Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Zymkas napisał:

Nie rozumiem przeciez na kanale 4K cyfry pojawia się znaczek HLG HDR . TV LG 4K B8.

 

Bo HLG HDR to jest przeznaczony dla przekazu satelitarnego a HDR10 jest w filmach na płytach  lub na Netflix  itp: 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Zymkas napisał:

Wobec tego dopytam:pudło C+ ma HDR czy nie ma.

 

Zawsze będzie wyświetlało HDR HLG na Canal+ 4K  bo to jest łatwiejsze do wyświetlenia dla telewizji satelitarnej  a tu masz opisane różnicę :

 

 

...HLG, czyli Hybrid Log Gamma. Standard ten został opracowany wspólnie przez BBC oraz japońską firmę Nippon Hōsō Kyōkai (NHK). Ta norma została stworzona w celu jej implementacji do programów telewizyjnych. Jego implementacja jest bardzo łatwo, a w telewizorze może koegzystować jako swoista alternatywa dla HDR10, jako że jest powiązana głównie z treściami telewizyjnymi. Sygnał nadawany w HLG może zostać odczytany przez telewizor bez obsługi HDR i wyświetlony w formacie SDR. Z kolei telewizor zgodny z HDR będzie w stanie go odczytać po prostu w formacie szerokiej rozpiętości tonalnej. Ze względu na jego formę (obecność w treściach telewizyjnych), nie będzie on spotykany na płytach Ultra HD Blu-ray, w grach konsolowych czy usługach VOD pokroju Netflixa czy Amazon Prime Video. 

https://www.purepc.pl/poradniki/hdr_i_jego_rodzaje_krotki_poradnik_dla_poczatkujacych

 

 

 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kingofsouth napisał:

To nie pudło, tylko dekoder.

Tak ma HDR.

W pudle to można siedzieć.

Skoro w pudle można siedzieć, to pudło jest też dekoder. Jeśli z tym się jednak nie zgadzasz, to można siedzieć w więzieniu lub zakładzie karnym odbywać wyrok pozbawienia wolnosci. No i pudło wtedy to nie dekoder?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem że mój switch do neta ogranicza mi prędkość transferu więc go odłączyłem ale teraz nc+ go na moim ultraboxsie działa tak dramatycznie wolno że aż nie chce mi się z niego korzystać dekoder podłączyłem do sieci 5ghz i siła sygnału wi-fi to 92% czy tak wolne działanie nc+go na wifi na tym deku to norma czy mu przejdzie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2019 o 14:14, tracer10 napisał:

Dużo zależy od TV to raz.

A dwa zdaj sobie sprawę, że pudło C+ nie ma np. HDR  i ogólnie nie umywa się do deköw 4k nawet tych najtańszych z wolnego rynku.

Jaki masz Tv?

W sprawie pudła i kwestii HDR  to odnosze sie do tego postu i tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2019 o 20:52, _Artek_ napisał:

Odkryłem że mój switch do neta ogranicza mi prędkość transferu więc go odłączyłem ale teraz nc+ go na moim ultraboxsie działa tak dramatycznie wolno że aż nie chce mi się z niego korzystać dekoder podłączyłem do sieci 5ghz i siła sygnału wi-fi to 92% czy tak wolne działanie nc+go na wifi na tym deku to norma czy mu przejdzie?

 

Nie mamy porównania, jakie były parametry połączenia po kablu - sprawdź czy tak samo wolno działa Ci nc+go np. na smartfonie czy laptopie po WiFi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2019 o 21:25, piotrekj66 napisał:

od razu mowie ze nie mam tv 4k ale zauwazylem ze na zwyklym c+ teraz podczas meczu obraz ma normalny kolor a na c+4k jest ciemniejszy jak by byla mgla

Witam. U znajomego jest podobny problem z

 

Sony Bravia KD-75XE9005 4K XDR - Niezadowalajacy obraz na Canal + 4K.

Ponieważ w tym wątku widzę podobne głosy poruszam temat także tutaj.

Jakiś czas temu podłączałem znajomemu taki telewizorek.
Wczoraj do mnie dzwoni, że obraz z dekodera Ultrabox NC+ na kanale UHD ( nie ma ich na tyn dekoderze za wiele - ba nie ma nawet darmowych demo...) jest gorszy niż na kanałach HD.
Na pierwszy rzut oka wszystko O.k. Obraz jest ostrzejszy niz na HD. ale po przyjrzeniu się wyszło, że subiektywnie kanały HD wypadają lepiej. Obraz jest może mniej ostry ale bardziej kontrastowy i wyraźniejszy. Znajomy określił, że na kanale UHD jest jakby mgła.

Kolejną rzeczą na która zwrócił mi uwagę to ta, że komunikaty OSD na tym kanale są mniej czytelne a na kanałach HD jest lepiej .
Rzeczywiście komunikaty na UHD są gorsze. Wyglądają na "transparentne". Szczególnie ukośne elementy jak w literce "N" czy "A".

Oczywiste jest, że skoro OSD jest nie halo to i obraz będzie gorszy ( wspomniana "mgła")
Zamieszczam dwa zdjęcia z OSD, które nawet dość dobrze to oddają.
Pierwsze UHD
 6809517000_1577646560_thumb.jpg
 I drugie z HD
 7945146200_1577646603_thumb.jpg
Pytanie czy problem robi telewizor czy dekoder?
Stawiam, że jednak dekoder.
Po wybraniu danego kanału przez chwilę jest komunikat o rozdzielczości.
I zarówno na kanale UHD jak i HD jest 2160 czyli obraz z HD jest skalowany do UHD ( co logiczne).
Ale zapewne to skallwanie jest nieco inne w przypadku HD i UHD ( komunikaty OSD).
Znajomy kupił jakiś wyścigowy kabel HDMI (18GB/s) ale to nic nie dało.
Próbowałem na innym kablu HDMI i podobnie. Na innym wejściu HDMI jest nieco lepiej ale tylko jeśli chodzi o kontrast co pewnie wynika z innych ustawień dla tego wejścia.
W instrukcji jest mowa o jakiś ulepszonym formacie obrazu na HDMI
 4052974000_1577648692_thumb.jpg
Ale jak próbowałem wejść w jakieś opcje to okazało sie, że jest problem... nie wchodzi.
 8561214300_1577648787_thumb.jpg
poniekąd znajomego rozumiem. Nie po to wywalił tyle kasy by mieć gorszy obraz...

Pytanie czy da sie to jakoś rozwiązać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest z tym ,że nie wszystkie TV radzą sobie z HDR HLG.  I tu bez znaczenia , czy TV kosztuje 3 tys czy 4-5 tyś.

U mnie na Samsungu nie ma mgły. Co do obrazu to on zawsze będzie nieco ciemniejszy. Tyle ,że jeśli trafi się na wydarzenie/mecz/film/serial z prawdziwym HDR nie tym sztucznym co mamy dołączonym na stałe, wtedy można poczuć moc obrazu.

Edytowane przez kingofsouth
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego problemu problem dotyczy kanału z satelity. Wspomniany Sony ma XDR czyli niby jeszcze coś lepszego niz HDR.

Jeszcze pytanie jak właczyć ta opcje z instrukcji bo jak tak chwile wczoraj byłem to w opcje ze zdjęcia nie byłem w stanie wejść...

A być może to właśnie to włącza XDR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, darek.s napisał:

Wracając do mojego problemu problem dotyczy kanału z satelity.

Problem pewnie dotyczy Canal+4K.

To ja ci piszę ,że ten kanał ma  HDR HLG. Tutaj zaczynają się schody na niektórych TV

Tutaj kolega wrzucił info z czym ten TV co piszesz może mieć problem przerobić. Dlatego ta mgła ;)

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kingofsouth napisał:

Problem pewnie dotyczy Canal+4K.

To ja ci piszę ,że ten kanał ma  HDR HLG. Tutaj zaczynają się schody na niektórych TV

Tutaj kolega wrzucił info z czym ten TV co piszesz może mieć problem przerobić. Dlatego ta mgła ;)

 

 

Dokładnie z tym kanałem co napisałem na wstępie. O.K. NC+ nadaje w uproszczonym formacie i stąd problem.

Z problemem zetknałem sie dopiero wczoraj dlatego pytam czy i w ogóle jest szansa na wyeliminewanie "mgły"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, darek.s napisał:

Dokładnie z tym kanałem co napisałem na wstępie. O.K. NC+ nadaje w uproszczonym formacie i stąd problem.

Z problemem zetknałem sie dopiero wczoraj dlatego pytam czy i w ogóle jest szansa na wyeliminewanie "mgły"

 

Z tego testu wyczytałem że ten model miał dostać  aktualizację  żeby mógł odczytać  HDR HLG ale pierwotnie nie miał tej obsługi  HDR HLG 

 

Sony XE9005 wyposażono w procesor X1, jednak tylko wersja X1 Extreme (w XE93/94) pozwala na obsługę HDR w standardzie Dolby Vision. Oznacza to, że bohater dzisiejszego testu kompatybilny jest wyłącznie z bazowym standardem HDR10, co w obecnej chwili nie robi jednak specjalnej różnicy. Za kilka miesięcy wyświetlacz otrzyma także aktualizację wprowadzającą HDR w formacie HLG, który występować będzie w telewizji

 

Obsługa Ultra HD z HDR w Android 6.0 nie zmieniła się w 2017 roku. By obsługiwać wszystkie formaty sygnału musimy zmienić konfigurację portów HDMI. Zrobimy to w zakładce Home -> Ustawienia -> Zewnętrzne złącza. Należy wybrać “Ulepszony format”. Przy tym ustawieniu możemy stracić fonię na niektórych źródłach, dlatego producent pozostawił także opcję kompatybilną.


Źródło: https://hdtvpolska.com/sony-xe9005-kd-55xe9005-test-android-tv-2017-4k-hdr/?showfull=1

 

Poczytaj ten test recenzje a dużo się dowiesz o różnych ustawieniach i jak u Ciebie działa HDR10 i w jakim stopniu go widać  :) Jaki masz Android w tym SONY  ???

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wystarcza. WiFi 2.4GHz ma większy zasięg niż 5GHz, także może masz kawałek do routera.


Mam jedną ścianę ale i tak tnie switcha niestety musiałem się pozbyć bo odcinał mi 1\3 prędkości na PS4 i na moim Sony android tv tak bywa jeśli ktoś zna się na sieci i wie jaki switch obsłuży 1Gb na każdym z portów to będę wdzięczny za info mój obecny netgar mimo że gigabitowy dzieli ten gigabit na 5 portów po max 100 Mb/s wiec go odłączyłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, XMAREKK30 napisał:


Źródło: https://hdtvpolska.com/sony-xe9005-kd-55xe9005-test-android-tv-2017-4k-hdr/?showfull=1

 

Poczytaj ten test recenzje a dużo się dowiesz o różnych ustawieniach i jak u Ciebie działa HDR10 i w jakim stopniu go widać  :) Jaki masz Android w tym SONY  ???

Dzięki przedmówcom za linki. Na pewno poczytam. Telewizor znajomego ale mieszka wieś obok czyli rzut beretem. Może znajde chwile by tam wpaśc to będe w stanie udzielić wiecej informacji. Choć jutro Sylwester... Sczęsliwego nowego Roku i oby był lepszy jak ten. A osobiście dla mnie ten był super szczególnie końcówka ?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy dwa ultraboxy będą działały po podpięciu do jednego złącza konwertera unicable,  wersja z 4 częstotliwościami, będzie po dwie częstotliwości dla każdego dekodera? Do złącz typu lagacy chciałbym podpiąć dekodery multiroom.

Edytowane przez simi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Z tego testu wyczytałem że ten model miał dostać  aktualizację  żeby mógł odczytać  HDR HLG ale pierwotnie nie miał tej obsługi  HDR HLG 
 
Sony XE9005 wyposażono w procesor X1, jednak tylko wersja X1 Extreme (w XE93/94) pozwala na obsługę HDR w standardzie Dolby Vision. Oznacza to, że bohater dzisiejszego testu kompatybilny jest wyłącznie z bazowym standardem HDR10, co w obecnej chwili nie robi jednak specjalnej różnicy. Za kilka miesięcy wyświetlacz otrzyma także aktualizację wprowadzającą HDR w formacie HLG, który występować będzie w telewizji
 
Obsługa Ultra HD z HDR w Android 6.0 nie zmieniła się w 2017 roku. By obsługiwać wszystkie formaty sygnału musimy zmienić konfigurację portów HDMI. Zrobimy to w zakładce Home -> Ustawienia -> Zewnętrzne złącza. Należy wybrać “Ulepszony format”. Przy tym ustawieniu możemy stracić fonię na niektórych źródłach, dlatego producent pozostawił także opcję kompatybilną.

Źródło: https://hdtvpolska.com/sony-xe9005-kd-55xe9005-test-android-tv-2017-4k-hdr/?showfull=1
 
Poczytaj ten test recenzje a dużo się dowiesz o różnych ustawieniach i jak u Ciebie działa HDR10 i w jakim stopniu go widać  Jaki masz Android w tym SONY  ???
Mam też Soniaka nie ten model bo z przed 2 lat. Ulepszony format w ustawieniach nic nie zmienia dalej jest mgła.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz Android w TV  i jaki masz model TV SONY ??  Jak czytam forum HDTV POLSKA to najwięcej narzeka osób mające TV SONY LCD na CANAL+ 4K UHD  , bo na  SONY OLED tego problemu nie ma :(  Miała być aktualizacja swego czasu żeby wspierał HDR HLG  to tego modelu co wcześniej pisał kolega a  czy wyszła tego nie wiem. 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...