Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, OlafS napisał:

A to ktoś ci mówił że ten zmieni się w 4K  czy sam to wymyśliłeś :?:

Ten ktoś panie kolego wymyślił ze Evobox PVR zostanie wycofany z obiegu. Radzę przeczytać wcześniejsze posty zanim się coś napisze 😁🙂

23 godziny temu, wojtekmedia2 napisał:

U mnie jest nowa wersja aktualizacji,  ale nic nowego nie widzę.  Pewnie sprawy techniczne. 

A radio internetowe daiej ma bugi z błędami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OlafS napisał:

Ok. @Mati06 może źle zrozumiałem sory 🥵

Mój właśnie zasysa nowy.

Nic się nie dzieje spoko. 🙂
 

Ja jeszcze czekam na nowy soft, widocznie się jeszcze nie załapałem, musi iść falowo. 🙂

A tak przy okazji mam pytanie? 

Wczoraj mi trzy razy zanikł sygnał w dekoderze Evobox PVR po 15 i przed 22, oraz o 2 2 nocy pisalo brak sygnału i czarny ekran pomogło wyjecie wtyczki z gniazdka i restart dekodera. Co może być powodem takiego zaniku sygnału jest to coś poważnego?

Dodam iż dziś zauważyłem że jakoś sygnału jest na poziomie 64% dwie zielone kreseczki. 

Q siła sygnału wynosi zaledwie 40% czerwone kreseczki albo jedna żółta. CO Ciekawe są wartości z menu ustawień dekodera konfiguracja. 

Sygnał na poszczególnych tp. Jest powyżej 60%

Czy zatem zbyt niska siła sygnału może stać za nagłymi zanikami sygnału? 

Bardzo proszę o pomoc i odpowiedz? 

 

Edytowane przez Mati06
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Meagol napisał:

Co do 4k to jest z satelity niemożliwe to będzie fullhd skalowalne do 4k prawdziwe 4k to na swiatłowodzie bo duży bitrate to duża przepustowość potrzebna....

 

Jest możliwe , wszyscy narzekali na HD że małe bitrate , ale nadawcy się tym nie przejmują(np HBO nadaje z małym ) i jest zadowolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenę mam wielką choć stara. 

Nie padał śnieg tydzień temu były u mnie na południu śnieżyce i nasypalo kupę śniegu. Ale teraz topnieje bo jest 6 stopni nad zerem. 

Wczoraj u mnie wiało 

 

Ktoś mi powiedział że głowica może wadliwa. Nie wiem nie znam się.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mati06 napisał:

Nic się nie dzieje spoko. 🙂
 

Ja jeszcze czekam na nowy soft, widocznie się jeszcze nie załapałem, musi iść falowo. 🙂

A tak przy okazji mam pytanie? 

Wczoraj mi trzy razy zanikł sygnał w dekoderze Evobox PVR po 15 i przed 22, oraz o 2 2 nocy pisalo brak sygnału i czarny ekran pomogło wyjecie wtyczki z gniazdka i restart dekodera. Co może być powodem takiego zaniku sygnału jest to coś poważnego?

Dodam iż dziś zauważyłem że jakoś sygnału jest na poziomie 64% dwie zielone kreseczki. 

Q siła sygnału wynosi zaledwie 40% czerwone kreseczki albo jedna żółta. CO Ciekawe są wartości z menu ustawień dekodera konfiguracja. 

Sygnał na poszczególnych tp. Jest powyżej 60%

Czy zatem zbyt niska siła sygnału może stać za nagłymi zanikami sygnału? 

Bardzo proszę o pomoc i odpowiedz? 

 

Witam Oczywiście, że sygnał ma znaczenie na odbiór kanałów. 

Spróbuj ponownie ustawić swoją antenę zgodnie z poniższą instrukcją: http://www.cyfrowypolsat.pl/cyfrowy_polsat_montaz_zestawu_sat_instrukcja_01.pdf W celu prawidłowej konfiguracji zalecam korzystanie z miernika, który ułatwi ustawianie czaszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mati06 napisał:

U mnie jeszcze nie 

A radio internetowe nadal ma bugi po aktualizacji? 

 

Pomoże mi ktoś? Opisalem problem powyżej dwa posty? Będę wdzięczny 🙂

Radio internetowe nadal ma bugi. Nadal większość stacji przy próbie odtwarzania wywalają błędy w czerwonym pasku. Czyli nic się nie zmieniło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za partactwo nawet tych bugów nie potrafią naprawić w radiu internetowym. To co w ogóle wnosi ta aktualizacja? 

Może dodali radio 357? 

No właśnie jakość sygnału i mnie to ponad 60 % gorzej z siła bo stoi na 40% i nagle potrafi pojawić się komunikat brak sygnału. Restart dekodera i odłączenie go z sieci pomaga jedynie na kilka godzin. Dodam iż dekoder posiadam od blisko pół roku. 

Nie każdego stać na wymianę anteny niektórzy tak jak ja musi mieć za co mieć rehabilitacje.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, patryszq napisał:

Niech @Specjalista Cyfrowy Polsat poda szczegóły aktualizacji , już nieraz zamieszczał takowe INFO ... więc ??

Witam.

Dla kolejnej grupy dekoderów EVOBOX PVR została wysłana nowa wersja oprogramowania - 3.5.8.

Zmiany oraz usprawnienia w porównaniu z poprzednią wersją:

  • Nowy wygląd Strefy Abonenta
  • Inne drobne poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:
Witam.

Dla kolejnej grupy dekoderów EVOBOX PVR została wysłana nowa wersja oprogramowania - 3.5.8.

Zmiany oraz usprawnienia w porównaniu z poprzednią wersją:

  • Nowy wygląd Strefy Abonenta
  • Inne drobne poprawki

A kiedy w końcu poprawicie bugi błędy w radiu internetowym? 😂

32 minuty temu, OlafS napisał:

Ewidentnie wiatr namieszał- musisz poprawić antenę

Dzięki trzeba coś działać. 

Q już się bałem zw głowica w dekoderze była wadliwa albo antena lub konwerter uszkodzony....? 

No ale możliwe że przez niska siłę sygnału są takie zaniki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...