Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, utede napisał:

Dzięki, ale co z pozostałymi kanałami? Jest jeszcze 200-300 kanałów i bez oficjalnego spisu? No i widzę ze niemieckie zaginęły- ard, zdf 

 

650, 651

 

Podmienili wersje SD na HD na tych kanałach, usuwając kopie z 800, 801.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nasir napisał:

 

Mam teraz taką sytuację na Polsat Premium Sport 1. Chciałbym obejrzeć studio od początku. Obraz i głos pojawiają się ale mam cały czas na ekranie napis o braku licencji DRM do odgrywania.

Czy ktoś znalazł  rozwiązanie tego problemu?

Miałem to samo i też szukałem rozwiązania. U mnie pomogło wyłączenie dekodera na pilocie i ponowne włączenie dekodera.

Edytowane przez joshuaa
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy układ EPG jest mało czytelny, a ten kto wymyślił umiejscowienie numeru i logo kanału na środku ekranu powinien dostać z liścia. Mogli zmienić soft dodając lub zabierając jakieś funkcję (z których korzystali głównie pasjonaci forum), ale powinni pozostawić resztę do której większość użytkowników już się przyzwyczaiła. 

Brak EPG gazety to kolejny minus tej aktualizacji. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja złożyłem już wypowiedzenie - ale mnie to w ogóle nie pociesza, bo jeszcze parę m-cy zostało, a po drugie - celem rozsądnego przedłużenia umowy - wcześniej zawsze je również składałem.

 

Tym niemniej ten "długo testowany" i "najnowocześniejszy" soft to jest po prostu MASAKRA i zastanawiam się, czy druga z poniższych kwestii nie nadaje się do zgłoszenia do jakichś odpowiednich "organów":

 

1) Wyjeżdżam na 1/2/3 tygodnie i nie mogę nagrać serialu. Masakra! A wcześniej zawsze było. Teraz nie ma ŻADNEJ opcji, poza "następny odcinek" ręcznie z EPG, które... cofnęliśmy również: kiedyś kilkanaście lat temu tak było, że były problemy z ładowaniem EPG. A teraz to zapewne dla pokolenia "millenialsów": to "nowość". Jak korba w spalinowym aucie, jako "nowość w XXI wieku".

Co ciekawe: technicznie to oczywiście możliwe, bo mi "stare zaplanowane" zostały.

 

2) Hustler mam zabezpieczonego przed dzieciakami PINem. Tfu! MIAŁEM, bo teraz jak raz na niego przełączę i wpiszę PIN, to już mogę ciągle wracać i o PIN nie prosi!   MA-SA-KRA!

 

Kto to testował ten soft: jakieś 6-letnie dzieci!?? NIKT nie testował - no może poza włączeniem i stwierdzeniem: Działa? Działa!

SKANDAL to mało powiedziane.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma testowanie do braku funkcji, które były poprzednio. Ktoś zdecydował, że tak będzie i żadne testy tego nie zmienią. Zabrakło sprawdzenia ile osób z tego korzysta. Chyba, że to sprawdzili i odzywa się ta garstka, którą poświęcili wycinając te opcję. Jeśli to drugi to nie mogę zrozumieć jak takie coś prostego trzeba było poświęcić i za co?

Edytowane przez Dr.STech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sanchopan napisał:

....1) Wyjeżdżam na 1/2/3 tygodnie i nie mogę nagrać serialu. Masakra! A wcześniej zawsze było. Teraz nie ma ŻADNEJ opcji, poza "następny odcinek" ręcznie z EPG, które... cofnęliśmy również: kiedyś kilkanaście lat temu tak było, że były problemy z ładowaniem EPG. A teraz to zapewne dla pokolenia "millenialsów": to "nowość". Jak korba w spalinowym aucie, jako "nowość w XXI wieku".

Co ciekawe: technicznie to oczywiście możliwe, bo mi "stare zaplanowane" zostały.....

Powtórka goni powtórkę za powtórką. 

Do tego vod wszelkiej maści. 

Może dlatego operator ma gdzieś jakieś planowane nagrywanie, bo czasy się zmieniły i korzysta z tego garstka ludzi 

Edytowane przez ircios
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też po aktualizacji softu w tym dekoderze zaobserwowaliście ogromny spadek wydajności dekodera? Podczas przełączania kanałów czekam zazwyczaj 2-3 sekundy aż nowy kanał zaświeci się na TV. Wchodząc w menu dekodera bardzo powoli się ono otwiera. Przeglądanie kolekcji VOD w dekoderze również bardzo zwolniło. Robiłem już przywrócenie ustawień fabrycznych ale wydajność dekodera nadal jest kiepska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, wally79 napisał:

Czy u Was też po aktualizacji softu w tym dekoderze zaobserwowaliście ogromny spadek wydajności dekodera? Podczas przełączania kanałów czekam zazwyczaj 2-3 sekundy aż nowy kanał zaświeci się na TV. Wchodząc w menu dekodera bardzo powoli się ono otwiera. Przeglądanie kolekcji VOD w dekoderze również bardzo zwolniło. Robiłem już przywrócenie ustawień fabrycznych ale wydajność dekodera nadal jest kiepska...

Zgadza się. Dekoder chodzi zdecydowanie wolniej. Nawet reakcja na włączenie z pilota jest zauważalnie dłuższa niż była wcześniej.

Co do opcji z których korzysta niby garstka. Nawet jeśli to prawda to chyba zawsze lepiej coś mieć niż tego nie mieć prawda ?Dzisiaj nie korzystam ale jutro może już tak. Argument z powtórkami jest słaby, bo nie wszystko jest powtarzane. O marnowaniu czasu na poszukiwania nie wspomnę gdy do tej pory było to jedna funkcja w opcji nagrywania.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku byłem przekonany, że to całkowicie nowy soft.

Ale ten sam bug, który miałem na poprzednim mam i tutaj: po przełączeniu kanału na inny pasek dolny czasami nie znika. Jest wiecznie, dopóki go nie wyłączę ręcznie. I parę innych "drobiazgów".

A więc na bank widać, że to tylko - mocno nieudolna - nakładka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
Godzinę temu, Jaś Fasola napisał:

@wally79Ja nie zauważyłem u siebie wolniejszego przełączania kanałów, tutaj raczej bez zmian wedle starego softu.

Też tego nie zauważyłem.

W końcu VOD przez dekoder  bez śmieci na ekranie.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę rozumiem że płaczecie bo niektórych funkcji nie ma, niektóre nie działają tak jakbyście chcieli ale to pierwsza wersja nowego oprogramowania
A już posiadanie pakietu xxx mając dzieci i zakładam partnerkę\żonę to coś czego nie potrafię w żaden sposób ogarnąć ale daleki jestem od oceniania….. masz dzieci pin nie działa tak jakbyś chciał to po prostu wyłącz ten pakiet…. Bez tego naprawdę da się żyć…..

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wally79 napisał:

Czy u Was też po aktualizacji softu w tym dekoderze zaobserwowaliście ogromny spadek wydajności dekodera? Podczas przełączania kanałów czekam zazwyczaj 2-3 sekundy aż nowy kanał zaświeci się na TV. Wchodząc w menu dekodera bardzo powoli się ono otwiera. Przeglądanie kolekcji VOD w dekoderze również bardzo zwolniło. Robiłem już przywrócenie ustawień fabrycznych ale wydajność dekodera nadal jest kiepska...

U mnie wszystko szybko się przełącza. Odpalenie Menu też żaden problem.  Skakanie po VOD bez problemu. Netflix nie muli.

Na to wygląda, że część dekoderów nie radzi sobie z tym. Ciekawe jaką tego jest przyczyna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Co ciekawe, korzystając ze starego softu VOD "lubiło" mulić, zawiesić się itp 

Na obecnym sofcie nic takiego nie zauważyłem.

Szybko się przełączają zakładki w  menu, kanały też szybko się przełączają. Ogólnie zmiana na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia z nowego oprogramowania na Technicolor, są bardzo dobre.
Dekoder działa szybko. Nawet zauważyłem, że szybciej niż na poprzednim sofcie.
Nie wiem czy to mnie się tylko wydaje, ale mam wrażenie że pilot również lepiej przełącza.
Miałem tak, że jak leżałem na kanapie to często musiałem kilka razy klikać, żeby przełączyć kanał.
Natomiast w tym momencie nie ma z tym już żadnego problemu.
Dekoder się nie zawiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lakiman napisał:

Co ciekawe, korzystając ze starego softu VOD "lubiło" mulić, zawiesić się itp 

Na obecnym sofcie nic takiego nie zauważyłem.

Szybko się przełączają zakładki w  menu, kanały też szybko się przełączają. Ogólnie zmiana na plus.

Widzisz a u mnie jest dokładnie na odwrót. Wcześniej dekoder był mega szybki. Teraz nawet fast zapping zwolnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, _Artek_ napisał:

Ja naprawdę rozumiem że płaczecie bo niektórych funkcji nie ma, niektóre nie działają tak jakbyście chcieli ale to pierwsza wersja nowego oprogramowania
...

Nie ma znaczenia które to oprogramowanie. Jest niekompletne i nie powinno zostać udostępnione. Chciałbyś dostać aktualizacje smartfona w której to nie działały bo np. polaczenia głosowe ?Powiedzieliby na razie masz sms a połączenia głosowe później :D

Co innego gdyby to był zupełnie nowy dekoder. Wtedy OK. Ale to jest kilkuletni sprzęt z działającym dotychczas oprogramowaniem,  w pełni funkcjonalny. Aktualizacja niejako cofnęła dotychczasowe możliwości sprzętu. W zamian otrzymaliśmy na stałe włączony Start na którym wcześniej wszyscy wieszali psy.  Nieczytelny pasek info, dziury lub braki w EPG, jedna listę ulubionych itd. Nie ma sensu wyliczać po raz kolejny wszystkich wtop w tym sofcie.

 

2 minuty temu, lakiman napisał:

Ja bym spróbował najpierw przywrócić ustawienia fabryczne i potem  sprawdzić czy wtedy będzie lepiej (szybciej)dekoder pracował.

To było pierwsze co zrobiłem. Nic to nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
17 minut temu, Pawel napisał:

 W zamian otrzymaliśmy na stałe włączony Start na którym wcześniej wszyscy wieszali psy.  

Do końca nie rozumiem..

Po wybraniu odpowiedniego gniazda HDMI w menu telewizora, od razu pojawia się obraz programu na którym wcześniej skończyłem oglądać korzystając z dekodera.

Po wciśnięciu dopiero  "menu" lub VOD na pilocie wchodzę w funkcje internetowe  ultraboxa.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, _Artek_ napisał:

A już posiadanie pakietu xxx mając dzieci i zakładam partnerkę\żonę to coś czego nie potrafię w żaden sposób ogarnąć ale daleki jestem od oceniania….. masz dzieci pin nie działa tak jakbyś chciał to po prostu wyłącz ten pakiet…. Bez tego naprawdę da się żyć…..

Czyli mam zrezygnować z treści które mnie interesują bo operator „premium” Canal+ nie potrafi ogarnąć zabezpieczenia pin w swoim oprogramowaniu? Osobiście mi to nie przeszkadza bo dzieci nie posiadam, żonie też to nie przeszkadza. Denerwujące jest to że gdy zaczyna się kolejny film w epg ponownie dekoder wymaga wpisania kodu pin. 
 

PS. Jeśli ktoś uprawia sport to nie powinien mieć kanałów sportowych?

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...