Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zasłoń kartkę papieru lub czymś nieprzezroczystym przedni panel tak by nie dochodziły promienie podczerwieni. Być może masz żartownisia z sąsiada i robi ci to na złość.

Nadal to samo. Dekoder się sam wyłącza, a dzisiaj nawet wyłączył się i włączył za jakiś czas się znowu wyłączył. Nie mam pojęcia co to może być...

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy dekoder szlag już trafia? Najpierw wyskakiwał mi komunikat o braku sygnału na sat 1 tylko na Polsacie HD, a teraz i na TVN HD się pojawia. A pojawia się tylko i wyłącznie po przełączeniu na dany kanał. Podczas działania kanału już się nie pojawia, a parametry są wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było odłączone. Napięcie jest OK. Nie wiem, ale siedziałem przy dekoderze dzisiaj i go obserwowałem i wyłącza się sam, ale nie tak jak z pilota w sensie, że naciskam na pilocie wyłącz i mignie czerwona dioda i się wyłączy tylko wyłącza się i pojawia się godzina. Nie wiem, czy to ma znaczenie...

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było odłączone. Napięcie jest OK. Nie wiem, ale siedziałem przy dekoderze dzisiaj i go obserwowałem i wyłącza się sam, ale nie tak jak z pilota w sensie, że naciskam na pilocie wyłącz i mignie czerwona dioda i się wyłączy tylko wyłącza się i pojawia się godzina. Nie wiem, czy to ma znaczenie...

 

Co w tym momencie wyświetla się na ekranie telewizora?

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy TV też się wyłączy (jest włączona opcja HDMI CEC). Jak ją wyłączę i się dekoder tak wyłączy, to TV jest włączony i do wyboru mam z paska skrótów źródła, Apk, opcje itp..


Z jednej strony mam podłączony tv i dekoder do gniazdka, a w innej części pokoju mam podłączona drukarkę, router i modem do neta. Jak wyłączyłem wszystko z prądu to i tak się dekoder wyłącza. Nawet wymieniłem kabel antenowy na nowy i nic to nie dało.. Edytowane przez Mr. Orbita
Proszę mniej skrótów, bo trudno to później zrozumieć. Poprawiłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wtedy TV też się wyłączy (jest włączona opcja HDMI CEC). Jak ją wyłączę i się dekoder tak wyłączy, to TV jest włączony i do wyboru mam z paska skrótów źródła, Apk, opcje itp..

Z jednej strony mam podłączony tv i dekoder do gniazdka, a w innej części pokoju mam podłączona drukarkę, router i modem do neta. Jak wyłączyłem wszystko z prądu to i tak się dekoder wyłącza. Nawet wymieniłem kabel antenowy na nowy i nic to nie dało..

 

 

Wyłącz automatyczne wyłączanie telewizora po czasie bezczynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączył dekoder od telewizora i nadal się wyłącza, więc co ma do tego TV? Ze sprzętem jest wszystko w porządku, tam jest problem innego typu, pytanie jaki. Coś mu się dzieje w tym pokoju, gdzie ma Evoboxa, bo pisał, iż w innym pomieszczeniu jest HD6000 i nic się nie dzieje, a gdy go podpiął tam, gdzie Evobox, to też się wyłączał. Kuba, czym mierzyłeś napięcia i jak te wartości się kształtowały? Może przez chwilę było ok, ale to wymaga dłuższej obserwacji. Ja posiadam watomierz GB202 wpinany do gniazdka, który poza napięciem pokazuje też np. pobieraną moc, fajne urządzenie. Polecam zaopatrzyć się w coś takiego, wpiąć do gniazdka wraz z podpiętym dekoderem, ustawić pokazywanie napięcia i trochę poobserwować. 

Edytowane przez AnalitykDVB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak często oni robią aktualizację stacji radiowych w Muzo.Pro w Evoboxie? Bo brakuje tam wielu polskich stacji, a nawet widnieje tam nadal Radio Merkury :-)

 

W aplikacji Muzo.Pro jest podany kontakt @ i tam proszę kierować pytania i wnioski.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

otóż mam taki mały problem. Po ostatniej aktualizacji występuje u mnie problem z odtwarzaniem dźwięku podczas oglądania filmu/serialu z dysku zewnętrznego - komunikat "nie obsługiwany format dźwięku". Dotyczy to plików typu mp4. Wcześniej wszystko było w porządku.

Czy jest szansa na jakąś aktualizację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Problem z dźwiękiem występuje od ostatniej aktualizacji. Dotyczy to między innymi kanałów z paczki 4fun tv.Było już o tym wcześniej w postach wspominane. Ja też ostatnio chciałem obejrzeć film z pendrive w pliku mkv i z dźwiękiem aac i komunikat wyskoczył:nie obsługiwany format dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko. Ostatnio podłączyłem sobie dźwięk z Evoboxa przez gniazdo optyczne. Mam wrażenie ,że bardzo delikatnie dźwięk się nie synchronizuje z obrazem. W innym TV przy opcjach gniazda optycznego jest ustawienie opóźnienia dźwięku. Czy Evobox nie posiada żadnych tego typu ustawień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie aktualne dla tych co się orientują. Jak często i czy w ogóle jest aktualizowana lista stacji radiowych w Muzo.Pro?

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięty offtopic, zostawiam samo pytanie, ale jeśli chcesz dowiedzieć się coś konkretnego, to jednak lepsze efekty niż czekanie na jakiegoś usera, który może coś wie - da kontakt w sposób podany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam problem z przelaczaniem kanałów telewizyjnych. Przyciski numeryczne na pilocie raz działają a raz nie. Wymieniłem wczoraj pilot i zdawało się że jest dobrze ale dzisiaj już znowu to samo. Jakiś czas jest dobrze a później naciskam np. 1 i nic. Po jakimś czasie 1 działa a nie działa np. 3. Teraz nie mogę przełączyć na 63 bo 6 się pojawia ale przycisk 3 nie reaguje. Może ktoś wie co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne dekodera. Jeżeli to nie rozwiąże Twoich niedogodności, udaj się do punktu Cyfrowego Polsatu wraz ze sprzętem oraz akcesoriami, aby go zdiagnozować i ewentualnie wymienić na nowy.

 

Pozdrawiam,

Specjalista Cyfrowy Polsat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już załapałem kiedy dekoder zamiera - przestaje reagować na cokolwiek.

W momencie kiedy kończy się nagranie (mam ustalone wg czasu codziennie do 19:50) i w okolicy 19:50 próbuje się np. zaplanować / anulować nagranie to przestaje reagować na pilota, np. ciągle pokazuje EPG, w tle ciągle leci bieżący program.

Nie działa też wyłączanie na obudowie. Dopiero po 1-2 minutach się wyłącza. Potem działa już normalnie.

Evobox mam od początku dostępności w CP, zwykle mocno zapełniony dysk, instalacja dwukablowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...