Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Panowie, może być nawet tak, że ktoś będzie miał piękny odbiór na kawałku, misternie przez siebie wygiętego miedzianego drutu, ale mam nadzieję, że to nie konkurs MacGyver'a, tylko rozmowa o standardach.

 

A standard, to antena kierunkowa, kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Mux-y czeskie złapiesz nawet na antenie siatkowej ( mux 1 i 2 z Pradziada) Ja mieszkam pod Krakowem i spokojnie odbieram mux 2 i 1 ( tylko w nocy ) z Łysej Hory na zwykłej siatce .

Ja mieszkam pod Opolem i czeskich MUX-ów nie udało mi się jeszcze złapać, chociaż raz kiedyś kilka kanałów czeskich "wskoczyło" mi na listę kanałów DVB-T w moim TV, ale odbioru nie miałem. Był brak sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem, czy mogę tutaj o tym napisać - ale pozwolę sobie.

Otóż mam następujący problem : mam Cyfrę+, od wielu lat, antena 100 na budynku (poziom dachu, bo budynek parterowy). Ostatnio sąsiadowi za ogrodzeniem bardzo urosły drzewa, nie mogę się z nim dogadać odnośnie przycięcia - a mam coraz gorszy odbiór, przy deszczu i wietrze zanika mi sygnał. I tak pewnie nie jest rewelacyjny, bo mieszkam w górzystym i lesistym terenie. Postanowiłem przenieść antenę - tylko nie bardzo mam wybór, gdzie - czy zda egzamin zamontowanie jej na tej samej wysokości (circa), w większej odległości od tych drzew - ale w odległości ok. 8 m od odbiornika?... (Teraz jest ok. 5 m od odbiornika). Miałem zamiar zabetonować głęboko grubościenną rurę (i wypełnić ją dodatkowo betonem w środku) i umocować antenę na niej, dołożyć odciągniki i podpory, żeby nie drgała na wietrze - co myślicie o takim rozwiązaniu?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czemu nie, jeśli masz wolę stawiać sobie prywatne kolumny Trajana, to kanalizacyjna rura PCV (pomarańczowa), dozbrojona prętami zbrojeniowymi i wypełniona betonem, powinna doskonale się sprawdzić.

Nie sądzę też, by były potrzebne odciągniki, jeśli postawisz toto na solidnej podstawie, chyba że planujesz jakąś gigantyczną antenę.

8 metrów, to żadna odległość i dopiero przy 25-30 są widoczne straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, kilka dni temu zamontowałam zestaw satelitarny z dekoderem (telewizja na kartę).

Siła sygnału 90%, jakość sygnały 73-76%.

Jednak każdego dnia w godzinach popołudniowych ok 13, gdy słońce zaczyna świecić centralnie w antenę sygnał całkowicie znika. Pojawia się spowrotem zaraz po zajściu słońca za sąsiedni dom (ok. 16-17).

Czy to możliwe ,aby mocne słońce w jakiś sposób powodowało zanik odbioru sygnału? Dodam,że mieszkam w Alpach na wysokości 900m.n.p, wiec słońce jest tu na prawdę bardzo mocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

http://lchx.wordpress.com/category/haarp/ . ;)

 

A tak poważniej, to możliwe, że masz w okolicy jakieś silne nadajniki, które skutecznie zakłócają sygnał.

 

Anomalie słoneczne na tych wysokościach n.p.m. też dużo bardziej dają się we znaki.

 

Przyczyn może być sporo, ale najlepiej zastosować dużą czaszę i precyzyjne konwertery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam, kilka dni temu zamontowałam zestaw satelitarny z dekoderem (telewizja na kartę).

Siła sygnału 90%, jakość sygnały 73-76%.

Jednak każdego dnia w godzinach popołudniowych ok 13, gdy słońce zaczyna świecić centralnie w antenę sygnał całkowicie znika. Pojawia się spowrotem zaraz po zajściu słońca za sąsiedni dom (ok. 16-17).

Czy to możliwe ,aby mocne słońce w jakiś sposób powodowało zanik odbioru sygnału? Dodam,że mieszkam w Alpach na wysokości 900m.n.p, wiec słońce jest tu na prawdę bardzo mocne.

 

Wymień kabel od konwertera , może być on , w którymś miejscu złamany i dlatego tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i problem chyba rozwiązany. Dzisiaj znowu pojawiło się słońce i sygnał znów zniknął. Więc tak jak kolega wyżej poradził weszłam na dach aby obejrzeć kable, dokręciłam mocniej nakrętkę łączącą kabel z konwerterem i bingo.

Widocznie było tak, że od słońca nagrzewały się metalowe elementy (np. ramię na którym zamocowany jest konwerter) rozszerzały się i niewystarczająco mocno dokręcony kabel nie stykał się z konwerterem.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, zmieniłem konwerter na model Inverto Black Ultra Twin, na dekoderze Philips PVR po Cyfrze+ wszystko działa prawidłowo na dwóch kablach, testowałem też na Strongu i działa również prawidłowo każdy kabel, natomiast na dekoderze Ferguson AF-7018 UCI na jednym kablu bezpośrednio od konwertera do dekodera jest brak jakości sygnału, tylko siła jest na 99% i skacze co chwilę na ok. 50%, z kolei na drugim kablu sygnał stabilnie pokazuje 99% siły i 90% jakości, ale po drodze jeszcze jest przełącznik DiseqC Signal 2.0, gdzie mam podpięty dodatkowy konwerter single jako zeza na Astrę i również działa. Co może być przyczyną, że na Ferdku podłączonym bezpośrednio do konwertera Inverto nie ma sygnału? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wtyk F w porządku, coś jest nie tak z ferdkiem, że podłączony kablem bezpośrednio do konwertera nie ma sygnału, natomiast po wpięciu pomiędzy dekoder a konwerter np. przełącznika Diseqc lub wskaźnika sygnału Axing SZU 17-01, sygnał już jest i dekoder działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od około 2 tyg. mam problem z odbiorem niektórych kanałów z NC+ czyli: TVP1 HD, MGM HD, Romance TV HD to wszystko dzieje się na tunerze SAGEM z NC+ Siła sygnału jest na 43% a jakość na 75% wiem że to za mało ale niedawno jeszcze było wszystko na 75%.

Sprawdzałem instalacje anteny ale wszystko jest O.K nie przestawiła się, podłączyłem nowy kabel zmieniłem konwenter i dalej nic. Nie mogę przekroczyć siły sygnału powyżej 50%.

Mam jeszcze drugi dekoder VU+DUO tam te programy odbierają ale też siła sygnału jest 60% a do niedawna było na 80% a niektóre nawet na 95% a teraz max 83%.

Czasze mam 95 cm. podłączałem już nawet kablem bezpośrednio od konwentera do tunera(sagem) próbowałem delikatnie przestawiać czasze, ale nic to nie daje.

Sam nie wiem co mam dalej robić, gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witaj,

 

posiadam tuner Ferguson AF-1018SE. Czasza z dwoma konwerterami ustawionymi na Astre i HotBird. Problem dotyczy odbioru Astry. Otoz probuje odszukac polskie kanaly niekodowane na Astrze ale tuner znajduje mi tylko kanaly na czestotliwosci 11538. Pozostale czestotliwosci pokazuja sygnal 0.

 

Poczatkowo podejrzewalem ze konwerter na Astre mogl przestac dzialac ale w koncu zauwazylem powyzsza prawidlowosc (sygnal na czestotliwosci 11538). Na pozostalych cisza. Dodam tylko ze tuner byl nieuzywany przez kilka lat, rowniez antena nie byla dotykana przez kilka lat. Kilka lat temu bylo na tuner wgrywane nowe oprogramowanie i boot.

Ostatnio wrocilem do ustawien fabrycznych (nie wiem czy oprogramowanie i boot sam sie zmienil na fabryczny przy tym resecie) i nie pomoglo. Co powinienem sprawdzic/zrobic aby znalezc przyczyne?

 

Mam sygnal telewizyjny/radiowy na Astrze tylko na jednej czestotliwosci.

 

Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

chwile mi zajela odpowiedz gdyz tuner jest u rodzicow.

Wczoraj spedzilem sporo czasu nad tunerem. Uruchomilem automatyczne wyszukiwanie na satelicie Astra i udalo sie zlapac wiele kanalow na Astrze ale TV Trwam nie udalo sie. Tuner automatycznie przechodzil przez kolejne czestotliwosci ale omija 11186. Czy to mozliwe aby starszy tuner nie byl w stanie odebrac nowej czestotliwosci TV Trwam? Wyglada na to jakby czasza wraz z konwerterem byly ustawione prawidlowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cześć aRczi6622,

 

Wybralem wyszukiwanie reczne i wprowadzilem parametry recznie jak pozniej tj.

- Czestotliwosc KHz: wpisalem z palca 11185 (sprawdzalem rowniez 11186, nie wybieralem z listy),

- Predkosc transmisji: 22000,

- Polaryzacja: Pionowa,

- FEC 5/6 (sprawdzalem rowniez Auto),

- Poszukiwanie sieci=Tak,

- Tylko niekodowane=Nie,

 

i kliknalem Przeszukaj.

 

Ciagle ten sam komunikat Wyszukiwanie nieudane :-(

 

Lux Veritas podaje jeszcze PID Audio i Video ale takich pol edycji nie znalazlem w menu.

Zastanawiam sie czy nie powinienem od nowa wgrac pliku boot oraz fabrycznego oprogramowania. Jest to dosc stary tuner i obawiam sie ze stare oprogramowanie moze niewiele pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

8 metrów, to żadna odległość i dopiero przy 25-30 są widoczne straty.

 

8 metrów to wtedy antena zamocowana niemalże w oknie pokoju gdzie stoi TV i tuner. Nawet małą klinta to 5 n 6 metrów - klika metrów to tak po pokoju puszcozny kabelek

25-30 metrów to żadna długość kabla.

U mnie kable mają po 45 metrów każdy i nie zauważam aby miało to wpływ na odbiór słabych transpodnerów.

 

 

 

Te kanały nadają z najsłabszych TP tj. 11,411 i 11,508.Popraw ustawienie czaszy bądź samego konwertera.

 

Kolejna bajka..... 11411 ma wysokie FEC. To stwarza problem. Te dwa wymienione to u mnie mają największy poziom SNR z odbieranych transpodnerów NC+. Więc nie są słabe te transpodnery jak piszecie. Wysokie FEC owszem spowoduje że te transpodnery bęa pierwszymi gdzie pojawią się problemy z obiortme gdy np. konwerter oblepi śnieg - po prostu mniej danych nadmiarowych dla korekcji błędów. Może najpierw trochę teorii zanim napisze się takie brednie jak zacytowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...