Skocz do zawartości

Dekoder HD5500s


Cyfek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czy jest możliwość wydłużyć czas nagrywania? Nagrywam sobie teraz Sherlocka na BBC i przez te reklamy ucina mi końcówkę serialu. Ustawione jest powiedzmy nagrywanie do 24 a serial kończy się kilka minut później. Niby w opcjach jest możliwość ustawienia dodatkowego czasu nagrywania 15/30 minut, ale po takim ustawieniu zaczyna się nagrywać 15 minut wcześniej a ja bym wolał by nagrywało 15 minut później albo po 7 minut. Trochę to denerwuję bo wystarczyłoby spokojnie gdyby nagrywało te 3 minuty dłużej. Jak rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość, po zaplanowaniu nagrywania z EPG, wejdź w listę nagrań, wciśnij w prawo i wybierz z tej bocznej listy zaplanowane nagrania, potem wciśnij w lewo, wybierz nagranie, które chcesz przedłużyć, wciśnij żółty, zmień czas zakończenia i potwierdź przyciskiem nagrywania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie będę kombinował z głośnością. Mam podłączoną pod ten TV też cyfrową naziemną i  tam oglądam na max 22 głośności. Gdyby teraz przy ustawieniu 100 przełączyło mi się z hdmi na tv to bym zawału mógł dostać.

Mam do Was jeszcze 1 pytanie. Podłączyłem sobie pod dekoder dysk 1TB. W nocy ładnie mi się nagrał odcinek serialu TWD. Jest taka opcja że nagrywa przez 3 godziny oglądany program i można sobie cofnąć/zatrzymać. Funkcja Live cośtam. Czy można to wyłączyć? Nie chciałbym żeby dysk cały czas chodził jak oglądam TV. Troszkę szumi, a i podejrzewam że trwałość takiego dysku będzie mniejsza. Chciałbym go używać tylko do nagrywania od czasu do czasu jakiegoś programu w nocy czy jak nie mam czasu. Czy gdzieś w opcjach można to wyłączyć?

Jaki masz ten dysk dokładnie? Chciałbym kupić jakiegoś pewniaka, który mi zadziała. Jak na razie mam 2 dyski, których dekoder nie widzi.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zed37 tu masz wykaz kompatybilnych http://cyfrowypolsat.pl/CMS/media/img/v4/imgRD/cp-hp/Rekomendowane_dyski_wspolpracujace_z_dekoderami_CP_-_uaktualnione111.pdf

Ja mam toshiba Canvio Basics 1 TB. Trochę głośno chodzi, ale pewnie tak by było z wszystkimi dyskami.


No i stało się to czego się obawiałem. Z dysku zaczęły znikać nagrania. Próbowałem przerzucić zawartość na laptopa, sformatować dysk i znowu przerzucić na dysk i nic. Miałem 5% dysku zajęte i ok 10 nagrań. Teraz mam 6. Akurat sobie nagrałem Mad Max na weekend i lipa. Możliwe że po tych wichurach  były jakieś przerwy w dostawach prądu i może dlatego się pokasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z HD5500s. Na TTV HD co chwile gubi EPG :( są tylko dwie najbliższe audycje (now-next), dopiero po jakimś czasie oglądania wskakuje ich więcej, ale też max na 24h. Auto aktualizacja EPG włączona. Tylko na TTV HD taki problem. Znacie jakąś radę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z HD5500s. Na TTV HD co chwile gubi EPG :( są tylko dwie najbliższe audycje (now-next), dopiero po jakimś czasie oglądania wskakuje ich więcej, ale też max na 24h. Auto aktualizacja EPG włączona. Tylko na TTV HD taki problem. Znacie jakąś radę? :)

U mnie to występuje na dużo większej ilości kanałów i przywrócenie ustawień fabrycznych nie zawsze pomaga albo daje pożądany skutek tylko na jakiś czas. Chyba moim błędem była wymiana poprzedniego dekodera akurat na ten... Na razie, poza dużo lepszą reakcją na polecenia niż poprzedni HD6000 i bardziej praktycznymi rozmiarami, chyba nie daje żadnych innych korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPG wszystkich kanałów jest pobieranie z transponderów, na których nadają te kanały, CP dostarcza EPG tylko do tych kanałów, które nadają na ich transponderach, EPG do kanałów nadających z transponderów nc+, jest dostarczane przez nc+


No i stało się to czego się obawiałem. Z dysku zaczęły znikać nagrania. Próbowałem przerzucić zawartość na laptopa, sformatować dysk i znowu przerzucić na dysk i nic. Miałem 5% dysku zajęte i ok 10 nagrań. Teraz mam 6. Akurat sobie nagrałem Mad Max na weekend i lipa. Możliwe że po tych wichurach  były jakieś przerwy w dostawach prądu i może dlatego się pokasowało.

Jeśli masz UPS-a to podłącz do niego ten tuner HD 5500s, wtedy masz mniejsze prawdopodobieństwo straty nagrań przez przerwę zasilania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie, CP wysyła do swoich dekoderów EPG ze swojego tp nie tylko dla kanałów które mają pod swoimi skrzydłami, tak samo zresztą robi nc+, no ale się nie wymądrzam odnośnie tego bo akurat o tym za dużo nie wiem. :) Choć pierwszy przykład z brzegu jak wyglądało EPG na TV Puls HD przed wejściem na listę CP i jak po na tym dekoderze, ja różnicę widzę.

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie, CP wysyła do swoich dekoderów EPG ze swojego tp nie tylko dla kanałów które mają pod swoimi skrzydłami, tak samo zresztą robi nc+, no ale się nie wymądrzam odnośnie tego bo akurat o tym za dużo nie wiem. :) Choć pierwszy przykład z brzegu jak wyglądało EPG na TV Puls HD przed wejściem na listę CP i jak po na tym dekoderze, ja różnicę widzę.

Z tego co wiem to z każdego transpondera jest nadawane EPG tylko dla kanałów, które są na tym transponderze, chociaż możesz mieć rację bo dla tunerów CP może być nadawane EPG razem z listą kanałów z transpondera 12188 V 27500, albo 12265 V 27500, domyślam się po tym że podczas pobierania danych EPG tuner włącza się na polaryzację pionową i wysyła sygnał 22 kHz

Widzę też że na tunerach HD 3000 i HD 5500s jest EPG na większości kanałów na 4 dni, a na niezależnym Ariva 250 Combo na kanałach z transponderów CP jest EPG na 12 godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...