Skocz do zawartości

Nowe menu w dekoderach CPT HD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego nie mogę oglądać jednego kanału a drugiego nagrywać ?! Oglądam film i chciałem w tym czasie nagrać coś innego a tu komunikat o konflikcie w starym sofcie konflikty miałem przy 2 nagrywanych i 3 oglądanym albo jak kanały były z różnych transponderów, a teraz jak chce coś nagrać to muszę to obejrzeć. PVR 7000 instalacja jednoantenowa

 

To nie ma związku z aktualizacją oprogramowania.

Przy instalacji jedno przewodowej w trakcie nagrania dostępne są do tylko kanały z tej ćwiartki częstotliwości do której należy kanał na którym jest uruchomione nagrywanie.

Na dekoderze HD 7000 zawsze mogłeś nagrywać maksymalnie 2 nagrania i ewentualnie oglądać jedno z nich

Tak było i tak jest, aktualizacja oprogramowania nic nie zmienia.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma związku z aktualizacją oprogramowania.

Przy instalacji jedno przewodowej w trakcie nagrania dostępne są do tylko kanały z tej ćwiartki częstotliwości do której należy kanał na którym jest uruchomione nagrywanie.

Na dekoderze HD 7000 zawsze mogłeś nagrywać maksymalnie 2 nagrania i ewentualnie oglądać jedno z nich

Tak było i tak jest, aktualizacja oprogramowania nic nie zmienia.

Kolejny minus to brak możliwości edycji przypomnienia. Mam nadzieję że jakieś poprawki będą jeszcze w tym roku.

Edytowane przez xut2zs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie mogę oglądać jednego kanału a drugiego nagrywać ?! Oglądam film i chciałem w tym czasie nagrać coś innego a tu komunikat o konflikcie w starym sofcie konflikty miałem przy 2 nagrywanych i 3 oglądanym albo jak kanały były z różnych transponderów, a teraz jak chce coś nagrać to muszę to obejrzeć. PVR 7000 instalacja jednoantenowa, nie przywracałem ustawień fabrycznych po aktu.

Dodatkowo w trakcie nagrywania  nie mogę włączyć EPG bo muszę przerwać nagranie.

 

Może dekoder po aktualizacji przełączył konwerter na uniwersalny? Sprawdź w ustawieniach.

Edytowane przez roberttosat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie kolejna edycja softu. Zawsze były możliwe tylko dwa nagrania jednocześnie.

Dwa przewody antenowe dają możliwość nagrywania dowolnych dwóch kanałów jednocześnie, to jedyna różnica.

W przypadku kiedy dekoder nie ma zaktualizowanego EPG (np. kiedy ustawiony jest tryb oszczędzania energii=Czuwanie) Przy wejściu do EPG wymagana jest aktualizacja EPG. W tym celu dekoder musi się przełączyć na określoną częstotliwość aby pobrać dane.

Uruchomione nagrywanie blokuje dostęp.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Wbudowana lista ma nazwę Ulubione. Pozostałe listy można utworzyć i nazwać według własnych preferencji w menu Zarządzanie kanałami.

Ad.2 Przycisk Ulubione zmienia listę Wszystkie => Ulubione i odwrotnie. Inne kolorowe przyciski nie obsługują list użytkownika.

Ad.3 Jeśli dekoder jest dekoderem Multiroom, to w menu Ustawienia / Informacje / Dostęp Warunkowy jest wyświetlana dodatkowa informacja o multiroom.

Ad2. Niestety ale przycisk ulubione (niebieski) otwiera jedynie listę spis kanałów listy WSZYSTKIE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieski przycisk służy do przełączania list z Wszystkie na Ulubione i odwrotnie.

Jeśli aktualnie jest np. wybrana lista Ulubione, to przycisk wyświetli listę Wszystkie.

Jeśli po wyświetleniu listy np. Wszystkie użytkownik nie przełączy się na jakiś kanał (przez OK.), to zmiana listy nie jest wykonywana.

Przy kolejnym naciśnięciu niebieskiego przycisku dalej będzie wyświetlona lista Wszystkie.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z góry przepraszam, będzie długo.

Właśnie miałem styczność z nowym oprogramowaniem dla PVR HD 7000.

Pozwolę sobie wyrazić własne zdanie, zadać kilka pytań, które mnie nurtują, oraz podać propozycje, być może do zaimplementowania.

 

Może najpierw minusy.

 

1. Największy to usunięcie graficznego poziomego EPG. Temat wspominany już między innymi przez lowermann i zgadzam się z nim w 100%. Tamto było znacznie czytelniejsze dla wzrokowców. Widać było między czy zaplanowane nagrania nie zachodzą na siebie. Błyskawicznie można było się poruszać po kanałach i audycjach w ich obrębie. Krótko mówiąc czysto intuicyjnie ogarniało się wszystko za jednym zamachem.

Prosicie o sugestie poprawy. W tej postaci NIE DA SIĘ.

 

2. Planowanie nagrywania poprzez EPG. Nagranie cyklicznie powtarzającej się audycji wykonywało się błyskawicznie naciskiem REC i skok o 24H przyciskiem przewijania przód lub tył. Teraz trzeba mozolnie szukać. Proponowane przyciski +/- kanał u mnie nie działają (PVR HD 7000), tzn. przewijają listę na następną stronę a nie o 24H

Rozwijając nieco temat, czy nie można do planowania nagrań dodać opcji „1 raz, codziennie, PN-PT”

 

3. Brakuje mi informacji o aktualnie nagrywanym programie, te małe czerwone kółeczka z numerem programu, podczas przełączania na inne kanału. Oczywiście można włączyć listę nagrań, ale poprzednio było prościej.

 

4. Nadal przy odtwarzaniu nagrań, zdarza się klatkowanie. Trzeba pauzować i puszczać od nowa.

 

5. Po włączeniu nagrania z zapasem (poprzednio 15 minutowym) lub 2 audycji bezpośrednio po sobie występujących można było szybko przeskoczyć do właściwej – chyba strzałka w górę i OK (oraz było to graficznie zaznaczone, gdzie zaczynają się znaczniki konkretnego programu). Teraz pozostaje tylko przewijanie i to na „czuja”.

 

6. Również bardzo podobało mi się poprzednie wykorzystanie przycisków lewy i prawy na podgląd co „leci” na innych kanałach (co ważne z pełnoekranowym podglądem obecnego) – szkoda, że temat już nie do zmiany. Tym bardziej, że powielone tam są te same informacje (pod przyciskiem w lewo jest dodatkowy wirtualny przycisk z „menu” dający taki sam efekt jak od razu przycisk w prawo), tyle, że trzeba się czasem przeklikać.

 

7. Zgadzam się z użytkownikiem kerr odnośnie ogromnych wymiarów panelu przy wciśnięciu przycisku w lewo. Uważam, że 1/3 ekranu to przesada. Proponuję CAŁKOWICIE usunąć tam wirtualne przyciski. Nie wmówicie mi, że mając na pilocie dedykowane przyciski, ktoś będzie korzystał z wirtualnych.

 

 

 

Teraz plusy

 

1. DUŻE podziękowania za możliwość większej swobody w ustawianiu czasu przed i po nagraniu!

 

2. Wreszcie prawidłowo działają napisy. Poprzednio musiałem wchodzić w menu ustawiać na stałe włączenie napisów, wyłączyć dekoder z prądu i dopiero działało. Ale napisy pojawiały się wówczas na wszystkich kanałach, więc znów menu…

Da się jedynie zmienić czcionkę na mniej ściśniętą? Oraz ułożyć nieco niżej na ekranie.

 

3. Bardzo wygodnie jest korzystanie z szybkiego poruszania się po kanałach (strzałka w górę i dalej)

 

4. Ciemny kolor zdecydowanie bardziej mi odpowiada, literki też czytelne (co prawda 42 cale, może dlatego).

 

 

Na koniec pytanie odnośnie przesyłania cyfrowego dźwięku.

Czy da się tak to skonfigurować aby jednocześnie był na HDMI i S/PIDF.

Już wyjaśniam dlaczego. Przypuszczam że większość część osób mając podłączony Dekoder do TV i wzmacniacza kina domowego realizuje to następująco:

Dekoder z TV – kabel HDMI

Dekoder z amplitunerem – przewód optyczny.

W takiej sytuacji chcąc cieszyć się oryginalną ścieżką 5.1 trzeba w menu przełączyć się gdzie ma być przesyłany cyfrowy dźwięk (z HDMI na S/PIDF).

Tyle, że po takim zabiegu, jeśli włączymy tylko dekoder i TV (bo chcemy zerknąć na szybko na pogodę) – nie będzie dźwięku w ogóle (po HDMI nie idzie wtedy do TV nic).

Ps. próbowałem na HD 7000 rozgałęzić sygnał HDMI i wysłać go równocześnie na TV i Amplituner, lecz Dekoder chyba coś "podejrzewa" że "podkradam" mu sygnał i przełącza się na 576p.

Dlatego obecnie mam tam czysto manualny przełącznik który trzeba samemu wcisnąć (co prawda nie do samego dźwięku, ale oglądania TV na projektorze lub telewizorze). Tyle, że to strasznie kłopotliwe.

 

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez kemot7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klatkowania, potwierdzam, też mam i ten panel przy przewijaniu lub odtwarzaniu mógłby być przeźroczysty.


Kolejna anomalia w 7000 oglądam nagranie i po 10 minutach mam opcję wznów ale jak mi zostanie 4 minuty do końca i przerwe to nie ma wznów i muszę do końca przewijać poza tym najpierw mogłem przerwać nagranie i wrócić do listy klawiszem X a teraz żeby przerwać muszę klikać stop. Mam nadzieję że ci z CP odpowiedzialni za soft i poprawki czytają to forum i chociaż 50 % tego wszystkiego poprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym przypomnieć problem z TimeShiftem, który już tu opisywałem, ale nikt mi nie odpowiedział.

 

Wczoraj zauważyłem błąd związany z funkcją TimeShift na moim HD5500s.

Załóżmy, że oglądamy program, który trwa od 21:00 do 22:00. Zatrzymujemy go np. o 21:45 i odpalamy o 21:50. Niestety zdążymy obejrzeć tylko 10 minut z TimeShiftu (ucieknie nam ostatnie 5 minut w tym przypadku), bo po 10 minutach audycja w EPG zmieni się na następną i TimeShift się wyłączy. :( i nie ma możliwości przewinięcia do poprzedniej audycji.

 

Tak na dobrą sprawę po dłuższych testach stwierdzam, że nie dzieje się to od razu po końcu pierwszej transmisji w EPG ale chwilę później. Nie wiem od czego to jest uzależnione? Od wielkości bufora TimeShift? Ale podłączony dysk mam 500 GB więc nie powinno być problemu. :(

 

Druga sprawa, również dotycząca nagrań.

Nagrywam coś, co leci aktualnie w TV.

Włączam to z poziomu listy nagrań po powiedzmy 15 minutach od rozpoczęcia nagrania -> zresztą jest to nieważne.

W momencie, kiedy nagrywanie się kończy, dekoder nie odtwarza nagrania dalej, tylko wywala do listy nagrań i trzeba nagranie ponownie odtworzyć i przewinąć do momentu, w którym skończyło się oglądać.

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy może ktoś sprawdzić, czy podczas nagrywania może wyświetlić EPG? (PVR HD 7000). Pojawia się komunikat, że muszę wyłączyć nagrywanie.

Mam instalację 2-antenową. Takie ograniczenie jest wręcz śmieszne. Zakładając, że nagrywam 2h film, nie jestem w stanie przejrzeć co się dzieje na innych kanałach, co gorsze zaplanować nagrywanie innego programu!

 

Kolejna sprawa, dotyczy nagrywania 2 występujących po sobie pozycji. W pewnym momencie dekoder nagrywa 2 programy równocześnie. Chcąc w tym czasie wyświetlić kolejny kanał jak wiadomo musimy zrezygnować z jednego z nagrań (pojawia się stosowne menu) Ja wyłączyłem to pierwsze (gdyż już się skończyło i nagrywał się 15-minutowy "zapas") i spokojnie mogłem przeglądać inne programy. Pozycja druga niby się nagrała, jednak próba jej odtworzenia za każdym razem zawiesza totalnie dekoder (pomaga jedynie wyjęcie wtyczki z zasilania).

Muszę zasymulować jeszcze raz taką sytuację i zobaczę czy to przypadek, czy błąd.

 

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez kemot7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym przypomnieć problem z TimeShiftem, który już tu opisywałem, ale nikt mi nie odpowiedział.

 

 

Tak na dobrą sprawę po dłuższych testach stwierdzam, że nie dzieje się to od razu po końcu pierwszej transmisji w EPG ale chwilę później. Nie wiem od czego to jest uzależnione? Od wielkości bufora TimeShift? Ale podłączony dysk mam 500 GB więc nie powinno być problemu. :(

 

Druga sprawa, również dotycząca nagrań.

Nagrywam coś, co leci aktualnie w TV.

Włączam to z poziomu listy nagrań po powiedzmy 15 minutach od rozpoczęcia nagrania -> zresztą jest to nieważne.

W momencie, kiedy nagrywanie się kończy, dekoder nie odtwarza nagrania dalej, tylko wywala do listy nagrań i trzeba nagranie ponownie odtworzyć i przewinąć do momentu, w którym skończyło się oglądać.

To nie jest problem tylko nowego oprogramowania. W starym było tak samo. Nie jestem w stanie zrozumieć, czemu nie zostało to poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kliku dni zostałem uszczęśliwiony nowym softem na HD7000. Moje wrażenia generalnie są negatywne.

 

1. Brak możliwości szybkiego podglądu co jest na innych kanałach (poprzednio strzałkami na boki) i EPG na jeden kanał to porażka.

2. Lista nagrań nie pamięta ostatniej pozycji tylko wywala na początek, co przy większej ilości pozycji jest irytujące.

3. Zamiana "ostatniego kanału" z "X" też jest dla mnie niezrozumiała. Powrót w menu można było zrobić strzałką przy OK.Użycie kasowania/ESC/itp jako powrót do poprzedniego menu też jest powszechnie przyjęte w wielu sprzętach więc po co ta zmiana ?

 

Mniej ważne ale nadal irytujące to brak informacji o nagrywaniu i duże ikony klawiszy na ekranie zasłaniające widok  po wciśnięciu strzałki wstecz(co wykorzystuje jako sprawdzenie co akurat jest na danym kanale bo ... patrz pkt.1 ).

 

Rezygnacja z dedykowanych klawiszy na rzecz ikon i konieczności przeklikiwania się przez menu też jest dziwna. Sprzęt powinien być prosty w obsłudze i generalnie "user friendly", a zmiana która jego obsługę komplikuje zamiast upraszczać jest do bani. 

 

Generalnie obsługa prostych i z mojej perspektywy najczęściej używanych funkcji zostałam utrudniona, więc zmiana jest na gorsze. Może nie na tyle żeby zmieniać już operatora ale już zacząłem szukać nagranych pozycji w streaming-ach, bo zastanawiam się nad zmianą sprzętu przy nowej umowie, czego nie planowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem, jak nagrywanie ustawię kilka minut wcześniej to jest podpisywane tytułem poprzedzającej audycji i jest to denerwujące w przypadku nagrania serialu. Ręcznie notuję co kiedy nagrałem, ponieważ tytuł i opis na liście nagrań jest z poprzedniego programu.
Przykładowo: nagrywam Teleexpress Extra na TVP Info od 17:10 i wtedy nie liście nagrań jest tytuł Teleexpress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...