Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przypadłości z brakiem obrazu i źle działającym oglądaniem z odtworzenia się powtórzyły, a nawet zwielokrotniły się. Po kilkukrotnym resetowaniu, teraz jest brak sygnału pomimo podpiętej anteny (także nie wykrywa sygnału po fabrycznych). Evobox umarł?

 

Edit: Ustawienie konwertera na uniwersalny zadziałało... Nie no, teraz jest jeszcze gorzej. obraz na TVNie ładował się 10 sekund.

Edytowane przez BW134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BW134 napisał(a):

Edit: Ustawienie konwertera na uniwersalny zadziałało... Nie no, teraz jest jeszcze gorzej. obraz na TVNie ładował się 10 sekund.

Czy utrudnienia nadal występują? Jeśli tak jaka jest moc i jakoś sygnału na kanale TVN?
 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

23 godziny temu, BW134 napisał(a):

Przypadłości z brakiem obrazu i źle działającym oglądaniem z odtworzenia się powtórzyły, a nawet zwielokrotniły się. Po kilkukrotnym resetowaniu, teraz jest brak sygnału pomimo podpiętej anteny (także nie wykrywa sygnału po fabrycznych). Evobox umarł?

 

Edit: Ustawienie konwertera na uniwersalny zadziałało... Nie no, teraz jest jeszcze gorzej. obraz na TVNie ładował się 10 sekund.

 

Miałem podobny problem z komunikatem "Brak sygnału". Przyczyną w moim przypadku było wysunięcie się kabla ze złączki F podłączonej do dekodera. Wymiana złączki na ciaśniejszą i oczyszczenie żyły środkowej rozwiązało problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 18.04.2023 o 18:59, BW134 napisał(a):

Przypadłości z brakiem obrazu i źle działającym oglądaniem z odtworzenia się powtórzyły, a nawet zwielokrotniły się. Po kilkukrotnym resetowaniu, teraz jest brak sygnału pomimo podpiętej anteny (także nie wykrywa sygnału po fabrycznych). Evobox umarł?

 

Edit: Ustawienie konwertera na uniwersalny zadziałało... Nie no, teraz jest jeszcze gorzej. obraz na TVNie ładował się 10 sekund.

 

Do mojego Evo Box mam podłączony konwerter UNICABLE - Inverto do "złotego" gniazda. Zaczęły występować coraz częściej problemy z odbiorem sygnału. Pojawiają się komunikaty o treści: brak sygnału sprawdź instalację antenową i podłączenie sygnału do wejścia sat1, zwarcie na wejściu sygnału sat, czasami komunikat: nieobsługiwany format video. Sprawdziłem wszystkie połączenia itp. W dekoderze oczywiście ustawiony był konwerter Inverto. Metodą prób i błędów w dekoderze ustawiłem: antena - konfiguracja - typ konwertera - konwerter scr i wszystko działa, czyli odbierają wszystkie programy, nic nie haczy. Oczywiście mogę tylko oglądać i nagrywać ten sam kanał. U mnie prawdopodobnie padł konwerter.

Edytowane przez LWIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"BODEK510" Też tak miałem i przywracanie ustawień nic nie dawało, dopiero format dysku pomógł (nagrania poszły w niebyt) ale sprzęt odzyskał sprawność. Nie wiem, czy to tylko u mnie zadziałało, bo nikt inny o tym nie napisał. To było ostateczna decyzja, bo i tak chciałem go zanieść do salonu na wymianę, ale zadziałało i został 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, BODEK510 napisał(a):

Co jak czas(czasem 2-3 razy dziennie, raz na 2 dni) robi się czarny ekran.  Przywracałem ustawienia fabryczne i nic to nie daje. Co może być przyczyną?

Jeśli nie pokazuje się żaden komunikat, to przy pojawieniu się czarnego ekranu na jakimkolwiek kanale sprawdź moc i jakość sygnału. Być może, to kwestia jego zaniku, a to może oznaczać źle ustawioną antenę. W ostateczności proszę o udanie się do salonu Polsat Box w celu diagnozy lub wymiany urządzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Pojawia się błąd dnl17 dekoder nie chce się załadować. Mam problem powtarzający się od dłuższego czasu, że dekoder chodzi przez miesiąc, po czym następuje aktualizacja i wywala błąd. 2, 3 dni w ogóle nie chce działać, po czym się udaje i działa przez jakiś czas. Po miesiącu znowu to samo 

 

W etapie 1 wstrojenie prawidłowe 

Przygotowanie pobierania 

Błąd pobierania - nie znaleziono sygnalizacji pobierania, błąd DNL3

 

aktualizacja nieudana - błąd dnl17

 

Czy to błąd dekodera czy anteny ? Jestem na etapie decyzji o rezygnacji z Polsatu, bo sytuacja jest bardzo nieprzyjemna.dziekuje

 

 

 

Edytowane przez Rafał Pakuła
Korekta procesu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 3.05.2023 o 20:13, BODEK510 napisał(a):

Co jak czas(czasem 2-3 razy dziennie, raz na 2 dni) robi się czarny ekran.  Przywracałem ustawienia fabryczne i nic to nie daje. Co może być przyczyną?

Obserwuję w dalszym ciągu sporadyczne pojawiające się 2-sekundowe przerwy w odbiorze (czarny ekran i zanik fonii) po przełączeniu kanałów. Zjawisko to zaczęło występować po ostatnich aktualizacjach softu. Może by programiści zajęli się tym problemem który występuje już bardzo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2023 o 20:20, Kris5112 napisał(a):

Zjawisko to zaczęło występować po ostatnich aktualizacjach softu.

To już taka tradycja ze jak nam coś "poprawią" to na pamiątkę tego sukcesu coś muszą spier:censored: by forum z nudów nie zdechło, tym razem zafundowali fragment z Seksmisji- "Ciemność, widzę ciemność..."  :mrgreen:

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postąpiłem za radą kolegi który pisał wcześniej o formacie dysku. Poświęciłem moja nagrania, sformatowałem dysk i tuner jakby "ożył". jak na razie ustąpiły te ciągłe zaniki obrazu. Będę obserwował zachowanie i w razie czego napiszę czy to na stałe czy tylko chwilowa poprawa.

Edytowane przez jusuw
błąd w pisowni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2023 o 08:07, jusuw napisał(a):

Ja postąpiłem za radą kolegi który pisał wcześniej o formacie dysku. Poświęciłem moja nagrania, sformatowałem dysk i tuner jakby "ożył". jak na razie ustąpiły te ciągłe zaniki obrazu. Będę obserwował zachowanie i w razie czego napiszę czy to na stałe czy tylko chwilowa poprawa.

Niestety przedwcześnie pochwaliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Spróbuj odłączyć zasilanie od dekodera i włączyć po chwili ponownie, żeby zrobić pełny restart dekodera. Ulubione powinny wrócić.

 

Miałem tak dwa, czy trzy razy już kilka lat temu, pewnie jest gdzieś mój post w tym temacie.

 

Chyba, że u Ciebie to jakiś inny problem, ale spróbować możesz. U mnie po takim zabiegu zawsze wracała cała lista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...