Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Moim zdaniem to masz szajsowatą antenę pokojową , 15 km w lini prostej do nadajnika to tuner powinien odbierać na samym kablu . Ja mam do nadajnika 40 km. i TV odbiera mi na antenie pokojowej ( chińska antenka za 5zł. i 80 gr. ) więc musisz zamontować lepszą antenę . xx028.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

w każdym przypadku liczą się nie tylko kilometry do nadajnika,ale warunki odbioru.

Nie daj się zwieść "kawałkom druta",zamontuj,Kolego antenę zewnętrzną,np.:

http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1610.htm

Jeśli masz inną,zewnętrzną ,to spróbuj na niej,bez wzmacniacza,/powinna wystarczyć z samym symetryzatorem/.

Antena pokojowa jest najczęściej prymitywnym kawałkiem drutu ze wzmacniaczem,który niekiedy bardziej szkodzi niż pomaga,wzmacniając szumy,zakłócenia

i zdegradowany sygnał,odebrany przez to,co producent nazywa "anteną",czyli przez wspomniany drut. :)

Najlepszym wzmacniaczem jest dobra antena.Lepiej zawsze mieć zapas sygnału,niż balansować na skraju możliwości tunera.

Tylko dobra,w miarę profesjonalna instalacja daje przyzwoity odbiór w prawie każdych warunkach /chodzi głównie o wpływ zmian warunków atmosferycznych/.Koszt takiej instalacji zwykle nie powala.

Pozdrawiam i życzę dobrego odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena pokojowa jest najczęściej prymitywnym kawałkiem drutu ze wzmacniaczem,który niekiedy bardziej szkodzi niż pomaga,wzmacniając szumy,zakłócenia

i zdegradowany sygnał,odebrany przez to,co producent nazywa "anteną",czyli przez wspomniany drut. :)

Najlepszym wzmacniaczem jest dobra antena.Lepiej zawsze mieć zapas sygnału,niż balansować na skraju możliwości tunera.

Tylko dobra,w miarę profesjonalna instalacja daje przyzwoity odbiór w prawie każdych warunkach /chodzi głównie o wpływ zmian warunków atmosferycznych/.

Zgadzam się , antena pokojowa szczególnie moja wyprodukowana w Chinach ( kosztowała 5zł,80gr. ) , jest tylko kawałkiem drutu i nawet nie posiada wewnątrz żadnego wzmacniacza , kabel jest przykręcony do kawałka plastiku , ale na 40 km. odległości do nadajnika wystarcza na stabilny odbiór i nie wzmacnia żadnych szumów , jak piszesz .

30eu.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pochlebiasz sobie,nie napisałem ani słowa na temat twojej anteny...

Kłania się czytanie ze zrozumieniem.

Napisałem,cytuję: "antena pokojowa jest najczęściej (!) prymitywnym kawałkiem drutu,ze wzmacniaczem,który (wzmacniacz,nie antena)niekiedy bardziej szkodzi,niż pomaga wzmacniając szumy,zakłócenia..."etc.,etc.

Czy nie jest to prawda?

Nieprawdą jest więc,że piszę jakoby antena wzmacniała szumy,to bzdura.

Nie interesuje mnie ani twoja antena,ani jak odbiera,udzielałem rady Koledze,który jej potrzebował i do Niego kierowałem swój post.

Ogarnij się,to jest forum,nie magiel.Trzymajmy się meritum.

Gdybym potrzebował recenzji mojego postu,poprosiłbym raczej jakiegoś fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie jest to chyba odpowiedni temat ale jakich złącz użyc do łączenia przewodu przy antenie i przy dekoderze? Czy do anteny nie potrzeba zadnego złącza typu f czy jakiegos innego, wystaczy sam kabel odpowiednio schowac w tym plastiku w antenie? A przy dekoderze samą wtyczkę która jest przy wzmacniaczach( jakies tam złącze kontowe chyba)

 

Jesli jakos moge wynagrodzic waszą pomoc piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena ze wzmacniaczem puszkowym nowej generacji /do DVB-T/ ma podłączenie kabla antenowego złączem "F".Ostatnio pojawiły się kompresyjne złącza (zob. sklep Hollex'u) do montażu bez użycia zaciskarki,mocowane przy pierwszym nakręceniu na gniazdo,w tym przypadku przy antenie i przy rozgałęźniku.Przy montażu anteny z samym symetryzatorem podłączamy pod zaciski symetryzatora kabel,odizolowany tak,jak do montażu złącza "F".

Jeśli chodzi o drugie pytanie,to nie żartuj,wystarczy ew.pobożne westchnienie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie. Przez rok męczyłem się ze słabym sygnałem i TVN'y oglądałem głównie w SD. (Antenę mam niemalże niedostępną: (bardzo stromy dach, lęk wysokości i obecnie brak klucza do strychu.) Już miałem wzywać montera bo ciągle się cięło. Poziom sygnału był duży, ale jakość, zawsze ledwie 5,6-6,0 dB (Pasek w dekoderze na żółto). A od 1 stycznia 7,8-8.2 dB (zielony pasek jakości prawie na maxa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawdziłem sygnał na dekoderze Cyfrowego Polsatu (mam nadzieję, że dobrze), oto wynik:

vx0kyp.jpg

I teraz moje pytanie: czy ktoś wie jaka może być przyczyna tego, że u mnie na dekoderze nc+ kanały TVNu w HD nie działają, a na dekoderze CP już tak? Oba dekodery są podpięte do tego samego talerza, u mnie wyświetla słabą jakość sygnału, a na dekoderze Polsatu jak widać na obrazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

mam takie pytane: Co może być nie tak z instalacją antenową(4 konwertery quattro + DVB-T podłączone do multiswitcha 17/9 i ze switcha kable do gniazdek) i dekoderem Kathrein UFS 923 w sytuacji gdy po podłączeniu dekodera i ,,pierwszej instalacji" działają tylko programy z 1 satelity (siła 85% jakość 90%) a pozostałe 3 satelity wskazują 50% siły sygnału i 0% jakości?

Dodam jeszcze, że mam antene 80cm i w ustawieniach dekodera włączoną opcję DiseqC 1.0, DVB-T podłączone kablem z gniazdka do telewizora działa dobrze i programy z satelity HotBird 13*E na dekoderze też działają dobrze(brak jest natomiast Astry 19,2*E ; Astry 23,5*E ; Syriusza 5*E pomimo konwerterów ustawionych odpowiednio na te pozycje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@mirko1801

Nawiązując do twojego zrzutu ekranowego.

Czyżby Szczecin- Kołowo nadawał na kanale X (212.500 kHz)?

Twierdzisz,że odbierasz prezentowany zrzut na antenie pokojowej?

Raczej wygląda to na jakąś kablówkę.

Niesposób to nazwać pomyłką,ani nieporozumieniem.

A może to przemiana na chińskiej antenie za 5.80 zeta...

Po przebyciu 40 km. sygnał potrafi czynić cuda.

Dlaczego kłamiąc świadomie kolejny raz wprowadzasz w błąd ludzi,którzy trafili tutaj,aby uzyskać naszą pomoc i radę?

Tym bardziej,że jak twierdzisz w profilu-jesteś nauczycielem fizyki i matematyki.

Luegen haben eine kurze Beine... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak,do gniazda IN (INput=wejście;OUTput=wyjście)należy podłączyć kabel od anteny zakończony wtykiem "męskim".

Może być ten z linku,choć trwalszy i lepszy byłby profesjonalny wtyk:

http://www.hollex.pl/akcesoria/zlaczki/ ... ka-typu-rf

wkręcony do samozaciskowego złącza"F" zamontowanego na przewodzie antenowym:

http://www.hollex.pl/akcesoria/zlaczki/ ... ompresyjne

Ważne,aby rdzeń przewodu nie był zwarty z ekranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam! Mam następujący problem:

Dekoder Openbox S9. Do niedawna działały mi wszystkie kanały, ale wczoraj przestały działać: TVN24HD, TVNTurboHD, TVNStyleHD, BBC Knowledge HD. Działają TVN HD i TVN 7 HD.

 

Szukałem info na ten temat jedyne co znalazłem to ze antena musi być baaardzo dokładnie ustawiona bo transponder 11508 jest dość słaby. Na dekoderze mam JAKOŚĆ 74% INTENSYWNOŚĆ 87%.

 

Może to kwestia ustawień dekodera??

Anteną ruszałem i jak coś robię to jakość tylko spada. Więcej niż 74-75 nie mogłem wyciągnąć. Zaznaczam ze jeszcze 2 dni temu działały mi te kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witajcie !

 

Mam mały problem , otóż Straciłem kanały : Teletoon+ , TVP HD , AnimalPlanetHD , NatgeoWild HD .

Czy zostały one przeniesione na inny transponder ?

Z 11,411 i 11.508 miałem małe problemy z odbiorem , ale nie robiło mi to różnicy .

Prosiłbym o w miarę szybką odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...