Skocz do zawartości

Jakość 4K (UHD) platformy CANAL+ – dyskusja techniczna


XMAREKK30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Mam dekoder 4K ADB, nie mam tv 4K, ale zauważyłem teraz na C+ Sport, że podczas meczu jest jaśniejszy obraz, a na C+ 4K jest ciemniejszy. Różnica widoczna gołym okiem. Czy jak wymienię TV na 4K to też tam będzie obraz ciemniejszy?

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja obserwuje to największy problem z HDR  na Canal+ 4K mają posiadacza telewizorów Sony LCD średniej klasy , bo reszta nie narzeka na ten problem za mgłą , także wątpię żeby to był problem samego kanału. Piszę na podstawie tego co ludzie piszą i jakie mają TV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ma być problem skoro na tych samych tv nie ma problemów z Netflixem, Prime Video czy Blurayami w 4K HDR?

 

Flaga HDR na C+ 4K często jest nadawana do materiałów, które dynamic range nie mają i było o tym dziesiątki razy na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko piszę że jeśli są problemy z HDR na Canal+ 4K to występują na telewizorach SONY LCD klasy średniej  , bo takie są tu wymieniane a na telewizorach Samsungach QLED czy OLED LG nikt nie narzeka i o dziwo piszą że obraz jest bajka. Także to są tylko obserwacje co ludzie piszą w tym temacie.Wiadomo telewizor telewizorowi jest nie równy i stąd mogą występować różnice w odbiorze  na tym samym kanale. Jeśli dany telewizor ma max 250 nitów w HDR a drugi 500 to różnica musi być  widoczna a  w sklepach tego nikt nie powie , bo skąd ma to wiedzieć a jeśli już  wie to nie powie nie kupuj pan tego, bo będzie źle odbierał. Sprzedają się te modele gdzie jest w danym momencie największa marża  a nie ten co lepiej odbiera  , przynajmniej tak mi się wydaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, XMAREKK30 napisał:

Ja tylko piszę że jeśli są problemy z HDR na Canal+ 4K to występują na telewizorach SONY LCD klasy średniej  , bo takie są tu wymieniane a na telewizorach Samsungach QLED czy OLED LG nikt nie narzeka i o dziwo piszą że obraz jest bajka. Także to są tylko obserwacje co ludzie piszą w tym temacie.Wiadomo telewizor telewizorowi jest nie równy i stąd mogą występować różnice w odbiorze  na tym samym kanale. Jeśli dany telewizor ma max 250 nitów w HDR a drugi 500 to różnica musi być  widoczna a  w sklepach tego nikt nie powie , bo skąd ma to wiedzieć a jeśli już  wie to nie powie nie kupuj pan tego, bo będzie źle odbierał. Sprzedają się te modele gdzie jest w danym momencie największa marża  a nie ten co lepiej odbiera  , przynajmniej tak mi się wydaje. 

Większość Polaków, to tzw szczęśliwi posiadacze i z urzędu będą chwalić co posiadają. Wystarczy nawet spojrzeć na tutejsze wpisy, gdzie niektórzy piszą o super obrazie HDR, mimo że posiadają budzetówki 4K, które ze względu na maksymalną jasność matrycy mogą im wyświetlić HDR co najwyżej w mokrych snach. Także obraz bajka o którym wspominasz, to często radosna twórczość bajkopisarzy. 

Komentarz ze sklepu morele dotyczący QLED. Także nie jest tak różowo z QLEDami jak raczysz prawić. 

 

"Jeśli potrzebujesz telewizora do oglądania tradycyjnej telewizji (NC+, kablówka, naziemna), to sprzęt jest ok. Problemy zaczynają się przy próbie oglądania materiałów z Netflixa a szczególnie Amazon Prime. Mam w Netflixie abonament na 4k. W związku z czym przy materiałach z HDR tryb ten włącza się automatycznie przyciemniając obraz w sposób uniemożliwiający oglądanie. I o ile w Netflixie problem można rozwiązać zmieniając abonament na Full HD (gdzie HDR się nie włącza), to w Amazon Prime materiały włączają się zawsze w najwyższej dostępnej jakości a więc z HDR. A ten telewizor z HDR sobie nie radzi". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ronnie84 napisał:

Ja mam tv Sony xf9005 z profesjonalną kalibracją i obraz na C+4k też mam za mgłą jak i filmy w DV z Netflix. 4k z yotube czy blu ray wyglądają natomiast obłędnie.

 

A ja mam Samsunga 65 cali QLED Q67 I obraz jest super na Canal + 4K i na Netflixach nawet na HBO go jest ponadprzeciętny i piękny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to ujął Pan bugmenot. To część problemu z jakim zderza nas PC+. Flaga wisi...treści z HDR mało. A jeszcze lepiej Pan śmiechu warte....

Zasadniczy problem leży w wydolności tv. Pomijajac kłamstwa producentów na temat odtwarzania HDR  ktoś w miarę celnie opisał relację:

Dla jasności 1 nit to 1 kandela (jednostka światła) na metr kwadratowy. Zazwyczaj producenci niechętnie wskazują tę wartość, a jeśli już, to podają ją w kandelach na metr kwadratowy, co przekłada się na 150 cd/m2. Nieco lepsze modele posiadają jasność 250–350 cd/m2. Dla porównania telewizor z technologią w standardzie HDR10 to jasność na poziomie 10 000 cd/m2

Odpowiedni zakres jasności łatwiej osiagnąć na OLED niż LCD

 

Jednakże w temacie nie o ideał chodzi...a o to byśmy zdrowi i zadowoleni byli.

Dlatego taki Philips swe telewizory  o jasności do 350 cd/m2 nazywa "4K HDR". Kto ma nieco oleju w głowie nie będzie trudził się z ustawieniami tego tv aby mieć objawienie HDR.

To lezy w sferze cudu.

 

 

Edytowane przez zuzik1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiechu warte  ja nic nie prawie a tylko piszę co ludzie piszą,  także tylko tym się podpieram. Co do ściemniania obrazu na treściach HDR to wiem że robi  to SONY na OLED  a że QLED to robi to pierwszy raz słyszę,  tzn nikt on tym nie pisał. Nie posiadam TV 4K także nie będę tu prawił tu morałów jak na prawdę jest ale bacznie obserwuję temat QLED seria Q90 i tam nikt on tym nie wspominał o tego typu sytuacji jaką napisałeś. Jak sam będę posiadał już TV 4K i dekoder 4K,  to na pewno się wypowiem jak to jest z tym HDR w Canal+ 4K ,czy  jest za mgłą czy nie  :) Jeszcze z miesiąc i sam się przekonam jak odbiera ten HDR na Canal+ 4K :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja posiadam telewizor Sony 55 cali model XG8596. I z moich spostrzeżeń na netflix DV działa prawidłowo na dysku filmy w HDR również prawidłowo.

Natomiast na Canal+4K liga polska i angielska wygląda z załączonym HDR HLG również prawidłowo, zato mecze ligi hiszpańskiej na tym kanale wyglądają lepiej gdy wyłączę HDR.

Więc moje pytanie czy liga hiszpańska jest nadawana bez HDR a liga polska i angielska z HDR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam TV Sony 55XG9505 i u mnie jak przełączę na kanał na C+4K to wyraźnie ekran się rozjaśnia i widać znaczna poprawę obrazu i kontrastu z HDR. Że u niektórych obraz na C+4K się ściemnia to trochę się dziwię.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bugmenot napisał:

 

 

Flaga HDR na C+ 4K często jest nadawana do materiałów, które dynamic range nie mają i było o tym dziesiątki razy na forum.

Dobrze prawisz kolego :D

3 godziny temu, XMAREKK30 napisał:

Ja tylko piszę że jeśli są problemy z HDR na Canal+ 4K to występują na telewizorach SONY LCD klasy średniej  , bo takie są tu wymieniane a na telewizorach Samsungach QLED czy OLED LG nikt nie narzeka i o dziwo piszą że obraz jest bajka.

Posiadam Samsunga MU7002 i również nie narzekam na "mistyczne" mleko , bo takowego objawu nie ma na moim Smart TV :D

Edytowane przez kingofsouth
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u innych producentów, ale w OLED LG65B7 flaga HDR powoduje przełączenie trybu obrazu. Każdy z tych trybów ma oddzielne ustawienia. Można sobie tak ustawić TV by w trybie HDR było prawidłowo (większy kontrast, szersza paleta barw) jak też zapewne można ustawić tak, by obraz był "za mgłą". Większość użytkowników zapomina też, że ustawienia mogą obowiązywać tylko na konkretnym źródle i trzeba je powtórzyć na każdym interesującym wejściu sygnału. Pewnie w innych TV jest podobnie. 

 

Nigdy nie miałem problemów z jakością Canal+ 4K (za wyjątkiem sporadycznych problemów technicznych nadawcy podczas Mundialu w Rosji). TV mam skalibrowany. Sądzę więc, że większość problemów użytkowników z HDR/HLG to kwestia ustawień TV.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...