Skocz do zawartości

Dekoder HD5500s


Cyfek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nagrania mają wszystkie dane z EPG. W trakcie trwającego nagrania, możesz oglądać wyłącznie kanały nadawane z tej samej częstotliwości co kanał na którym trwa nagrywanie.

Przełączając na pilocie +/- Kanał, dekoder automatycznie omija niedostępne kanały.

U mnie na HD5500s podczas nagrywania danej audycji żaden inny niż nagrywany nie jest dostępny nawet z tej samej częstotliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos z was zna rozwiazanie na ponizszy problem z dekoderem HD5500s ?

 

Ustawilem sobie w opcjach by dekoder po wylaczeniu przechodzil w stan "Czuwania". Po nacisniecu czerwonego przycisku ON/OFF wyskakuje plansza z informacja o danym trybie, ktora trzeba zaakceptowac. Klikam OK, dekoder sie wylacza (zapala sie czerowna dioda na srodku wyswietlacza oraz czerwona dioda nad przyciskiem ON/OFF). Mija ok, 30 sekund i dekoder sie automatycznie wlacza. Wyskakuje wtedy plansza z informacja "Za xx sekund dekoder wejdzie w tryb czuwania. Nacisnij dowolny klawisz by anulowac". Mija te 30 sekund i dekoder sie wylacza, ale sytuacja znowu sie powtarza tzn. dekoder wlacza sie z plansza odliczajaca czas,zeby po chwili sie znow wylaczyc. I tak ta petla trwa w nieskonczonosc.

Dodam ze sytuacja ta powtarza sie rowniez gdy wypne kabel HDMI oraz SAT. Myslalem ze to TV daje jakis sygnal do wlaczenia dekodera ale chyba jednak to cos innego.

 

Pomozecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos z was zna rozwiazanie na ponizszy problem z dekoderem HD5500s ?

 

Ustawilem sobie w opcjach by dekoder po wylaczeniu przechodzil w stan "Czuwania". Po nacisniecu czerwonego przycisku ON/OFF wyskakuje plansza z informacja o danym trybie, ktora trzeba zaakceptowac. Klikam OK, dekoder sie wylacza (zapala sie czerowna dioda na srodku wyswietlacza oraz czerwona dioda nad przyciskiem ON/OFF). Mija ok, 30 sekund i dekoder sie automatycznie wlacza. Wyskakuje wtedy plansza z informacja "Za xx sekund dekoder wejdzie w tryb czuwania. Nacisnij dowolny klawisz by anulowac". Mija te 30 sekund i dekoder sie wylacza, ale sytuacja znowu sie powtarza tzn. dekoder wlacza sie z plansza odliczajaca czas,zeby po chwili sie znow wylaczyc. I tak ta petla trwa w nieskonczonosc.

Dodam ze sytuacja ta powtarza sie rowniez gdy wypne kabel HDMI oraz SAT. Myslalem ze to TV daje jakis sygnal do wlaczenia dekodera ale chyba jednak to cos innego.

 

Pomozecie ?

To wygląda tak jakby zasilacz odcinał zasilanie na chwilę po przejściu w tryb czuwania, jeśli w trakcie tego odliczania na wyświetlaczu wyświetla się numer ostatnio oglądanego kanału to polecam spróbować na innym zasilaczu w punkcie CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda tak jakby zasilacz odcinał zasilanie na chwilę po przejściu w tryb czuwania, jeśli w trakcie tego odliczania na wyświetlaczu wyświetla się numer ostatnio oglądanego kanału to polecam spróbować na innym zasilaczu w punkcie CP

Dokladnie tak jest. Na wyswietlaczu pojawia sie numer kanalu a na TV plansza z odliczaniem. Dzis sie przejde do punktu CP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał kurier z dekoderem. Już podłączyłem i wszystko śmiga. Jedna rzecz co mnie zdziwiła jest taka, że jest strasznie słaby dźwięk. Musiałem coś pozmieniać w opcjach i jest już lepiej ale podgłaśnia się tylko z TV a nie dekoderem. Będę musiał się teraz bawić z 2 pilotami. Podłączyłem dysk 1TB i teraz sobie testuje nagrywanie. Oby nagrało mi dziś o 22 nowy odcinek The Walking Dead to sobie jutro obejrzę po pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie będę kombinował z głośnością. Mam podłączoną pod ten TV też cyfrową naziemną i  tam oglądam na max 22 głośności. Gdyby teraz przy ustawieniu 100 przełączyło mi się z hdmi na tv to bym zawału mógł dostać.

Mam do Was jeszcze 1 pytanie. Podłączyłem sobie pod dekoder dysk 1TB. W nocy ładnie mi się nagrał odcinek serialu TWD. Jest taka opcja że nagrywa przez 3 godziny oglądany program i można sobie cofnąć/zatrzymać. Funkcja Live cośtam. Czy można to wyłączyć? Nie chciałbym żeby dysk cały czas chodził jak oglądam TV. Troszkę szumi, a i podejrzewam że trwałość takiego dysku będzie mniejsza. Chciałbym go używać tylko do nagrywania od czasu do czasu jakiegoś programu w nocy czy jak nie mam czasu. Czy gdzieś w opcjach można to wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyć to się nie da bo gdy jest podpięty to dekoder z automatu zapisuje aktualnie oglądane kanały właśnie dla funkcji

"live cośtam" ;) ,ale jaki problem wyjąć wtyczkę z USB :?: lecz jeśli odepniesz to tef funkcji już miał nie będziesz podobnie jak i możliwości nagrywania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@suport458 może dlatego, że ten dekoder ma nadany pakiet tzw. "techniczny", czyli po wymianie z Punktu Plusa, który od niedzieli nie potrafi wprowadzić go w ICOK.

Nadal mi tam widnieje stary dekoder, jutro będzie tydzień od wymiany. Jak zawsze wymieniałem dekodery w APS to po 2-3 dniach max. wszystko było podmienione w ICOK, a widać Plusowi scodzi to dłużej.

 

Mi pasuje ten pakiet techniczny, bo zamiast kanałów z pakietu Rodzinny HD mam full wypas :)

Ja też mam HD 5500s z takim pakietem, już minął miesiąc od podpisania umowy na Rodzinny HD, tuner jest wprowadzony do icok, a nadal na nim działają wszystkie kanały.

Korzystam z tego dopóki działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na HD5500s podczas nagrywania danej audycji żaden inny niż nagrywany nie jest dostępny nawet z tej samej częstotliwości

 

Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat nagrywania jednego i oglądania drugiego z tej samej częstotliwości? U mnie podczas nagrywania danego programu nie jest dostępny żaden inny, a zgodnie z tym, co napisał @support458, jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supportowi458 coś się potentegowało z Sagemcomem, który, jeśli ma podłączony tylko jeden kabel z konwertera, faktycznie podczas nagrywania potrafi przełączać kanały z tego samego transpondera. Coś mi się kojarzy (ale niczego sobie za to nie dam uciąć), że HD7000 też to umożliwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie można zmienić kanału podczas nagrywania. Jednak chyba nie będę odłączał dysku bo te reklamy w tv potrafią zamęczyć.

Jest taka możliwość, że ustawiam sobie nagrywanie filmu od godziny 20 i powiedzmy włączam tv 20.20 i oglądam sobie audycję przewijając reklamy? Czy najpierw musi nagrać się cały film i dopiero wtedy można odtworzyć? Teoretycznie mógłbym włączyć TV o 20 i zrobić pauze, ale po co marnować niepotrzebnie prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - 5500 już z nowym softem, ale... Nadal jest cicho i tak jak wcześniej, radio włącza się przerażająco długo. Kanały tv włączają się na 3-4 kropce (zależy od kanału), a radio na 7-8... Oczywiście to wszystko po przywróceniu ustawień fabrycznych, tak dla pewności.

 

Cały czas nurtuje mnie pytanie, po co obsługa SCR jak w zestawie z Evoboksem to działać nie będzie? :D ale powiedzmy, że na razie odsuwam to na dalszy plan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać np. z takim multiswitch http://www.hollex.pl/multiswitch/2644-multiswitch-inverto-unicable-i-ii

W każdym z dekoderów ustawiasz różniące się częstotliwości Unicable SCR, a w Evobox wybierasz KONWERTER-DCSS-CP (EVOBOX1).

Aktualnie nie ma jeszcze samych konwerterów dCSS ale dla kogoś kto ma lub planuje instalacje z multiswitch to idealne rozwiązanie.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...