Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@patryszq ja tak mam z tym nieszczęsnym dekoderem. Jedyne co pomaga na chwilę to formatowanie dysku, ale wiąże się z utratą nagrań.

Nie tak dawno miałem go wymieniać na nowy, więc usunąłem wszystkie nagrania (format) i się dysk uspokoił.

Niestety po kilku dniach i nagraniu kilku programów problem zaczął powracać, więc na dłuższą metę, to żadne rozwiązanie, bo po co mi pvr, skoro trzeba co chwilę dysk formatować. Zauważyłem również, że dość mocno hałasuje podczas nagrywania.

Ten dysk cały czas nagrywa program, który jest aktualnie oglądany (chyba 2h wstecz), więc nie dziwne, że się dość szybko kończy a jeszcze szybciej fragmentuje i to tutaj jest pies pogrzebany. Z czasem dysk jest tak "poszatkowany", że głowica zaczyna szaleć. Defragmentacji HDD bezpośrednio z poziomu dekodera mogłaby rozwiązywać problem na jakiś czas (lepsze niż format, niż wykłócanie się podczas wymiany, jak podczas sprawdzania zaraz po włączeniu będzie OK, bo przecież nie zawsze zaczyna hałasować zaraz po uruchomieniu)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem co powodowało to, że nagrania z przyszłą datą wrzucało w nieudane (podawało różne powody tj brak miejsca na dysku, brak sygnału, brak prądu i coś jeszcze), mimo tego że było bardzo dużo wolnego miejsca około 50 procent. Nie, nie zrobiłem znowu resetu. Podejrzewam że problem był gdzie indziej. Dla programistów powodzenia z szukaniem przyczyny...

Akt. Problem jednak znów wystąpił... To widocznie nie było to.

Edytowane przez lokietek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, OlafS napisał:

Czyli kalpa, ale coś się podniecił to twoje :!:????

Myślałem że to przez to że nie było sygnału na niektórych transponderach i przez to wrzuca przyszłe nagrania w nieudane. Poprawiłem z 10 dni temu sygnał na taki minimum i kilka dni dobrze nagrywało, aczkolwiek w czasie deszczu znika sygnał z dwóch transponderów może mimo wszystko to jest przyczyna ale musiałbym siedzieć przy tv 24/7.

Edytowane przez lokietek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2020 o 21:35, arczi1280 napisał:

Zauważyłem ostatnio następujący problem. Mam kilka zaplanowanych nagrań. Oglądając cokolwiek uruchamiam nagrywanie po chwili zatrzymując je w tym momencie z automatu znikają mi wszystkie zaplanowane nagrania. Czy ktoś może potwierdzić taki błąd? 

Nigdy się z takim czymś nie spotkałem a zawsze mam kilka pozycji w zaplanowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo evoPVR od czasu powstania nie mają " lepszych" bebechów montowanych niż te które były rok czy 2 lata temu , tych dekoderów jest już tyle  naprodukowanych i leżą w magazynach - z taśmy produkcyjnej już nie schodzą , w obiegu są dziesiątki tysięcy odnowionych z wymienianymi częściami więc nie ma NOWSZYCH LEPSZYCH SZYBSZYCH , to wciąż ten sam już tylko dobry dekoder i tyle :) 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kapusta7 napisał:

W dekoderze to nie ma co tam ustawiać. Ważne ze W tv te same nastawy. 

 

Wiesz, pytam, ponieważ stary dekoder miałem z pięć lat i może coś w tych nowszych egzemplarzach jest zmienione.

Spróbuj zmienić rozdzielczość na 1080p- być może tak miałeś w poprzednim i widzisz różnice, ja mam tak ustawione bo w/g mnie ta nastawa daje lepszy obraz.

Loga powinny wskoczyć szybko, ale musisz mieć podpięty net.

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kapusta7 napisał:

Ok rozumiem. Powiedz mi jeszcze, jak mam na nim wymusić aby były kolorowe loga kanałów. Niektóre kanały mają normalnie, większość jest szara i sam napis z nazwą kanału.

szybciej pobiorą się loga kanałów jak będzie net w dekoderze - zazwyczaj trwa to szybko i na a dekoder sugerują ustawić na TV PULS lub POLSAT , ja po 5h miałem kolorowe logotypy w EPG i wszystko śmiagało tak jak chciałem 

  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś wspomniał, że dekoder musi mieć dostęp do sygnału z satelity... aby można było oglądać nagrane wcześniej programy (czyli nie można go ze sobą zabrać gdzieś - bez talerza - aby tylko odtwarzać rzeczy z dysku twardego).

 

Mam natomiast nieco inne pytanie, co jeśli np. 10-go danego miesiąca kończy nam się umowa z CP i tracimy dostęp do programów. Ponieważ mamy 30 dni na oddanie sprzętu, czy nadal będziemy mogli oglądać to co wcześniej nagraliśmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aster napisał:

dekoder musi mieć dostęp do sygnału z satelity... aby można było oglądać nagrane wcześniej programy

Kto kiedy i gdzie ci takich głupot nakładł do głowy :?::!:

Co ma piernik do wiatraka :?: nagrania są na twardym dysku a nie w chmurze więc czy on jest podpięty pod cokolwiek czy nie do nagrań dostęp masz zawsze byleby tylko prąd w gniazdku był- gniazdko możesz nawet w piwnicy wykorzystać... byle kopało.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...