Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam, jakiś czas temu przenosiłem antenę z cyfrowego polsatu w inne miejsce, przez tydzień czasu ładnie wszystko działało ustawiłem ją bardzo szybko i bezproblemowo, 2 dni temu poprawiałem kabel od anteny, i postanowiłem sprawdzić czy antena się dokładnie trzyma poruszałem ją na boki (była dobrze przykręcona) od tego czasu borykam się z problemami, nie odbierają mi kanały HD, a SD raz działa idealnie, a raz się zwieszają (niektóre SD też nie działają Polsat Sport News, Kino Polska). Przestawiałem antenę kręciłem na boki, i nic albo działa tak, albo wcale. Wcześniej miałem siłę sygnału według dekodera na 52% i teraz mam to samo. Czy mogłem naruszyć antenę, wygiąć ją bądź cokolwiek zrobić, ruszając ją gdy była przykręcona? Dodam że antena ma ponad 7 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nic to nie dało, sygnał cały czas na 52-53%. Przy ruszaniu anteną zaczeły działać kanały typu TVP Seriale, TVP1, TVP2, ale za to przestały działać wszystkie polsaty.

 

Teraz gdy sprawdzam jakość sygnału w dekoderze to zaczeła skakać raz 0, raz 52...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, Panowie mam pilny problem z kablem antenowym. Jestem w trakcie remontu... i przy montażu barierek uszkodził się przewód prowadzący do jednego z tv. Chciałem się dowiedzieć czy wymieniając konwerter na większy i prowadząc z niego bezpośrednio kabel do tego tv i łącząc go "beczką" przy gniazdku wszystko będzie działać? Nie będzie potrzeby wymiany multiswitcha? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, mam problem z telewizja na dzialce. Kupilem tuner wiwa hd-95, antene dipol A1911, dzialke mam 20 km od nadajnikow "przysucha" mux 1, 2, 3. Wszystko podlaczylem, telewizja dziala, ale problem taki, raz dziala tvp 1, 2, a raz cala reszta. Antene raz zalozylem na drzewie, pozniej na innym na samym wierzcholku i caly czas to samo, wzialem stara.sosne 5-6 metrowa i zalozylem antene, chodzilem po calej dzialce z ta antena i nie moge znaleźć stalego sygnalu z wszystkich trzech muxow. Dzialka jest w lesie, z czego domek jest na polance. Chcialbym obierac wszystkie darmowe programy, z tych trzech muxow, ktore mogr odbierac. Myslalem, nad wzmacniaczem lna 177 chyba, czy to pomoze ? Licze na wasza pomoc, jestem akurat na dzialcr na urlopie. Noe wiem gdzie ja ustawic antene, mozr dobre ustawienie jej pomoze, na razie chodzr z niavi szukam miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

@arko1926, jeśli oczekujesz realnej pomocy, to podaj współrzędne miejsca, gdzie ma być zainstalowana antena i kilka zdjęć poglądowych, to będzie łatwiej namierzyć problem.

 

Być może, tam gdzie usiłujesz instalować jest niecka (dołek).

 

Drzewa nie powinny stanowić problemu przy naziemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przepraszam, a co dadzą w recepcie na problem dokładne wspłrzędne oprócz namiarów dla niechcianych gości? U mnie jest podobnie, śródmieście Katowic. W zalezności od umiejscowienia anteny przenośnej ze wzmacniaczem chodzi albo jeden, albo drugi albo trzeci mux. Dwa na raz to super osiągnięcie. Mam jedną radę- to o czym pisałem dotyczyło dwóch dekoderów wiwa, bodajże Wiwa 80 i 90. Kupiłem ostatnio tuner Opticum- i tylko na nim ustawienie anteny takie, że wszystkie multipleksy są na rozsądnym poziomie jakości sygnału okazało się możliwe ;-)

Z ostatniej chwili- podłączyłem teraz do stacjonarnej anteny na dachu wiwę hd90. Dobrze łapie tylko mux3, jakość 100%. Mux2= zero, mux1- od 0 do 30%.

Dziwne, nie? Wszystko z tego samego nadajnika. Dziwne, że jeden mux to 100kW, drugi bodajże 70, trzeci 50.

Po co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, mam taki problem. Jestem abonentem nc+, od dwóch lat mam splittera clone+ dzielę sygnał na 3 telewizory. Na piętrze znajduje się dekoder cyfry oraz Ferguson Ariva Combo 200 i wszystko jest ok, działają one na jednej antenie satelitarnej. Na dole dekoder ferguson ARiva 200, podpięty do innej satelity i to z nim są same problemy, cały czas działało, a teraz jakby sygnału nie ma.. czasami chodzą programy czasami nie ( dodam, że programy z astry niemieckie chodzą normalnie), dzisiaj chodzi 10 sekund i później karta slpitera nie świeci się i tylko czerwona dioda: ready się świeci.. byłem z tym u gościa gdzie kupowałem splitter powiedział, że jest wszystko ok.. probowalem juz chyba wszystkiego, czy może jest to spowodowane starym softem w tym dekoderze? Nie mam więcej pomysłów, dlaczego wszystko ciągle jest zakodowane.. Proszę bardzo o pomoc i przepraszam o chaotycznie napisany post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jeśli wybrałem zły dział to bardzo przepraszam i proszę moderatorów o przeniesienie. Od jakiegoś czasu mam problem z ustawieniem satelity. Do niedawna używałem zwykłego, pojedynczego konwentera i patrząc w ustawienia siłę miałem na poziomie ponad 90% a jakość około 88%. Wszystko było fajnie jednak ze względu że posiadam nc+ i dekoder z podwójnym wejściem antenowym postanowiłem zmienić konwenter na twin. I tutaj zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Co prawda konwenter był już wcześniej używany jednak działał z polsatem a z tego co wiem to nc+ ma większe wymagania co do precyzji ustawienia sprzętu niż polsat. Nie mniej jednak planuję na pewno drobną przebudowę instalacji głównie ze względu na słaby uchwyt do talerza przez co przy nawet niewielkich porywach wiatru nie idzie oglądać TV. W tym momencie zastanawiam się również nad zmianą konwentera ale nie wiem czy to na pewno jego wina. Otóż na wyjściu anteny 1 mam np. siłę około 80% a jakość 24% za to na wyjściu anteny 2 mam siłę około 60% a jakość 8%. Generalnie straszna lipa. Nie jestem specem od instalacji satelitarnych ale nie chciałbym wzywać jakiś speców którzy zgarną kupe kasy przy okazji ładując mi jakiś niepotrzebny sprzęt jeśli jestem w stanie np. sam sobie z tym poradzić. Czy sądzicie że jakie wyniki dla twina mogą świadczyć o jego uszkodzeniu bądź np. o słabej jakości konwentera? Oczywiście próbowałem kręcić konwenterem jednak jest to najlepszy wynik jaki udało mi się uzyskać. Anteną zbytnio nie kręciłem gdyż tak jak wcześniej wspomniałem na pojedynczym konwenterze przy tych ustawieniach było ok. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady i sugestie.

 

Konwenter: Gold Edition LT-01G TWIN LNB

Czasza: 60cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena siatkowa ze wzmacniaczem /fabryczna/ na balkonie od południa, ustawiona na Ślężę, piętro 5, Legnica. Występuje ciągłe szatkowanie obrazu i chwilowe zaniki sygnału. Dane tech. nadajników na Ślęży, w Wałbrzychu i Legnicy są mi znane! Próby z symetryzatorem spowodowały zanik kanałów ESKA, Polo itd. Pytanie Nr 1:: co zrobić, aby zapewnić stały, przyzwoity odbiór babci w jej mieszkaniu - przedwzmacniacz czy inna antena?? Pytanie Nr 2:: Czy odbiorę w w/wym. mieszkaniu czeskie mux-y??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do prawidłowego odbioru naziemnej potrzebna jest antena kierunkowa, np. typu Yagi (przy większych odległościach od nadajnika, przedwzmacniacz w komplecie z anteną mile widziany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena siatkowa moim zdaniem nie nadaje się do niczego, bo to rozwiązanie super nieprofesjonalne, nawet do analogu.

 

Zaawansowane instalacje do kilku nadajników, składają się nieraz z kilku anten kierunkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Antena siatkowa moim zdaniem nie nadaje się do niczego, bo to rozwiązanie super nieprofesjonalne, nawet do analogu.

 

Zaawansowane instalacje do kilku nadajników, składają się nieraz z kilku anten kierunkowych.

Pewnie to prawda, bo nie raz o o tym czytałem, ale ja akurat mam taką antenę siatkową ze wzmacniaczem (i to zamontowaną pod dachem :)) i wszystkie MUX-y z DVB-T odbieram na niej elegancko. Sygnał (jakość) mam 100%. :D Gdybym miał antenę kierunkową to pewnie udałoby mi się złapać też jakieś stacje czeskie, bo w moim regionie jest też możliwość ich odbioru, ale na tej mojej "siatkówce" nie udaje mi się ich złapać. Ale to mi akurat niepotrzebne. Poza DVB-T mam jeszcze antenę satelitarną. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
udałoby mi się złapać też jakieś stacje czeskie, bo w moim regionie jest też możliwość ich odbioru, ale na tej mojej "siatkówce" nie udaje mi się ich złapać. :)

Mux-y czeskie złapiesz nawet na antenie siatkowej ( mux 1 i 2 z Pradziada) Ja mieszkam pod Krakowem i spokojnie odbieram mux 2 i 1 ( tylko w nocy ) z Łysej Hory na zwykłej siatce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...