Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczek HDR mam cały czas od samego początku posiadania tego dekodera to już ponad rok czasu się z tym męczę bo mój tv SONY sobie z tym nie radzi ( oczywiście jest wtedy gdy leci coś w HDR).

Wysłane z mojego OnePlus 7t Pro


Ok. Dzięki za info. Byłem pewny że wcześniej się to nie pojawiało.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto korzysta z aplikacji Netflixa na tym dekoderze zauważył, że podczas oglądania pomija niektóre napisy albo wyświetlane są one za późno przez ułamek sekundy? Na telefonie czy tablecie czegoś takiego nie widzę a tutaj zauważam to dosyć często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mgaw89 napisał:

Witam.
Mam pytanie do posiadaczy dekodera serii ITCA oraz TV bez obsługi HDR. Czy u was też się pojawia ikona HDR na C+ 4K. Miałem wcześniej serię ITCA i wydawało mi się że tam się to nie pojawiało, a po wymianie dekodera na JADA uruchamia się HDR przez co obraz jest gorszy niż na kanałach HD. 2dbb1fddbd3865946397febafaa90b03.jpg

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
 

 

Tu masz odpowiedź:

 

Jego implementacja jest bardzo łatwo, a w telewizorze może koegzystować jako swoista alternatywa dla HDR10, jako że jest powiązana głównie z treściami telewizyjnymi.Sygnał nadawany w HLG może zostać odczytany przez telewizor bez obsługi HDR i wyświetlony w formacie SDR. Z kolei telewizor zgodny z HDR będzie w stanie go odczytać po prostu w formacie szerokiej rozpiętości tonalnej. 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tu masz odpowiedź:
 
Jego implementacja jest bardzo łatwo, a w telewizorze może koegzystować jako swoista alternatywa dla HDR10, jako że jest powiązana głównie z treściami telewizyjnymi.Sygnał nadawany w HLG może zostać odczytany przez telewizor bez obsługi HDR i wyświetlony w formacie SDR. Z kolei telewizor zgodny z HDR będzie w stanie go odczytać po prostu w formacie szerokiej rozpiętości tonalnej. 
A.mozna jakiś to wyłączyć aby nie odczytywał jak SDR?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to ja już nie wiem jak to zrobić . Nie wiadomo czy sam TV tego nie robi z automatu ?? Jaki model masz TV ?? Trochę ten HDR HLG robi zamieszanie z tego co czytam w nie których telewizorach i stąd potem obraz jest jak za mgłą.

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mgaw89 napisał:

Samsung UE55JU6740 Curved - i dałbym sobie rękę uciąć że na ITCA nie było info o HDR

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
 


"i byś teraz k.....wa nie miał ręki":D też bym chętnie odpalił 4k bez hdr ale chyba się nie da 

moim zdaniem upscalowanie kanałów hd to 4k to też błąd ale chyba nie dało się tego zrobić inaczej.....
(wyłącz stopkę w taptalku 

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto korzysta z aplikacji Netflixa na tym dekoderze zauważył, że podczas oglądania pomija niektóre napisy albo wyświetlane są one za późno przez ułamek sekundy? Na telefonie czy tablecie czegoś takiego nie widzę a tutaj zauważam to dosyć często.
U mnie jest to samo. Oglądam z napisami po niemiecku z lektorem polskim i gubi momentami napisy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mgaw89 napisał:

Samsung UE55JU6740 Curved - i dałbym sobie rękę uciąć że na ITCA nie było info o HDR

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
 

 

Mogło a nie musiało być tak  ale może wcześniej nie miałeś w ogóle obsługi HDR a jakaś aktualizacja dodała Ci HDR HLG. Inna osoba tu miała tak że w Sony z 2015   i wcześniej nie obsługiwał żaden HDR  a aktualizacja późniejsza dodała tą możliwość HDR HLG  i u Ciebie mogło tak być. Mogło ale nie musiało :)  Twój TV jest z tego samego okresu co ten Sony , także w tamtym momencie chyba żaden TV nie obsługiwał HDR a tylko czyste 4K.

 

Nie można wyłączyć czegoś co sie nie miało :( 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2019 o 10:38, simi napisał:

Witam

Czy dwa ultraboxy będą działały po podpięciu do jednego złącza konwertera unicable,  wersja z 4 częstotliwościami, będzie po dwie częstotliwości dla każdego dekodera? Do złącz typu lagacy chciałbym podpiąć dekodery multiroom.

 

Jak odpowiednio skonfigurujesz to będą działały.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kingofsouth napisał:

Jak masz aktywny Canal+4K to obejrzysz.

Nie trzeba mieć aktywnego C+4K do kolekcji 4K

 

14 minut temu, ircios napisał:

Wszystko obejrzysz na tv HD.

Nieprawda. Obejrzysz tylko materiały 4K z dysku.

6 minut temu, Nasir napisał:

Rozumiem, że ustawiam sobie dekoder na 1080p i skaluje on wszystko z 4K na 1080p?

Wszystko oprócz kolekcji internetowej.

Edytowane przez Pawel
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pawel napisał:

Nie trzeba mieć aktywnego C+4K do kolekcji 4K

 

Nieprawda. Obejrzysz tylko materiały 4K z dysku.

Wszystko oprócz kolekcji internetowej.

 

Bardzo dziękuje za odpowiedzi.

Wszystkie nagrane materiały z Canal 4K z dysku obejrzę downscalowane do 1080p.

Rozumiem, że Canal + 4K na żywo też mogę oglądać downscalowane do 1080p?

Edytowane przez Nasir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...