Skocz do zawartości

Dekoder HD5500s


Cyfek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

co to znaczy kupiony jako wewnętrzny czy zewnętrzny ???

 

 ... w sklepie kupujesz po prostu dysk i to od ciebie zależy czy wsadzisz go w kieszeń HDD czy do kompa / laptopa

 

mam 2 mniejsze dyski które spełniają powyższe wymagania po podłączeniu przez kieszeń nie były widziane przez tuner ... czy to partycje moga byc problemem?

 

dodatkowo dysk musi być 3.0 czy moze być USB 2.0 ?

Edytowane przez zed37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda miałem podĺączony dysk pod hd6000. Miał on 750GB. Podłaczony był on w obudowie USB 3.0 i śmigał bez problemu. Potem przełożyłem go do obudowy z USB 2.0 i także nie było kłopotu. Osobiście polecam blaszane obudowy gdyż w plastikowej za mocno się grzeje. Ciągle pracuje przecierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy kupiony jako wewnętrzny czy zewnętrzny ???

 

 ... w sklepie kupujesz po prostu dysk i to od ciebie zależy czy wsadzisz go w kieszeń HDD czy do kompa / laptopa

 

mam 2 mniejsze dyski które spełniają powyższe wymagania po podłączeniu przez kieszeń nie były widziane przez tuner ... czy to partycje moga byc problemem?

 

dodatkowo dysk musi być 3.0 czy moze być USB 2.0 ?

Dysk może być 2.0 ten tuner nie ma USB 3.0, a podłączony dysk USB 3.0 i tak będzie działał jak USB 2.0

A kupiony jako zewnętrzny to oznacza to że jak się np. kupi dysk wewnętrzny, przeznaczony do montażu w komputerze to w większości przypadków ten tuner nie będzie działał z tym dyskiem

@Cyfek Czy te dyski podłączyłeś przez adapter, który przepuszcza zasilanie z USB czy zasilanie podłączyłeś osobno?

Zauważyłem że ten tuner lepiej wykrywa dyski podłączane z osobnym zasilaniem niż z zasilaniem pobieranym z USB, np. dysk Toshiba 320 GB podłączony w oryginalnej obudowie nie działa z HD 5500s, ale jak go wyciągnę z oryginalnej obudowy i podłączę przez przejściówkę, która została mi po zepsutym zewnętrznym napędzie DVD to działa w tym tunerze.

Edytowane przez amq0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Jak Wam nie chce działać dysk 2,5 cala na tych tunerach to kupcie sobie obudowę na dyski 3,5 cala albo przejściówkę SATA na USB z możliwością podłączenia zewnętrznego zasilania. To jest bardzo prawdopodobne, że dysk będzie wykryty, ale jak wcześniej pisałem, dla pewności lepiej najpierw wyczyścić dysk poleceniem Clean w Diskpart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filolog

HD5500s ma wydajność prądową na porcie USB 0.9A, natomiast HD5000 ma 0.6A. Mój HD5000 współpracuje bezbłędnie z dyskiem 2.5 cala Toshiba - jakiś podstawowy model. 

Trochę mnie to dziwi, że są jakieś problemy z dyskami w 5500. Jakiś mniej udany ten dekoder, czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej udany jest HD 5500s, już kilka problemów z nim miałem, zawiesił się przy ponowieniu sygnału, ma problem z proporcjami obrazu na kanałach MPEG4 SD (Zwłaszcza na TVP ABC).

Czasem jak próbuję ręcznie przeszukać transponder żeby zaprogramować kanały to wywala błąd i najczęściej przeszuka za 5 razem.

I mój znajomy, który go ma w Multiroom jak wyciągnie z niego kartę to jest Błąd 01 i nie znika po włożeniu karty z Sagemcoma, a żeby ten błąd zniknął to musi go wyłączyć na głębokie uśpienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym Ty piszesz dokładnie? Wskaźniki proporcji ustawia nadawca.Dekoder HD 5500 nie ma żadnych problemów ze skalowaniem obrazu.

Opisz dokładnie z czym masz problem. Jaki TV, jakie połączenie z dekoderem (HDMi lub SCART)? Ustawienia wideo w dekoderze, ustawienia skalowania obrazu w telewizorze, model TV.

Kanał na liście gdzie obserwujesz problem.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem mam na wszystkich kanałach SD nadawanych w MPEG4

Np. gdy włączę na TV6 w momencie kiedy jest nadawany tam obraz 4:3 i w trakcie oglądania kanału włączy się sygnalizacja WSS i kanał przełączy na 16:9 to ten tuner nadal wyświetla obraz 4:3, wtedy muszę przełączyć na chwilę na inny kanał i ponownie włączyć ten sam żeby obraz się prawidłowo dopasował.

Tak samo jest w przypadku włączenia na kanał w momencie nadawania obrazu w 16:9 i przełączenia na 4:3

Tuner mam podłączony złączem SCART do telewizora kineskopowego.

Ten problem zauważyłem na kanałach

26. Polsat Film

41. Polsat Romans

45. TV6

48. TVP Seriale

57. TVP Rozrywka

95. TVP ABC (Cały czas wyświetla w 4:3 niezależnie od nadawanych proporcji)

106. TVP Historia

107. TVP Kultura

195. ATM Rozrywka

500. Polsat

501. TV4

505. TVN 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w HD 5500s nawet po wyjęciu karty jest Błąd 01 i pomaga tylko przełączenie tunera na głębokie uśpienie i włączenie go z dobrze włożoną kartą.

A u mojego znajomego, który ma ten tuner jako dodatkowy w multiroom jak wyciągnie z niego kartę to pojawia się błąd 01 i jak włoży kartę z Sagemcoma to ten błąd nie znika, musi go przełączyć na głębokie uśpienie, włączyć z włożoną kartą z sagemcoma, poczekać na odblokowanie i potem znowu wyłączyć na głębokie uśpienie i włączyć z właściwą kartą.

Przed chwilą sprawdziłem swój HD 5500s i jak wyciągnę kartę to po kilku sekundach pojawia się błąd 01

Edytowane przez amq0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was też czasem karta abonencka w dekoderze HD5500s nie łączy? Wyskakuje błąd 01 i pomaga jej wyjęcie i ponowne zamontowanie.

Miałem dokładnie ten sam efekt na HD6000. Tylko wyciągnięcie i włożenie karty pomagało. Dekoder poszedł na wymiane i następny HD6000 już nie miał tego kłopotu.

 

A co do multiroom. To mój HD5500s także nie ma kłopotu. Wyskakuje komunikat że dekoder został zablokowany, wyciągam kartę, wkładam z Evoboxa, za chwile mam że odblokowany, wyciągam tą z Evoboxa, wkładam właściwą i dalej hula. Zero problemów. Działa jak powinien.

Edytowane przez Davvvi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na HD5500s nie korzystałem z nagrywania ale na HD6000 tak. I to nagrywanie to trochę taka namiastka. Najwièksze problemy miał przy cofaniu nagrania. Nie raz albo nie chciało cofnąć albo sie zawiesił. Wiadomo to tylko USB. Gdy by to była wersja USB 3.0 to może i byłoby lepiej. Drugi kłopot jaki miałem to czasem gdy zaplanowałem nagranie filmu , to potrafiło mi nagrać dodatkowo dwie audycje wcześniej. Nagranie było traktowane jako jedność przez co było trzeba przewijać do filmu. Noi samo nagrywanie jest przydatne jak nie ma nikogo w domu. Inaczej jeśli ktoś ze chce zmienić kanał to wyłączy nagrywanie. To jest takie nagrywanie dla mało wymagających ale czasem przydatne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wszystkie rekomendowane przez CP dyski będą współpracować z dekoderem? Bo mam zamiar kupić któryś z tej listy i chcę uniknąć problemu. Ewentualnie jak jest osoba, która niedawno kupowała jakiś dysk i wszystko jest w porządku to niech poleci jakiś swój sprawdzony model :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...