora", to po prostu wybuchłem śmiechem. Może mało adekwatnie do sytuacji, ale nie była to reakcja na samo wydarzenie, które "wałkowały" wszystkie stacje informacyjne, ale na sposób (bardzo tandetny, wręcz typowy dla tabloidów?), w jaki Polsat News prezentuje tą informację.

Na szczęście są jeszcze takie programy, jak "TBDNŚ", które ratują ogólne moje spojrzenie na ten kanał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w przypadku tej tragicznej sytuacji niczego nie powinni pokazać. Przecież to jest dramat tego prokuratora oraz jego rodziny. Wątpię, aby ktokolwiek z Was chciał oglądać takie rzeczy, gdyby to był Wasz członek rodziny. Niestety coraz częściej media nie mają żadnych granic i liczy się tylko sensacja, dramat, tragedia, itp.

 

W pełni się zgadzam. Mimo, iż bardzo lubię Polsat News, to za to mają ode mnie wielkiego minusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Polsat News. Materiały nagrały i opublikowały także TVP Info oraz TVN. Wszystkie kamery stały na statywach i rejestrowały to zdarzenie a później dziennikarze rzucili się do nich, żeby skierować je jak najszybciej w odpowiednią stronę. Dobrze, że chociaż niektórzy z nich udzielili pomocy.

 

Wątły wczoraj w Krzywym zwierciadle pojechał po dziennikarzach. Ale to nie dziennikarze tylko operatorzy kamer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tam nie ma nic kontrowersyjnego, ale niektórych rzeczy nie powinno pokazywać się chociażby ze względu na rodzinę i tragedię jaka ich dotknęła.

Czy uważasz kolego, że na przykład zdjęcia polskich żołnierzy, którzy giną w zamach bombowych w Afganistanie także powinny być publikowane? Gdzieś ta granica musi być!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SE to jest tabloid. By się wyróżnić musi pokazywać sensację. Temu człowiekowi nic się nie stało, bo jak sam mówi źle wycelował. Żołnierze ginący przez minę na pewno tak nie wyglądają i ich zdjęcia zdecydowanie nie powinny być publikowane (te po śmierci oczywiście).

Nie uważam by ta sytuacja była naganna, ten materiał pokazany w PN i TVP Info tak samo, zwłaszcza że nie pokazuje bezpośrednio momentu strzału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
Nie widzę nic kontrowersyjnego w tym materiale z SE. To jest gazeta która powinna pokazywać prawdę.

Czyli co, najlepiej jakby zdjęcia wszystkich 96 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem (a więc o wiele więcej zdjęć, bo niektóre ciała były rozczłonkowane) też powinny być pokazane? To nazywasz prawdą?

 

Stoję przy tezie, że Polsat News zabrnął za daleko przy pokazywaniu tejże "prawdy" o której piszesz. I żeby nie było niejasności - nie jestem ani za TVN24, ani za TVP Info. Jestem za tym, aby w dziennikarstwie przestrzegać jakichś norm etycznych, ale widocznie przed Polsat News jeszcze długa droga do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pjacek, @matik

 

Wy na pewno widzieliście to co pokazywał PN? Bo cały czas odnosicie się do tego nagrania, gdzie tylko słychać strzały i upadek na ziemie. To akurat pokazali prawie wszyscy. A nam chodzi o to, że PN pokazał w zasadzie to samo co SE, tylko zamaskował część głowy.

 

I o ile SE (oraz fakt) to od dawien dawna dno (tylko ludzie mocno ograniczeni to czytają) i można się było po nich tego spodziewać, to akurat w przypadku PN to było przegięcie. Stawiałem ten kanał wyżej w metodach pracy niż TVN24, ale w tej sytuacji mocno się na nich zawiodłem po prostu... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
@Peter Parker, czy Polsat News pokazało to w taki sam sposób jak tu ktoś dał odnośnik do relacji TVP Info, czy nie było cenzury?

Ujęcia były podobne, ale kamera PN twarz prokuratora była o wiele bardziej przybliżona, poza tym rozmazanie (blur) dodano dopiero po chwili, w dodatku bardzo słabe. Przez to widzowie Polsatu News mogli zobaczyć jak pułkownik Przybył leży we krwi. To, co pokazało TVP Info jest bardzo, bardzo łagodną wersją tego, co zaprezentował kanał Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pjacek, @matik

 

Wy na pewno widzieliście to co pokazywał PN? Bo cały czas odnosicie się do tego nagrania, gdzie tylko słychać strzały i upadek na ziemie.

Czytałeś mój post z dziś z godz. 7:25? Po nim inteligentny człowiek wywnioskuje, że nie widziałem tego materiału, i ja nie odnoszę się tylko do nagrania, gdzie słychać strzały, bo nawet nie brałem udziału w tej dyskusji. Jedyny post prócz tego jaki jest mojego autorstwa to ten poniżej. I na przyszłość proszę nie próbuj doklejać etykietki do mnie, jeżeli w czymś nie biorę udziału.
@Peter Parker, czy Polsat News pokazało to w taki sam sposób jak tu ktoś dał odnośnik do relacji TVP Info, czy nie było cenzury?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...