Jump to content
Emil.1603

4K UltraBox+ (Technicolor USW4001NCP)

Recommended Posts

Posted (edited)
4 godziny temu, mirko1801 napisał:

Tak, ale  LG OLED55C9 stoi w pokoju żony i aby co chwilę przenosić dekoder to nie na moje siły. Jutro jak będę miał czas to podłączę do tv żony i nagram filmik. Tylko jak pisałem , nie ma żadnej różnicy odbioru od TV Samsung a TV LG.

Po czym twierdzisz że nie ma różnicy między LG C9 , jak nie wiadomo jaki jest drugi TV ???  Zawsze są różnice w odbiorze między jednym a drugim TV , jak by tak było jak piszesz to byłby tylko jeden telewizor dla wszystkich :) 

Edit :

Już widzę masz z 2014 roku Samsung Ue55F9000 3D i LG C9  najnowszy , także dzieli ich przepaść w odbiorze. Czytam o tym twoim TV samsung-ue55f9000-2  i nie ma wzmianki żadnej o HDR jakim kol wiek , może  w 2014 roku nie było jeszcze czegoś jak HDR  ?? 

Edited by XMAREKK30

Posted (edited)

Nie wiem czy dokładnie poczytałeś o TV Samsung?. Pisałem , że mam kupiony dodatkowo SEK-3500ZG UHD Evolution Kit 2015 , który dostaje najnowsze aktualizacje (dożywotnio) i żaden najnowszy TV nie ma nic więcej od mojego telewizora.

Druga sprawa , mój TV Samsung jest 3D , a znajdź mi dzisiaj TV z taką matrycą. U mnie czerń jest porównywalna z LG , a nie wspomnę już o Samsungach Qled . Jeżeli dzisiaj miał bym możliwość kupić jeszcze dodatkowo Samsunga UE55F9000 UHD to kupił bym ponownie w miejsce Oleda LG. 

16 godzin temu, Pawel napisał:

Jak pisałeś o tej ogromnej różnicy myślałem, że jest to widoczne bez jakiegoś wypatrywania szczegółów przez wszystkich odbiorców. Dlatego sugerowałem np. podciągnięcie ostrości na wejściu HDMI w celu ewentualnej korekty obrazu.A jeśli jesteś maniakiem ;) to zmienia postać rzeczy. Wiesz w telewizorze za 5 tysięcy (czy więcej bo nie wiem ile płaciłeś) będą z reguły trochę inne bebechy odpowiadające za obróbkę sygnału niż w dekoderze operatora.I choćby z tego względu mogą być różnice na korzyść telewizora.

Mój TV Samsung owego czasu kosztował 9999 zł +  ( dodatkowo ) SEK-3500ZG UHD Evolution Kit 2015 za 400 Euro , więc nie jest to tani sprzęt, ale i nie najdroższy. Ja osobiście nie narzekam.

Edited by mirko1801

W dniu 4.01.2020 o 10:45, maciekmm napisał:

Witajcie. Mam mozliwosc wymiany dekodera mediabox na 4k. Moj tv nie obsluguje jednak rozdzielczosci 4k. Czy moge miec problem z wyswietlaniem obrazu ?

WYmieniaj biegiem tego szrota nawet sie nie zastanawiaj. Będzie działał a nie wieszał sie i robił boot.

W dniu 4.01.2020 o 13:15, lukimann napisał:

Z tego co czytam, faktycznie to się potwierdza , że po ustawieniu rozdzielczości UHD przez dekoder, to kolory stają się bardzie matowe, stonowane.

Zastanawiałem się czy to wynika z właczającego się trybu HDR na kanale C+, lub z braku możliwości ustawień ekranu wśròd opcji telewizora.

Można tylko regulować tryb obrazu.

Telewizor Sony-model 55 XD9305

Czy może , ktoś potwierdzić brak możliwości zmiany ustawień na tryb ulepszony-brak obrazu?

W trybie standard jest ok.

C+ 4K działa " normalnie" , HDR, HLG w ustawieniach HDMI w dekoderze...

A masz z tyłu telewizora gniazdo hdmi uhd?

W specyfikacji telewizora obsługę UHD zapewniają wszystkie gniazda HDMI.

Dekoder podłączony do HDMI 2.

U mnie wyglądało to tak samo, pierwotnie dekoder podpięty był pod HDMI1 i po przełączeniu na rozdzielczość 2160p kolory robiły się mdłe. Kiedy przepiąłem go pod HDMI2 problem zniknął. Co jest tego przyczyną nie wiem bo każdy port w moim TV obsługuję UHD, jedyna różnica jest taka, że gniazdo HDMI2 ma funkcję ARC, która akurat z obrazem nie ma nic wspólnego.

Ależ ten ultrabox ma słabe wifi..... ustawiłem go tak aby zasięg sieci 5ghz miał 100% i dalej filmy 4k potrafi przyciąć na 2,4 wszystko jest ok :D chociaż odcina połowę prędkości neta :P 

Zastanawia mnie taka sprawa, za upscaling do 4K odpowiada telewizor, czy ultrabox?

Teoretycznie, w przypadku skorzystania z karty do modułu, też automatycznie ustawia się najwyższa możliwa rozdzielczość  w telewizorze?

I ostatnie, operator zaleca ustawić rozdzielczość właśnie tą najwyższą obsługiwana przez odbiornik telewizyjny.

Ma to jakiś związek z pracą, stabilnoscią samego dekodera?

Jeśli ustawisz Ultraboxa na 2160, to telewizor zawsze dostaje od tunera sygnał w tej rozdzielczości, nawet jak oglądasz TVP Polonię w SD, obraz upskaluje Ultrabox.

Jak masz kartę w CI w TV, to w razie potrzeby obraz jest reskalowany bezpośrednio przez telewizor, sam moduł nie ma żadnego wpływu na rozdzielczość i niczego nie wymusza.

• Thanks 1

Witam.
Mam pytanie do posiadaczy dekodera serii ITCA oraz TV bez obsługi HDR. Czy u was też się pojawia ikona HDR na C+ 4K. Miałem wcześniej serię ITCA i wydawało mi się że tam się to nie pojawiało, a po wymianie dekodera na JADA uruchamia się HDR przez co obraz jest gorszy niż na kanałach HD. 2dbb1fddbd3865946397febafaa90b03.jpg

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Znaczek HDR mam cały czas od samego początku posiadania tego dekodera to już ponad rok czasu się z tym męczę bo mój tv SONY sobie z tym nie radzi ( oczywiście jest wtedy gdy leci coś w HDR).

Wysłane z mojego OnePlus 7t Pro

Znaczek HDR mam cały czas od samego początku posiadania tego dekodera to już ponad rok czasu się z tym męczę bo mój tv SONY sobie z tym nie radzi ( oczywiście jest wtedy gdy leci coś w HDR).

Wysłane z mojego OnePlus 7t Pro

Ok. Dzięki za info. Byłem pewny że wcześniej się to nie pojawiało.

Czy ktoś kto korzysta z aplikacji Netflixa na tym dekoderze zauważył, że podczas oglądania pomija niektóre napisy albo wyświetlane są one za późno przez ułamek sekundy? Na telefonie czy tablecie czegoś takiego nie widzę a tutaj zauważam to dosyć często.

Posted (edited)
10 godzin temu, mgaw89 napisał:

Witam.
Mam pytanie do posiadaczy dekodera serii ITCA oraz TV bez obsługi HDR. Czy u was też się pojawia ikona HDR na C+ 4K. Miałem wcześniej serię ITCA i wydawało mi się że tam się to nie pojawiało, a po wymianie dekodera na JADA uruchamia się HDR przez co obraz jest gorszy niż na kanałach HD. 2dbb1fddbd3865946397febafaa90b03.jpg

Tu masz odpowiedź:

Jego implementacja jest bardzo łatwo, a w telewizorze może koegzystować jako swoista alternatywa dla HDR10, jako że jest powiązana głównie z treściami telewizyjnymi.Sygnał nadawany w HLG może zostać odczytany przez telewizor bez obsługi HDR i wyświetlony w formacie SDR. Z kolei telewizor zgodny z HDR będzie w stanie go odczytać po prostu w formacie szerokiej rozpiętości tonalnej. 

Edited by XMAREKK30

Tu masz odpowiedź:

Jego implementacja jest bardzo łatwo, a w telewizorze może koegzystować jako swoista alternatywa dla HDR10, jako że jest powiązana głównie z treściami telewizyjnymi.Sygnał nadawany w HLG może zostać odczytany przez telewizor bez obsługi HDR i wyświetlony w formacie SDR. Z kolei telewizor zgodny z HDR będzie w stanie go odczytać po prostu w formacie szerokiej rozpiętości tonalnej. 
A.mozna jakiś to wyłączyć aby nie odczytywał jak SDR?

Posted (edited)

Tego to ja już nie wiem jak to zrobić . Nie wiadomo czy sam TV tego nie robi z automatu ?? Jaki model masz TV ?? Trochę ten HDR HLG robi zamieszanie z tego co czytam w nie których telewizorach i stąd potem obraz jest jak za mgłą.

Edited by XMAREKK30

Tego to ja już nie wiem jak to zrobić . Nie wiadomo czy sam TV tego nie robi z automatu ?? Jaki model masz TV ??
Samsung UE55JU6740 Curved - i dałbym sobie rękę uciąć że na ITCA nie było info o HDR

Posted (edited)
4 minuty temu, mgaw89 napisał:

Samsung UE55JU6740 Curved - i dałbym sobie rękę uciąć że na ITCA nie było info o HDR

"i byś teraz k.....wa nie miał ręki":D też bym chętnie odpalił 4k bez hdr ale chyba się nie da 

moim zdaniem upscalowanie kanałów hd to 4k to też błąd ale chyba nie dało się tego zrobić inaczej.....
(wyłącz stopkę w taptalku 

Edited by _Artek_

Czy ktoś kto korzysta z aplikacji Netflixa na tym dekoderze zauważył, że podczas oglądania pomija niektóre napisy albo wyświetlane są one za późno przez ułamek sekundy? Na telefonie czy tablecie czegoś takiego nie widzę a tutaj zauważam to dosyć często.
U mnie jest to samo. Oglądam z napisami po niemiecku z lektorem polskim i gubi momentami napisy.

Posted (edited)
17 minut temu, mgaw89 napisał:

Mogło a nie musiało być tak  ale może wcześniej nie miałeś w ogóle obsługi HDR a jakaś aktualizacja dodała Ci HDR HLG. Inna osoba tu miała tak że w Sony z 2015   i wcześniej nie obsługiwał żaden HDR  a aktualizacja późniejsza dodała tą możliwość HDR HLG  i u Ciebie mogło tak być. Mogło ale nie musiało :)  Twój TV jest z tego samego okresu co ten Sony , także w tamtym momencie chyba żaden TV nie obsługiwał HDR a tylko czyste 4K.

Nie można wyłączyć czegoś co sie nie miało :( 

Edited by XMAREKK30

Posted (edited)
1 godzinę temu, _Artek_ napisał:

"i byś teraz k.....wa nie miał ręki":D też bym chętnie odpalił 4k bez hdr ale chyba się nie da 

moim zdaniem upscalowanie kanałów hd to 4k to też błąd ale chyba nie dało się tego zrobić inaczej.....
(wyłącz stopkę w taptalku 

Do upscalowania obrazu już się przyzwyczaiłem.(Porównujac do kanałów z pakietu Start z UPC jest bardzo dobrze, na korzyść sat.)

Na niektórych materiałach/ kanałach nie jest to konieczne.

Może taka funkcjonalność w systemie dekodera się kiedyś pojawi,  aby automatycznie ustawiała się rozdzielczość w zależności od tego czy to SD,HD czy 4K.(?)

Edited by lukimann

W dniu 31.12.2019 o 10:38, simi napisał:

Witam

Czy dwa ultraboxy będą działały po podpięciu do jednego złącza konwertera unicable,  wersja z 4 częstotliwościami, będzie po dwie częstotliwości dla każdego dekodera? Do złącz typu lagacy chciałbym podpiąć dekodery multiroom.

Jak odpowiednio skonfigurujesz to będą działały.

Witajcie. Mam mozliwosc wymiany mediaboxa na ultrabox 4k. Z tego co wyczytalem Technicolor wydaje sie byc lepszy od ADB . Czy jest szansa otrzymania Technicolora w APS czy wydaja juz tylko ADB ?

Ja wymieniałem WifiPremium w połowie grudnia i dostałem Technicolor a nie ADB.

Panowie 

Rozumiem, że z kolekcji 4K  (nc+ go) nie można nic obejrzeć na zwykłym tv HD?

Czy też jest możliwość, że dekoder robi jakiś downscaling do 1080?