Skocz do zawartości

Dekoder HD5500s


Cyfek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powinna działać większość dysków Samsung, ale nie gwarantuję, a wiem po ty że jak wyciągnąłem dysk Toshiba 500GB, który nie działał i podłączyłem pod przejściówkę SATA na USB, która została mi po zepsutym zewnętrznym napędzie DVD to ten dysk zadziałał.

Ten napęd DVD był firmy Samsung i dysk, który jest w obudowie DTU 320 też jest firmy Samsung, bo tak jest identyfikowany w komputerze

Edytowane przez amq0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem mój nowy HD5500s jako multiroom i mam następujący problem nie mam głosu ani obrazu, ale w sensie obrazu kanału, bo wszystko inne czyli menu, interfejs - wszystko widać. Poszukałem po ustawieniach i jedyne co mi wpadło to gdy zmieniam preferencje wescia audio z HDMI na "ten drugi" i z powrotem na HDMI to pojawia się dźwięk, obrazu nadal nie ma. 

Postanowiłem sprawdzić kabel, na innym kablu hdmi ta sama sytuacja, na eurozłączu jest obraz i dźwięk, ale jakość tragedia i rozmazuje się ekran.

Podłączyłem mój główny dekoder ESI-88 do tego TV na którym mam mieć HD5500s podłączony i wszystko pięknie działa na tych samych kablach HDMI (zrobiłem to bo mam trochę starszej generacji telewizor, ale zawsze laptop i inne rzeczy podłączone przez hdmi na nim działają)

Podłączyłem HD5500s pod inny TV (pod którym działa ESI) i na obu kablach działa.

Czyli podsumowując bo zawiła sprawa:

Na TVnr1 ESI działa, HD5500s nie działa, znaczy "działa" tylko dźwięk, ale jak się przełączy tą opcje opisaną wyżej. (bez różnicy jaki kabel)

Na TVnr2 działają oba dekodery na obu kablach.

 

Moc sygnału na maxa, jakość też prawie na maxa.

 

Czy jeżeli to wina dekodera to wymieniają od ręki w APS? Jak w ogóle oni sprawdzają czy rzeczywiście jest uszkodzony, bo jeżeli u nich zadziała tak jak u mnie na innym TV to może być problem...

Edytowane przez dewu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, zaraz poszukam, ale gdyby nie obsługiwał to ESI-88 by działał?

wg tej strony: https://www.cnet.com/products/lg-32ld450-32-lcd-tv/specs/

HDCP Compatible Yes

wg ich oficjalnej strony też obsługuje http://www.lg.com/ca_en/tvs/lg-32LD450-lcd-tv

Chociaż teraz widzę, że to troche inny model niż mój, mimo że oznaczenie takie same...

Edytowane przez dewu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Dobrze, że wybiłem sobie z głowy ten dekoder, a chciałem na niego wymienić moje HD5000. Nigdy ich nie wymienię bo są bardzo dobre.

Ja wymieniłem HD5000 na HD5500s i nie żałuję. :) Żadnych problemów w porównaniu z HD5000. 

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem mój nowy HD5500s jako multiroom i mam następujący problem nie mam głosu ani obrazu, ale w sensie obrazu kanału, bo wszystko inne czyli menu, interfejs - wszystko widać. Poszukałem po ustawieniach i jedyne co mi wpadło to gdy zmieniam preferencje wescia audio z HDMI na "ten drugi" i z powrotem na HDMI to pojawia się dźwięk, obrazu nadal nie ma. 

Postanowiłem sprawdzić kabel, na innym kablu hdmi ta sama sytuacja, na eurozłączu jest obraz i dźwięk, ale jakość tragedia i rozmazuje się ekran.

Podłączyłem mój główny dekoder ESI-88 do tego TV na którym mam mieć HD5500s podłączony i wszystko pięknie działa na tych samych kablach HDMI (zrobiłem to bo mam trochę starszej generacji telewizor, ale zawsze laptop i inne rzeczy podłączone przez hdmi na nim działają)

Podłączyłem HD5500s pod inny TV (pod którym działa ESI) i na obu kablach działa.

Czyli podsumowując bo zawiła sprawa:

Na TVnr1 ESI działa, HD5500s nie działa, znaczy "działa" tylko dźwięk, ale jak się przełączy tą opcje opisaną wyżej. (bez różnicy jaki kabel)

Na TVnr2 działają oba dekodery na obu kablach.

 

Moc sygnału na maxa, jakość też prawie na maxa.

 

Czy jeżeli to wina dekodera to wymieniają od ręki w APS? Jak w ogóle oni sprawdzają czy rzeczywiście jest uszkodzony, bo jeżeli u nich zadziała tak jak u mnie na innym TV to może być problem...

W APS wymienili mi dekoder bo u nich w ogóle nie zadziałał, ale na nowym taka sama sytuacja jak ze starym...

Ktoś jest w stanie pomóc? Oba dekodery obsługują HDCP, a tylko jeden nie współpracuje z TV... Czy to normalne, że nie ma tylko obrazu? Da się to jakoś ominąć?

Edytowane przez dewu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to wina tego [beep]nego HDCP to skoro TV obsługuje je to czemu działa tylko dekoder Sagemcom? Jakaś starsza technologia, czy jak? Bo w specyfikacji ESI jest napisane, że też obsługuje HDCP.

Dodatkowo zaktualizowałem firmware TV i bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam evoboxa i 5500s. O ile na evoboxa HBO GO działa bez problemu, to na 5500s już nie. Nie przechodzi testu prędkości, filmy się zacinają. Internet mam 5 Mb/a więc prędkość dla serwisu jest ok. Zresztą na komputerze także działa dobrze. Nie wiem, czy mam uwalony dekoder, czy ma on duże większe zapotrzebowanie na pasmo? Ktoś ma podobne problemy?

Dodam, że evoboxa podłączony po wifi, a 5500s kablem.

Edytowane przez PINOL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...