Skocz do zawartości

Dekoder HD5500s


Cyfek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj wyłączyć tuner na głębokie czuwanie (Bez zegara na wyświetlaczu) i potem najpierw włączyć TV na wejście z podłączonym tunerem, a potem włączyć tuner

To robię zawsze.

 

najpierw włączyć TV na wejście z podłączonym tunerem, a potem włączyć tuner

W takiej konfiguracji błąd występuje najczęściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podłączyłem mój nowy HD5500s jako multiroom i mam następujący problem nie mam głosu ani obrazu, ale w sensie obrazu kanału, bo wszystko inne czyli menu, interfejs - wszystko widać. Poszukałem po ustawieniach i jedyne co mi wpadło to gdy zmieniam preferencje wescia audio z HDMI na "ten drugi" i z powrotem na HDMI to pojawia się dźwięk, obrazu nadal nie ma. 

Postanowiłem sprawdzić kabel, na innym kablu hdmi ta sama sytuacja, na eurozłączu jest obraz i dźwięk, ale jakość tragedia i rozmazuje się ekran.

Podłączyłem mój główny dekoder ESI-88 do tego TV na którym mam mieć HD5500s podłączony i wszystko pięknie działa na tych samych kablach HDMI (zrobiłem to bo mam trochę starszej generacji telewizor, ale zawsze laptop i inne rzeczy podłączone przez hdmi na nim działają)

Podłączyłem HD5500s pod inny TV (pod którym działa ESI) i na obu kablach działa.

Czyli podsumowując bo zawiła sprawa:

Na TVnr1 ESI działa, HD5500s nie działa, znaczy "działa" tylko dźwięk, ale jak się przełączy tą opcje opisaną wyżej. (bez różnicy jaki kabel)

Na TVnr2 działają oba dekodery na obu kablach.

 

Moc sygnału na maxa, jakość też prawie na maxa.

 

Czy jeżeli to wina dekodera to wymieniają od ręki w APS? Jak w ogóle oni sprawdzają czy rzeczywiście jest uszkodzony, bo jeżeli u nich zadziała tak jak u mnie na innym TV to może być problem...

 

Mam dokładnie taki sam objaw ze swoim HD5500s i TV Samsung.

TV ma tylko 1 złącze HDMI.

Jako ciekawostkę dodam, że prawie rok działało, a zepsuło się na Wielkanoc.

Udało Ci się rozwiązać problem?

Edytowane przez Barti
Bardzo niechlujna pisownia w poście! Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam objaw ze swoim HD5500s i TV Samsung.

TV ma tylko 1 złącze HDMI.

Jako ciekawostkę dodam, że prawie rok działało, a zepsuło się na Wielkanoc.

Udało Ci się rozwiązać problem?

Witam, niestety nawet po wymianie dekodera była taka sama sytuacja, obecnie zamieniłem dekodery, czyli na TV na którym nie działał HD5500s używam ESI, a na drugim TV mam HD5500s.

Próbowałem wszystkiego, czyli różne kolejności włączania, podłączania itd. ale nic nie pomagało... Ludzi pisali tutaj że to kwestia tego HDCP, ale przecież zarówno TV i dekoder go obsługują, brak słów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety nawet po wymianie dekodera była taka sama sytuacja, obecnie zamieniłem dekodery, czyli na TV na którym nie działał HD5500s używam ESI, a na drugim TV mam HD5500s.

Próbowałem wszystkiego, czyli różne kolejności włączania, podłączania itd. ale nic nie pomagało... Ludzi pisali tutaj że to kwestia tego HDCP, ale przecież zarówno TV i dekoder go obsługują, brak słów...

niedopasowanie sprzętu ?? problem w tym że działało prawie rok i nagle przestało 

HD3000 też nie działa, znaczy taki sam objaw 

na innym tv mi działa (samsung i sharp)

problem jest taki że na tym tv działają inne źródła i 2 różne komputery i psp3, czyli wykluczam usterkę tv

nic z tego nie rozumiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam nie działa HD 5500s przez HDMI to podłączcie przez SCART.

A jak Wam tak zależy na jakości HD to kupcie na allegro konwerter HDMI na YPbPr i będzie jakość HD

 

PS: Najpierw polecam spróbować podłączenie HD 5500s przez kabel iHDMI, w którym jest elektronika odpowiedzialna za komunikację HDCP

Edytowane przez amq0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pytanie: Chcę zamówić Cyfrowy Polsat (premium max) z głównym dekoderem: evobox oraz 2 x multiroom: 2x 5500s. Czy mam prawo zażądać / poprosić aby do dekoderów 5500s wydany został nowy pilot (czarny, taki sam jak od evoboxa)? Pytam, bo zapewne nowe oprogramowanie zostanie w najbliższym (lub dalszym) czasie udostępnione również na dekodery 5500s i ten pilot będzie zgodny w 100%?

 

Czy jednak nie mam żadnych podstaw aby odmówić przyjęcia tych dekoderów ze starszymi pilotami?

 

No i pytanie zasadnicze: czy dekoder HD5500s bez nowego oprogramowania wogóle poprawnie obsłuży pilota od evoboxa? Jeżeli tak, to czy można zamówić oddzielnie piloty (dodatkowo płatne) od evoboxa do tych dekoderów?

Edytowane przez Waldemar123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie z dekoderami HD 5500s jest dostarczany pilot jak niżej.

Nie możesz wymagać zmiany pilota dostarczanego z zamawianym dekoderem.

pilot-hd-7000.jpg

Pilot od Evobox obsłuży bez problemu dekoder HD 5500s z pomarańczową wersją menu, która niebawem zostanie zastąpiona przez nowy ui.

Piloty do Evobox są dostępne na znanym portalu aukcyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do EPG, naciśnij i przytrzymaj czerwony przycisk (koło zielonego). Poczekaj aż rozpocznie się odświeżenie Programu TV.

Już to robilem i nadal nie pobiera EPG dla kilkunastu kanałów, np. kilka kanałów na liście obok HGTV, TNT, BBC niektóre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już kiedyś pisałem o tym problemie z EPG. M.in. Polonia, P1, DTX HD, ID HD, Nat Geo People, Nowa, Water Planet, Novela, Polsat Doku, TLC HD, TTV, Tele 5, 4 Funy. Trzeba włączyć dany kanał i po jakimś czasie EPG stopniowo się pojawia. Nie pomaga wyłączenie ani ręczna aktualizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...