Skocz do zawartości

Dekoder HD5500s


Cyfek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli już go podłączałeś wcześniej gdzieś do jakiegoś dekodera CP to nie powinno ci formatować, ale jeśli to niestety będzie. Więc w razie czego zgraj gdzieś na chwilę te pliki.

Otwarzać własnych plików na tym dekoderze się nie da. Tylko te nagrywane w konkretnie tym dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nie było żadnej aktualizacji w tym dekoderze od jakiegoś tygodnia? Pytam, bo nagle przestały mi działać napisy dvb. Włączone w dekoderze, wybieram ścieżkę, wybieram w opcjach napisy. Ścieżka oryginalna, ale napisów brak. Są jedynie te wyglądające jak teletekst na ciemniejszym tle. Sprawdzane wielokrotnie na HBO, gdzie raptem w zeszłym tygodniu napisy były w tym samym serialu.

Czy ktoś ma podobny problem, czy mój dekoder padł po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na moim HD 5500s zauważyłem brak reakcji na zmianę proporcji obrazu podczas oglądania kanału, np. gdy włączę kanał TV6 i w momencie włączenia ten kanał nadaje w proporcjach 16:9, to gdy ten kanał zmieni proporcje na 4:3, to HD 5500s dalej wyświetla obraz w proporcjach 16:9, trzeba przełączyć na inny kanał i ponownie na ten sam żeby prawidłowo wyświetlał obraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dekoder ten jest jako drugi do MR dla dzieci. Zakupiłem ostatnio dysk 320 verbatim 3.0. Po podłączeniu informacja by go sformatować wiec wszystko gra. Problem pojawił się kiedy dzieciaki powiedziały , że znikają im z dysku nagrania. I rzeczywiście dysk pokazuje 0 nagrań. Sam załączyłem nagranie po sprawdzeniu wszystko było ok niestety po paru godzinach pokazuje 0 nagrań. Po podpięciu pod komp. widać katalogi  z zawartością różnych plików  ale ich pojemności nie przekracza kilkudziesięciu kb. O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie coś z dekoderem. Mój hd5000 ma podpięty dysk Toshiba 1 GB, często go wypinam i używam w komputerze jako dysk przenośny. Są na nim pliki z komputera i nagrania z dekodera. Nic się nie dzieje - dekoder zawsze widzi swe nagrania a komputer swoje pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też raz coś takiego było, przeniosłem wszystkie pliki z nagraniami do komputera, sformatowałem ten dysk w HD 5500s i po ponownym przeniesieniu na dysk do odpowiedniego katalogu HD 5500s nie widział nagrań mimo że one były na dysku, ale znalazłem na to rozwiązanie, musiałem sam nagrać tyle nowych nagrań ile ich miałem na dysku w komputerze i potem zastępowałem te krótkie nagrania tymi, które wcześniej przeniosłem do komputera i wtedy HD 5500s widział te nagrania, polecam tak spróbować, przenieść te nagrania do komputera, sformatować dysk w HD 5500s, nagrać tyle krótkich nagrań ile ich było na dysku, potem zastąpić te krótkie nagrania tymi, które się przeniosło wcześniej do komputera, ale przed odłączeniem dysku od HD 5500s użyć opcji odłączania dysku w menu ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie ma go w żadnym punkcie sprzedaży, dowiedziałem się że z powodu złej współpracy z telewizorami Sony już go nie sprowadzają do punktów sprzedaży, do pakietu Rodzinnego HD dają w punktach HD 3000 albo moduł CI+, w Familijnego HD są do wyboru HD 3000, HD 6000, ESI88 i moduł CI+, a w Familijnym Max HD są do wyboru HD 3000, HD 6000, Evobox, ESI88 i moduł CI+.

Chyba o nim zapomnieli bo nawet nie dają nowego oprogramowania z Unicable, a pozostałe z tej serii już mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie ma go w żadnym punkcie sprzedaży, dowiedziałem się że z powodu złej współpracy z telewizorami Sony już go nie sprowadzają do punktów sprzedaży, do pakietu Rodzinnego HD dają w punktach HD 3000 albo moduł CI+, w Familijnego HD są do wyboru HD 3000, HD 6000, ESI88 i moduł CI+, a w Familijnym Max HD są do wyboru HD 3000, HD 6000, Evobox, ESI88 i moduł CI+.

Chyba o nim zapomnieli bo nawet nie dają nowego oprogramowania z Unicable, a pozostałe z tej serii już mają.

 

Nieprawda, właśnie wróciłem z Autoryzowanego Punktu Sprzedaży, gdzie mi wymieniono Samsunga DSB-H370G na HD5500S.

 

@amq0 jak zwykle siejesz ferment i popelinę, przekazujesz niepotwierdzone informacje, zaczynam się martwić że się tym "żywisz"...

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w mojej miejscowości nie mają tego HD 5500s i mówią że już nie będzie

A to ciekawe, bo przedstawiciel CP na tym forum kilkakrotnie doradzał, żeby brać 5500 bo jest rozwojowy.

Niby taki rozwojowy, a ma wadę w oprogramowaniu że nie zmienia proporcji wyświetlanego obrazu w trakcie oglądania kanału (inne modele z tej serii tego nie mają) i nie dostał jeszcze oprogramowania z Unicable (Mini HD 2000, HD 3000, HD 5000 i HD 6000 już mają Unicable)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja teoria wzięła w łeb.

 

7 grudnia 2016 r. dla wybranych dekoderów HD 5500s została wdrożona nowa wersja oprogramowania.

Nowe wersja oprogramowania dla tych dekoderów to: 1.96.4.0. UWAGA! Oprogramowanie przeznaczone jest dla grup dekoderów z zakresu modułów: 1845790677 – 1845945614. (Dla pozostałych dekoderów aktualna pozostaje wersja 1.90.1.0.)

Najważniejsze zmiany w nowej wersji oprogramowania:

– dodanie obsługi Unicable

– dodanie przezroczystości komunikatów SMS

– nowy loader

Jak zaktualizować oprogramowanie:

Aby zaktualizować oprogramowanie należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać aktualizację z Menu dekodera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dostępność dekoderów HD5500s może być bardzo mała w APS Cyfrowego Polsatu. Nieco ponad miesiąc temu zadzwoniłem do blisko 10 punktów (w moim mieście i w subregionie) i nie było ani jednego, i to podobno od dłuższego już czasu. Kiedy nie miałem już gdzie zadzwonić pomyślałem o punktach sprzedaży Plusa. Wykonałem tylko jeden telefon i otrzymałem odpowiedź, że mają aż 20 nowiutkich sztuk. 

Może więc zacznijcie szukać w punktach sprzedaży i usług PLUS-a, bo jak widać klienci CP o wiele rzadziej udają się do PLUS-a w celu zawierania umów z CP.

Edytowane przez WPPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...