Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tryb oszczędzania energii: szybki start

Wersja oprogramowania: 2.2.1

Podpięty konwerter unicable.

 

Najdziwniejsze jest to że nie mogę go odpiąć od prądu bo wiem że nie wystartuje, mam na nim trochę nie obejrzanych seriali więc wolał bym go na razie nie wymieniać.

Dodatkowe pytanie. W przypadku wymiany EVOBOXA nie muszę wymieniać tych małych dodatkowych dekoderów z multiruma?

 

Wymień komplet czyli Evobox razem z akcesoriami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w dekoderze Evobox ustawia się (układa) listę ulubionych bo w HD6000 jest to w menu a w Evobox nigdzie nie mogę znaleźć ? Jak znaleźć kanał kodowany ręcznie bo opcja niekodowane jest niepodświetlona. Chciałem od razu wrzucić do ulubionych Eleven 4 by później nie robić listy od nowa jak zaświeci w CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem, czy to temat na to forum.

 

Wie ktoś, z czego wynika to, że nagrywając grabberem z dekodera HD 3000 dźwięk jest idealnie zsynchronizowany, a z Evoboxa - nie?

Nagrywam oczywiście dla własnego użytku.

Edytowane przez Linz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam ledwo tydzień więc może są prostsze i wygodniejsze sposoby.ja dodawalem poszczególne programy przez :menu -> kanały -> ok. ->dodaj do ulubionych.

Tragedia z tymi listami. Nie wiem czy nie wstawić do pokoju HD6000 a tego Evobox-a dać do TV w garażu bo te listy i ich układanie na tym dekoderze to wymyślił chyba jakiś mega geniusz z CP.

Nie wiem czy dzień starczy żeby ta listę ułożyć.

Edytowane przez kobi666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam evobox pvr podczas  oglądania programów nagranych na dysk wyskakuje,wyświetla mi się pasek: odtwórz z tymi zdjęciami miniaturkami co oglądam wiecie o co chodzi?

 

Co zrobić żeby podczas oglądania nic mi nie wyskakiwało!?

Chcielibyśmy bliżej przyjrzeć się sprawie, jednak prosimy o więcej szczegółów. Prosimy udziel odpowiedzi na poniższe pytania:

- czy chodzi o miniaturki screenu z nagranych eventów,

- po jakim czasie oglądania programu to się pojawia,

- czy problem występuje w momencie odtwarzania dowolnego dokumentu, czy aktualnie nagrywanego.

Napisz nam jeszcze dokładną treść wyświetlanego komunikatu lub wyślij nam zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam evobox pvr podczas  oglądania programów nagranych na dysk wyskakuje,wyświetla mi się pasek: odtwórz z tymi zdjęciami miniaturkami co oglądam wiecie o co chodzi?

 

Co zrobić żeby podczas oglądania nic mi nie wyskakiwało!?

 

Powiedz mi, jak to dokładnie wygląda?

Czy pojawia się infobanner z miniaturką nagrania, które odtwarzasz?

Czy może kilka miniaturek zdjęć nagrań ustawionych pionowo po lewej stronie ekranu?

Jeśli jest taka możliwość to zrób proszę foto i wrzuć tutaj :)

Edytowane przez Januszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dzisiaj( w sumie to ponad 10 razy) w czasie oglądania programu pojawia się napis "Brak sygnału, sprawdź instalację antenową", napis ten po około 10 sekundach znika. Najlepsze jest to, że w tym czasie program leci normalnie. Na kanałach Eleven czasami robi się mozaika, parametry sygnału to 94/68. Na drugim dekoderze HD6000 parametry są 96/82 MER 13db ( LNB unicable z zestawu polsatowskiego, antena 80).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem temat tworzenia list ulubionych. Byłoby to wygodniejsze gdyby była możliwość przesunięcia kilku kanałów jednocześnie a nie tylko jednego. Tak to leć z każdym kanałem po 100 , 200 czy 400 pozycji. Ale plus że z listą robisz co chcesz po swojemu. Możliwość zgrania i wgrania ulubionych za pomocą pamięci przenośnej by się przydała.

Jednak Evobox do garażu nie pójdzie.

Edytowane przez kobi666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dzisiaj( w sumie to ponad 10 razy) w czasie oglądania programu pojawia się napis "Brak sygnału, sprawdź instalację antenową", napis ten po około 10 sekundach znika. Najlepsze jest to, że w tym czasie program leci normalnie. Na kanałach Eleven czasami robi się mozaika, parametry sygnału to 94/68. Na drugim dekoderze HD6000 parametry są 96/82 MER 13db ( LNB unicable z zestawu polsatowskiego, antena 80).

 

Popraw ustawienie anteny, jak na 80 cm masz słabą jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem, czy to temat na to forum.

 

Wie ktoś, z czego wynika to, że nagrywając grabberem z dekodera HD 3000 dźwięk jest idealnie zsynchronizowany, a z Evoboxa - nie?

Nagrywam oczywiście dla własnego użytku.

 

Dobry wieczór, czy może być z tym związany "rodzaj" HDMI?

Wie ktoś, czy HD 3000 i Evobox różnią się typami HDMI, np. jeden z nich obsługuje wersję 2.0, a drugi 1.4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie ratujcie. Od wczoraj nie odbierają TVN-y.

Instalacja dedykowana CP. Unicable, Evobox, talerz 70. Pogoda dzisiaj słaba. Na wszystkich kanałach siła sygnału 100, jakość od 55 do 85, SNR od 10,5 do 13 (tylko nie piszcie, że to mało, bo odbiera, a na 70 cm więcej się nie da).

Na kanałach do weryfikacji zalecanych przez specjalistę CP:

25 CI Poldsat - 100/61/11,5

101 BBC Brith - 100/64/11,9

115 TVN HD - 0/0/0

149 Paramount Chanel - 100/76/13

Kanały na, których jest 0/0/0: 

7. TVN 7

8. TVN HD

61. TVN 24 HD

78. Trawel HD

83.TVN Turbo 

98. TVN Style

103.TTV HD

115.TVN HD

116. TVN 7

151.TVN Fabuła

Pozostałe kanały grają bez zarzutu.

Wczoraj zrobiłem restart gniazdkowy, bez skutku. Dzisiaj ustawienia fabryczne bez usuwania nagrań, też bez skutku.

Poradźcie, czy to wina dekodera, czy konwentera czy to do wymiany. Evo ma już prawie dwa lata i do tej pory bez zarzutu, o czym wielokrotnie pisałem. Wiem, że dzisiaj niedziela  :crazy: , ale może ktoś się zlituje?

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręt konwentera ustawiony optymalnie. Kiedyś pisałem, że ustawiałem antenę milimetr po milimetrze, skręt też. Najprędzej trzeba wymienić talerz. Zastanawia mnie tylko dlaczego to same TVN-y. Na innych gra nawet przy b. małych parametrów siły i SNR. Sprawdzę jeszcze na drugim dekoderze z multirumu. Dzięki za pomoc, może ktoś ma jeszcze inne podobne doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie ratujcie. Od wczoraj nie odbierają TVN-y.

Instalacja dedykowana CP. Unicable, Evobox, talerz 70. Pogoda dzisiaj słaba. Na wszystkich kanałach siła sygnału 100, jakość od 55 do 85, SNR od 10,5 do 13 (tylko nie piszcie, że to mało, bo odbiera, a na 70 cm więcej się nie da).

Na kanałach do weryfikacji zalecanych przez specjalistę CP:

25 CI Poldsat - 100/61/11,5

101 BBC Brith - 100/64/11,9

115 TVN HD - 0/0/0

149 Paramount Chanel - 100/76/13

Kanały na, których jest 0/0/0: 

7. TVN 7

8. TVN HD

61. TVN 24 HD

78. Trawel HD

83.TVN Turbo 

98. TVN Style

103.TTV HD

115.TVN HD

116. TVN 7

151.TVN Fabuła

Pozostałe kanały grają bez zarzutu.

Wczoraj zrobiłem restart gniazdkowy, bez skutku. Dzisiaj ustawienia fabryczne bez usuwania nagrań, też bez skutku.

Poradźcie, czy to wina dekodera, czy konwentera czy to do wymiany. Evo ma już prawie dwa lata i do tej pory bez zarzutu, o czym wielokrotnie pisałem. Wiem, że dzisiaj niedziela  :crazy: , ale może ktoś się zlituje?

Pozdrawiam. 

 

Nie dotykaj anteny.

Sprawdź czy odbierasz kanały HBO2 HD, NATIONAL GEO HD i TVP Sport HD

Jeśli masz ruter Wi-Fi, LTE odłącz go od prądu.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...