Skocz do zawartości

Jakość 4K (UHD) platformy CANAL+ – dyskusja techniczna


XMAREKK30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I wszystko w temacie , widziałem ich wykonanie jaka cena taka jakość, czyli podziękuje postoje  :) Nie widziałem żeby pisało na nich High Speed HDMI . Śmiać mi się chce ludzie kupują tv za 5tys a kabel za 10zł ale każdy robi jak uważa :)

 

Dla mnie nie ma sensy dalszej dyskusji  bo wiadomo o jakie kable chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, każdy kupuje takie rzeczy żeby był zadowolony. Ja na takich (lub podobnych kablach, bo znowu nie patrzę za każdym razem czy to 10 czy 20 zł) mam podłączone parę telewizorów w rodzinie, każdy do kilku sprzętów, więc jak dla mnie oszczędność kilkuset złotych. Wszystko działa. Może rzeczywiście mam szczęście i dobrze trafiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do domu kupuje się przeważnie góra dwa kable i rozumiem że to wydatek nie mały bo wiadomo 100zł to 100zł razy dwa już daje kwotę. Tylko czasami jest tak ze kupuje się coś taniego a za jakiś czas następny zakup  i tak w kółko ale skoro tobie działa i jak twierdzisz to jest kabel High Speed HDMI to tylko pogratulować pozostaje mi działa i nic nie dzieje się z nim ale jeśli mówimy o tym samym to na kablu nic nie pisało żeby to był ten kabel High Speed HDMI tylko zwykły kabel hdmi

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również od ponad 3 lat mam kabel hdmi za 10 zł,który działał na dekoderze mediaBox i tv Full HD.Teraz mam dekoder Octagon sf4008 4k I telewizor Samsung UE55KU6670 I ten kabel nadal działa.Mam również kabel hdmi za 50 zł i oprócz wykonania nie widzę żadnej różnicy.Na jednym i drugim kablu jakość obrazu taka sama.Kabel Ethernet również już parę lat temu kupiłem za grosze i Netflix oraz komp śmigają,że aż miło.

Edytowane przez leonk1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko w temacie , widziałem ich wykonanie jaka cena taka jakość, czyli podziękuje postoje :) Nie widziałem żeby pisało na nich High Speed HDMI . Śmiać mi się chce ludzie kupują tv za 5tys a kabel za 10zł ale każdy robi jak uważa :)

 

Dla mnie nie ma sensy dalszej dyskusji bo wiadomo o jakie kable chodzi.

Rozumiem, że napis na kabelku daje Ci gwarancję niezawodnosci, że jest super hiper the best. Gratuluje. Nie zawsze cena idzie z jakością.Czasami zamienniki działają lepiej aniżeli oryginał. Ale co ja tam wiem ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że napis na kabelku daje Ci gwarancję niezawodnosci, że jest super hiper the best. Gratuluje. Nie zawsze cena idzie z jakością.Czasami zamienniki działają lepiej aniżeli oryginał. Ale co ja tam wiem :wink:

 

Tak daje mi pewność że będzie wszystko ok i chyba oto w tym wszystkim chodzi. Kupowałem takie kable po 10zł żeby zobaczyć ile są warte  i po wiem tylko że szkoda było kasy na nie bo kupiłem 5 różnych i każdy z nich poszedł do śmieci. Kupuje tylko jednej firmy PureLink czy to optyczne czy HDMI wszystko z nimi jest ok, wydatek jednorazowy.

PureLink daje jakość w stosunku do ceny, także mnie nikt nie przekona że kabel za 10zł a za 100zł daje tą samom jakość wykonania co za 10zł.Nie twierdzę że nie znasz ale mi  też trochę kabli przewinęło mi się przez ręce, i potrafię zauważyć różnice w jakości kabli wykonania.

 

 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli po przełączeniu na 2160p TV UHD wskazuje, że 2160p jest (np. Samsung pokazuje info na ekranie), to działa. Nie ma czegoś takiego jak "niesprawne 4K". Dekoder przesyła wideo w rozdzielczości jaką ustawisz. Na zwykłych kanałach na cuda nie licz, bo jakby dało się tak przeskalować obraz, żeby z HD dało się uzyskać 4K, to by 4K do niczego nie było potrzebne. Jakość na HD nie ulegnie poprawie, natomiast różnica powinna być dostrzegalna na materiałach 4K (transmisje na C+ Now 4K - z zastrzeżeniem, że nie wszystko co leci na C+ Now to 4K oraz kolekcja BBC Earth).

Tv wskazuje 3840x2160p

 

Mając Tv Sony KD-55X8505C z 4 hdmi jest jakaś różnica między tymi wejściami do 4k ? 

Edytowane przez mxv1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę poczytajcie:

 

https://www.cnet.com/news/4k-hdmi-cables-are-nonsense/

http://www.expertreviews.co.uk/tvs-entertainment/7976/expensive-hdmi-cables-make-no-difference-and-heres-why

 

4k będzie bez problemu działać nwet na najtańszych (najbardziej popularnych) kablach hdmi np. z allegro za 7,9 zł (1.5m) + przesyłka.

Sam z takich korzystam i moi znajomi podobnie - bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę poczytajcie:

 

https://www.cnet.com/news/4k-hdmi-cables-are-nonsense/

http://www.expertreviews.co.uk/tvs-entertainment/7976/expensive-hdmi-cables-make-no-difference-and-heres-why

 

4k będzie bez problemu działać nwet na najtańszych (najbardziej popularnych) kablach hdmi np. z allegro za 7,9 zł (1.5m) + przesyłka.

Sam z takich korzystam i moi znajomi podobnie - bez żadnych problemów.

No muzyki lub efektów z kina domowego też posłuchasz na plastikowych głośniczkach bądź zestawach za 500 złotych. Zresztą dobra zostawmy ten temat bo Wy nie przekonacie mnie do kabelków za 8 zeta, a ja Was do ciut droższych. Mamy wolny rynek i każdy korzysta z tego co uważa za najlepsze dla niego. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muzyki lub efektów z kina domowego też posłuchasz na plastikowych głośniczkach bądź zestawach za 500 złotych. Zresztą dobra zostawmy ten temat bo Wy nie przekonacie mnie do kabelków za 8 zeta, a ja Was do ciut droższych. Mamy wolny rynek i każdy korzysta z tego co uważa za najlepsze dla niego. :wink:

 

Proszę kupuj co chcesz, przecież to Twoje pieniądze. Ja tylko przytoczyłem fakty.

Chcesz lepszej jakości wykonania, ładne opakowanie i oznaczenia certyfikatów to idź tą drogą.

 

Sam kiedyś kupiłem kabel hdmi na 50zł w Media Markt, ale było to wtedy gdy nie chciałem czekać za przesyłką. Działa tak samo jak ten za 8-10 zł z allegro.

Używam ok. 7 kabli hdmi (1,5-2m), i nie wydałbym 7 x 100zł na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muzyki lub efektów z kina domowego też posłuchasz na plastikowych głośniczkach bądź zestawach za 500 złotych. Zresztą dobra zostawmy ten temat bo Wy nie przekonacie mnie do kabelków za 8 zeta, a ja Was do ciut droższych. Mamy wolny rynek i każdy korzysta z tego co uważa za najlepsze dla niego. :wink:

 

Przekonywać oczywiście nie mam zamiaru, każdy kupuje coś chce, natomiast to porównanie jest po prostu bez sensu.

Porównując sprawne tanie/badziewne głośniki i drogie, to te drogie oprócz tego, że będą lepiej wykonane i ładniejsze to zagrają prawie na pewno znacznie lepiej, bo wynika to po prostu z ich budowy. Różnica będzie oczywista. Porównując natomiast dwa sprawne kable, jeden tani, a drugi drogi, to faktycznie drogi będzie zapewne ładniejszy i lepiej wykonany, ale oba prześlą dokładnie taki sam obraz i dźwięk.

Dlatego stwierdzenie, że czasem warto zapłacić więcej, bo ma się pewność, że kabel będzie działał dłużej, nie będzie problemów przy częstym wypinaniu wtyczki i tego typu aspektach ma oczywiście sens, ale już stwierdzanie, że jakość obrazu/dźwięku jest lepsza na drogim kablu jest zwyczajnie głupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Teraz zobaczyłem w nowej kampanii  mundial w 4k, że Kruk ma dopisek że był nagrany w HDR i tu moje pytanie czy faktycznie ten film miał ten HDR czy nie, czy dopiero teraz będzie puszczany w tym nowym kanale Canal+4K UHD ??

 

https://ncplus.pl/mundial2018-4k?pm_name=karuzela_glowna&pm_source=Sprawdz_Mundial_Iwan&pm_campaign=4K-Mundial-2018

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że obraz dzisiaj pod kątem barw jest bardziej czytelny, a niżeli mecze pokazywane z ligi angielskiej w 4K.
Bitrate jak zwykle na stałym dobrym poziomie ~26 MBit/s.

Edytowane przez Mr. Orbita
Przenoszę z wątku kanału - tu lepiej pasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...