Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam

Od długiego już czasu występuje u mnie problem z odbiorem Eurosportu2 HD. Czasem po minucie, czasem po godzinie oglądania obraz niknie i pojawia się "Brak dźwięku lub obrazu". Wartości techniczne dla tego kanału to:

-siła - 75%

-jakość 65-75%

-BER 3-4E-3

Jest wiele kanałów, które te wartości mają jeszcze słabsze np. TVN HD, ale nie ma z nimi żadnego problemu z odbiorem.

Ostatnio został wymieniony przewód antenowy, sprawdzone 3 różne konwertery oraz przeniesiona antena w inne miejsce, w którym kompletnie nic nie zagradza sygnału - i problem jest nadal, mimo tego że wartości siły, jakości i BER uległy poprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Porównaj sobie z jakiego transpondera oglądasz program, a z jakiego transpondera dekoder pokazuje Ci siłę i jakość. Czy na pewno są takie same ?

 

Myślę, że po prostu siłę i jakość kontrolujesz na jakimś transponderze, który nie istnieje, albo masz tam źle wpisaną częstotliwość / fec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Mam dziwny problem z instalacją sprzętu. Zestaw od cyfrowego polsatu, dwa dekodery, konwerter twin. Sprawa polega na tym, że dekodery polsatu nie widzą sygnału. Moc i jakość sygnału jest na zero. Jednak jak się podłączy dekoder c+ to moc jest na 89%, a jakość 75%. Jakość jest niezmienna, a moc skoczyła w górę do 97% po dołożeniu wzmacniacza. I teraz w czym rzecz - mimo, że na C+ w menu>informacje jest sygnał to obrazu nie ma, a na polsacie ani sygnału ani obrazu. Jednak jak dekodery podłączam u rodziców to jest i sygnał i obraz. Tak więc winę dekoderów wykluczam. Kable mają ok 10m, wszystko poprawnie podłączone. Co może być nie tak? Proszę o pomoc bo męczę się z tym już któryś dzień z rzędu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

istnieje obawa,czy antena jest na pewno ustawiona na Hot Birda.Próbuj b.pomału przekręcać antenę w prawo i lewo od obecnej pozycji /dobrze jest ją uprzednio zaznaczyć/.Na tunerze włącz jakiś nie kodowany program.Wzmacniacz odłącz-jest zbędny w Twoim przypadku.Określ kierunek południowy na podstawie cienia rzucanego w południe przez pionowo ustawiony przedmiot.Hot Bird jest 6 stopni na zachód /w prawo gdy stoisz za anteną/ od kierunku południowego.Jeśli nie uda Ci się złapać obrazu,zmień nieco pochylenie anteny,i powtórz bardzo powolne przekręcanie.Zwróć uwagę na skręt konwertera,na początek ustaw go całkiem pionowo,lub odrobinę w lewo /gdy stoisz za anteną/.Czy korzystasz z jakiegoś wskaźnika poziomu,czy kierujesz się wskazaniami pasków na tunerze?W drugim przypadku musisz wziąć pod uwagę,że paski reagują na ruch anteny ze zwłoką.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sumie o tym nie pomślałem. Ale czy jest jeszcze jakaś inna satelita "w okolicy" hot bird? Ustawiałem wszystko wg instrukcji znalezionej gdzieś w internecie czyli jak ustawić satelitę na hot bird dokładnie dla wrocławia. Sąsiedzi na oko mają podobnie ustawione satelity, czy to z polsatu czy z c+. Co do ustawiania to kieruję się paskami procentowymi na dekoderze cyfry +. Paski poziomu na polsacie ani drgną. Ewentualnie na jakim kanale w dekoderze polsatu jest jakiś niekodowany kanał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zrób tak jak @Ojciec Satelitnik powyżej pisze. Ja dodam że włącz na kanał Puls lub TVS, następnie przed szukaniem sygnału włącz głośność telewizora i dekodera na full. I instrukcje masz powyżej. Po znalezieniu sygnału sprawdzaj czy są Pozostałe kanały, jak nie będzie to minimalnie korekta anteny i konwertera. Taki sposób jest sprawdzony w 90% bez miernika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@root-piotr

 

Myślę , że Twoje kłopoty są związane ze złym ustawieniem talerza , antenę ustawiłeś podobnie jak sąsiedzi , ale mogłeś minimalnie zmienić kierunek anteny i złapałeś Astrę .

Astra jest tylko o 6 stopni oddalona od Hot Birda i z daleka ustawienie kierunku wydaje się być podobne jak u innych sąsiadów . Tuner z Cyfry+ pokazuje Ci jakość i moc sygnału gdyż w tunerach od Cyfry+ są na stałe umieszczone kanały z Astry 19 stopni wschód . Dekodery od CP nie mają zainstalowanych kanałów ( na stałe ) z Astry i dlatego nie masz w konfiguracji ustawionych parametrów Astry , a tym samym nie masz pokazanego sygnału .

Może mylę się , ale weź to pod uwagę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Ojciec Satelitnik

 

Jeżeli potrafisz czytać ze zrozumieniem to ( mam taką nadzieję ) widzisz , że nie piszę w jaki sposób ustawić antenę , ale wyjaśniam problem z brakiem jakiegokolwiek sygnału na tunerach od CP , a istniejącym aktualnie sygnałem na tunerach Cyfry+ . Skoro user @root-piotr jest początkujący na tym forum , chciałem mu ewentualnie zwrócić uwagę , że być może taki problem występuje własnie w Jego przypadku i tyle .

Magia liczby postów absolutnie mnie nie kusi - chleba z tego ( niestety ) nie mam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Określ kierunek południowy na podstawie cienia rzucanego w południe przez pionowo ustawiony przedmiot.Hot Bird jest 6 stopni na zachód /w prawo gdy stoisz za anteną/ od kierunku południowego.

 

Czas miejscowy, słoneczny to został wycofany w europie za czasów powstania kolei żelaznych. Będzie już kilka wiosen. Teraz na świecie są strefy czasowe a nie zegary słoneczne i czas mierzony dla każdej miejscowości osobno. Do tego od kilkudziesięciu lat mamy czas letni i zimowy. Różni się o godzinę od tego słonecznego. Żeby ustawić antenę wg słońca trzeba w obecnych czasach posłużyć się kalkulatorem np. tym http://stud.pam.szczecin.pl/~pastupam/satel/az/czasaz.html lub wpisać do google "ustawianie anteny sat słońca". Można posłużyć się też telefonem z jedną z bezpłatną aplikacja w rodzaju " satellite finder". Radzę jednak sprawdzić działanie programu na dobrze ustawionej antenie u znajomych. Program może działać rożnie w zależności od telefonu.

Post mirko1801 dużo więcej wnosi do dyskusji niż Twój bo wyjaśnia przyczynę i daje rozwiązanie. Po raz kolejny proszę Cię, przestań wszystkich krytykować na tym forum za pisanie postów i "nabijania liczników". Zacznij czytać ze zrozumieniem to co piszą inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam Kłopot z odbiorem kanałów HD z tp 11278 : c+ hd, eurosport hd, nat Geo hd, c+sport hd, tvn7 hd, Sygnał na antenie po 85 jakośc i siła. Abonament Cyfra+, Dekoder Ariva 202e, ponadto mam nieuzywany Sagemcom dsi87. Był monter sat z miernikiem: stwierdził ze to zakłócenia od przejściówki okiennej. antena była ustawiona perfekt. kazał wymienić przejściówke albo kabel złączyć "beczką". Sprawdziłem oba sposoby- zero rezultatu. Skasował mnie z kasy i tyle. Dziś postanowiłem wymienić kabel, gdyż poprzedni przewód "fachowcy" od dociepleń bloku zalepili w styropianie- myślałem ze może coś tam sie popsuło. Ale nie- założyłem dziś nowy kabel i jest TO SAMO. Myśle- na 100% konwerter. Wziąłem od rodziców, zamieniłem. Zadowolony zszedłem z dachu, odpalam tv, oglądam... I ciągle to samo. Skończyły mi sie pomysły. To raczej nie wina dekodera, bo za każdym razem były testy na 2 dekoderach i na obu sie obraz sie sypał. No więc mój pomysł: to wina karty Cameleon ?! Słyszał ktoś o takiej sytuacji, że odbiór słaby bo sie umowa kończy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@FoX12345

 

Jeżeli masz sygnał po 85% na transponderze 11 278 to nie masz co szukać winy za brak odbioru w/w kanałów w kablu czy konwerterze . Moim skromnym zdaniem , całą winę za zaistniałe problemy ponosi karta lub operator , który to nie przepuszcza uprawnień na te kanały . Słaby odbiór nie ma nic wspólnego z faktem końca umowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

Posiadam funpack HD od Orange z pakietem "witaj HD". Ostatnio dodano promocyjnie kanał AleKino+, mam jednak z nim pewne problemy. Otóż wszystkie kanały działają poprawnie, siła sygnału i jakość są dobre, problem jest tylko właśnie z AleKino. Zaraz po odkodowaniu tego kanału, nie mogłem go w ogóle oglądać, bo obraz strasznie się przycinał. Zadzwoniłem wtedy do orange, powiedziano mi, że albo jest to związane z migracją kanałów powstającej dopiero nc+, albo antena jest źle ustawiona. Kilka dni później postanowiłem poprawić antenę, jednak było to nieco dziwne, bo gdy nieco zmieniłem położenie anteny, to nie było żadnego kanału już, a gdy powróciłem do starego położenia, to AleKino zaczęło poprawnie działać. Wczoraj jednak problem zaczął powracać i znowu obraz zaczął się przycinać, a dzisiaj już wyświetla tylko komunikat, że jest zbyt słaby sygnał. Na zewnątrz nie ma zbyt silnego wiatru, jedynie cały dzień pada, wczoraj też, a w poprzednich dniach było cały czas pogodnie. Zastanawiam się czy te problemy mogą być związane właśnie z deszczem? Co mogę zrobić z tym problemem?

Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...