Skocz do zawartości

Nowe menu w dekoderach CPT HD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z tym, że nowe menu jest teraz strasznie skopane. :/ Miało być bardziej intuicyjnie, a wyszło wręcz przeciwnie... :/

 

1. Przełączanie z listy ulubionych na główną i odwrotnie jest strasznie pracochłonne. :/ Zawsze wystarczyło nacisnąć jeden przycisk (niebieski) i już się skakało między listami - teraz trzeba nacisnąć niebieski, nacisnąć ⬆, nacisnąć OK, znowu wybrać któraś że strzałek (⬆ lub ⬇) i dwa razy OK. :/ Ja się pytam po co tak to sknocono? :/

 

2. Przełączanie na stacje radiowe podobnie skopane. :/ Zawsze wystarczyło nacisnąć przycisk TV/Radio, teraz nie dość, że w nowym pilocie nie ma tego przycisku, to jeszcze trzeba się strasznie dużo nawciskać, żeby się do nich dostać (Menu, ➡, ➡,➡, ➡,➡, OK, OK) - i po co tak to utrudniono? :/

 

3. Zawsze z pozycji listy mogłem wejść z początku listy na koniec, wystarczyło włączyć listę, nacisnąć "1" i dać strzałkę ⬆- - teraz muszę wyjść z listy dać na "1", cofnąć kanał i włączyć listę. :lol2::crazy:

 

Dodam, że w normalnych tunerach z wolnego rynku wszystkie te funkcje działają w taki sam sposób jak w pomarańczy i zdążyłem się już do tego przyzwyczaić, bo to jest normalne! Teraz jak chcę coś zrobić, lub sprawdzić w swoim HD 2k muszę się strasznie napocić, żeby to zrobić. i po co tak to wszystko utrudniliście? :/

 

Ciekawe, mam trzy dekodery z topowym oprogramowanie E2 i nie potwierdzam, że cokolwiek działa tak jak Ty piszesz.

 

BTW pilot który jest dołączony standardowo do zestawu z dekoderem zwiera przycisk Radio.

Przełączenie na dowolny kanał radiowy to tylko dwa kroki: przycisk Radio i następnie przycisk OK na liście z kanałami radiowymi.

Było już tłumaczone dlaczego dekoder nie przełącza się automatycznie na listę radio (tak jak było wcześniej) i nie będę tego ponownie tłumaczył.

 

 

https://forum.satkurier.pl/topic/8267-tuner-mini-hd-2000/?p=1277612

 

https://forum.satkurier.pl/topic/8267-tuner-mini-hd-2000/?p=1277717

 

Ty chyba nie wiesz jak obsługiwać ten dekoder :) Przycisk Ulubione przełacza listy pomiędzy Listą Ulubione a Wszystkie.

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, mam trzy dekodery z topowym oprogramowanie E2 i nie potwierdzam, że cokolwiek działa tak jak Ty piszesz.

Ale ja nie mam Enigmy (Linuxa), tylko normalny system. :)

 

BTW pilot który jest dołączony standardowo do zestawu z dekoderem zwiera przycisk Radio.

Przełączenie na dowolny kanał radiowy to tylko dwa kroki: przycisk Radio i następnie przycisk OK na liście z kanałami radiowymi.

Było już tłumaczone dlaczego dekoder nie przełącza się automatycznie na listę radio (tak jak było wcześniej) i nie będę tego ponownie tłumaczył.

Ojej, bo garstka abonentów nie używa wszystkich funkcji dekodera, to przez tą mało rozgarniętą grupę wszyscy mają teraz cierpieć? Słaby argument... :crazy:

 

Ty chyba nie wiesz jak obsługiwać ten dekoder :) Przycisk Ulubione przełacza listy pomiędzy Listą Ulubione a Wszystkie.

Nie, przycisk ulubione nie przełącza się bezpośrednio pomiędzy listami ulubionych (wskakuje lista kanałów) - pudło! :P

Edytowane przez Mr. Orbita
Proszę o kulturalną dyskusję - słownictwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyciszeniu ikonka przekreślonego głośnika zasłania część opisu programu podczas przeglądania EPG

 

Druga sprawa, przycisk "zamknij" gdy np. niechcący się go naciśnie, przełączając na poprzednio oglądany kanał, jego ponowne bezzwłoczne naciśnięcie nie sprawi że szybko przełączymy się z powrotem na oglądany na początku kanał, tylko powoduje wyłączenie info bannera. Dopiero po tym można za pomocą niego przełączyć kanał z powrotem. Jak dla mnie niepotrzebna strata czasu.

 

Propozycja nowej funkcji: możliwość odtwarzania materiału nagranego, lub z bufora live pause  klatka po klatce, albo ze znacznym spowolnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu pobrania nowego interfejsu w maju mój HD 5000 nie aktualizuje kanału 999.
Przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomogło. Mam dostęp do 3 sztuk HD 5000 i na wszystkich jest ta sama sytuacja.
Ciekaw jestem, jak u Was?
Ja w sumie korzystam z ICOK, jednak do tej pory w starym interfejsie na drugi dzień po zaksięgowaniu wpłaty zmieniała się informacja na kanale 999.
Konsultant na infolinii powiedział, że reset fabryczny powinien pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pomarańczy Strefa abonenta miała u mnie aktualizację co kilka i zawsze max na drugi dzień po wpłacie zmieniała się rubryka: ostatnia wpłata.

Po ostatniej aktualizacji mój HD 5000 przy wejściu w nagrania częściej nie pokazuje opcji: wznów.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jedną rzecz:

Programy nagrane na ,,pomarańczy'' działa opcja:

wznów nagranie,

natomiast późniejsze nagrania już w czarnym menu zawsze u mnie jest bez opcji wznów, jeśli przerwę oglądanie to muszé pamiętać na której minucie się zatrzymałem.

Brak tej opcji jest od ostatniej aktualizacji zeszłego tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi HD 5000,

Zrobiłem niestawienia fabryczne i nadal brak opcji ,,wznów nagranie,, na programach nagranych po zmianie interfejsu na czarny.

Wymiany nie biorę pod uwagę, ponieważ mam nagrane ponad 60 pozycji i może kolejna aktualizacja naprawi ten błąd.

Co ciekawe film na filmie nagranym ponad rok temu po każdym przerwaniu oglądania jest ,,wznów,, natomiast coś nagranego teraz ani raz nie nie było tej opcji mimo kilkunastu prób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja "Wznów" działa tylko jeśli obejrzysz nagranie w więcej niż 10% i mniej niż 90%.

 

Nieprzemyślane ograniczenie. Tej funkcji używam czasami, aby ustawić wznowienie przy konkretnej scenie, fragmencie nagrania, by np. pokazać później komuś nagranie dokładnie od tego momentu. Teraz to nie zadziała gdy ten fragment nagrania nie mieści się w przedziale 10-90%. Gdy nagranie ma powiedzmy 150 minut, funkcja nie zadziała przy pierwszych i ostatnich 15 minutach, łącznie to pół godziny, zdecydowanie za długo. Moim zdaniem zakres możliwości wznowienia nie powinien być mniejszy niż 2-98%, a najlepiej ustawiony na sztywno od początku drugiej do przedostatniej minuty nagrania. Osobiście wolałbym całkowite zdjęcie tego ograniczenia.

 

Druga sprawa, brak jest aktualnie przydatnej funkcji szybkiego przeskakiwania do 10-20-30...90% nagrania klawiszami 1,2,3...9 na pilocie. Więc przewijanie, zwłaszcza do końcówki nagrania jest czasochłonne. Proponuję dodanie tej funkcji.

Edytowane przez kerr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się coś zrobić, aby przy ustawionym nagrywaniu "5 minut przed" zapisywał się tytuł nagrania, a nie poprzedniego programu ?
Teraz nagrywam coś jako osobna pozycja 5 minut, później właściwe nagranie wydłużone o kilka minut.
Zdarza się, że dany kanał nie trzyma się ramówki i przy nagraniu wg. EPG ucina początek.
A jak nagram wg. czasu o kilka minut wcześniej początek nagrywania to mam w spisie poprzedzający tytuł i muszę notatki robić żeby kojarzyć nagrania.
Na "pomarańczy" zawsze były prawidłowe tytuły w takim sposobie nagrywania.

Edytowane przez Barti
Na każdej klawiaturze jest klawisz cudzysłowu. Przecinek to nie jest to samo, co cudzysłów. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://i.imgur.com/U9xZcKM.jpg
Przeglądając powyższy obrazek zauważyłem poza logiem Cinemaxa w postaci piconu, jeszcze jedną rzecz, a mianowicie nazwę listy kanałów z normalnych, a nie samych wielkich liter. Czy zatem po udostępnieniu piconów poprawiona zostanie wielkość nazw list kanałów? W takiej sytuacji nazwa listy kanałów wyglądałaby nieco ładniej. Swoją drogą, minus dla Cyfrowego Polsatu za zbyt mały limit znaków przy nazewnictwie listy kanałów oraz za limit liczby stacji na samej liście ulubionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam nowe oprogramowanie na HD5500s. Ogólnie trzeba powiedzieć, że wypada na plus, chociaż jak to zwykle bywa, przyzwyczajenie się zabiera trochę czasu. Co do minusów, 3 sprawy: 2 już poruszane, czyli EPG (poprzednie było bardziej przejrzyste, głównie dla nagrywających, poza tym malutkim minusem jest pojawianie się opisu programów na belce z lekkim opóźnieniem podczas przełączania) oraz brak możliwości szybkiego włączenia opisu (potrzeba wymiany na pilot z Evoboxa). No i chyba pierwszy na forum poruszę sprawę reklam na pasku, które zasłaniają godzinę. Co prawda, sytuacja ma miejsce tylko na kanałach Polsatu, ale wg mnie jest to mankament. To tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie coś zauważyłem przeglądając nagrania na dysku przy HD 5000.

Przy nagraniach na "pomarańczy" zapisywała się pełna data łącznie z rokiem, teraz z "czarnym" menu zapisuje się dzień i miesiąc nagrania.

Przez to obok siebie na liście są dwa programy. Jeden nagrany kilka dni temu, drugi rok temu.

Gdy zapisywał się rok nagrania, wtedy najstarsze było na końcu listy, teraz są pomieszane.

Jeśli w tym miesiącu nic nie nagrałem to nagranie z sierpnia rok temu to pozycja pierwsza na liście nagrań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusy:

1. Przełączanie między listami ulubionych. Poprzednio wystarczył "jeden ruch" (niebieski przycisk).

Teraz żeby dostać się na inną listę, trzeba wykonać kilka kliknięć na pilocie - taki stan rzeczy jest nie do przyjęcia.

2. Zbyt mała ilość list ulubionych, poradziłem sobie z tym tak, że dodałem jedną listę na koniec drugiej.

3. Czcionka na tv 32' jest nieco zbyt mała.

4. Nie widzę nigdzie filtrowania kanałów na liście głównej wg. liter, kanały na A, B, C itd.

 

 

Plusy:

1. Lepsza nawigacja w ustawieniach list ulubionych.

 

 

Najgorszy jest dla mnie punkt nr. 1, dlatego oceniam ten soft negatywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...