Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
- Czestotliwosc KHz: wpisalem z palca 11185

(sprawdzalem rowniez 11186, nie wybieralem z

listy),

- Predkosc transmisji: 22000,

- Polaryzacja: Pionowa,

- FEC 5/6 (sprawdzalem rowniez Auto),

- Poszukiwanie sieci=Tak,

- Tylko niekodowane=Nie,

 

a nie chodzi czasem o "przeszukiwanie sieci" i tam dajesz NIE i wtedy przeszukuje Ci tylko wybrany transponder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

Nie wiem czy dobry temat, ale mam problem z odbiorem kanałów naziemnej telewizji cyfrowej, szukałem w internetach ale jakoś nie mogłem trafić na podobny problem... Otóż mam antenę yagi bodajże 19 elementową, mieszkam w okolicy Głogowa Małopolskiego, posiadam tuner Opticum coś tam coś tam :)

Problem polega na tym że, odbieram kanały z Góry Jawor, z bieszczad natomiast nie mogę odebrać sygnału chociażby z Suchej Góry w Krośnie...

A z tego co mi wiadomo w Bieszczady dalej :P Starałem się ustawić antenę, ale cały czas zbieram sygnał z Jawora... I sygnał mocno skacze, jest niestabilny... Wie ktoś co zrobić żeby złapać sygnał z bliższego nadajnika?

Do wyboru mam właśnie Suchą Górę, Baranówkę, Jawor, Giedlarową..

Proszę o pomoc jak najszybciej się da :)

Pozdrawiam

 

@edit: Zły dział, proszę o przeniesienie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous
I sygnał mocno skacze, jest niestabilny... Wie ktoś co zrobić żeby złapać sygnał z bliższego nadajnika?

Do wyboru mam właśnie Suchą Górę, Baranówkę, Jawor, Giedlarową..

Proszę o pomoc jak najszybciej się da :)

 

Przede wszystkikm rozeznać się w mapie (topograficznej a nie jakimś badziwie internetowym czy innej mocno uproszczonej) i mocach i dokłądnych lokalizacjach nadjaników. Przemyśleć czy Twoja lokalizacja nie jest przypakdkiem w jakimś cienu z pozostałych nadjaników. Mam nadzieję że potrafisz biegle czytać mapę bo tego niestety już w szkołach nie uczą (po co bo GPS jest... horror)

Przestawiałeś atnenę? Skanowałeś ręcznie mux'y? Pamiętaj że przesadzenie ze z wzmocnieniem sygnału z anteny może uniemożliwić odbiór -> Spróbuj zapotrzyć się choćby tlyko do prób we wzmanciacze z regulowanym wzmocnieniem bo może brak odbioru to efekt przesterowania odbiornika. Kompas tez nie jest czymś drogim a pozwala się szybko zorientować kierunkach ustawienia anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam wrażenie że robisz ze mnie jakiegoś gimbusa :( Antenę przestawiałem, muxy też skanowałem ręcznie, mapę umiem czytać tym bardziej chodzę do technikum elektronicznego i mniej więcej znam parametry okolicznych nadajników, spróbuje zapożyczyć od kogoś taki wzmacniacz i będę próbował, dzięki za wskazówki, tylko jeszcze jedno pytanie, nadajnik Rzeszów Baranówka można powiedzieć że "widzę" z dachu mojego domu tyle co zasłaniają jakieś drzewa widok, i nie mogę złapać ani ułamka sygnału... :( być może tak jak mówiłeś chodzi o wzmocnienie, no nic nadal będę próbował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!

Posiadam podwójny konwerter do którego był podłączony jeden tuner i wszystko elegancko działa. Postanowiłem podłączyć synowi do pokoju drugi tuner i wyskoczył mi problem. Gdy podłączę antenę u syna w pokoju do nboxa w pierwszym tunerze zanika sygnał na wszystkich kanałach z polaryzacją V. ( sygnał skacze od 0 do 90%), na kanałach z polaryzacją H jest wszystko ok. Gdy w nboxie odłączę antenę w pierwszym tunerze wszystko działa.

Gdy nboxa odłączę od prądu - antena jest podłączona - sygnał na polaryzacji V skacze lub nie ma go wcale. Wystarczy, że kablem antenowym dotknę wyjście antenowe w nboxie a sygnał zanika. Najlepsze z tego wszystkiego jest to, że gdy zamienię tunery miejscami wszystko działa. Zamieniałem kable w konwerterze miejscami i nic. Jaka może być przyczyna??Uszkodzony kabel?? konwerter???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

temat zapewne był już poruszany ale nie mogłem nigdzie znaleźć

 

centrum miasta, blokowisko, parter do nadajnika max 20km efekt - ciągłe piksele, zanik programu i pytanie jaka ankieta ?

 

Anteny zmieniałem dwukrotnie, potrzebuje czegoś silnego

czy ta antana będzię odpowiednia http://www.lekkikoszyk.pl/antena_miton_ ... kowa/p2611 ? Po rabacie 67 zł więc cena też dobra

co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, mam pewien kłopot z Cyfrowym Polsatem. Ojciec wczoraj wziął na abonament i przyniósł antenę i tuner. Dzisiaj zarobił kable podłączył wszystko i próbowaliśmy znaleźć sygnał. W tunerze na początku ( ekran instalacji ) pokazuje : Numer karty: smartcard error. Dzwoniliśmy na infolinię i mówili żeby się tym nie prejmować bo karta jest aktywna tylko szukać sygnału. Problem w tym że jakby Ojciec anteny nie ustawiał ta zawsze pokazuje : Siła sygnału : 0%. Jakość : słaba . Od czego zacząć? Czytałem że jak siła sygnału jest na 0 to nie ma połączenia kablowego albo konwerter walnięty. Ale wszystko przecież nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Siła sygnału : 0%. Jakość : słaba . Od czego zacząć? Czytałem że jak siła sygnału jest na 0 to nie ma połączenia kablowego albo konwerter walnięty. Ale wszystko przecież nowe.

Najpierw zobacz czy na pewno masz dobrze złożony kabel koncentryczny, a druga sprawa, to ja bym nie używał dekodera polsatu jako miernika. Daję link: http://ncplus.pl/pomoc/zakup-i-instalac ... cja-anteny

Mimo że to od nc+ to satelita jest ten sam.

Pozdrawiam

Piotr Woronin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki, możliwe że kable są źle zarobione bo jakieś druty z nich wystają :). To ma być HD i są 2 kable, nie są one zbytnio oznaczone i nie wiem czy to wszystko jedno jak są podłączone pod SAT1 i SAT2 w dekoderze. W ogóle nie wiem czy złapiemy sygnał, jesteśmy w Lublinie i mamy widok tylko na południe a powinienem złapać także trochę wschodu, tak mają sąsiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Sugerowałbym skorzystanie z pomocy fachowca.. bez doświadczenia będzie ciężko ustawić.

Niewątpliwie kolega ma rację, bo tu trzeba wyczucia i doświadczenia. Znam takich inteligentów co potrafili dobrze ustawić antenę, a nie nie wiedzieli, że kąt konwertera należy też ustawić :censored: bez komentarza po prostu. Na pierwszy montaż anteny potrzeba dobre 2 godzinki (w moim przypadku tak było). Teraz montując hobbystycznie znajomym zajmuje już to niecałe 20 minutek. To kwestia wyczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzisiaj znowu walka, kable są dobrze zarobione, zarobiliśmy je jeszcze raz, ale siła sygnału dalej na o% ... To jest Sagemcom esi88. Nie mogę nawet wyjść z tej początkowej instalacji żeby coś dalej poustawiać, częstotliwości są dobre. Nie wiem już o co chodzi. Może dali niesprawny konwerter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam mały problem z MUX-em 2 z Miksatu , skanuje 44 kanał i nie znajduje kanały, a pozostałe 2 MUX-y (I i III) łapie bez problemu. Co zrobić, ratujcie :( Dane nadajnika mozecie sprawdzic gdzies w necie z perspektywy widze polowe anteny. Dodam ze antena mam w pokoju, ale jesli siąga 14 innych kanałow to czemu nie mam Polsatu TVn-u Pulsu i Pulsu 2 oraz TV 4 i TV6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Od 2 stycznia jestem posiadaczem nc+ i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie problem z odbieraniem kanałów z paczki TVN w wersji HD (Turbo, TVN7, TVN itd.)

 

Początkowo miałem w ogóle problem z odbiorem czegokolwiek, ale po "szarpaninie" udało mi się osiągnąć siłę 100%, a jakość na 33%. I moje pytanie brzmi: czym jest do [beep]y ta jakość? Rozumiem, że chodzi o ustawienie talerza, ale w jaki sposób bym tym nie kręcił to nie mogę osiągnąć wartości zalecanej (ponad 50%). Czy to moze być również wina słabego konwertera? Mój to Comsat jakiś tam, quad.

 

Dodam, że mój talerz jest starej daty, do tej pory odbierany był z niego Cyfrowy Polsat (i jest nadal, ja zdecydowałem się na nc+ ze względu na ofertę sportową). O ile sie nie myle jest to wielkosc 60 cm.

 

Macie jakiś pomysł na podbicie jakości? Czy ewentualna wymiana konwertera na jakiś polecony przez Was model mogłaby pomóc czy jest to raczej sprawa ustawienia talerza, a konwerter lepszy nic nie da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Siła sygnału to tylko informacja zgrubna, że coś tam dolatuje (jest jakiś poziom sygnału). Natomiast jakość określa, czy to coś jest na tyle silne, że odbiornik jest w stanie to zrozumieć, odczytać konkretny wskazany strumień DVB i z jakim efektem. Różne odbiorniki wyliczają te procentowe wartości na różny sposób, bywa że siła może być 100% ale jakość 0 i nie będzie nic, bo to jakość jest ważniejsza. To tak w uproszczeniu.

 

Co do wskazania - 33% to zdecydowanie za mało... Nawet jeśli teraz Ci chodzi, to przyjdzie mały deszczyk i będzie po oglądaniu, trzeba coś z tym zrobić.

 

Jeśli jeszcze tego nie robiłeś, to możesz zacząć od sprawdzenia skręcenia konwertera w obejmie - możesz go delikatnie obrócić, zgrubne wartości dla tego kąta znajdziesz tu (link podany wyżej przez @pieter2295): http://ncplus.pl/pomoc/zakup-i-instalac ... cja-anteny a precyzyjne wyliczanie - tu: http://satlex.de/pl/azel_calc.html (wartości dla lokalizacji w Polsce mieszczą się między ok. 1° za zachodzie, a 9° na wschodzie)

 

Anteny od Cyfrowego Polsatu (bez logo "HD") to 70cm, więc nie tak tragicznie, ale przyjrzyj się, czy nie jest nieprawidłowo/nieregularnie zakrzywiona - jeśli wisi długo, to mógł jej zaszkodzić wiatr.

 

Zmiana konwertera może coś lekko poprawić, ale nie spodziewałbym się cudów - prędzej jednak chodzi o ustawienie anteny i skręcenie konwertera. Jeśli skręceniem nie nadgonisz, to jednak trzeba dalej próbować delikatnie ruszać anteną (uwaga: paski na tunerach reagują z opóźnieniem - nie można odczytywać wartości w locie - trzeba przestawić antenę i chwilkę odczekać na reakcję urządzenia). Samo ruszanie anteną musi być bardzo delikatne - liczą się milimetry. Czasami przy samym skręcaniu już ustawionej anteny można sobie popsuć odbiór nie kontrując dobrze śruby i nakrętki... To sport dla cierpliwych i dobrze jest mieć miernik, ale na to mogą sobie pozwolić instalatorzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moim zdaniem chodzi o skręt konwertera (lekkimi ruchami, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara). Początkowo miałem brak sygnału na 11508/V ale po skręceniu konwertera - paski na zielono ;). Mi na takiej samej antenie (ale z logiem HD) udało się osiągnąć na 11508/V (kanały TVN-u w HD) znacznie lepsze wyniki - https://imagizer.imageshack.us/v2/671x5 ... 5/j9x4.jpg . Powodzenia w ustawianiu anteny i życzę dobrego odbioru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z ciekawości sprawdziłem sobie jak to wygląda na dekoderze Cyfrowego Polsatu (odbiór z tego samego talerza). Co dziwne na dole (CP) odbiera bez problemu TVN HD, a sygnal jest na zielono (tylko nie do konca wiem czy dane dotycza danego kanału czy ogólnego pomiaru). W każdym razie działa i jest to według mnie dziwna sytuacja. No bo na logikę: złe ustawienie talerza dałoby o sobie znać również na dekoderach Cyfrowego Polsatu, prawda? Tymczasem u mnie na mediabox+ nie hula, a tam tak ; p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cześc. Niedawno kupilem Dekoder Opticum STB HD TV T90 i podłączyłem do niego antenę pokojową. Przy nie rozłożonym "drutom" antenowym siągałem tylko 7 kanałów czyli takby 1 MUX (Kanał 38, TVP 1, 2 Eska.... itd) Pogrzebałem troche anteną i sciągłem kolejne 7 kanałów i znowu tylko takie które był całością 3 MUXA (kanał 31, TVP 2HD, Polonia, Rozrywka itd.) Ale pomino dalszych kombinacji nie mogę złapac MUX-a nr 2 z pozostałymi kanałami. Myśle czy nie kupic anteny zewnętrznej i do niej podpiac dekoder. Ale czy to da mi 100% gwarancji na odbiór wszyskich kanałów. Do nadajnika mam 15km w lini prostej. Jak juz pisałem z miejsca gdzie jest antena widzę cześc nadajnika.

 

 

Mux: MUX-2

Kanał: 44

Częstotliwość: 658 MHz

Szerokość kanału: 8 MHz

Moc ERP: 100 kW

Polaryzacja: Pozioma (H)

Transmisja: dookólna

Kompresja wideo: MPEG-4 (AVC)

Bitrate multipleksu: 24,88 Mb/s

Modulacja: 64 QAM

FEC: 3/4, GI: 1/8

Min. poziom sygnału: 48 dBμV

Nośna / szum (C/N): 29 dB

 

Dane MUX-a 2. Oraz SS z teren http://scr.hu/1f71/unyxl

Proszę o pomoc. Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...