Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swojego EVO mam od miesiąca...musialem wymienić swojego Sagemcoma, bo system nie chciał przepuścić go na przedluzenie😭

I czarny ekran pojawia sie na sekunde-dwie na Polsat News...a przynajmniej na tym kanale zaobserwowalem to zjawisko "czarnego ekranu"...🫣🤦‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy w tym modelu jest tak "słabe" WiFi czy to zmora mojego egzemplarza? Dekoder stoi

3m od routera w linii prostej bez żadnych przeszkód, jedynie firanka za którą na ścianie

wisi router. Dekoder znajduje sieć 2,4 i 5GHz ale sygnał jest zaledwie na 2-ej kresce.

Wybieram jedną z w/w częstotliwości ale dekoder po dłuższym "mieleniu" zgłasza

komunikat o braku połączenia dlatego zmuszony jestem do połączenia kablowego

co mnie mocno wkurza bo generalnie chcę się pozbyć kabli. W sumie to bym olał

podłączenie go do sieci ale ze względu na MR muszę to robić. MR z drugiego pokoju

EvoBox Lite po przez 3 ściany łączy się z routerem bez problemu, co prawda trochę

słaby sygnał ale wystarcza do autoryzacji z dekoderem głównym. Pytanie, czy faktycznie

ten PVR ma takie kiepskie WiFi, czy warto wymieniać na inny egzemplarz, mam trochę

nagrań więc nie bardzo bym chciał to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2023 o 22:48, Refix napisał(a):

Dekoder stoi

3m od routera w linii prostej bez żadnych przeszkód

I tu jest chyba problem- czy on nie stoi za blisko!, może sygnał jest tak silny że aż za silny, włóż między anteny rutera a ścianą kawałek folii aluminiowej by skierować sygnał w przeciwnym kierunku, jeśli to nie pomoże to raczej wskaże problem z wi-fi w dekoderze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem próbę z folią jak sugerowałeś ale bez rezultatu. Przy 5G sygnał wzrósł z 2 kresek na 3

a przy 2.4G z 1 na 2 kreski, lecz w obu przypadkach nie łączy się z routerem komunikując

że nie może uzyskać adresu IP. Przypisałem mu na sztywno IP po mac adresie ale też lipa.

Dlatego powtórzę pytanie, czy faktycznie te PVR'y mają takie problemy z połączeniem WiFi,

czy to tylko defekt mojego egzemplarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Mam ten dekoder oraz polsatowski konwerter unicable ten czarno żółty. Antena ustawiona prawidłowo.  Od jakiegoś czasu zaczęły się robić jakby takie czarne stopklatki. Dekoder chodzi, dźwięk jest a obraz się wiesza na kilka sekund , tak jakby dopiero co na niego przełączyć przez zmianę źródła.  Wymieniłem kabel HDMI na nowy ale problem pozostał.  

 

Dziś zauważyłem ten sam objaw  na drugim tv gdzie nie mam dekodera i kabla tylko sam moduł C+ .

 

Czyli problem dotyczy anteny. Co może być tego przyczyną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to właściwe miejsce ale chciałbym odnotować pewną usterkę związaną z moim sprzętem. Zauważyłem bowiem że Evobox PVR po wykasowaniu kanału z listy czy nawet satelity robi dziury na liście ulubionych w przypadku których nawet ponowne wyszukiwanie nie pomaga :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...